SP u nogometu - Brazil 2014.

poruka: 3.439
|
čitano: 207.777
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
Sheldon Cooper Ph.D kaže...

Ako ćemo realno i objektivno sagledati Brazil i Argentina su svemirski brodovi za BiH i Hrvatsku, svako ko kaže i pomisli drugačije taj veze nema o fudbalu ili ti ga nogometu.  Pogledajte kakvi samo igrači nisu na spisku ovih reprezentacija{#} ti isti bi kod nas (BiH,Hrv) bili "nosioci" igre. Igraju u svakom boljem klubu u europi da ne spominjemo njihova nacionalna prvenstva... imaju više profesionalnih nogometaša nego mi stanovnika.... glupo je bilo kakvo poređenje.

Uz sve to ove reprezentacije igraju na domaćem terenu (Brazil bukvalno).

Znači protiv ove dvije ekipe igrati neku formaciju 4-5-1 ili nešto slično i probati šta iz kontre ili prekida napraviti i nadati se kakvoj sreći. Bitno je samo u slučaju nekog visoko poraza( što nije ne moguće) ne klonuti duhom pa onda ispušiti i ostale dvije utakmice.

 

Prolaz za narednu fazu treba tražiti u preostale dvije utakmice, mi protiv Nigerije i Irana a Vi protiv Mexica i Kameruna. Mi imamo malo veće šanse za prolazak, jer ako uzmemo da su Kamerun i Nigerija tu negdje po kvalitetu, Iran je slabiji od Mexica za klasu sigurno. Dakle mi imamo jednu "lakšu" utakmicu međutim svjetsko prvenstvo je, svi igraju maximalno pa i iznad maximuma. Reprezentacije koje su u rasulu (kao Francuska na prošlom WC) i koje imaju "poremećene odnose" su jedne koje baš ispuše ovi ostali se bore do krvi.

 

Cilj je proći grupnu fazu a o dalje ne treba uopće razmišljati. Navijački gledano svi bi mi volili da budemo prvaci svijeta naravno i vjerujemo da možemo daleko dogurati.

Moje neko predviđanje je da će jedna od ekipa Hrvatska ili Bosna proći dalje a jedni će kući{#}

 

 

Uvijek postoji nada. Ako Messi bude igrao kao u Barci zadnjih mjeseci, bude svega. Kun A. također nije u formi.  

 

Evo nešto i od velikog trenera.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
Poruka je uređivana zadnji put uto 27.5.2014 16:57 (x18x05x).
14 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Evo jedna odlična stvar za pratiti utakmice.

 

Excel dokument sa rasporedom, mjestima za upisivati rezultate (automatski zbraja bodove, golove). Postavite si jezik (ima i hr), vremensku zonu i znate kada su sve utakmice i gdje se igraju. Direkt DL. Imaju također jednostavnije opcije, PDF JPEG...

 

Napomena: samo Office 2010 SP1 i viši, morate omogućiti Macroe.

 

Video.

Swedish latin super funk.
14 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.

Nešto za mobitele. Onefootball Brazil.

 

Odlična aplikacija za praćenje prvenstva.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
11 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

jel neko zna u koliko se sati (po našem vremenu) igra prijateljska utakmica Hrvatska-Australija?

16 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
ibme74 kaže...

jel neko zna u koliko se sati (po našem vremenu) igra prijateljska utakmica Hrvatska-Australija?

Sa goal.com

June 7, 2014, 12:30 AM, Itaipava Arena Fonte Nova, Salvador, Bahia

 

No neznam zašto te to zanima sad, to je tek za 8 dana.

 

 

Ima i ovaj World Cup 2014 excel spreadsheet, pa kome više paše. LINK

 

Možete odabrati svoj nacionalni tim odnosno reprezentaciju te vremensku zonu, nakon čega će utakmice odabrane reprezentacije biti highlightana žutom bojom. Rezultate sami upisujete ofc.

 

Na prvom workbooku je grupna faza, a na drugom workbooku je knockout faza. Postoji treći workbook "prediction game" kojeg nisam shvatio baš, no nije potreban ionako.


Jedini problem koji imam je da su mi u gornjem desnom kutu gdje se odbrojavaju dani umjesto brojeva, ljestve (#)

 

LINK za download

 

 

 

Veća slika

Fortune favours the brave
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 2:24 (Hyperion).
14 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.

Bosna rasturila Obalu Bjelokosti. Sva sreća pa je završilo samo 2-1. Da se nije ukazao Drogba u 90+ izgubili bi sa nulom.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
13 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Ic cemo mi laganini iz Brazila s okruglih 0 bodova kuci prvim letom {#}

13 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Normalno, sad će početi pljuvanje jer nismo s 5 komada ispratili Afrikance {#} Tipično razmišljenje prosječnog Hrvatskog navijača. Štedili su se što je bilo i više nego vidljivo, sve ispremiješano i očekivao sam takvu utakmicu. Tko se sjeća one prijateljske u Puli prije SP u Francuskoj, nisam siguran ali mislim da smo izgubili od Slovačke. A što je bilo nakon toga na prvenstvu? Koga briga za prijateljske... 

14 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.

Bilo je bitnije da se provjere igrači nego sam rezultat. Po igri se nije moglo puno zaključiti, osim da je Raketa najbolji Hrvatski igrač.

http://www.neobux.com/?r=inoxzg,
13 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Pa ja bih prije rekao da su vasa razmisljanja tipicna razmisljanja prosjecnog Hrvatskog navijaca, jer 'rvacka je brate nogometna velesila jos od '98 ... LOL

 

Pa daj decki nemojte me zahebavat, ako nam Mali moze stvorit 2 mrtve sanse i zabiti jedan gol od ukupno 4 njihova udarca na nas gol onda je to nista drugo nego zalosno ... Pa Mali je ekipa koja ne vrijedi vise od Hajduka, a i gadno se varate da su se oni nesto previse trudili jer na koncu, zasto i bi ?

 

Nemojte traziti glupe razloge zasto je ovo dns tako izgledalo, jer ni protivnicka momcad nije imala neki veliki razlog ostvariti pobjedu u zemlji za koju nije ni znala gdje se smjestila na zemljopisnoj karti ......

13 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
fakEEE kaže...

Pa ja bih prije rekao da su vasa razmisljanja tipicna razmisljanja prosjecnog Hrvatskog navijaca, jer 'rvacka je brate nogometna velesila jos od '98 ... LOL

 

Pa daj decki nemojte me zahebavat, ako nam Mali moze stvorit 2 mrtve sanse i zabiti jedan gol od ukupno 4 njihova udarca na nas gol onda je to nista drugo nego zalosno ... Pa Mali je ekipa koja ne vrijedi vise od Hajduka, a i gadno se varate da su se oni nesto previse trudili jer na koncu, zasto i bi ?

 

Nemojte traziti glupe razloge zasto je ovo dns tako izgledalo, jer ni protivnicka momcad nije imala neki veliki razlog ostvariti pobjedu u zemlji za koju nije ni znala gdje se smjestila na zemljopisnoj karti ......

Učini uslugu sebi i svima i ne komentiraj više nogomet. Ako hoćeš idi na Index, tamo je raj za takve.

14 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Solidno odigrana utakmica, pobjeda i bez ozljeda što je najvažnije. Iznenađen sam Sammirom koji je dosta pokazao, također je i Vrsaljko dobro odigrao lijevog beka. Jelavić užasan. Jedino mi je žao što nije provjerio Močinića, možda bi bolje odradio posao od Vukojevića koji nam je nužno zlo jer boljeg razbijača igre nemamo. I kao što sam rekao povratak Perišićeve forme je vidljiv, iako još uvijek dosta griješi.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 19:03 (nj0fra).
14 godina
neaktivan
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
vrinho kaže...

Normalno, sad će početi pljuvanje jer nismo s 5 komada ispratili Afrikance  {#}  Tipično razmišljenje prosječnog Hrvatskog navijača. Štedili su se što je bilo i više nego vidljivo, sve ispremiješano i očekivao sam takvu utakmicu. Tko se sjeća one prijateljske u Puli prije SP u Francuskoj, nisam siguran ali mislim da smo izgubili od Slovačke. A što je bilo nakon toga na prvenstvu? Koga briga za prijateljske...

  Je, izgubila je protiv Slovačke 29.5 '98 onda su igrali protiv Irana 03.06 dobili 2:0 i onda 6.6 protiv Australije 7:0, heh kako se podudarilo da na isti datum igramo protiv Australije 16 godina poslije.

13 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Ma Jelavić otkad je otišao iz Rangersa je u padu, ko usporeni film je, prije bih stavio Čopa u avion za Brazil ali on je otpao uz Pašalića, Bubnjića i Badelja. Kovač je rekao da nije uvodio Močinića zbog neke lagane ozljede. Ova utakmica po meni ništa nije pokazala što već nismo znali. Treba ubrzati napad a danas je bilo to dosta sporo što je i razumljivo jer su zadnjih 10 dana igrači drilani dosta pa su i teže noge. Sad imaju 2 dana slobodno i trening pred put u Brazil gdje bude lakše. Vjerujem i siguran sam da će to izgledati bolje kad počne, ako ne onda ćemo imati razloga za kritike i pljuvanje ko to zasluži :) 

13 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Prijateljske utakmice su tu samo da trener provjeri neke kombinacije u koliko toliko pravoj tekmi. Sammir iznenađujuće dobar danas, Vrsaljko solidan u tih 20-ak minuta, Rakitić napokon na onoj poziciji na kojoj je najjači. Ostatak ekipe tako tako, malo žešći trening. Nije mi baš jasno zbog čega bi Jelavić bio siguran u prvih 11 kak se piše. Skroz prosječan napadač koji je imao jedno odlično razdoblje u Rangersima i na početku karijere u Evertonu, a nakon toga nestao. Radije bih vidio Rebić, Olić, Perišić ili Da Silva kombinaciju protiv Brazila nego s Jelavićem u vrhu.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
neaktivan
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
Hexfire kaže...

Prijateljske utakmice su tu samo da trener provjeri neke kombinacije u koliko toliko pravoj tekmi. Sammir iznenađujuće dobar danas, Vrsaljko solidan u tih 20-ak minuta, Rakitić napokon na onoj poziciji na kojoj je najjači. Ostatak ekipe tako tako, malo žešći trening. Nije mi baš jasno zbog čega bi Jelavić bio siguran u prvih 11 kak se piše. Skroz prosječan napadač koji je imao jedno odlično razdoblje u Rangersima i na početku karijere u Evertonu, a nakon toga nestao. Radije bih vidio Rebić, Olić, Perišić ili Da Silva kombinaciju protiv Brazila nego s Jelavićem u vrhu.

Nakon onog pokušaja iznuđivanja penala gdje šalje loptu u gol aut umjesto da kao pravi napadač makar pokuša šut/lob, nebi mi vidio SP-a... A nije se ni Mandžo danas iskazao tako da nemožemo previše osuđivati.

Real eyes realize real lies...
14 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Meni se ne sviđa nimalo kako krila igraju, Olić na lijevoj, a niti Perišić po desnoj, dva dodira su možda imali međusobno Srna - Perišić, a i Peršić je više djelovao kao napadač koji dolazi iz drugog plana, kako da kažem, fali nam hitrina i prodornost na krilima, tu se nešto vidjelo u Vrsaljku u 2. pol, ali s Olićem nemožeš povezati dva pasa pak, tipičan napadač daš mu loptu, ganja i puca. Moramo riješiti barem jednu stranu, ajde perišić može proći, ali zbilja nam fali tu netko da razvuće protivničke igrače po terenu da da zraka u sredini da može mirno ordinirati po terenu i kružit s loptom Rakitić/Modrić, pa će biti puno više prilika.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 19:59 (vgetik).
13 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
Hexfire kaže...

Prijateljske utakmice su tu samo da trener provjeri neke kombinacije u koliko toliko pravoj tekmi. 

Tako je. A i najbitnije danas je što se nitko nije ozljedio. Samo još da prežive Australiju u petak koja je puno tvrđi orah od ovih danas.

N3N0 kaže...

Nakon onog pokušaja iznuđivanja penala gdje šalje loptu u gol aut umjesto da kao pravi napadač makar pokuša šut/lob, nebi mi vidio SP-a... A nije se ni Mandžo danas iskazao tako da nemožemo previše osuđivati.

To me jedino raspizd... danas, golman mu na vrhu šesnaesterca a on što napravi.... Bilo je više za smijati. Da je Šuker bio umjesto njega znamo kako bi završilo :) A Mandžo se nekako ulijenio, čak sam i u Bayernu zadnjih nekoliko mjeseci primjetio. Više čeka da mu netko nabaci a problem je što mi nemamo igrače tipa Robenna i Riberya u ekipi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
N3N0 kaže...

Nakon onog pokušaja iznuđivanja penala gdje šalje loptu u gol aut umjesto da kao pravi napadač makar pokuša šut/lob, nebi mi vidio SP-a... A nije se ni Mandžo danas iskazao tako da nemožemo previše osuđivati.

To me jedino raspizd... danas, golman mu na vrhu šesnaesterca a on što napravi.... Bilo je više za smijati. Da je Šuker bio umjesto njega znamo kako bi završilo :) A Mandžo se nekako ulijenio, čak sam i u Bayernu zadnjih nekoliko mjeseci primjetio. Više čeka da mu netko nabaci a problem je što mi nemamo igrače tipa Robenna i Riberya u ekipi.

  Imamo zato Rakitića i Modrića, a i Kovačić te mislim da stvarno imamo igrače koji mogu poslati kvalitetnu dubinsku loptu i to iz ničega[kao što je rakitić danas za perišića nakon sammirove oduzete lopte npr.]. Samo ono što nam fali jest što nemamo nikoga da nam stvara taj prostor i ono što je Kovač rekao da želi ubrzati loptu pa će i prilika doći, osobno ne znam što on misli pod time, da ubrza protok lopte samo tako, čisto sumnjam.

Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 20:08 (vgetik).
11 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Čudi me kako nitko od dosadašnjih izbornika nije probao 3-5-2 ili 3-4-3 jer nemamo LB. Žao mi je da Petrić nije dobio nikakvu priliku, točnije ni poziv na pripreme.

Od igrača što putuju u Brazil izbacio bi Močinića i Jelavića, a poveo Pašalića i Čopa. Drago mi je da se Sammir promijenio, bar dijelomično i vjerujem da kroz godinu-dvije svi će ga prihvatiti.

PSN ID: mataraHD7 Origin ID: mataraHD7
16 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Mi imamo odličan prodor kroz sredinu, one lopte poput rakitića za perišića mogu uputit i modrić i kovačić samo netko treba realizirat to, a onaj panj Jelavić to sigurno neće.

 

Perišić se lijepo iskazao danas i pokazao šta može nakon katastrofalnih prijašnjih nastupa.

Fortune favours the brave
13 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Rebić može odigrati to pravo krilo koje će odvući igrače i napraviti mjesta u sredini. Jak je, brz i spretan s loptom. Fali mu iskustva i ima tih mladenačkih mušica, ali za godinu dvije morao bi biti standardan u repki ako tako nastavi. 

 

Pa i u formaciji sa 3 stopera je problem krilna pozicija, ako nemaš nekoga tko je sposoban odigrati solidno i napad i obranu uz konstantnu trku svih 90 minuta. Ići na Brazil bez LB i RB je po meni samoubojstvo. Neymar koliko god imao problema sa ravnotežom, je prokleto opasan čim mu daš i malo prostora. Čak se ne bih bunio da imamo još defanzivnije bokove za tu tekmu jer i remi je nama ko kuća. Vida + Srna i Vrsaljko + Pranjić na primjer.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
14 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Dobro su danas odigrali, Perišić je bio dosta dobar, kolko zna loš biti, danas je odlično bilo, dosta mu dobro u Wolsburgu ide. Nabio je formu taman za svjetsko.

A Rebić je odličan, i protiv Ukrajine je odlično odigrao, može krilo a i kao klasičnu špicu ali sumnjam pored Mandže i Dudua. Imamo odličan mladi pogon, bit će teško protiv Brazila, ali protiv najjačih uvijek najbolje odigramo.

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
14 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Evo po meni postava za Brazil:

 

Pranjić na lijevog veznog, a Vrsaljko iza njega na lijevog beka. Pranjić taman ušao u formu u Panathinaikosu + to mu je prirodna pozicija, brz, okretan, dobar centaršut, pravo krilo. Kasnije može i Rebić umjesto njega. Stoperski par Lovren i Šifo, iako je jasno da će Kovač staviti Ćorluku sa nekim od ove dvojice. Nije mi jasno jer Ćorluka je postao previše trom i spor, ima loše reakcije (Drmić), jednom je izjavio da utakmice igra u bolovima zbog problema sa tetivama. Šifo mi se čini dosta pouzdaniji i nikada skoro nije pogriješio. Jedini mu je minus što je do sada igrao u smiješnim klubovima i dosta je podcjenjen igrač. Sjetimo se kako je odigrao EP 2012.

Dvije stvari su beskonačne; svemir i ljudska glupost, ali što se svemira tiče nisam posve siguran.
12 godina
protjeran
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Ti bi stavil Olića koji je panjina umjesto Manđukića? Nebre to tak.

Crkva je zlo 21. stoljeća
14 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
daniel.hajdinjak666 kaže...

Ti bi stavil Olića koji je panjina umjesto Manđukića? Nebre to tak.

Pa jel piše postava protiv Brazila? Manđukić sigurno neće igrati protiv njih

14 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Mandžo zbog kartone nemože igrat, falit će nam puno.  Njeova trka i želja, šteta ali i ja bi Olića stavio. On može isto pretrčat i agresivan je. Neće dat mira Brazilcima, i tamo pred kraj Dudua ubacit, da zabije svojem Brazilu :D

ELS BLAUGRANES ! BARCA BARCA BARCA !
13 godina
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Protiv Brazila nam treba u špici brz i agresivan igrač. Mandžo ne može igrati, imamo li kandidata boljeg od Olića da obavi taj zadatak? Nemamo.

16 godina
neaktivan
offline
SP u nogometu - Brazil 2014.

Moja postava - Brazil:

Meksiko & Kamerun:
Brazil bi po mome trebali odigrati defenzivnije. Ćorluka mi je bolji od Lovrena pošto s Lovrenom nikad ne znaš kako će odigrati. U reprezentaciji ponekad igra super, ponekad kiksa. Jest da je Ćorluka trom, ali ima snage, kao pravi stoper.

 

Perišića sam uvjetno stavio, mislim da bi ga trebalo pustiti da odigra od prve minute i protiv Australije na istoj poziciji i ako opet bude dobar, onda je to to. Ako kiksa, trebalo bi razmisliti za Srnu na krilu, a Vrsaljka kao desnog beka.

 

Vida mi se čini bolji od Vrsaljka pošto je Vrsaljko danas malo previše letio prema naprijed i par puta ostavio prostora na boku što bi protivnici iz skupine itekako bolje mogli iskoristiti od Malija. Uz to, Vrsaljko igra na desnoj strani.

 

Protiv Meksika i Kameruna nema kalkulacije, treba ići na ofenzivu. Sammir pomoćni napadač/istureni vezni, Perišić isto tako. Rakitić čuva sredinu, a Srna je istureni bek.

 

EDIT: Olić je brz i kao takav je najbolji za krilo. Ne možemo igrati s napadačem koji je u biti napadački vezni jer su nam protiv Brazila kontre najbolja šansa, a Olić u špici nema gdje trčati.

Broz before hoes
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 23:11 (i_rambo_plache).
12 godina
offline
Re: SP u nogometu - Brazil 2014.
i_rambo_plache kaže...

Moja postava - Brazil:Meksiko & Kamerun:Brazil bi po mome trebali odigrati defenzivnije. Ćorluka mi je bolji od Lovrena pošto s Lovrenom nikad ne znaš kako će odigrati. U reprezentaciji ponekad igra super, ponekad kiksa. Jest da je Ćorluka trom, ali ima snage, kao pravi stoper.

 

Perišića sam uvjetno stavio, mislim da bi ga trebalo pustiti da odigra od prve minute i protiv Australije na istoj poziciji i ako opet bude dobar, onda je to to. Ako kiksa, trebalo bi razmisliti za Srnu na krilu, a Vrsaljka kao desnog beka.

 

Vida mi se čini bolji od Vrsaljka pošto je Vrsaljko danas malo previše letio prema naprijed i par puta ostavio prostora na boku što bi protivnici iz skupine itekako bolje mogli iskoristiti od Malija. Uz to, Vrsaljko igra na desnoj strani.

 

Protiv Meksika i Kameruna nema kalkulacije, treba ići na ofenzivu. Sammir pomoćni napadač/istureni vezni, Perišić isto tako. Rakitić čuva sredinu, a Srna je istureni bek.

Corluka se ne moze odvojiti od zemlje a Lovren je prvi stoper u svom klubu. Vrsaljko igra odlicno u Genoi i bolje on nego Vida panjina na desnog bocnog. 

 

Kraj Kovacica, Modric, Rakitica ti stavljas Sammira... daj se ljudi ne sramotite.

 

Uostalom igrati protiv brazila bez defanzivnog veznog, bolje da ne izademo na igraliste onda.

https://www.youtube.com/user/crazypeopleteamcro
Poruka je uređivana zadnji put sub 31.5.2014 23:13 (SimeKZ).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice