Slab rast Windowsa 8

poruka: 72
|
čitano: 13.582
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Slab rast Windowsa 8".
11 godina
protjeran
offline
Slab rast Windowsa 8

A to kao ikoga iznenadjuje?!?

Moj PC  
42 6 hvala 1
16 godina
protjeran
offline
Slab rast Windowsa 8

Ja još uvijek izbjegavam ribone kad god mogu, a kamoli da si sad još natovarim i Metro. Ne, hvala. Neka Microsoft eksperimentira na nekom drugom. Nemam više ni volje ni vremena savladavati nove user interfejse, osim ako su prednosti odmah vidljive kao npr. kod iOS-a i Androida na mobilnim uređajima.

BOINC Combined Statistics for Croatia http://goo.gl/DiiXr
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 19:01 (Vortac).
 
14 12 hvala 1
12 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
Shagmans2 kaže...

A to kao ikoga iznenadjuje?!?

Da samo cujes kako su nasi uvoznici odusevljeni sa Win8!

 

Prije par dana sam pricao s jednim i kaze kako se isti modeli sa Win7 prodaju pet puta bolje od onih sa Win8 i da je sad najveci problem sto nove serije dolaze iskljucivo sa W8 pa su ljudi prisiljeni kupovati modele bez Windowsa i onda uz njih kupovati OEM Windows 7 sto ih dodje 300tinjak kn vise ali opet bolje tako nego Windows 8.

Iskreno, da meni netko ponudi dva identicna laptopa sa Win7 i Win8 uzeo bi ovog sa Win7.

13 godina
online
Slab rast Windowsa 8

Potpuno očekivano, jako slab start krajem 10 mjeseca, ni rekordno ulaganje u reklame nije pomoglo {#}, budu se opametili kod Windowsa 9, pa budemo onda svi nadogradili na njega {#}.

 

EDIT: Istina velika, ljudi su spremi platit i više samo da Win 8 maknu sa svojih računala, downgrade sam napravio kolegi i danas popodne. Sam je rekao da nije dao brdo para da bi gledao u ono ružno sučelje, nije ni do koljena onome izgledu Win 7.

Valentin
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 19:07 (Valentin17).
 
10 10 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Slab rast Windowsa 8

pa kad bude izdan dobar loader za nove windowse onda mogu očekivati bolje rezultate ;)

 
1 15 hvala 0
16 godina
offline
Slab rast Windowsa 8

Ja ne kužim o čem vi pričate.

 

Windows 8 je identičan Windowsima 7, osim starta. Metro aplikacije tak i tak ni ne koristite na njemu. Sve što može Windows 7 Windows 8 može isto, s tim da je nešto optimiziraniji i brži na istom hardwareu.

 

Na novo računalo sam instalirao Windows 8 i sasvim sam zadovoljan, imam original što sam dobio na faksu. Mogao sam i sedmicu stavit, ali čemu??

 

Slažem se jedino da tko ima sedmicu da stvarno nema smisla prelazit na osmicu, ali kupnjom novog računala koje ih već ima zašto ne?

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 19:24 (lllnuclearlll).
Moj PC  
24 11 hvala 1
12 godina
offline
Slab rast Windowsa 8

windows 8 bi bio po meni odličan da nema metroa. sve ide glatko, lijepo izgleda, task manager poboljšan, internet explorer 10 je iznad mojih očekivanja. upravo isprobavam na laptopu sa athlonom II P340 2,2 GHz, radeonom 4250 i 8 gb rama. dolazi čak sa predinstaliranim flash playerom

 
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
peace_of_cake kaže...

windows 8 bi bio po meni odličan da nema metroa. sve ide glatko, lijepo izgleda, task manager poboljšan, internet explorer 10 je iznad mojih očekivanja. upravo isprobavam na laptopu sa athlonom II P340 2,2 GHz, radeonom 4250 i 8 gb rama. dolazi čak sa predinstaliranim flash playerom

Pa čovječe a što ti smeta taj metro? Što to ljude toliko bode u oko. Metro je predviđen za mobitele i tablete, ne za PC. Jednostavno nikad ne uključiš metro aplikaciju i rješeno, one gluposti metro Poruke, Email, Video, Fotografije...itd. deinstaliraš, 2 min posla.

Meni je čak i start bolji, sve lijepo i pregledno kad si urediš. A desnom tipkom miša kad klikneš tamo u kut gdje se start pokreće dobiš opcije tipa Run, Control Panel, Device Manager... itd.... Čist solidno rješeno.

 

A eto ko bonus dobiš i to da možeš pokrenut i metro aplikacije, no nitko te na to ne prisiljava. Meni se čak i sviđa jedna metro aplikacija koja dolazi predinstalirana i prikazuje vremensku prognozu.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 19:38 (lllnuclearlll).
12 godina
offline
Slab rast Windowsa 8

istina, ta aplikacija za vremensku prognozu nije loša

 
4 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
lllnuclearlll kaže...
peace_of_cake kaže...

windows 8 bi bio po meni odličan da nema metroa. sve ide glatko, lijepo izgleda, task manager poboljšan, internet explorer 10 je iznad mojih očekivanja. upravo isprobavam na laptopu sa athlonom II P340 2,2 GHz, radeonom 4250 i 8 gb rama. dolazi čak sa predinstaliranim flash playerom

Pa čovječe a što ti smeta taj metro? Što to ljude toliko bode u oko. Metro je predviđen za mobitele i tablete, ne za PC. Jednostavno nikad ne uključiš metro aplikaciju i rješeno, one gluposti metro Poruke, Email, Video, Fotografije...itd. deinstaliraš, 2 min posla.

Meni je čak i start bolji, sve lijepo i pregledno kad si urediš. A desnom tipkom miša kad klikneš tamo u kut gdje se start pokreće dobiš opcije tipa Run, Control Panel, Device Manager... itd.... Čist solidno rješeno.

 

A eto ko bonus dobiš i to da možeš pokrenut i metro aplikacije, no nitko te na to ne prisiljava. Meni se čak i sviđa jedna metro aplikacija koja dolazi predinstalirana i prikazuje vremensku prognozu.

U potpunosti potpisujem ovo. Metro sučelje koristim kao launcher za programe. Mogu se lijepo grupirati te je jednostavnije nači ono kaj ti treba nego na win7 startu. Stari start mi uopće više ne fali. Ali stoji danema smisla kupovat osmicu ako se već ima sedmica. Naravno, uvijek se more stavit kreknuta verzija. Ja pak imam besplatni original s faksa. Jedino kaj im ne mogu oprostiti je nemogučnost mijenjanja boje slova u title baru. Ak se koriste tamne teme, defaultni tamno sivi text je praktički nevidljiv.

 

Na metro se mogu žalit samo njubare koji ga ne znaju preuredit u nešto korisno već se osječaju vezanim za defaultne metro aplikacije.

let's put a smile on that face
Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 19:52 (whysoserious).
15 godina
protjeran
offline
Slab rast Windowsa 8

Bilo bi bolje da su paralelno predstavili win 8 i naprimjer win classic 8. Tak i tak bi sve moglo ići na jedan cd, pa neka rulja izabere šta će instalirati

 
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
lllnuclearlll kaže...

Ja ne kužim o čem vi pričate.

 

Windows 8 je identičan Windowsima 7, osim starta. Metro aplikacije tak i tak ni ne koristite na njemu. Sve što može Windows 7 Windows 8 može isto, s tim da je nešto optimiziraniji i brži na istom hardwareu.

 

Na novo računalo sam instalirao Windows 8 i sasvim sam zadovoljan, imam original što sam dobio na faksu. Mogao sam i sedmicu stavit, ali čemu??

 

Slažem se jedino da tko ima sedmicu da stvarno nema smisla prelazit na osmicu, ali kupnjom novog računala koje ih već ima zašto ne?

Procitaj clanak pa mozda skuzis.

 

Tvoje poimanje Windowsa 8 (i moje) je totalno nebitno. Cinjenica je da je globalno ovo najneprihvaceniji MS operativni sustav (osim onih egzoticnih) ikad.

 

Ovo sto sam napisao kako ljudi placaju 300kn vise jer ga ne zele u racunalu su rijeci jednog (od dva) od najvecih uvoznika laptopa i ostale IT opreme u Hrvatsku. Drugi veliki problem koji je MS napravio je licenciranje Windowsa 8. Kupis laptop sa predinstaliranim Windows 8 na HDD-u i zelis u laptop staviti SSD i na njega OS - ne moze. U biti moze al trebas preko proizvodjaca laptopa moliti MS da ti prebaci licencu.

 

Ljudi ne zele imati tablet OS na racunalu. Da zele kupili bi tablet a ne laptop. Stvarno mi nije jasno ko vodi tako glupu poslovnu politiku u MS-u da sam sebi skace usta i zahebaje se sa trzistem na kojem ima monopol jer ovo sto su napravili konkurira umotvorinama velikih ekonomskih strucnjaka iz HDZ-a a i SDP-a.

 

Apple ima vrhunske tablete s kojima hara po trzistu i opet im nije palo na pamet ici izjednacavati OS sa njihovih racunala tom tabletu. Microsoft s druge strane prilagodjava OS kojim pokriva 90% zemaljske kugle tabletu koji je los, nedostupan, druga verzija koja bi trebala unijet smisao u unificiranost je tek u najavi. Umjesto da gledaju svoj posao njima ocito smeta bogacenje Applea pa kako bi njima zagorcali zivot spremni su shebat sami sebe.

 

Sto se mog odnosa sa win8 tice:

 

Kad frisko instaliram windowse (recimo Win7) jako puno vremena izgubim na odstranjivanje stvari koje necu koristiti. Internet Explorer, Media Player, Write, Games....

To mi oduzme puno vise vremena nego sama instalacija jer zelim (jedino sam tu uredan u zivotu) da mi windowsi budu sto manji. Rucno biram update koje instaliram.

Kod Win 8 imam cijelo jedno sucelje sa gomilom sr*nja koje je nemoguce ukloniti. Mogu ih nekako zaobici ali u biti samo dodajem jos jedno sr*nje.

Neke stvari mi se u win8 svidjaju. Recimo novi Explorer (no posto sam i korisnik Linuxa ne mogu reci bas da sam odusevljen. gdje su fucken tabovi??? to ce valjda uvesti 2030 god.), baratanje memorijom, SSD podrska...

Sve u svemu nedovoljno i da bi na ovom racunalu na kojem imam piratske windowse presao na win8, da ne govorim na onima za koje bi to trebao platiti.

 

 

16 godina
odjavljen
offline
Slab rast Windowsa 8

LOL, linux se na piti više ni ne vidi kao zaseban entitet nego je pod others...

Freak Show Inc.
 
6 0 hvala 0
14 godina
offline
Slab rast Windowsa 8

Broj pravih razloga da netko sa Windows 7 prijeđe na Windows 8: 0 (riječima: nula)

 

Velik udio XP-a pak su Kinezi i popriličan broj tvrtki koje bi sada, kao, trebale skočiti na win 8, a protiv toga će ih savjetovati svi koji im održavaju opremu, ukoliko ne moraju obaviti prelazak.

 
6 3 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
BlueMax kaže...
lllnuclearlll kaže...

Ja ne kužim o čem vi pričate.

 

Windows 8 je identičan Windowsima 7, osim starta. Metro aplikacije tak i tak ni ne koristite na njemu. Sve što može Windows 7 Windows 8 može isto, s tim da je nešto optimiziraniji i brži na istom hardwareu.

 

Na novo računalo sam instalirao Windows 8 i sasvim sam zadovoljan, imam original što sam dobio na faksu. Mogao sam i sedmicu stavit, ali čemu??

 

Slažem se jedino da tko ima sedmicu da stvarno nema smisla prelazit na osmicu, ali kupnjom novog računala koje ih već ima zašto ne?

Procitaj clanak pa mozda skuzis.

 

Tvoje poimanje Windowsa 8 (i moje) je totalno nebitno. Cinjenica je da je globalno ovo najneprihvaceniji MS operativni sustav (osim onih egzoticnih) ikad.

 

Ovo sto sam napisao kako ljudi placaju 300kn vise jer ga ne zele u racunalu su rijeci jednog (od dva) od najvecih uvoznika laptopa i ostale IT opreme u Hrvatsku. Drugi veliki problem koji je MS napravio je licenciranje Windowsa 8. Kupis laptop sa predinstaliranim Windows 8 na HDD-u i zelis u laptop staviti SSD i na njega OS - ne moze. U biti moze al trebas preko proizvodjaca laptopa moliti MS da ti prebaci licencu.

 

Ljudi ne zele imati tablet OS na racunalu. Da zele kupili bi tablet a ne laptop. Stvarno mi nije jasno ko vodi tako glupu poslovnu politiku u MS-u da sam sebi skace usta i zahebaje se sa trzistem na kojem ima monopol jer ovo sto su napravili konkurira umotvorinama velikih ekonomskih strucnjaka iz HDZ-a a i SDP-a.

 

Apple ima vrhunske tablete s kojima hara po trzistu i opet im nije palo na pamet ici izjednacavati OS sa njihovih racunala tom tabletu. Microsoft s druge strane prilagodjava OS kojim pokriva 90% zemaljske kugle tabletu koji je los, nedostupan, druga verzija koja bi trebala unijet smisao u unificiranost je tek u najavi. Umjesto da gledaju svoj posao njima ocito smeta bogacenje Applea pa kako bi njima zagorcali zivot spremni su shebat sami sebe.

 

Sto se mog odnosa sa win8 tice:

 

Kad frisko instaliram windowse (recimo Win7) jako puno vremena izgubim na odstranjivanje stvari koje necu koristiti. Internet Explorer, Media Player, Write, Games....

To mi oduzme puno vise vremena nego sama instalacija jer zelim (jedino sam tu uredan u zivotu) da mi windowsi budu sto manji. Rucno biram update koje instaliram.

Kod Win 8 imam cijelo jedno sucelje sa gomilom sr*nja koje je nemoguce ukloniti. Mogu ih nekako zaobici ali u biti samo dodajem jos jedno sr*nje.

Neke stvari mi se u win8 svidjaju. Recimo novi Explorer (no posto sam i korisnik Linuxa ne mogu reci bas da sam odusevljen. gdje su fucken tabovi??? to ce valjda uvesti 2030 god.), baratanje memorijom, SSD podrska...

Sve u svemu nedovoljno i da bi na ovom racunalu na kojem imam piratske windowse presao na win8, da ne govorim na onima za koje bi to trebao platiti.

 

 

Zasto bi ti ja trebao vjerovati ?!?
Tu lažeš i izmišljaš gluposti, jer si vjerojatno jedan Apple fan boy ili zadrti 40godisnjak koji ne zeli i nemoze prihvatiti nesto novo..
I ovo sa micanjem tih programa kad instaliras winse, kakve ti probleme imas ?
ti programi ne zauzimaju puno a solucija ti je jedino da ih nikad ne pokrenes a ne ko neki đuturum ići desinstalirati programe koji dolaze s winsima...
watafak?
zato smiri dozivljaje i ne bacaj negativu... kao prvo win 8 je odlican i brz i optimiziran windows... a METRO uopce ne smeta.. kad se logiras.. stisnes win tipku i gotovo evo te na desktopu... kad trebas neki program.. stisnes win tipku i pocnes pisat ime programa i gle čuda... brže nego da si isao po start meniu traziti taj isti program... oh da.. stvarno su losi ti windowsi 8...

Play Hrad Play Cool
12 godina
neaktivan
offline
Slab rast Windowsa 8

8 za kucne korisnike jos nekako, za poslovne nikako jer se onda sve svodi na gomilu nepotrebnog klikanja, HP je toliko poceo forsat win8 da mi se jos vise zgadila.

Trebam windowse a ne window....

Moj PC  
8 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
The Black Iso kaže...

 

 

Zasto bi ti ja trebao vjerovati ?!?
Tu lažeš i izmišljaš gluposti, jer si vjerojatno jedan Apple fan boy ili zadrti 40godisnjak koji ne zeli i nemoze prihvatiti nesto novo..
I ovo sa micanjem tih programa kad instaliras winse, kakve ti probleme imas ?
ti programi ne zauzimaju puno a solucija ti je jedino da ih nikad ne pokrenes a ne ko neki đuturum ići desinstalirati programe koji dolaze s winsima...
watafak?
zato smiri dozivljaje i ne bacaj negativu... kao prvo win 8 je odlican i brz i optimiziran windows... a METRO uopce ne smeta.. kad se logiras.. stisnes win tipku i gotovo evo te na desktopu... kad trebas neki program.. stisnes win tipku i pocnes pisat ime programa i gle čuda... brže nego da si isao po start meniu traziti taj isti program... oh da.. stvarno su losi ti windowsi 8...

Zasto bi mene trebala biti briga hoces li mi vjerovati?

 

Daleko sam ja od Apple fanboya. Prije 20 godina mozda sam i bio.

 

Brojke koje donosi ovaj clanak nisam ja pisao, tako da ovo "smiri dozivljaje i ne bacaj negativu" uputis ili piscu toga clanka ili onome ko je dosao do ovako porazavajucih rezultata.

 

Sto se tice optimizacije windowsa, svak nek radi kako hoce, ali zamolio bi te jednu stvar. Mozes li, molim te, otici u C:\windows i pronaci folder \winsxs\ i napisati tu kolika mu je velicina.

 

Sto se tice brzine pokretanja aplikacija, na win7 kao i na win8 koristim quicklaunch na kojem imam 10tak aplikacija tj 99,9% onoga sto koristim. po start meniju trazim iskljucivo na tudjim racunalima da vidim cega sve ima.

16 godina
neaktivan
offline
Slab rast Windowsa 8

Evo ovako:

Mi smo (firma gdje radim) silver partner microsoftu i imamo u sklopu partnerstva gomilu licenci za osmicu. Osmica je na 3 računala (od ukupno 80tak). A firma smo koja se u zadnje vrijeme pali na MS (zamjenio se libre office za ms office, sve linux servere smo globalno zamjenili za windows servere - fail po meni - ali što ćeš.... radiš kako se naloži odozgo). Mislim da je to dovoljni pokazivatelj o tome što ljudi misle o osmici (ljudi koriste samo i isključivo office, visio, spajaju se na exchange, i rade na sharepointu - tako da sedmica nije neophodna za to - a osmica je adekvatna - i dalje skoro nitko ne kristi osmicu)

 

Osmica kao tablet OS je izvrstan OS. Napravili su istu stvar kao i svi ostali. Napravili dobar touch GUI i prisilili su ljude da koriste windows live logon i njihow appstore. Po meni, veliki fail.

Dakle - za tablet, super. a za desktop, veliki fail.

Da se razumijemo, isto (što se tiče GUIja) vrijedi i za ubuntu i njihov unity i za gnome 3.

 

Ja osobno na svom laptopu vrtim xubuntu, sedmicu i osmicu (i osx u virtualbox-u) - da se slutiti da sam (prisiljen biti) jedan od svestranih administratora. I mogu reć da nema do xfce-a. (ili radije gnome-a 2.x)

 

Tolko me nerviraju ta prepucavanja oko toga više da sam zaboravio što sam htio napisati.

 

Da sumiram:

Svatko svoga konja hvali - sve ovo je ra zarini windowsi su bolji od linux-a (i obrnuto), .net je bolji od jave (i obrnuto)

 

A, evo ga:

Nema smisla mješati tablet os i desktop os (i smartphone os). Osobito ne na način: Izgleda identično (ime desktop) a ne možeš instaliravati iste stvari gore.

Slažem se sa jednom od izjava iz ranijih postova: trebala je postojati opcija instaliravanja metro-a i klasičnog sučelja (barem u naredne dvije verzije)

 

Developeri će se sjetiti microsoftovog izdrkavanja sa micanjem feature-a iz verzija, uvođenjem raznih kakica i onda u narednoj verziji vrate ono staro i drže predavanja kako je sve to novi feature - do sad neviđeno! (developeri - sjetite se takozvane 'edit and continue' opcije iz visual studija koja je nestala iz vb6 a došla s oglasima na sve vrata u vs 2005)

Nebi se čudio da u windowse 9 uvedu klasičan start  menu i objate to kao neki novi feature.

Moj PC  
10 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
Friday kaže...

LOL, linux se na piti više ni ne vidi kao zaseban entitet nego je pod others...

 

"We are the 1%." {#} 

15 godina
online
Slab rast Windowsa 8

8-ica se u grafu nalazi tamo gdje i treba biti - ispod viste.

Software is like sex... it's better when it's free (Linus Torvalds)
Moj PC  
8 4 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Slab rast Windowsa 8

mislim da je Metro sučelje najveći (iako je meni super) problem kod korisnika, a rješenje je samo insalirat start7 programčić i opet imaš sve ko na win7, a ne plaćat da ti netko vraća sve na sedmicu kad je 8 i brža i ima više smisla na laptopu neg na desktopu

 

al uglavnom po meni je isto ko što nisi mogao ljude natjerat sa XPa ne Win7, sad je isto malo problem sa 7 na 8 plus što je vremenski manja razlika između prelaska sa 7 na 8 nego s XPa na 7 pa to još više utječe na njegovu nepopularnost

 

al uglavnom osmica ima nekih stvarno kul stvari, al sve je na krajnjem korisniku kako ih zna iskoristit i koliko su mu potrebne i mislim da će zaživit smao treba proć još neko vrijeme 

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2013 22:31 (Kamikaza1600vti).
Moj PC  
1 1 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
peace_of_cake kaže...

windows 8 bi bio po meni odličan da nema metroa. sve ide glatko, lijepo izgleda, task manager poboljšan, internet explorer 10 je iznad mojih očekivanja. upravo isprobavam na laptopu sa athlonom II P340 2,2 GHz, radeonom 4250 i 8 gb rama. dolazi čak sa predinstaliranim flash playerom

pa makni metro

samo instaliraš start7 i gotovo

za sve ostalo je puno bolji od sedmice, pogotovo na laptopima

14 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
Kamikaza1600vti kaže...
peace_of_cake kaže...

windows 8 bi bio po meni odličan da nema metroa. sve ide glatko, lijepo izgleda, task manager poboljšan, internet explorer 10 je iznad mojih očekivanja. upravo isprobavam na laptopu sa athlonom II P340 2,2 GHz, radeonom 4250 i 8 gb rama. dolazi čak sa predinstaliranim flash playerom

pa makni metro

samo instaliraš start7 i gotovo

za sve ostalo je puno bolji od sedmice, pogotovo na laptopima

 Slažem se ... instaliraš start8 i isto kao da imaš 7 u redizajniranom izdanju sa opcijom metro ... te brže i bolje radi ....

15 godina
offline
Slab rast Windowsa 8

Niti pod prijetnjom mitraljeza ne bi se više vratio na Sedmicu. Do sada najbolji OS iz MS-a!

http://pljusak.com/sibenik_krvavice/wx.htm
Moj PC  
4 7 hvala 0
14 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8

ista priča sa rastom je bila kad su došli windowsi 7 ... padale su priče kako su xp najboilji kako nitko ne prelazi kak je sve to bezveze za kojih pola godine ista stvar će biti sa osmicom kao i sa sedmicom, malo dok se ljudi priviknu i saberu ...

16 godina
offline
Slab rast Windowsa 8

Mislim da će se kod mene uskoro desiti to privikavanje i sabiranje, tako što će se mojih $5 sabrati sa Stardockovim bankovnim računom.

Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
The Black Iso kaže...
BlueMax kaže...
lllnuclearlll kaže...

Ja ne kužim o čem vi pričate.

 

Windows 8 je identičan Windowsima 7, osim starta. Metro aplikacije tak i tak ni ne koristite na njemu. Sve što može Windows 7 Windows 8 može isto, s tim da je nešto optimiziraniji i brži na istom hardwareu.

 

Na novo računalo sam instalirao Windows 8 i sasvim sam zadovoljan, imam original što sam dobio na faksu. Mogao sam i sedmicu stavit, ali čemu??

 

Slažem se jedino da tko ima sedmicu da stvarno nema smisla prelazit na osmicu, ali kupnjom novog računala koje ih već ima zašto ne?

Procitaj clanak pa mozda skuzis.

 

Tvoje poimanje Windowsa 8 (i moje) je totalno nebitno. Cinjenica je da je globalno ovo najneprihvaceniji MS operativni sustav (osim onih egzoticnih) ikad.

 

Ovo sto sam napisao kako ljudi placaju 300kn vise jer ga ne zele u racunalu su rijeci jednog (od dva) od najvecih uvoznika laptopa i ostale IT opreme u Hrvatsku. Drugi veliki problem koji je MS napravio je licenciranje Windowsa 8. Kupis laptop sa predinstaliranim Windows 8 na HDD-u i zelis u laptop staviti SSD i na njega OS - ne moze. U biti moze al trebas preko proizvodjaca laptopa moliti MS da ti prebaci licencu.

 

Ljudi ne zele imati tablet OS na racunalu. Da zele kupili bi tablet a ne laptop. Stvarno mi nije jasno ko vodi tako glupu poslovnu politiku u MS-u da sam sebi skace usta i zahebaje se sa trzistem na kojem ima monopol jer ovo sto su napravili konkurira umotvorinama velikih ekonomskih strucnjaka iz HDZ-a a i SDP-a.

 

Apple ima vrhunske tablete s kojima hara po trzistu i opet im nije palo na pamet ici izjednacavati OS sa njihovih racunala tom tabletu. Microsoft s druge strane prilagodjava OS kojim pokriva 90% zemaljske kugle tabletu koji je los, nedostupan, druga verzija koja bi trebala unijet smisao u unificiranost je tek u najavi. Umjesto da gledaju svoj posao njima ocito smeta bogacenje Applea pa kako bi njima zagorcali zivot spremni su shebat sami sebe.

 

Sto se mog odnosa sa win8 tice:

 

Kad frisko instaliram windowse (recimo Win7) jako puno vremena izgubim na odstranjivanje stvari koje necu koristiti. Internet Explorer, Media Player, Write, Games....

To mi oduzme puno vise vremena nego sama instalacija jer zelim (jedino sam tu uredan u zivotu) da mi windowsi budu sto manji. Rucno biram update koje instaliram.

Kod Win 8 imam cijelo jedno sucelje sa gomilom sr*nja koje je nemoguce ukloniti. Mogu ih nekako zaobici ali u biti samo dodajem jos jedno sr*nje.

Neke stvari mi se u win8 svidjaju. Recimo novi Explorer (no posto sam i korisnik Linuxa ne mogu reci bas da sam odusevljen. gdje su fucken tabovi??? to ce valjda uvesti 2030 god.), baratanje memorijom, SSD podrska...

Sve u svemu nedovoljno i da bi na ovom racunalu na kojem imam piratske windowse presao na win8, da ne govorim na onima za koje bi to trebao platiti.

 

 

Zasto bi ti ja trebao vjerovati ?!?
Tu lažeš i izmišljaš gluposti, jer si vjerojatno jedan Apple fan boy ili zadrti 40godisnjak koji ne zeli i nemoze prihvatiti nesto novo..
I ovo sa micanjem tih programa kad instaliras winse, kakve ti probleme imas ?
ti programi ne zauzimaju puno a solucija ti je jedino da ih nikad ne pokrenes a ne ko neki đuturum ići desinstalirati programe koji dolaze s winsima...
watafak?
zato smiri dozivljaje i ne bacaj negativu... kao prvo win 8 je odlican i brz i optimiziran windows... a METRO uopce ne smeta.. kad se logiras.. stisnes win tipku i gotovo evo te na desktopu... kad trebas neki program.. stisnes win tipku i pocnes pisat ime programa i gle čuda... brže nego da si isao po start meniu traziti taj isti program... oh da.. stvarno su losi ti windowsi 8...

Potpisujem ovo što mu odgovaraš. Ne bih išao tako daleko s tvrdnjama da je u pitanju Apple fan ili da ima 40, ali da baljezga bezveze to je istina. Čitam ove komentare i imam osjećaj da je stvorena jedna "pričam ti priču" zajednica pljuvača, a bez ikakvog pametnog razloga za pljuvanje. Win 8 su daleko optimiziraniji i brži - od podizanja od 10ak sekundi pa na dalje. Toliko je sve skupa optimizirano da ako ne želiš ne moraš ni skužiti da nekakav metro čuči ispod. Netko tko toliko vremena i truda ulaže u "čistoću" sustava, a sve da bi mu sustav bio brži, trebao bi znati cijeniti i brzinu bez kapi znoja bez obzira na pozadinsko "smeće".

 

O tvrdnjama nekih drugih da ljudi izbjegavaju win8 pa da kupuju laptope bez i nadoplaćuju za win7 --- ?!?! --- budale --- sve samo iskusni kompjuteraši u kupovini. Pa 90% ljudi nema pojma šta kupuje prema tome ako nešto ne ide, kriv je onaj tko to ne zna prodat. Milijun puta u trgovini hardwareom i milijun puta ljudi kupuju pi*darije koje im se uvale. Ljudi ne žele win 8, a ja evo od domaćih ORLOVA i BASICa na 64vorci, preko DOS-a i win 3.1 do sada i ove 8ice nikad dosad nisam na kupio legalne windowse (osim ako nisu kupljeni s računalom, uglavnom laptopi...). Win 8 stvarno ništa ne fali, ja im dajem prednost nad win7, a ako imaju nešto viška, taj višak se ne osjeti ili se ne mora osjetiti.

Strah od novog znanja za "znalce" je najveći strah ;).

12 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
Memphis kaže...

ista priča sa rastom je bila kad su došli windowsi 7 ... padale su priče kako su xp najboilji kako nitko ne prelazi kak je sve to bezveze za kojih pola godine ista stvar će biti sa osmicom kao i sa sedmicom, malo dok se ljudi priviknu i saberu ...

Izgleda da si zaboravio jedan OS koji je bio u medjuvremenu.  Takodjer si zaboravio i da je XP star 12 godina a da jos uvijek ima ogroman postotak korisnika. Vjerojatno bi ih bilo i puno vise kad bi se XP i danas mogao kupiti. Vista je bila smece dok se nije ispolirala (kroz par SP-ova i par godina) i onda dobila ime windows 7. Ko zna mozda kad win 8 odbaci ove tablet/touchscreen pizd*rije postane dobar i prihvacen OS imena windows 9.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Slab rast Windowsa 8

od nagodinu se ukida podrška za XP (ili je to od ove godine nisam 100% sad siguran neda mi se provjeravat) tako da sve firme (kojih još i ima u velikom postotku na XPu) i još ta šačica privatnih korisnika će morat potražiti alternativu jer XP je daleka prošlost i danas kad sjednem za neki PC sa XPom dođe mi da se lupam u glavu koliko je ograničen s obzirom na današnje winse

 

kad izađe SP1 za win8 biti će još duplo bolji, jer sad ih pate još neki programi i podrška za neke starije programe i nisu baš naklonjeni nekim igricama

14 godina
offline
Re: Slab rast Windowsa 8
Ivan(4) kaže...

Mislim da će se kod mene uskoro desiti to privikavanje i sabiranje, tako što će se mojih $5 sabrati sa Stardockovim bankovnim računom.

 imam ti ja crack a za tih 5$ popit ćemo piće ...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice