Vaš audio kutak izdvojena tema

poruka: 11.151
|
čitano: 2.396.046
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Zato je i nismo mogli nac...uzbudljiva potraga..

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Vaš audio kutak

Pozdrav ekipa.

Tražim nešto za slušanje internet radija/streaming servisa za dnevni boravak, cca 25 m2 (za gospođu ).

Kupnja zvučnika/pojačala/receivera trenutno nije opcija...tako da, kako se meni čini, jedina opcija bi bila neki bluetooth zvučnik...

 

Imate kakav prijedlog?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Koliko para?
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Koliko para?

Ako ima nešto pristojno do 1.000kn bilo bi super.

 

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
DylanDog kaže...

Pozdrav ekipa.

Tražim nešto za slušanje internet radija/streaming servisa za dnevni boravak, cca 25 m2 (za gospođu ).

Kupnja zvučnika/pojačala/receivera trenutno nije opcija...tako da, kako se meni čini, jedina opcija bi bila neki bluetooth zvučnik...

 

Imate kakav prijedlog?

 

 Pretpostavljam mobitel -> BT zvucnik?

16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
DylanDog kaže...

Pozdrav ekipa.

Tražim nešto za slušanje internet radija/streaming servisa za dnevni boravak, cca 25 m2 (za gospođu ).

Kupnja zvučnika/pojačala/receivera trenutno nije opcija...tako da, kako se meni čini, jedina opcija bi bila neki bluetooth zvučnik...

 

Imate kakav prijedlog?

 

 

DylanDog kaže...
djigibao kaže...
Koliko para?

Ako ima nešto pristojno do 1.000kn bilo bi super.

 

 

Onda ovako nesto:

Edifier R1080BT = 990kn 790kn

Edifier R1280DB = 1090kn   (mislim da su ovi bolji)

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
14 godina
offline
Vaš audio kutak

Malo se igrao sa napojnim kabelima:

 

https://www.ebay.com/itm/Pair-Oyaide-P-079e-C-079-IEC-Gold-Plated-Schuko-Eu-plug-For-Audio-Hi-end-New/222305727370?epid=1677352301&hash=item33c274338a:g:e7QAAOSwjo9e14xP

 

https://www.audiophonics.fr/en/cable-metre-cables-secteur/elecaudio-cs-331b-power-cable-double-shilded-ofc-copper-3x35mm-o15mm-p-4715.html

 

Imam za 5 komada po metar dužine, napravio sam sada 3 jer mi toliko treba, komp s kojeg ide muzika, dac i amp.

Ne očekujem neke zvučne razlike, radim od doma pa sam se morao malo zabaviti :)

 
8 0 hvala 1
16 godina
offline
14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

Ma to su originali, ovo moje su kopije koje su jako, jako dobro napravljene, kada ih otvoriš vidiš da je sve složeno odlično iako i na njima piše made in japan, nisu original.

Bila je akcija 5 kompleta(šuko i usb strane) za 45$ pa sam uzeo i tako krenuo malo u igranje :)

Ponavljam, jako su dobro napravljeni, vjerujem da netko ko ih slaže nebi ni skužio razliku, masivne i primaju do 20mm kabal, moj je 15mm debljine i overkill je, 20mm je teški overkill.

14 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

neki dan sam na you tubu gledao recenziju pojačala moon 240i,u svim relevantnim časopisima ga hvale u nebesa ,tip ga je kupio svojim novcem i to još polovnog i kaže da pojačalo ne vrijedi ni 1000 dolara a prodaje se za 2500  usd,eto kome sad vjerovati tim relevantnim časopisima koji žive od reklama i recenziju ili
nekom nepoznatom liku koji ga je kupio svojim novcem,on tvrdi da taj muoon ne daje puno bolji zvuk od marantzova recivera koji dođe 800 dolara

nije važno sudjelovati važno je pobijediti
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 16:54 (blackalbum).
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
agramTango kaže...
DylanDog kaže...

 

 

 Pretpostavljam mobitel -> BT zvucnik?

Da

12 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
tajo1960 kaže...
blackalbum kaže...
neki dan sam na you tubu gledao recenziju pojačala moon 240i,u svim relevantnim časopisima ga hvale u nebesa ,tip ga je kupio svojim novcem i to još polovnog i kaže da pojačalo ne vrijedi ni 1000 dolara a prodaje se za 2500 kn,eto kome sad vjerovati tim relevantnim časopisima koji žive od reklama i recenziju ili
nekom nepoznatom liku koji ga je kupio svojim novcem,on tvrdi da taj muoon ne daje puno bolji zvuk od marantzova recivera koji dođe 800 dolara

-Je li možda trebalo pisati da se prodaje po 25.000 kn (ili 2.500 USD), a ne 2500? Nekako mi se čini da je tako logičnije...

 

-Vjerovati svojim ušima, najprije, ako je ikako moguće čuti bilo koju komponentu na djelu i u poznatom okruženju.

 

-Danas "test majstori" pišu zbilja svašta. I svi su "majstori". Moon je konstrukcijski dobar, odličan, tu nema govora; kvaliteta elemenata je na visokom nivou, ali, kako kažeš - nije, niti će stvoriti ili otvoriti neku novu kategoriju "svemirskog" zvuka. Toga isto treba bit svjestan.

E sad, da bi se opravdala "Moon by Simaudio" fama i ime stvoreno u svijetu (ipak kvalitetom, ali i by oni "majstori") - mora se na neki način odskočiti cijenom. Da li pri tom i kvalitetom zvuka? To je već malo teže, jer, i opet kako kažeš - i jeftinije komponente danas dobro, čak vrlo dobro zvuče. To je istina.

 

Osobno bih se čak prije priklonio mišljenju YT korisnika nego HiFi lista. Na YT čovjek/korisnik nema motiva uljepšavati, a razočaranje može biti iskreno i vrlo realno doživljeno. S druge strane, audio "novinar" ima motiva za dobrim tekstom i ocjenom (diktirano od samog urednika, do firme koje je dala uređaj na test i beneficije koje idu uz to).

 Mene osobno bas zanima link na tog korisnika youtuba koji je objavio takvu recenziju..da vidimo sto covjek ima,razmislja...imam ja prijatelja na bacanje kojem je isto svira moj sistem ili mobitel..sad ko je tu objektivan..

Integrirano pojacalo 2 x 50w..DAC i phono preamp..u nas kosta oko 16Kk ...treba poslusat..

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Zanimljiva priča o osjetljivosti zvučnika, kako se mjerilo nekad i sad, muljanju, ...

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Malo drugačije muzike, predivna i talentirana Anouska Shankar & Ensemble.

Uživajte.

 

 

Ako odgledate i odšlušate cijeli koncert i ne ostanete impresionirani, nešto nije uredu s vama.

Poruka je uređivana zadnji put sri 4.11.2020 10:17 (Uran 11).
 
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Axiom Audio: How to make Audiophile speakers

Interesantan video o proizvodnji, testiranju, mucenju...zvucnika.

Iskreno, nisam nikad cuo za ovu firmu.

 

Interesantan dio pocinje od 7:30min...

 

Evo i drugi dio u kojem je intervju sa sefom te firme

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Vaš audio kutak

Zanimljiva verzija Azrine pjesme "Obrati paznju na posljednju stvar"

 

 
3 0 hvala 0
8 godina
offline
Vaš audio kutak

Kakav vokal...kralj izveo bolje od org.  Kako li mi je ovo promaklo prije...

 

 

 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
Moj PC  
2 1 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

Kakav vokal...kralj izveo bolje od org.  Kako li mi je ovo promaklo prije...

 

 

 

Bolje od originala, malo morgen, obično dripanje.

To bi bilo ko da veliš da Whiskey in the jar od Metallice je bolja od Thin Lizzya ili the Dublinersa.

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 20:46 (Uran 11).
8 godina
offline
Re: Vaš audio kutak

sve 5 ali ..geesh ...Dođe mi kad ovo čujem (pjesmu jel) da uzmem mač i idem  u borbu   . Build up samo takav 

Bolje dvaput tri odjednom nego ni jednom jednu dvaput
14 godina
protjeran
offline
Re: Vaš audio kutak
sseennoonn kaže...

sve 5 ali ..geesh ...Dođe mi kad ovo čujem (pjesmu jel) da uzmem mač i idem  u borbu   . Build up samo takav 

 sve 5 ali .. dok ja slušam "pjesmu" ili ono što je ostalo od nje, meni dođe da priljepim jednu zidarsku " pjevaču ". 

14 godina
protjeran
offline
Vaš audio kutak

Evo vam jednog muzičkog slatkiša-

Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 10:39 (Uran 11).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Vaš audio kutak

ima li netko mrežni player.. kakva su iskustva?

svakako ovih dana uzimam za malo promjene Denon pojačalo iz 800 serije.

ovaj mrežni player ,također 800 serija, djeluje mi privlačno mogućnostima.. vidim da je to sada hit kod svih proizviđača, pa možda netko ima

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Alo stari ratni druže 😉
Imam ti ja Yamaha R-N803D, meni je taj mrezni djir prva liga.
Jednostavno i za ljenivca (kao ja) koji ne želi stalno nešto spajati-prespajati je super.
Hrpa mogućnosti za slušati, od internet radija, do strimanja preko mobitela ili preko HDD koji je spojen na USB ili muzičkih servisa kao što su spotify ili deezer.
http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...
Alo stari ratni druže 😉
Imam ti ja Yamaha R-N803D, meni je taj mrezni djir prva liga.

 ola, živio hehe..

vidim po netu da je to sve li-la slično.

sviđaju mi se sve te finese... recimo, vidim da ima Denon aplikacija za mob i upravljaš u potpunosti sa svim servisima..ili kao što kažeš.. dovoljno mi je da ubodeni usb sa hrpom muzike kontroliram preko mobitela.

znači nema greške oko ovih điđa?

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Imam ja Marantz NR1200. Isti softver kao Denon - HEOS. HI-res streaming možeš imati samo na Tidal ako u HEOS prijaviš američki account npr. Ako te još nešto interesira što se HEOS-a tiče, slobodno pitaj.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
torrente kaže...
djigibao kaže...
Alo stari ratni druže 😉
Imam ti ja Yamaha R-N803D, meni je taj mrezni djir prva liga.

 ola, živio hehe..

vidim po netu da je to sve li-la slično.

sviđaju mi se sve te finese... recimo, vidim da ima Denon aplikacija za mob i upravljaš u potpunosti sa svim servisima..ili kao što kažeš.. dovoljno mi je da ubodeni usb sa hrpom muzike kontroliram preko mobitela.

znači nema greške oko ovih điđa?

 Pa da, mob je majka... Sve preko njega iz bilo kojeg dijela kuće ili izvan kuće.
Yamaha ima app MusicCast, evo kako izgleda glavni meni kod mene:

 I primjer slušanja net radija:

 Koje pojačalo imaš i koje zvučnike?...pohvali se malo

http://av-gurus.blogspot.com/ | http://www.facebook.com/antivirusna.ekipa | http://www.youtube.com/user/TheDjigibao/videos
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
Sil kaže...
Imam ja Marantz NR1200. Isti softver kao Denon - HEOS. HI-res streaming možeš imati samo na Tidal ako u HEOS prijaviš američki account npr. Ako te još nešto interesira što se HEOS-a tiče, slobodno pitaj.

 sviđa mi se to rješenje NR1200

pošto njih vjerojatno pratiš.. iznenadilo me da imaju problem na finom pojačalu PM6006 sa nekakvom smetnjom preko optičkog ulaza..šum, zujanje i ustanovilo se da je dosta raširena pojava.

imaš kakav info oko toga?  

ja bi ipak išao na odvojeno, pojačalo + solo mrežni.  

oko HEOS-a... ja sam stvarno više ostario. čovjek koji doma i danas uredno vrti deckove i kazete.  potrudio sam se sve shvatiti i jesam donekle. no, sindrom ljenosti da sada zalazim u tu sferu je jači.

 

imam acc deezera i vrtio bi ga preko ovog Denona + veseli me usb i upravljanje preko aplikacije.

 

recite vi meni..vidim da ovi aparati imaju ažuriranja fw-a. što se zna unaprijediti? i drugo..ima li opcija da ubacim link radio striminga neke radio stanice? (nije napeto,ali mi palo na pamet)

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Vaš audio kutak
djigibao kaže...

Koje pojačalo imaš i koje zvučnike?...pohvali se malo

 ma imam ja puno toga od davnih godina. pola spremljeno u kutijama.

trenutno godinama danonoćno imam upaljeno kućno kino 5.1 i čak mi je na to natakaren primarni pc preko optike.

 

a sada bi baš uzeo ovo dvoje od Denona za osvježenje.

 

od điđa imam svašta pomalo...

 

zvučnici TDL RTL 2 .. i TDL NFM2  ..i Celestione F30.. i par malih kutijica od kućnog kina.. recimo Mordaunt Shourt Avant 905..

 

prije 25 godina sam bio fan Philips serije 900.. tako da imam pojačalo FA930, FA920 itd

 

to je ova serija, ovi modeli..imam i ovaj tuner, cd...  btw ako netko ima dobro očuvanu seriju 900, zainteresiran sam kupac.  posebno DCC digitalni deck..ali samo određeni modeli.

 

(naravno, unutra je skoro sve Marantzovo maslo pošto je Philips gazda)

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na Bol-u.. WindowsPhone die hard fanboy koji ne napušta brod.
Poruka je uređivana zadnji put ned 8.11.2020 20:52 (torrente).
10 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
Uran 11 kaže...
sseennoonn kaže...

Kakav vokal...kralj izveo bolje od org.  Kako li mi je ovo promaklo prije...

 

 

 

Bolje od originala, malo morgen, obično dripanje.

To bi bilo ko da veliš da Whiskey in the jar od Metallice je bolja od Thin Lizzya ili the Dublinersa.

 

Evo, kad smo kod S&G, skoro bolje od originala 

 

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
16 godina
offline
Re: Vaš audio kutak
torrente kaže...
Sil kaže...
Imam ja Marantz NR1200. Isti softver kao Denon - HEOS. HI-res streaming možeš imati samo na Tidal ako u HEOS prijaviš američki account npr. Ako te još nešto interesira što se HEOS-a tiče, slobodno pitaj.

 sviđa mi se to rješenje NR1200

pošto njih vjerojatno pratiš.. iznenadilo me da imaju problem na finom pojačalu PM6006 sa nekakvom smetnjom preko optičkog ulaza..šum, zujanje i ustanovilo se da je dosta raširena pojava.

imaš kakav info oko toga?  

ja bi ipak išao na odvojeno, pojačalo + solo mrežni.  

oko HEOS-a... ja sam stvarno više ostario. čovjek koji doma i danas uredno vrti deckove i kazete.  potrudio sam se sve shvatiti i jesam donekle. no, sindrom ljenosti da sada zalazim u tu sferu je jači.

 

imam acc deezera i vrtio bi ga preko ovog Denona + veseli me usb i upravljanje preko aplikacije.

 

recite vi meni..vidim da ovi aparati imaju ažuriranja fw-a. što se zna unaprijediti? i drugo..ima li opcija da ubacim link radio striminga neke radio stanice? (nije napeto,ali mi palo na pamet)

 HEOS na žalost još uvijek ne podržava HiFi Deezer opciju. Više o tome na ovom linku. Čekamo već dosta dugo da to odrade. Navodno je loptica sad na HEOS dev ekipi. Vidjet ćemo što će se dogoditi i kad. Pošto sam se ja orijentirao isključivo na streaming servise, trenutno miksam Spotify i Tidal. Spotify mi dobro posluži za neobavezno slušanje jer ima puno bolju aplikaciju i način povezivanja (Spotify connect). A kad se odvoji vremena za slušanje, Tidal je odlična opcija i zvuk je skroz ok. FLAC - 44.1 kHz/16 bit na HiFi pretplati. Ovaj moj Marantz ne podržava MQA tako da je ovo maksimum koji mogu izvući na ovaj način. Ali prema iskustvima drugih ljudi s raznih audiofilskih foruma, nekakav zaključak je da i nema smisla ići više od ovoga, pogotovo ako se nema odgovarajuća popratna oprema. Prednost ovog Marantza je što ima HDMI te sam lagano spojio Chromecast treće generacije koji mi onda odrađuje neke druge HiFi servise ukoliko se odlučim - Deezer, Qobuz npr. I naravno, može se dobiti prikaz onoga što svira na TV-u (slika dolje). Ukoliko nešto znači, postoji i komercijalna verzija daljinskog za PC (mislim nekih pet, šest eura da košta) i to isto funkcionira uredno. Ali taj početni zanos da upravljaš preko mobitela ili laptopa prođe. :) Mislim da je najjača stvar što još uvijek možeš koristiti originalni daljinski od uređaja za navigaciju. Meni praktičnije i brže u većini slučajeva. Ali to je vjerojatno zbog toga jer imam prikaz na TV-u. Da nema, vjerojatno bi situacija bila drugačija.

 

Što se tiče PM6006, preslušao sam dva komada. :) Jedan s MA Bronze 2, drugi s Q Acoustics 3020i. U oba slučaja je izvor bio Yamaha Musicast WXAD-10 spojen preko RCA. Tako da ne mogu reći za tu smetnju na optičkom ulazu jer nisam čuo ništa preko toga. Ali obje kombinacije su zvučale odlično. 

 

Da odgovorim i na još par pitanja koje si spomenuo... Ažuriranje fw-a postoji ali ako ti sve radi kako treba, ne moraš se zamarati s tim. Firmware vjerojatno samo riješava neke probleme koje prijave korisnici. Ne vjerujem da će novi fw donijeti bilo kakvo unaprijeđenje zvuka ako si na to mislio. Što se tiče radio streaminga, na HEOS imaš integriran TuneIn radio tako da imaš zaista manje, više sve što trebaš za radio. Lagano ih dodaš u favorite nakon traženja stanica i miran si.

 

Ja sam se odlučio za stereo receiver da smanjim broj uređaja ali vjerojatno ćeš bolju kvalitetu dobiti da ideš na odvojene komponente kao što si i sam naznačio da želiš. To je dobar put i daje ti određenu fleksibilnost ukoliko budeš htio mijenjati izvor (streamer). Da ti zakompliciram :), bolje ti je možda uzeti višu klasu pojačala a nešto jeftiniji streamer (poput spomenute Yamahe gore). Tehnologija streamera i DAC-ova napreduje a pojačalo će ti trajati dugo, dugo vremena ako si zadovoljan izborom. 

Ova tema je sadržajno povezana sa sljedećim temama: Savjetnik za izbor pc zvučnika, Koji media player kupiti?
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice