Ivy Bridge delidding

poruka: 121
|
čitano: 24.741
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

Evo sad kad su ove pasje vrucine stvarno vidin da je delidding bio odlican potez.

2 sata BF3 na 64 igraca conquest i  CPU nije iznad 63 celzija... prezadovoljan sam !!! :)

windsurfing rules ! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding

Sve 5,samo si fulao za pastu koju si odabrao Coollaboratory Liquid Ultra. Iskustva korisnika su loša nakon godinu i vise dana.

 

Coollaboratory Liquid Ultra isn't all that good after a year of hard use. In fact, it completely hardens / dries. On my X9100 after 9 months I started seeing high temps and after 1 year auto shut downs while crunching. Turns out it was shutting off because it hit the 105 C thermal protection.
Opened it up; thermal compound was as hard as a rock. has to pocket knife blade and sand it down.
So for longevity it sucks.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Moja preporuka je Ceramique ili MX-2/4.

 

Također, bilo koja srebrna pasta nakon 5 godina je još uvjek jako tekuća.

 

 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Don Kihoty kaže...

Moja preporuka je Ceramique ili MX-2/4.

 

Također, bilo koja srebrna pasta nakon 5 godina je još uvjek jako tekuća.

Oni govore za delidding, gdje i nije baš najbolji izbor stavljati takve osrednje paste, već najbolje Coollaboratory Liquid Pro. A inače te paste što si naveo su pak vrlo dobre za između CPU-a i coolera.

14 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Pa očito ta pasta nije trajna.. Za ove gore tri navedene garantiram da se neće zasušiti

ni nakon 5 godina.

 

Ceramique će promjeniti boju i biti malo gušća, ali ta pasta je rađena da bude takva s vremenom,

i jedna je od rijetkih kojoj se svojstva povećavaju sa temperaturom ispod ništice.

 

Jedna od najboljih pasta uopće je ova:

GELID Solutions GC-Extreme Thermal Compound

 

Ali ne znam kolika joj je dobavljivost u HR.

(vjerovatno ima na eBay.De/Uk, ili Amazonu)

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Don Kihoty kaže...

Pa očito ta pasta nije trajna.. Za ove gore tri navedene garantiram da se neće zasušiti

ni nakon 5 godina.

Ne budi tako siguran, baš mi je jedna MX-2 digla živce jer se u tubi osušila nakon niti pola godine-godinu, a ostalo mi preko pola tube. A lijepo uredno zatvorena i skladištena. -.-

Sad imam MX-4, dosta je rjeđa i čini mi se zasad okey.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Penryn kaže...
Don Kihoty kaže...

Pa očito ta pasta nije trajna.. Za ove gore tri navedene garantiram da se neće zasušiti

ni nakon 5 godina.

Ne budi tako siguran, baš mi je jedna MX-2 digla živce jer se u tubi osušila nakon niti pola godine-godinu, a ostalo mi preko pola tube. A lijepo uredno zatvorena i skladištena. -.-

Sad imam MX-4, dosta je rjeđa i čini mi se zasad okey.

Ja imam MX-2 u tubi več 4 godine sa puknutim vrhom i niti malo se nije osušila.

Ti očito imaš neku vanserijsku {#}

Što hladnije to bolje...
16 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

A ne znam. Evo još je nisam bacio, postala je zapravo više gumena nego što je osušena, mogu se igrati s njom doslovno ki da je plastelin. {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding

A možda bi za delidanje bila najbolje staviti ovo:

http://www.ditech.at/artikel/WLPAD4/Waermeleitpad_Coollaboratory_Liquid_MetalPad_1x_CPU.html

 

Sigurno i čvrsto, te odlično provodi. 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Don Kihoty kaže...

A možda bi za delidanje bila najbolje staviti ovo:

http://www.ditech.at/artikel/WLPAD4/Waermeleitpad_Coollaboratory_Liquid_MetalPad_1x_CPU.html

 

Sigurno i čvrsto, te odlično provodi. 

Nije. Probao je već netko sa foruma na i7-3770k. Taj metalpad se treba rastopiti, a njemu se na i7 nikako nije htio, iako kaže da je gazio proc preko 90C preko pola dana samo radi toga.

14 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Praedator kaže...
Penryn kaže...
Don Kihoty kaže...

Pa očito ta pasta nije trajna.. Za ove gore tri navedene garantiram da se neće zasušiti

ni nakon 5 godina.

Ne budi tako siguran, baš mi je jedna MX-2 digla živce jer se u tubi osušila nakon niti pola godine-godinu, a ostalo mi preko pola tube. A lijepo uredno zatvorena i skladištena. -.-

Sad imam MX-4, dosta je rjeđa i čini mi se zasad okey.

Ja imam MX-2 u tubi več 4 godine sa puknutim vrhom i niti malo se nije osušila.

Ti očito imaš neku vanserijsku {#}

Vidi moju Ceramique - stara 2 godine, potrošena do pola, od prvog dana je bez vrha (takvu sam je dobio iz Linksa),

u vrećici je na sobnoj temperaturi, i nije se posušila:

 

http://www.links.hr/?naziv=termalna-pasta-arctic-ceramique-22g&option=artikl&id_artikl=050.912.108

 

 
 
 

 

 

A MX-4 koristim na poslu, i mogu reći da je jako rijetka, i sigurno se neće zasušiti.

http://www.links.hr/artikl-050.912.157

 

Koristimo je svakodnevno i dosta "curi" iz nje (makar nebi to htio, pa je nekad držimo par sati u frižideru da malo "dođe k sebi"),

i razmaže se sa plastičnom žličicom (kao za sladoled) bez problema.

 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

GOML, MX-1 stara oko 10 godina, ako ne i više, više od pola potrošeno i još se nije stvrdnula.

Nego, je li itko probao montirati nazad u socket bez IHS-a i kakvi su rezultati?

Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Don Kihoty kaže...

Jedna od najboljih pasta uopće je ova:

GELID Solutions GC-Extreme Thermal Compound

 

Ali ne znam kolika joj je dobavljivost u HR.

(vjerovatno ima na eBay.De/Uk, ili Amazonu)

 

Imam ju doma, koristim ju kao pastu za onako bezveze kad zatreba pasta, testirao sam ju na mojem 3770K @ 4.6 1.19V, navodno je to najbolja subzero pasta, ne znam jer nisam probao ali sa zračnim hladnjakom ima lošije perf od meni najdraže Noctua NT-H1

 

Ako netko želi probat ima je još dovoljno za poigrat se

 

 

back 2 black
14 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Ja neću ići subzero, tako da ne želim ni probavati :)

Ali Ceramique 2 ću svakako nabaviti, samo za probu. 

1. RTFM | 2. Use the search button | 3. Respect elders
12 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Romo kaže...

Evo sad kad su ove pasje vrucine stvarno vidin da je delidding bio odlican potez.

2 sata BF3 na 64 igraca conquest i  CPU nije iznad 63 celzija... prezadovoljan sam !!! :)

a koje hladenje imas??

||| Intel Core™ i7 inside |||
13 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Don Kihoty kaže...



Ali Ceramique 2 ću svakako nabaviti, samo za probu. 

Imaš je u ADM-u za oko 30-ak kuna :)

 

Na stranici samo piše da je Ceramique ali je to zapravo Ceramique 2.

 

Sama pasta je ok, koristim ju već koliko 2-3 godine, s tim da jednom do dva puta godišnje mijenjam pastu (imamo u kući tri kompa).

Trenutno koristim pastu od coolera (Schyte Mugen) i temperature su ok.

 

Ali i dalje mi nije jasan potez Intela da štedi  na pasti za procesore

koji koštaju preko 1500 kn......uglavnom dosta sam razočaran s time, jer mi stari Athlon II koji je otključan u X4 ima skoro bolje temperature sa stock coolerom nego ovaj i5 sa mugenom :(

 

BF3 Battlelog: pijana_carapa
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding

Ma MX-4 je najbolja.

http://alturl.com/qy9qp
Moj PC  
4 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Cele303 kaže...
Don Kihoty kaže...

Jedna od najboljih pasta uopće je ova:

GELID Solutions GC-Extreme Thermal Compound

 

Ali ne znam kolika joj je dobavljivost u HR.

(vjerovatno ima na eBay.De/Uk, ili Amazonu)

 

Imam ju doma, koristim ju kao pastu za onako bezveze kad zatreba pasta, testirao sam ju na mojem 3770K @ 4.6 1.19V, navodno je to najbolja subzero pasta, ne znam jer nisam probao ali sa zračnim hladnjakom ima lošije perf od meni najdraže Noctua NT-H1

 

Ako netko želi probat ima je još dovoljno za poigrat se

 

 

Zanimiljivo imam je i na proc-u, a na gpu mi daje gore temp od mx2, u pitanju je voda.

 

Naravno CLLP je i dalje king kada je u pitanju kontakt sa silicija na hladnjak.

multi-gpu 4 live
Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2013 13:32 (Leopard_st).
11 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

Evo da se upisem u klub.

Samo da pitam dali ste pastu na procu razmazivali ili samo povukli crtu po sredini?

Govorim o IHS pasti.

 

Hvala

Što hladnije to bolje...
Moj PC  
2 0 hvala 0
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding

Sad i mene vučete da to napravim {#}

 

Jel radi to netko s foruma s jamstvom da neće shebati proc? {#}

Moj PC  
0 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
lllnuclearlll kaže...

Sad i mene vučete da to napravim {#}

 

Jel radi to netko s foruma s jamstvom da neće shebati proc? {#}

Napravim ti ja {#} Ako shebem dam ti svoj. {#}

 

P.S. Rizik naplacujem skuplje nego novi proc {#}

Što hladnije to bolje...
Poruka je uređivana zadnji put pon 9.9.2013 10:35 (Praedator).
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Praedator kaže...

Evo da se upisem u klub.

Samo da pitam dali ste pastu na procu razmazivali ili samo povukli crtu po sredini?

Govorim o IHS pasti.

Ja bi povukao malo deblju crtu po cijeloj dužini čipa, tako da kad se IHS stavi da se pasta iscijedi po rubovima čipa, onako kako je bilo i sa stock pastom kad si ju skinio. U ovom slučaju je bolje da je više nego manje..

11 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Penryn kaže...
Praedator kaže...

Evo da se upisem u klub.

Samo da pitam dali ste pastu na procu razmazivali ili samo povukli crtu po sredini?

Govorim o IHS pasti.

Ja bi povukao malo deblju crtu po cijeloj dužini čipa, tako da kad se IHS stavi da se pasta iscijedi po rubovima čipa, onako kako je bilo i sa stock pastom kad si ju skinio. U ovom slučaju je bolje da je više nego manje..

Tako sam na kraju i napravio, ima je malo vise, ali ne previse, i povukao sam crtu i pustio da se sama razvuce.

Probao sam i razmazivati ali bolje da se sama raspodjeli. {#}

Što hladnije to bolje...
16 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

I kakve su ti temp, jesi skinio bar 10C? {#}

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Penryn kaže...

I kakve su ti temp, jesi skinio bar 10C? {#}

Skinuo sam otprilike 8 stupnjeva na max load-u.

Uvijek mi se najvise grije core2 jer imam iGPU ukljucen, bez eksterne kartice sam trenutno.

Kada stavim grafu i iskljucim iGPU bit ce jos nize temperature nadam se.

Inace max je sada najtoplija jezgra core2 62 stupnja na 4.4GHz, 1.250v pod Corsair H110.

 

Sve u svemu i sada sam prezadovoljan. {#}

 

Što hladnije to bolje...
16 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Leopard_st kaže...
Cele303 kaže...
Don Kihoty kaže...

Jedna od najboljih pasta uopće je ova:

GELID Solutions GC-Extreme Thermal Compound

 

Ali ne znam kolika joj je dobavljivost u HR.

(vjerovatno ima na eBay.De/Uk, ili Amazonu)

 

Imam ju doma, koristim ju kao pastu za onako bezveze kad zatreba pasta, testirao sam ju na mojem 3770K @ 4.6 1.19V, navodno je to najbolja subzero pasta, ne znam jer nisam probao ali sa zračnim hladnjakom ima lošije perf od meni najdraže Noctua NT-H1

 

Ako netko želi probat ima je još dovoljno za poigrat se

 

 

Zanimiljivo imam je i na proc-u, a na gpu mi daje gore temp od mx2, u pitanju je voda.

 

Naravno CLLP je i dalje king kada je u pitanju kontakt sa silicija na hladnjak.

 

Nevezeno za delidding, koliko sam testirao na svojim procesorima MX-3 je najbolja pasta od Arctica, barem kad je Intel i visoka temp u pitanju ali je odavno više nema... MX-2 je lošija od MX-3 a bolja od MX-4... Noctua NT-H1 je potpuno ista kao i MX-3 pa u nedostatku MX-3 koristim nju... A Gelid je na nivou MX-4, znači sve sa zračnim hladnjakom

back 2 black
16 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

Kod mene je isto kao kod Leoparda, GC-Extreme je nešto lošija od MX-2, a MX-4 bolja od obje. MX-3 sam samo par puta probao, ali nisam imao prilike direktno usporedit kao ostale tri.

Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Stjepanj kaže...
Romo kaže...

Evo sad kad su ove pasje vrucine stvarno vidin da je delidding bio odlican potez.

2 sata BF3 na 64 igraca conquest i  CPU nije iznad 63 celzija... prezadovoljan sam !!! :)

a koje hladenje imas??

Corsair H100i

 

Nije me bilo odavno, tek sad čitam postove :)

 

P.S. Ma ovaj deliding i nije nešto riskantan proces. Samo pogledaj youtube instrukcije dovoljno puta da znaš na pamet fore i nema brige. Ko da rižeš pršut :D

windsurfing rules ! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.11.2013 9:52 (Romo).
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

A gle ja sam kupio proc i odmah sam to uradio samo 1000 puta na jednostavniji nacin 10 sec posla treba ti izolir traka cekic i drvo.Stavis fino procesor imedju dva zeljeza normalno stavis izolir sa strana da se ne osteti proc pritegnes udaris jednom srednjom jacinom u drvo naslonjeno na proc i to je to cas posla ne jebavat se sa skalpom 2 sata:D

Poruka je uređivana zadnji put uto 10.12.2013 3:49 (livadic).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding
livadic kaže...

A gle ja sam kupio proc i odmah sam to uradio samo 1000 puta na jednostavniji nacin 10 sec posla treba ti izolir traka cekic i drvo.Stavis fino procesor imedju dva zeljeza normalno stavis izolir sa strana da se ne osteti proc pritegnes udaris jednom srednjom jacinom u drvo naslonjeno na proc i to je to cas posla ne jebavat se sa skalpom 2 sata:D

 Ja sam prilično izgulio poklopac tim postupkom jer mi je škripac stari i nije dobro hvatao.
Na kraju sam imao dupli posao - brušenje i poliranje poklopca i skidanje skalpelom.
Sve skupa, rekao bih uludo. Meni 4470k nije gotovo ništa hladniji, a gare više neema:)
Eto, samo jedno iskustvo čisto da se uzme u obzir kod onih koji su manje vični tim makinacijama:)

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice