Spajanje na neciji router

poruka: 18
|
čitano: 9.714
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

ovako.. zanima me kako se ja preko laptopa mogu spojiti na router.. jer imam onaj kasdin u kuci a na njega nemogu a htio bi se spojiti na frendov koji zivi odmah do mene.. u stanu zivimo znaci nema 5 metara.. treba mi taj postupak kako doci do toga da trazi ostale routere.. 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Spajanje na neciji router

Pa preko wlana 

Bug Online Xfire Clan - http://www.xfire.com/communities/bugonlineforum/
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje na neciji router

laptop nadje frendovu bezicnu mrezu i da ti key s kojim se spojis i maži.

darkness is my friend
15 godina
odjavljen
offline
RE: Spajanje na neciji router

Šturo pitanje, šturi odgovor:

 

nađi frendovu mrežu u aplikaciji wlan kartice ili zero configu (on morao bi imati uključen ssid broadcast), upiši pravi wep/wpa/wpa2 pass i spoji se na njegovu mrežu. Simple as that.

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

da kuzim ja to al nemogu pokrenuti kao da trazi routere na laptopu.. znaim me gdje je ta opcija.. imam windows 7

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

-moras imat wifi adapter da bi bilo sto hvata "zrakom",laptopi to imaju u sebi

-prijatelj ti da kljuc od enkripcije ako mu je zakljucan

-kad imas wifi adapter i drivere instalirane,vidis popis routera u zraku

-nije lijepo kacit se nekom ako mu je otkljucano,a nije ti frend

- kupi 5 metara mreznog kabela i spojite se :D

 

edit:

5 ljudi u isto vrijeme odgovori :D

 

ako je sve u redu pored sata imas antenicu sa signalima

molim moderatore da me ne nazivaju po forumu BUDALOM, kao Danny_HR .. ja nikog ne nazivam nikakvim imenima.
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2010 15:37 (torrente).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
RE: Spajanje na neciji router

Control Panel - Network and sharing center. Tu je opcija Connect to a network. Dalje samo slijedi wizzard

A rifle is like a human. The stock is the skeleton, the scope is the eyes, the action is the brain, and the barrel is the heart. But you, the man behind the rifle, you are the soul.
13 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

ja imam ruter i imam internet na svom racunaru ,na tatinom racunaru,na sestrinom laptopu i na ujakovom laptopu.

 

Ja trenutno koristim deluxe edition sistem (slican je ko windows 7 samo sto ima karakteristike oobicnog xp)i na njemu furam internet,,,na windows 7 je teze ...ja imam 2 rutera...jedan ruter je povezan na antenu,pa sam ga povezao u maticnu plocu pa isto sam ga povezao i sa drugim ruterom,,,preko kabla,,,pa onda taj drugi ruter sluzi ko antena ostalima i sada kada udjem u konekciju na tatinom kompjuteru on mene vidi kao ime rutera...i sada se on konektuje sa sifrom *************   i onda surfa po netu... (sorry ako ste me ista skontali...ali znam da me niste skontali....malo sam lupo glupe rjeci)Sramim se

harry
Poruka je uređivana zadnji put ned 27.6.2010 15:48 (Captain.Price).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

zanima me kako je moguce da imam wifi adapter i drivere instalirane a nemoze naci nikoga a metar sam udaljen od routera sa wlanom?? 

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje na neciji router

koji laptop?

darkness is my friend
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

HP Pavilion dv6

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

jesi siguran da je njemu na ruteru ukljucen wlan...mozda koristi samo tvrdu vezu.

molim moderatore da me ne nazivaju po forumu BUDALOM, kao Danny_HR .. ja nikog ne nazivam nikakvim imenima. http://j.imagehost.org/0453/BUG.jpg
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje na neciji router

treba ukljucit hp wireles asistant i stavit enable pod wlan i u donjem desnom kutu na taskbaru ce bit ikona i dok ju klikne pisace sve mreze u dometu i izaberes koju trebas i konektiras se,ja imam hp 6830s laptop pa bi to trebalo bit slicno ko i kod mene.

darkness is my friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje na neciji router
djelekovac kaže...

zanima me kako je moguce da imam wifi adapter i drivere instalirane a nemoze naci nikoga a metar sam udaljen od routera sa wlanom?? 

Svijetli wlan lampica na routeru?

Šta ti točno napiše kad gledaš dostupne mreže? Piše Windows cannot configure this network ili napiše da nema mreža u radijusu?

16 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

imas li ovo na tom hp-u?

molim moderatore da me ne nazivaju po forumu BUDALOM, kao Danny_HR .. ja nikog ne nazivam nikakvim imenima. http://j.imagehost.org/0453/BUG.jpg
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Spajanje na neciji router

ovako.. wlan je ukljucen sigurno i u donjem desnom kutu mi pise veze nisu dostupne.. i idem kao refresh i isto.. a wlan na routeru ukljucen.. @torrente.. imam to.. i pise isto wireless lann on ali dolje mi nema ni jedne mreze

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje na neciji router

onda nema mreze,ili ti wlan ne radi dobro.

darkness is my friend
14 godina
neaktivan
offline
RE: Spajanje na neciji router
odi na control panel i pod device menager nađi karticu i skini nove drivere, (u knjiznici, na trgu, internet cafeu, odnesi ga nakratko kod frenda, smisli nesto) i kad jesi odi doma i u doljnjem desnom kutu ekrana ce ti biti bijela strelica usmijerena prema gore, klikni ju i odaberi tu frendovu konekciju, ako je jos nema, il ti je kartica pokvarena il je preslaba...
Da se Facebook server sruši 90% mladih palo bi u tesku depresiju. Ako si u onih 10% koji bi im se smijali stavi ovo u potpis...
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice