Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.488
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

E hvala, ova stranica je čudo za usporedbu.

 

Ima i u centar tehnika 2+3 jamstvo za taj xiaomi. Samo sad nisam pametan, po ovoj usporedbi gotovo identične telke s tim da xiaomi ima 2/8 RAM/ROM, a sharp1,5/4 ddr4 RAM/ROM.

 

Po ovome sharp valjda općnito? A xiaomi nepoznanica ako sam dobro shvatio.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RafaBarca kaže...

Narucen u elipsa 55' Q80T za 6500!

Iako sam se nadao da ce ga spustit oko 6k, ali dolje od ovoga sigurno nece ici. Javim dojmove

 Kako si ga uspio naruciti? Piše da je nedostatna količina za internet prodaju i uopće se ne može ubaciti u košaricu?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ges kaže...

Više nisam pametan što bih uzeo od TV-a dijagonale 65" do 10k kn

Bio sam u elipsu i u uži izbor su mi ušli:

SONY KD65XG9505BAEP - 8,900kn

LG 65NANO913NA - 9,800kn

SAMSUNG QE65Q80TATXXH - 9,500kn

 

Ono što nisam skužio je da li su Samsung i LG televizori ili nebalansirani jer su im boje bile kričave za poludit, skroz neprirodne. Također slika im je izgledala previše kao umjeto nazubljena, kao da su nabili sharpnes opciju do kraja. Slično ali za nijansu manje je imao i puno skuplji LG OLED model od 15k kn. S druge strane Sony je imao predivnu sliku, boje su izgledale vrlo živo i realno. Također Sony je imao vrlo trenutan prikaz slike na način da nisam imao dojam da se slika stvara ili zamućuje kad je na slici bilo više detalja, što je pak bio slučaj sa Samsungom. Možda je stvar do demo videa jer Samsung s 8k nije imao takvih problema. Prodavač je rekao da ne mogu testirati svoj neki video što mi je debilizam samo takav jer ispada da samsung ima daleko najlošiju sliku a ni da toliko hvaljeni OLED nije ništa posebno te da na kraju Sony koji jedini nema svoje ekrane ima najispoliraniju sliku od svih

Mišljenje stručnjaka?

 Kupi najeftiniji 65 do ili oko 5000kn. U tom slučaju bit če najmanje glavobolje kad TV krepa nakon isteka garancije.Uz LG UN7300 seriju ide i LG Magic Remote.

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori?o=_price&p%5BDIAGONAL_INCHES%5D%5Bmin%5D=65&p%5BDIAGONAL_INCHES%5D%5Bmax%5D=108

 

Žuto ili zeleno, to ti sve ovisi o defoltnim postavkama slike=a njih promjeniš kak ti odgovara.

 

TV nije ništa kriv, jer su ga eto budale u Samsung tvornici po defoltu nafrljile da ti oči ispadnu.Dakle TV sliku podesi kak ti najbolje paše, ili zauzdaj jačinu boje pa kontrast i svjetlinu zaslona=duže če trajat Led pozadinska rasvjeta.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1051&jumpto=6176464&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1083&jumpto=6223153&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 14:59 (rambox).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
qwertYxoZ kaže...
RafaBarca kaže...

Narucen u elipsa 55' Q80T za 6500!

Iako sam se nadao da ce ga spustit oko 6k, ali dolje od ovoga sigurno nece ici. Javim dojmove

 Kako si ga uspio naruciti? Piše da je nedostatna količina za internet prodaju i uopće se ne može ubaciti u košaricu?

Na početku se nije moglo ubaciti u košaricu i nije bio dostupan po provjeri u poslovnicama niti u jednoj.

Prije jedno sat vremena se moglo ubaciti u košaricu, a sada ga više nema, kada se ide preko linka sa nabave piše da stranica nije pronađena.

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
YTuMamaTambien kaže...

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

 

I ja imam malo te sjene u kutovima (možda malo manje od tebe, ali teško je reći koliko je slika realna), ali dosad sam ih primijetio samo dok sam gledao South Park zbog, kao što kažeš, jednoličnih pozadina. Za sve ostalo što sam gledao uopće mi nisu smetali.

12 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako nekome pomaze, sad su mi javili iz SD da su mi grundig oled obradili po iznosu od 5500kn umjesto 6250 koliko je bio kad sam ga uzeo. Pa, ako je jos netko uzeo preko webshopa po visem iznosu, nek si provjeri to.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
andrtejkr kaže...

Ako nekome pomaze, sad su mi javili iz SD da su mi grundig oled obradili po iznosu od 5500kn umjesto 6250 koliko je bio kad sam ga uzeo. Pa, ako je jos netko uzeo preko webshopa po visem iznosu, nek si provjeri to.

 Sada jos docekat da ga isporuce 😁

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=2260909
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RafaBarca kaže...

Narucen u elipsa 55' Q80T za 6500!

Iako sam se nadao da ce ga spustit oko 6k, ali dolje od ovoga sigurno nece ici. Javim dojmove

 Grrrrrrrrrr sretni razbojniče, ja sam probao ali mi nije dalo niti ga je bilo u kojoj poslovnici. 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...

Pozdrav.

 

Jucer mi je stigao Sony xh9077, tv je ok , ali je izostao onaj vau efekt. Prije imao Samsung h6400 fullhd. Sad problem pa pitam vlasnike istog tv-a. Zanima me kako vam radi kodi, meni prilikom paljenja izbaciva gresku remote communication server failed to start, zatim rezoluciju kodija ne mogu ni digni ni spustit sa 1080, na nvidia shieldu sve radi vrhunski. 

 Evo pomogao sam sebi pa da probam i nekom drugom ako naide na isti problem. Dakle rezoluciju u Kodiju i dalje ne mogu mjenjat, ali sam rijesio problem sa remote communication server failed to start, trebate izbrisati aplikaciju mycanal jer koristi isti port za komunikaciju kao i Kodi. Eto.

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kodijev meni je default tj radi na 1080p i ne moze se mjenjati, cemu? A sadrzaj koji pustats je druge rezolucije ..sd,hd,2k,4k itd.
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bik kaže...
Kodijev meni je default tj radi na 1080p i ne moze se mjenjati, cemu? A sadrzaj koji pustats je druge rezolucije ..sd,hd,2k,4k itd.

 Na shieldu mi je i sucelje u 4k i mogu mjenjat bilo koju rezoluciju. Na tv-u stoji fixno 1080p i malo mi je cudno da je blokirano bilo kakvo mjenjanje. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
To su promjenili sa kodi 16 ili 17 da ne vuce puno resursa na android tvu, meni je tako na sony tvu i fire tv sticku. Nvidia sheald je puno mocniji stroj od svega navedenog.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@RafaBarca

Ipak ga pregledaj i uvjeri se da je originalno zapakiran jer znaju slati i prodavati razno razne povratne uređaje i reklamne iz dućana...samo neka ima zaštitnu foliju preko cijelog ekrana i onda si miran!
 
0 1 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
XYomegaYX kaže...
qwertYxoZ kaže...
RafaBarca kaže...

Narucen u elipsa 55' Q80T za 6500!

Iako sam se nadao da ce ga spustit oko 6k, ali dolje od ovoga sigurno nece ici. Javim dojmove

 Kako si ga uspio naruciti? Piše da je nedostatna količina za internet prodaju i uopće se ne može ubaciti u košaricu?

Na početku se nije moglo ubaciti u košaricu i nije bio dostupan po provjeri u poslovnicama niti u jednoj.

Prije jedno sat vremena se moglo ubaciti u košaricu, a sada ga više nema, kada se ide preko linka sa nabave piše da stranica nije pronađena.

 I ja sam nakon pola sata isao pogledati i stranica je bila nedostupna. Nemam pojma,  pa nisu se valjda zaj...

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mali322 kaže...
@RafaBarca

Ipak ga pregledaj i uvjeri se da je originalno zapakiran jer znaju slati i prodavati razno razne povratne uređaje i reklamne iz dućana...samo neka ima zaštitnu foliju preko cijelog ekrana i onda si miran!

 E to obavezno! Znaci ako ima zastitnu foliju ne moze biti tipa izlozbeni ili povratni?

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 19:03 (RafaBarca).
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Upravo tako!...a i imaš 14 dana da ga isprobaš i ako ti šta ne odgovara samo ga vrneš!
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 19:21 (Mali322).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ges kaže...

Više nisam pametan što bih uzeo od TV-a dijagonale 65" do 10k kn

Bio sam u elipsu i u uži izbor su mi ušli:

SONY KD65XG9505BAEP - 8,900kn

LG 65NANO913NA - 9,800kn

SAMSUNG QE65Q80TATXXH - 9,500kn

 

Ono što nisam skužio je da li su Samsung i LG televizori ili nebalansirani jer su im boje bile kričave za poludit, skroz neprirodne. Također slika im je izgledala previše kao umjeto nazubljena, kao da su nabili sharpnes opciju do kraja. Slično ali za nijansu manje je imao i puno skuplji LG OLED model od 15k kn. S druge strane Sony je imao predivnu sliku, boje su izgledale vrlo živo i realno. Također Sony je imao vrlo trenutan prikaz slike na način da nisam imao dojam da se slika stvara ili zamućuje kad je na slici bilo više detalja, što je pak bio slučaj sa Samsungom. Možda je stvar do demo videa jer Samsung s 8k nije imao takvih problema. Prodavač je rekao da ne mogu testirati svoj neki video što mi je debilizam samo takav jer ispada da samsung ima daleko najlošiju sliku a ni da toliko hvaljeni OLED nije ništa posebno te da na kraju Sony koji jedini nema svoje ekrane ima najispoliraniju sliku od svih

Mišljenje stručnjaka?

 Ne da mi se svake tri stranice ponavljati isto, pa samo kratko,

tvi se nikad ne ocjenjuju prema onom sto vidis u trgovini !

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dobro , ali koja je realna alternativa? jer neznam da igdje drugdje možeš vidjet razliku...

(G)jokaCRO ingame
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam jutros poslao zahtjev, pa se javim kad dobijem. Jesi probao zvat na korisničku podršku na broj 072 726 786?

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Posto sam uzeo oled 65", imam tv za prodati, a ne znam koliko vrijedi ...?

Panasonic Viera Plazma, G30, top model 2012 godine bio, 8000 kuna placen sa popustom, 127cm ekran, mint stanje ...?
Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 20:36 (Krajcerr).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

 Model sa VA Panelom, ili čista klasika za takav panel u tom cjenovnom rangu.

 

Realno to je preskupo, ipak je LG UN8000 2020 serija samo prepakirana UN/UM 7000 serija.Uz taj model ide LG Magic Remote, uz napomenu Extreme Digital i Altirand ponudu zanemari ili preskoči.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1072&jumpto=6207198&sort=asc&view=flat

 

Za 3600kn dobiješ 55 model, i eto u paketu sa aparatom za kokice nek se nađe.

 

https://www.mall.hr/ultra-hd-4k-televizori/lg-55un73003la-televizor

 

50 ide za 3150kn, dakle normalna preporučena kupovina ili ok Web shopovi itd.LG UN7300 modeli, uz njih ide LG Magic Remote i to je to.

 

https://www.nabava.net/televizori/lg-49un73003la-televizor-cijena-49-125-cm-led-ultra-hd-110323451

AMD,........is that Epyc or what?
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne igra mi 55'' ( pisao sam već o tome). Znaći 48-50''. Razlika je da je serija 70 IPS,a serija 80 je VA panel. Ne možeš reć da je to isti , samo prepakirani TV. Inaće, moja iskustva sa Extreme Digital nisu toliko loša koliko se ovdje piše. Dapaće.

Poruka je uređivana zadnji put uto 8.12.2020 20:48 (stipest).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
YTuMamaTambien kaže...

mali utisci na Sony 55xh9077 nakon kratkog koristenja,

slika sasvim ok (ovisno kako koji program preko bneta) nefliks odlicna, android fluidan otvara sve brzo 

ali na uglovim se primjeti sjena,pogotovo na jednolicnoj pozadini, nije strasno ali oko stalno bjezi.

Da li je i kod vas koji imate xh90.. tako??  

 Išao gledati i ja ju primjetim na 65" xh 9096 kada stavim max bijelu preko ekrana. Iskreno i da je to neki propust ne bi mi se sada dalo vraćati TV zbog toga jer primjetim samo na bijelim scenama ako se jako fokusiram.

5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Prošli tjedan u četvrtak sam registrirao LG CX 55 za produljeno jamstvo, no još uvijek nisam dobio nikakvu potvrdu na mail, zna li netko koliko to može potrajati?

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Krajcerr kaže...
Posto sam uzeo oled 65", imam tv za prodati, a ne znam koliko vrijedi ...?

Panasonic Viera Plazma, G30, top model 2012 godine bio, 8000 kuna placen sa popustom, 127cm ekran, mint stanje ...?

 Učini si uslugu i stavi taj TV u spavaću/dječju/vikendicu... Stavi cijenu 1000 kn na njuškalo, eventualno će naletjeti neki naivac, makar sumnjam. Za zemaljske ekrane trebaš receiver, reza je full HD, 8 godina na grbači... Moja veselo radi u spavaćoj spojena na MaxTV receiver i dok radi - radi.

15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Ges kaže...

Više nisam pametan što bih uzeo od TV-a dijagonale 65" do 10k kn

Bio sam u elipsu i u uži izbor su mi ušli:

SONY KD65XG9505BAEP - 8,900kn

LG 65NANO913NA - 9,800kn

SAMSUNG QE65Q80TATXXH - 9,500kn

 

Ono što nisam skužio je da li su Samsung i LG televizori ili nebalansirani jer su im boje bile kričave za poludit, skroz neprirodne. Također slika im je izgledala previše kao umjeto nazubljena, kao da su nabili sharpnes opciju do kraja. Slično ali za nijansu manje je imao i puno skuplji LG OLED model od 15k kn. S druge strane Sony je imao predivnu sliku, boje su izgledale vrlo živo i realno. Također Sony je imao vrlo trenutan prikaz slike na način da nisam imao dojam da se slika stvara ili zamućuje kad je na slici bilo više detalja, što je pak bio slučaj sa Samsungom. Možda je stvar do demo videa jer Samsung s 8k nije imao takvih problema. Prodavač je rekao da ne mogu testirati svoj neki video što mi je debilizam samo takav jer ispada da samsung ima daleko najlošiju sliku a ni da toliko hvaljeni OLED nije ništa posebno te da na kraju Sony koji jedini nema svoje ekrane ima najispoliraniju sliku od svih

Mišljenje stručnjaka?

 Ne da mi se svake tri stranice ponavljati isto, pa samo kratko,

tvi se nikad ne ocjenjuju prema onom sto vidis u trgovini !

 pa zato i velim jer sam prethodno gledao stručne reviewe po YT-u i to gdje su uspoređivali drito model s modelom no htio sam vidjeti kako to izgleda u RL a to jedino mogu u trgovini. E sad, jedini je problem jel se radi o lošem demo-u koji prikzauju u trgovini ili o nekalibriranom TV-u jer ono što su hvalili na reviewima definitivno nije bio slučaj u trgovini. Recimo slika na philipsima i svim modelima sa lošijim kutem gledanja je meni osobno katastrofalno lošija uživo jer izgleda kao d aje netko jako smanjio brightness i pojačao kontrast dok na reviewima je to spomenuto kao eto ne tako strašno, i to vjerujem da se nikako ne može popraviti kalibracijom jer je fizički feature ekrana te da će slika bez obzira uvijek izgledati pretamno što nikako ne volim (ne patim na one "deep black" spike zbog kojih na kraju kontrast izgleda pretjerano povišen. Zato i velim, Sony je imao savršenu sliku, ono čim sam ga vidio bilo je "to je to!" ali obzirom da znam tehničku stranu mi nije jasno kako može imati najbolju sliku kad nema svoje ekrane... i nisam neki ekspert glede znanja o tehnologijama ali itekako imam uvježbano oko i smeta me loš prikaz bez obzira što bi TV kao trebao biti nov, bolji i tehnički napredniji

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 8:01 (Ges).
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li netko ima iskustva sa samsung qe55q75tatxxh, relativno dobra cijena u Elipsu, https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/SAMSUNG-QE55Q75TATXXH/

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

Već neko vrijeme tražim 50" TV, najviše bi se gledali filmovi/serije u tamnom okruženju i nešto crtanih s A1 po danu. Budžet 3000 - 4000 kn.

Dosad sam pikirao Samsung TU8500, a li me ova akcija u Elipsu zaintrigirala za Q60T.

Kolika je realna razlika između ta dva modela?

Također, vidim na AVForums da Philipsov P5 procesor osvaja nagrade nekoliko godina. U kategoriji je i model 8505.

Kako on kotira naspram Samsungovih modela?

Puno hvala.

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 9.12.2020 10:28 (Niksodus).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam Samsung NU seriju i pokušao sam gledati neki film u WMP 11 formatu i javi mi da nije podržan. Ima li neki brzi program za konverziju u neki drugi format?

Dvije su stvari beskonačne - svemir i ljudska glupost. Za svemir nisam siguran - Einstein
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice