Ivy Bridge delidding

poruka: 121
|
čitano: 24.718
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding
Mislin da se po svakoj logici gubi garancija. Osim ako bi mozda uspio zalijepit ihs za pcb da se ne skonta da je otvarano. 3770 cu kupit sad kad krene posal, crncit cu od 8:00 do 21:00 pa cu ga moc priustit bez da zakinen zenu i dijete za kruv i vodu :) haha
windsurfing rules ! :)
Moj PC  
5 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Romo kaže...
Mislin da se po svakoj logici gubi garancija. Osim ako bi mozda uspio zalijepit ihs za pcb da se ne skonta da je otvarano. 3770 cu kupit sad kad krene posal, crncit cu od 8:00 do 21:00 pa cu ga moc priustit bez da zakinen zenu i dijete za kruv i vodu :) haha

ili jednostavnije/jeftinije i bolje uzmes i7 2600k{#} hehe LP

Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 4.2Ghz + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 14:10 (Stjepanj).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Stjepanj kaže...
Romo kaže...
Mislin da se po svakoj logici gubi garancija. Osim ako bi mozda uspio zalijepit ihs za pcb da se ne skonta da je otvarano. 3770 cu kupit sad kad krene posal, crncit cu od 8:00 do 21:00 pa cu ga moc priustit bez da zakinen zenu i dijete za kruv i vodu :) haha

ili jednostavnije/jeftinije i bolje uzmes i7 2600k{#} hehe LP

 

good point ;)
windsurfing rules ! :)
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding
Ja sam isto riskirao proc,ali nisam dobio neku veliku razliku u temp
Koristio sam AC5 pastu

Ima vise ovdje

http://www.hwgurus.com/forum/f16/skidanje-ihs-sa-i7-3770k-2966/
Moj PC  
4 0 hvala 5
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Vidiš, iako nemaš bolje temerature imaš dosta bolji CPU od mog, koliko vidim drži 4.7 na 1.32 V na 80 celzija a moj iako hladniji 10 - 15 celzija nije stabilan bez 1.385 V(sruši se prime95)  ili tu negdi ovisno o ostalim postavkama.

Moze bit i da se Ivy lošije clocka na z68 pločama, ko zna.

 

 

Ako možeš napisat, di si slaga svoj custom water loop, tj. di si nabavlja komponente ? Ja iman ovaj H100i a to se čak i ne smatra "pravim" vodenim hlađenjem.

windsurfing rules ! :)
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding
Vodeno sam polovno kupio,a blok za grafu sam radio ja.
Inace ga drzim na 4.5GHz i 1.205V

Komponente vodenog

Swiftec MCR320 360mm radijator + 3 AC F12 PWM
Cpu blok Ek supreme acetal
Vga blok homemade
Swiftec D5 Vario pumpa
Swiftech MCRES-Micro reservoir Rev. 2
Moj PC  
2 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
vava kaže...
Vodeno sam polovno kupio,a blok za grafu sam radio ja.
Inace ga drzim na 4.5GHz i 1.205V

Komponente vodenog

Swiftec MCR320 360mm radijator + 3 AC F12 PWM
Cpu blok Ek supreme acetal
Vga blok homemade
Swiftec D5 Vario pumpa
Swiftech MCRES-Micro reservoir Rev. 2

hvala !

 

Ja ga isto držin na 4.5 24/7 ali tek priko 1.260 V je stabilan

 

Evo na 4.8 s obzirom na voltažu temperature su dosta dobre. Moram napomenit da su par minuta nakon screenshota temperature pale za 1 - 4 celzija ovisno o jezgri.

http://img580.imageshack.us/img580/9011/49203083.jpg

windsurfing rules ! :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 20:30 (Romo).
13 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

Bez CLLP između silicija i ihs-a nema smisla raditi de-liding. Eventualno MX4/2 i NT-H1.

 

AS5 je vrijeme pregazilo.

multi-gpu 4 live
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

CLLP/U stvarno korektno obavlja svoj posao

pokusat cu stavit indigo extreme između ihs-a i waterblocka

windsurfing rules ! :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 6.4.2013 20:03 (Romo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding

Kaj je sva ta serija i5 s povišenim temepraturama u loadu, ili ovisi od primjerka do primjerka?

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
zvonac kaže...

Kaj je sva ta serija i5 s povišenim temepraturama u loadu, ili ovisi od primjerka do primjerka?

 

Nije samo i5 u pitanju, nego cijela IB serija.

multi-gpu 4 live
14 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

svi ivy bridge procesori imaju taj problem ali ne dobiju svi jednako poboljšanje ovim zahvatom. SVI dobiju bolje temerature ali neko manje neko više-

windsurfing rules ! :)
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
Romo kaže...

svi ivy bridge procesori imaju taj problem ali ne dobiju svi jednako poboljšanje ovim zahvatom. SVI dobiju bolje temerature ali neko manje neko više-

Naravno, batch i/ili primjerak procesora je taj koji je ključan. Ja sam uspio skinuti  max 10 °C na mom Malay-u (L2xxxxxx) 3770K. Koristio sam CLLP, iako posjedujem i Ultra; budem probao i s njom također. Na IHS je išla MX-2 čisto radi 0h cure time-a, dodatni razlog je AL/CU baza hladnjaka, a svi znamo da coollaboratory jede aluminij doslovce.

 

P.S. da li si primjetio s vremenom kako se Liquid Ultra/Pro razrađuje? Naime, ima slučajeva gdje su se kroz cca 40-satni period vidjele postepene razlike u temp. (na bolje, naravno).

 

Lijep gain si dobio i svaka čast na trudu. :) {#}

tokin' blunts with you... | .. you can find me @ kikimon.net - teamspeak3
Poruka je uređivana zadnji put uto 9.4.2013 22:38 (mario0ne).
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding

 

Baš gledam ovaj video, tip je na 4GHz imal visoke temperature, sa 1.070v prek 60c, praktički default napon, a frekvu je digel za 600-tinjak mhz, s tim da ima dobar hladnjak (pretpostavljam Mugen 3).

Baš ima loših primjeraka, koma.

 

Recimo meni je nakon 1h prime-a, najtoplija jezgra oko 64c, inače 58-64c.. 4.3, 1.136v. Ventovi jedva  da se vrte (oko 500rpm).

Mogu reć da su mi temperature solidne, s obzirom kakvih sve primjeraka ima, što se tiče temperatura...

Poruka je uređivana zadnji put ned 14.4.2013 12:55 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
mario0ne kaže...
Romo kaže...

svi ivy bridge procesori imaju taj problem ali ne dobiju svi jednako poboljšanje ovim zahvatom. SVI dobiju bolje temerature ali neko manje neko više-

Naravno, batch i/ili primjerak procesora je taj koji je ključan. Ja sam uspio skinuti  max 10 °C na mom Malay-u (L2xxxxxx) 3770K. Koristio sam CLLP, iako posjedujem i Ultra; budem probao i s njom također. Na IHS je išla MX-2 čisto radi 0h cure time-a, dodatni razlog je AL/CU baza hladnjaka, a svi znamo da coollaboratory jede aluminij doslovce.

 

P.S. da li si primjetio s vremenom kako se Liquid Ultra/Pro razrađuje? Naime, ima slučajeva gdje su se kroz cca 40-satni period vidjele postepene razlike u temp. (na bolje, naravno).

 

Lijep gain si dobio i svaka čast na trudu. :) {#}

hvala ti :) bilo bi jos bolje da san ima vise srice sa procesorom, tj. da je bolji clocker :)  ali nema veze, ionako su to sitne razlike. da, CLLP/U se s vremenom adaptira i daje jos bolji rezultat.

pokusat cu stavit indigo extreme između cpu i hladnjaka kad uvatin vrimena.

windsurfing rules ! :)
14 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Da pitam kakva je situacija sa prijašnjom generacijom procesora na 775? Imam Q9550 pa me zanima jel isto se tako otvara cpu i da nutra stavim svjezu pastu pa se mozda dobe manje temperature? Što mislite? A o tome sto je intel stavio nekvalitetnu pastu na Ivy Bridge CPU je logicno..zamislite da imate tvornicu i da trebate proizvesti npr miljun cpu-a ivy bridge...ako je pasta kvalitetnija od ove sto je sada na ivy bridge samo jedan cent zamislite koliko to odmah poskupljuje proizvodnju cpu-a intelu.

 

 

14 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding
roby84 kaže...

Da pitam kakva je situacija sa prijašnjom generacijom procesora na 775? Imam Q9550 pa me zanima jel isto se tako otvara cpu i da nutra stavim svjezu pastu pa se mozda dobe manje temperature? Što mislite? A o tome sto je intel stavio nekvalitetnu pastu na Ivy Bridge CPU je logicno..zamislite da imate tvornicu i da trebate proizvesti npr miljun cpu-a ivy bridge...ako je pasta kvalitetnija od ove sto je sada na ivy bridge samo jedan cent zamislite koliko to odmah poskupljuje proizvodnju cpu-a intelu.

 

 

 

Ako je milijun procesora, na svakom cent razlike, to je svega $10000 razlike. Za kompaniju kao Intel, to je sitniš
While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
14 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Isstina da je sitniš..ali eto kriza tjera većinu proizvođača da štede na svemu i svačemu.....

14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding

gledaj, Ivy bridge i sa svojom lošom pastom unutar svojih specifikacija radi brzo i hladno. temperature pri overclockingu nisu intelova briga. to sta priko 1,3V skace u nebesa njima nije bitno jer je ta voltaza potrebna za frekvenciju dosta vecu od predvidene :)

samo mi overclockeri vidimo problem tamo di ga normalni korisnici ne vide :)

zato smo na taj problem smislili i rješenje :)

 

zamisli kupis auto sa 200 KS, radi normalno, ne grije se i sve ok... a onda mu stavis turbinu, intercooler, ispusnu granu tanjih zidova, chipas ga i nabrijes ga na nekih 320 ks pa se bunis kako se javljaju problemi... tako ja gledan na ovu situaciju sa Ivy Bridge pastom

-nek me autoentuzijasti isprave ako san napisa nesto nelogicno gori :)

windsurfing rules ! :)
16 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding
roby84 kaže...

Da pitam kakva je situacija sa prijašnjom generacijom procesora na 775? Imam Q9550 pa me zanima jel isto se tako otvara cpu i da nutra stavim svjezu pastu pa se mozda dobe manje temperature? Što mislite? A o tome sto je intel stavio nekvalitetnu pastu na Ivy Bridge CPU je logicno..zamislite da imate tvornicu i da trebate proizvesti npr miljun cpu-a ivy bridge...ako je pasta kvalitetnija od ove sto je sada na ivy bridge samo jedan cent zamislite koliko to odmah poskupljuje proizvodnju cpu-a intelu.

 

 

 Ne. Afaik, ti su procesori zalemljeni, a ne napastani.

Evo naguglao popis:
IHS Soldered To Die
Hyperthreading/Single Cores
-(S-775) Pentium 4 HT
-(S-775) Celeron D*
-(S-478) Celeron D*
-(S-478) Pentium 4 HT (Prescott Core)
-(S-478) Pentium 4 HT (Northwood "C" Core)*

Dual Cores

-(S-775) Pentium 4 Extreme Edition
-(S-775) Pentium D
-Pentium Dual Core E5200*
-Pentium Dual Core E5300*
-Pentium Dual Core E5400*
-Core 2 Duo E4700*
-Core 2 Duo E6300 (B2 stepping)
-Core 2 Duo E6320
-Core 2 Duo E6400 (B2 stepping)
-Core 2 Duo E6420
-Core 2 Duo E6540
-Core 2 Duo E6550
-Core 2 Duo E6600
-Core 2 Duo E6700
-Core 2 Duo E6750
-Core 2 Duo E6850
-Core 2 Duo Extreme X6800
-Core 2 Duo E8190
-Core 2 Duo E8200
-Core 2 Duo E8300
-Core 2 Duo E8400
-Core 2 Duo E8500
-Core 2 Duo E8600
-Xeon 3040 (L2 stepping)*
-Xeon 3040 (B2 stepping)
-Xeon 3050 (L2 stepping)*
-Xeon 3040 (B2 stepping)
-Xeon 3060
-Xeon 3070
-Xeon L3110
-Xeon E3110
-Xeon E3120
-Xeon E5502
-AMD Athlon X2 6000+

Tri Cores

-AMD Phenom X3*


Quad Cores

-Core 2 Quad Q6600
-Core 2 Quad Q6700
-Core 2 Quad Extreme QX6700
-Core 2 Quad Extreme QX6800
-Core 2 Quad Extreme QX6850
-Core 2 Quad Q8200
-Core 2 Quad Q8300
-Core 2 Quad Q8400
-Core 2 Quad Q8400S
-Core 2 Quad Q9300
-Core 2 Quad Q9400
-Core 2 Quad Q9400S
-Core 2 Quad Q9450
-Core 2 Quad Q9550
-Core 2 Quad Q9550S
-Core 2 Quad Q9650
-Core 2 Quad Extreme QX9650
-Core 2 Quad Extreme QX9770
-Core 2 Quad Extreme QX9775
-Xeon X3210
-Xeon X3220
-Xeon X3230
-Xeon X3320
-Xeon X3350
-Xeon X3360
-Xeon L3360
-Xeon X3370
-Core i5 750
-Core i7 860
-Core i7 870
-Core i7 920
-Core i7 940
-Core i7 950
-Core i7 Extreme Edition 965
-Core i7 Extreme Edition 975
-AMD Phenom X4*

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 21:40 (overhaul).
14 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding

To nisam znao da su zalemljeni...Hvala na odgovoru...dobro da sam prije pitao..badava bi se mucio ga otvoriti i jos bi na kraju morao baciti CPU u smece...ovako ce ostat kako je.Artic Silver pasta i Thermalright Ultra 120 TRUE---ima da ga drzi ispod 50C.

16 godina
offline
Re: Ivy Bridge delidding
roby84 kaže...

To nisam znao da su zalemljeni...Hvala na odgovoru...dobro da sam prije pitao..badava bi se mucio ga otvoriti i jos bi na kraju morao baciti CPU u smece...ovako ce ostat kako je.Artic Silver pasta i Thermalright Ultra 120 TRUE---ima da ga drzi ispod 50C.

 Pa mogu ga držati i oko 70, nikakav problem za taj procesor, a s tim kulerom i pastom nebi smjelo biti

nikakve opasnosti od kvarova. Za njega se sve zna, koliki napon, koje memorije, a iznad nekog nivoa ti

nema smisla silovati sve skupa, jer se na performansama neće vidjeti.

Edit:

toj generaciji bilo je popularno poliranje, kako procesora tako i kulera, za true donekle ima i smisla,

jer je on konkavan malo. no to su ljudi rješavali radije stavljanjem novčića ispod retentiona

da pojačaju pritisak šarafima. No sve je to, mislim upitnog (osjetnog) rezultata. stupanj dva.

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Poruka je uređivana zadnji put uto 16.4.2013 19:13 (overhaul).
12 godina
offline
Ivy Bridge delidding


S kojim ljepilo bi bilo pametno zaljepit poklopac za pcb,uzveši u obzir visoke temperature koje mora podnjet!

Ja bih to odmah napravio da se ne bojim gubljenja garancije i pada cijene radi de-lidinga!!

AUDIOFIL
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Misliš IHS na PCB od procesora ?

Ja nisan opce zalipio :) 

Prvo san stavio PCB u socket na ploci, nanio pastu na CPU-DIE, zatim njezno stavio IHS (par milimetara gore jer ga stezajuci mehanizam vrati doli par mm) i zatega ga s onom polugom.

windsurfing rules ! :)
12 godina
offline
Ivy Bridge delidding


Ša htio bih ga poslije prodat u jednom komadu!

AUDIOFIL
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding

Haha nema povratka nakon deliddinga bar koliko ja znam. xD
A i ne vidim zašto bi ljepio natrag IHS nekakvim TIM-om, dvokomponentim ljepilom, silikonom.... kad se ovako postiže najbolji kontakt IHS-a sa jezgrom; napravi se zračni čep blagim postavljanjem poklopca na PCB uz pritisak samog pomičnog dijela socketa i vozi. 3570,3770K su daleko od loših procesor generalno, tako da ne vidim problem i sa prodavanjem istoga u daljnjoj budućnosti uz naravno dokaz kako je CPU ispravan.

Jest da se cijena istoga ne može 'porediti sa i bez garancije; no svaka roba ima svoga kupca IMHO.

 

Da li je itko probao direktan kontakt na die? Ipak je poklopac konkavan i debel 3 mm što daje nekakav termalni otpor pri prijenosu topline...  znam da je razlika marginalna, no možda ima onih još hrabrijih :D

tokin' blunts with you... | .. you can find me @ kikimon.net - teamspeak3
Poruka je uređivana zadnji put sri 17.4.2013 8:40 (mario0ne).
14 godina
neaktivan
offline
Re: Ivy Bridge delidding
mario0ne kaže...

 

Da li je itko probao direktan kontakt na die? Ipak je poklopac konkavan i debel 3 mm što daje nekakav termalni otpor pri prijenosu topline...  znam da je razlika marginalna, no možda ima onih još hrabrijih :D

Ne mogu rec da me vec neko vrijeme ne kopka ta ideja :)

windsurfing rules ! :)
16 godina
offline
Ivy Bridge delidding

Joj kad se sjetim vremena kad su AMDovi imali jezgre bez zaštite, kako je to krckalo
pri montaži da su procesore u dućanima limitirali garanciju na jedan dan.
No,  druge strane, sjećam se i da sam ja imao one Pentiume3, isto gola jezgra, i

neznam da je nekome pukla jezgra pri montaži. No imali su drugačiji retention mehanizam.

Danas nisam siguran, sa modernim kulerima, dali je opasnost više kao sa amdBartonima,
ili manje sa Pentiumima3...

http://www.bug.hr/forum/post/lcd-plazma-televizori/stvarni-vlasnici-brandova/2909836.aspx
Moj PC  
5 0 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
Re: Ivy Bridge delidding
overhaul kaže...

Joj kad se sjetim vremena kad su AMDovi imali jezgre bez zaštite, kako je to krckalo
pri montaži da su procesore u dućanima limitirali garanciju na jedan dan.
No,  druge strane, sjećam se i da sam ja imao one Pentiume3, isto gola jezgra, i

neznam da je nekome pukla jezgra pri montaži. No imali su drugačiji retention mehanizam.

Danas nisam siguran, sa modernim kulerima, dali je opasnost više kao sa amdBartonima,
ili manje sa Pentiumima3...

meni je na ocanom athlonu 650 pukao cosak  (u to vrijeme bio najbrzi cpu na svijetu{#})eheh ali radio je bez ikakvih problema...

Rasturam na Intel Comodore 64 bita:)
12 godina
neaktivan
offline
Ivy Bridge delidding

Pazite kad deliddate da ne oštetite jedan od 1,4 milijarde tranzistora {#}

Sometimes I feel like a prophet, misunderstood and under gun like a new disease disease disease
Moj PC  
3 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice