LG Google Nexus 4

poruka: 16
|
čitano: 9.759
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "LG Google Nexus 4".
13 godina
offline
LG Google Nexus 4

Uz sve do sada što smo mogli čuti za ovaj mobitel u proteklih tjedan i više dana, mislim da je vrijeme da dobije i svoju zasebnu temu. Pitanje je vremena kada će se pojaviti prvi na forumu, a do onda da se raspravlja o uređaju na slijepo može biti poprilično zanimljivo. U grubo što vas može zanimati za mobitel, dobiti ćete informacije na službenoj stranici. Za malo podrobnije istraživanje, uvijek je tu gsmarena ili neki od desetaka reviewova 1 i review 2 hands-on videa koji se pojavljuju.

 

GGlass 2 s obje strane su neki pozdravili, makar staklo na stražnjoj strani mnogima nije privlačno iz više razloga, estetskih i funkcionalnih. Nemogućnost izmjene baterije i nepostojanje SD-utora će dodatno odbiti dio publike, no i dalje smatram da je riječ o vrhunskom mobitelu nevjerojatno pristupačne cijene, naravno za pojedina tržišta nažalost. Negdje se spominjala cijena Nexusa 4 u Italiji po cijeni od 650$ u protuvrijednosti USD, što je duplo više. Po tome se može očekivati paprena cijena uređaja kod nas, no uvijek su iznenađenja dobrodošla.

 

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Poruka je uređivana zadnji put sri 7.11.2012 10:53 (kuleee).
Moj PC  
1 0 hvala 1
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Google Nexus 4

300 dolara 8 gb verzija, 16 gb 350. Cim izađe odmah ga uzimam. Ali za 350 dolara a ne dokle dodje u europu ili kod nas pa cijena naraste tri puta. 

 

 

P.S. u amerki sam :-) 

 

13 godina
offline
LG Google Nexus 4

Kupi mi 16GB :-) Ja se nadam da ću ga nabaviti od nekoga još ove godine, jer me strah cijena naših operatera. 350$ je 2000kn koliko još uvijek mogu dobiti za svoj S2 i neću morati nadoplaćivati

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: LG Google Nexus 4

U našu državicu ti LG uvozi mob, i cijena ti se ne preračunaje sa 300$ vec sa 500 ili 600 jer je to preporućena cijena LG-a, tako da ispod 5000 kn ništa!

Ja bi probao prošvecrcati svoga al problem je što nemam iskustva sa time i ne znam kako se kreće carina!

12 godina
neaktivan
offline
LG Google Nexus 4

Ima li ko kakvih iskustva s carinom? ja bi htio ovoga nabaviti jer ce kod nas (u manjim državama europe i svijetu ) bit nevjerojatno skup!, pa ne znam kakve sve namete treba pretrpit prije nego što mi dodđe u ruke! Znam da je pošiljka iz amerike nevjerojatno skupa - dostava dođe preko $100 sa FEDEX-om - a carina me još najviše muči. Kako oni to naplaćuju, neki kažu da im nije naplatilo ništa, neki kažu samo 10% od iznosa a neki pdv da im je udrilo. Naravno pitanje je koliko će mi još i banka naplatit za prijenos novca. Kako okreneš ne nadam se da ću uspijet prevest mob ispod bar 2700 kn! Iako on inicijalno dođe samo 1800kn!

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
LG Google Nexus 4

Moja iskustva sa carinom i E-Bayem govore da se carini ukupna cijena robe sa poštarinom, na to ti lupe cca 30-33%. Znači imaš nešto što košta 900kn, poštarina je još 100 i oni ti računaju carinu i sve na sveukupnu cijenu od 1000kn što je još 300-330kn. Ne znam što se tiče mobitela, čitao sam prije da je bila neka spika oko uvoženja robe koja u Hrvatskoj nije dobavljiva, te da se u tom slučaju ne oporezuje nego se samo plaća carina ili obratno.. Ali to je priča za drugi put "rekla - kazala" :D

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Google Nexus 4

Iako je stariji post, ipak da odgovorim.

 

99% ćeš platiti davanja, a to nije samo carina.

 

300$ mob + 100$ dostava = ukupna vrijednost 400$

 

na to ide carina (najčešće 10%), znači već si na 440$ i na to ti ide pdv (25%) dodatnih 110$ = Ukupno cca 550$

 

još ćeš imati par manjih troškova tipa banka i pismo koje ti šalju s carine da im dostaviš račun (bar to meni najčešće rade, to je nekih par desetaka kuna)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
13 godina
offline
LG Google Nexus 4

Evo povoljne cijene za Nexus. Domaći lihvari... Ali hej, barem je besplatna dostava {#}

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
LG Google Nexus 4

ako ga uzmem u vipu na pretplatu, hocu li i dalje dobivati sve update androida odmah?

Aventador
Moj PC  
0 1 hvala 0
13 godina
offline
LG Google Nexus 4

Dobro pitanje, ali mislim da hoćeš i da su svi Nexusi 4 globalne verzije i čim izađe novi Android tebi će se prvom obratiti :)

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: LG Google Nexus 4

Mislim da ne direktno na mobitel, jer na kraju krajeva...puštanje updatea ovisi nažalost o operateru...ali postoji opcija da ga sam skineš s interneta i instaliraš na uređaj

13 godina
offline
Re: LG Google Nexus 4
mmucko1 kaže...

Mislim da ne direktno na mobitel, jer na kraju krajeva...puštanje updatea ovisi nažalost o operateru...ali postoji opcija da ga sam skineš s interneta i instaliraš na uređaj

Ali fora je što je ovo Nexus i trebao bi primati updateove odmah...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
15 godina
online
Re: LG Google Nexus 4
kuleee kaže...
mmucko1 kaže...

Mislim da ne direktno na mobitel, jer na kraju krajeva...puštanje updatea ovisi nažalost o operateru...ali postoji opcija da ga sam skineš s interneta i instaliraš na uređaj

Ali fora je što je ovo Nexus i trebao bi primati updateove odmah...

Ali je i fora što mi živimo u Hrvatskoj ;)

AC Milan - IL CLUB PIU' TITOLATO AL MONDO
13 godina
offline
LG Google Nexus 4

Ja na Nexus 7 dobijem update odmah. Doduše on nije VIP-ov, ali mislim da to kod Nexus serije nema ni veze...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: LG Google Nexus 4
kuleee kaže...

Ja na Nexus 7 dobijem update odmah. Doduše on nije VIP-ov, ali mislim da to kod Nexus serije nema ni veze...

Nisam siguran, ali mislim da ako je lockan na VIP da onda ima veze. 

13 godina
offline
LG Google Nexus 4

A sjećate se da su iz Googlea spominjali u vezi Nexusa 4 da nikada neće biti zaključan i da će biti prodavan kao otvoreni internacionalni uređaj? Najbolje da nam se obrati netko sa uređajem...

prepičkavanje staklenkom ajvara ljudi koji pišu komentare poput LOL - tribute to Bojko
Moj PC  
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice