Mijenjanje ventilatora na napajanju

poruka: 10
|
čitano: 5.410
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
protjeran
offline
Mijenjanje ventilatora na napajanju

Imam jako bučno napajanje sa 120mm ventilatorom i pokušao sam unutra staviti tiši ventilator, ali sam naišao na problem.Ventilator u napajanju je spojen s 2 žice(crna i crvena) a ventilator koji sam mislio staviti unutra ima 3 žice(crna,crvena i žuta).Dali je moguče zamjeniti ventilator i kako?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Mijenjanje ventilatora na napajanju

Žuta žica služi samo da bi preko matične ploče vidio brzinu okretaja ventilatora, ventilatoru je potrebna samo crvena i crna žica za rad...

 
1 0 hvala 2
15 godina
protjeran
offline
Mijenjanje ventilatora na napajanju

Znači ako spojim crvenu i crnu žicu na napajanje sve bi trebalo normalno radit?

Hvala na kratkom i jasnom odgovoru.

 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje ventilatora na napajanju
master gojko kaže...

Znači ako spojim crvenu i crnu žicu na napajanje sve bi trebalo normalno radit?

Hvala na kratkom i jasnom odgovoru.

 

 Tako je radi bez frke.
Ako hoceš možeš spojit onu žutu na maticnu i pratit okretaje al i nemoraš.
Ventilator ce ti svejedno radit i ako tu žutu ne spojiš.
Dakle dovoljno je crvenu i crnu na napajanju spojit i to je to.
Ili ako hoceš spojiš na maticnoj.
Isto ti je.Glavno da se ventilator vrti i hladi napajanje.
gdje je prikljucen ili odakle je vent napajan je svejedno
Athlon X2 5000+@ 3200mhz,Gigabyte GA-MA770-DS3,Geil ultra 4x1gb, Gigabyte radeon HD 3870
16 godina
offline
Mijenjanje ventilatora na napajanju

Znam da nije tema, ali slično je. Interni ventilator u kučištu, jer mora biti okrenut da puše prema unutra ili prema van? Molim vas nemojte se smijati.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Mijenjanje ventilatora na napajanju

Pa prema van, da ispuhuju topao zrak vanka. Ako imaš ventilator na prednjoj maski, koji bi trebao hladiti diskove, njega staviš da upuhuje zrak u kućište, da se napravi cirkulacija zraka.

I thought my Uncle Tommy was wearing black socks, but when I looked at them closely, they were just very, very, very, very, very, very, very, very, very dark blue.
Moj PC  
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje ventilatora na napajanju
Father_Dougal kaže...

Pa prema van, da ispuhuju topao zrak vanka. Ako imaš ventilator na prednjoj maski, koji bi trebao hladiti diskove, njega staviš da upuhuje zrak u kućište, da se napravi cirkulacija zraka.

 

Ili možeš skroz obrnuto, da ti onaj zadnji upuhuje zrak u kućište, a ovaj prednji izbacuje.

16 godina
offline
RE: Mijenjanje ventilatora na napajanju
franky kaže...
Father_Dougal kaže...

Pa prema van, da ispuhuju topao zrak vanka. Ako imaš ventilator na prednjoj maski, koji bi trebao hladiti diskove, njega staviš da upuhuje zrak u kućište, da se napravi cirkulacija zraka.

 

Ili možeš skroz obrnuto, da ti onaj zadnji upuhuje zrak u kućište, a ovaj prednji izbacuje.

Imam samo zadnji.

Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u sign.
15 godina
neaktivan
offline
RE: Mijenjanje ventilatora na napajanju
Igor kaže...

Imam samo zadnji.

 Definitivno ispuh.

Istina je oko nas,a laž još više.
15 godina
odjavljen
offline
RE: Mijenjanje ventilatora na napajanju
franky kaže...
Father_Dougal kaže...

Pa prema van, da ispuhuju topao zrak vanka. Ako imaš ventilator na prednjoj maski, koji bi trebao hladiti diskove, njega staviš da upuhuje zrak u kućište, da se napravi cirkulacija zraka.

 

Ili možeš skroz obrnuto, da ti onaj zadnji upuhuje zrak u kućište, a ovaj prednji izbacuje.

 

Možeš ti staviti i da ti svi pušu u kućište, ali nije pametno. Prednji donji upuhuje, stražnji gornji ispuhuje.

MA78G-DS3G, Athlon64 X2 5000+, 2x2 GB DDR2 800 MHz, 8600 GT 256 DDR3, 2x160 GB SATA WD HDD
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice