Windowsi bez Starta?

poruka: 81
|
čitano: 9.067
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Windowsi bez Starta?".
16 godina
online
Windowsi bez Starta?

Lagano izmišljanje tople vode?

 

Ako imaju bolju alternativu nek maknu opče nije greda, tak mi je sve jedno.

Moj PC  
19 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Windowsi bez Starta?

Iskreno ja koristim  start ponajviše za gašenje kompa.i kad igram solitaire!

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
Moj PC  
7 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi bez Starta?

Hmm, a šta onda sa svim silnim tipkovnicama koje imaju "Start" tipku  {#}

 
29 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Windowsi bez Starta?

koje gluposti,bilo bi im bolje da omoguće više "taskbara" ko u linuxu

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi bez Starta?

Odista uznemirujuce!

Intel i5 750 @3.8; GA P55 UD3; Kingmax 4 Gb 1600 Mhz; Gigabyte 6950 2 Gb; Hdd Samsung F3 1 Tb X 2 i F4 2 Tb
Moj PC  
18 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
Kak je krenulo, stvarno se bojim sta ce na kraju postati Windowsi. Izmisljaju toplu vodu.
Ako sam ti pomogao, stisni HVALA! =)
16 godina
offline
Re: Windowsi bez Starta?
roseman kaže...

Iskreno ja koristim  start ponajviše za gašenje kompa.i kad igram solitaire!

 

Znaci koristis kompjuter uglavnom za solitaire? {#}

13 godina
protjeran
offline
Re: Windowsi bez Starta?
knight kaže...
roseman kaže...

Iskreno ja koristim  start ponajviše za gašenje kompa.i kad igram solitaire!

 

Znaci koristis kompjuter uglavnom za solitaire? {#}

Ak si tak shvatio moj komentar ond nek ti bude!

Believe those who are seeking the truth. Doubt those who find it!
16 godina
neaktivan
offline
Windowsi bez Starta?

Totalno neutemeljeno s obzirom da se radi o beti. Šta bi sad trebao imat milijardu shortcutova na desktopu ili kopati po folderima da pokrenem neku aplikaciju {#}

Moj PC  
10 1 hvala 0
15 godina
offline
Re: Windowsi bez Starta?
iggy kaže...

Totalno neutemeljeno s obzirom da se radi o beti. Šta bi sad trebao imat milijardu shortcutova na desktopu ili kopati po folderima da pokrenem neku aplikaciju {#}

Pa neki launchbar u stilu Androida/iosa. Baš to bi i želio, da na desktopu imam pristup svim appovima, a ne da ih tražim po program files, ili po startapu di se nalaze. I još po mogućnosti da ih sa tog istog mjesta možeš brisati na isti način kao na androidu funkcionira, šutneš ikonu u smeće i otvara se uninstaller. 

Stoja
15 godina
offline
Windowsi bez Starta?

Što se mene tiče neka ga uklone. Postoji ona tipka na tipkovnici koja otvara Start meni ili kombinacija Ctrl + Esc.

Life sucks... And then you die.
 
0 2 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi bez Starta?

Kada bi barem tipka start imala sličnu funkcionalnost kao u Gnome3, uf. Po meni najbolji DE.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 12:25 (paradajz).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Windowsi bez Starta?
roseman kaže...
knight kaže...
roseman kaže...

Iskreno ja koristim  start ponajviše za gašenje kompa.i kad igram solitaire!

 

Znaci koristis kompjuter uglavnom za solitaire? {#}

Ak si tak shvatio moj komentar ond nek ti bude!

Salu na stranu, ne kontam kako koristis onda? Ili gomila shortcuta u ogranicenom taskbaru ili (jos gore) gomila shortcuta na desktopu. Neko "third-party" rjesenje nije tema, jer govorimo sadasnjim i buducim mogucnostima windowsa.

15 godina
offline
Windowsi bez Starta?

A, btw, ne znam jeste li pročitali ali Start izborniku će se sad pristupati još lakše - bit će dovoljno pozicionirati kursor u određeni ugao ekrana (dolje lijevo) i eto izbornika.

Life sucks... And then you die.
 
2 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
paradajz kaže...

Kada bi barem tipka start imala sličnu funkcionalnost kao u Gnome3, uf. Po meni najbolji DE.

 

Inače sam alergičan na Linux, ali moram priznati da je Gnome3 nešto doista fantastično, i iskreno djeluje funkcionalnije od User Interfacea na Windows 7. Izgled je isto prekrasan, sad da li je lijepši ili ne od WPFa na Win7, to je subjektivan dojam.

Z-Admin Small Business CMS for ASP.NET - http://www.z-admin.com
12 godina
protjeran
offline
Windowsi bez Starta?

Ekipa, možda nije fullscreen screenshot pa se onda ne vidi taskbar! {#}

 

 

Great people talk about ideas. Average people talk about stuff. Small people talk about other people.
Moj PC  
1 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
Stoja kaže...
iggy kaže...

Totalno neutemeljeno s obzirom da se radi o beti. Šta bi sad trebao imat milijardu shortcutova na desktopu ili kopati po folderima da pokrenem neku aplikaciju {#}

Pa neki launchbar u stilu Androida/iosa. Baš to bi i želio, da na desktopu imam pristup svim appovima, a ne da ih tražim po program files, ili po startapu di se nalaze. I još po mogućnosti da ih sa tog istog mjesta možeš brisati na isti način kao na androidu funkcionira, šutneš ikonu u smeće i otvara se uninstaller.

  Točno tako. Na iOSu/Androidu su neke stari puno bolje odrađene, ne treba strahovati od takvih promjena i na Windowsima (ako su napravljene kako treba).

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
14 godina
offline
Windowsi bez Starta?

Ovo bi mogla biti zanimljiva promjena. Na linuxu, gnome i unity su vec bez klasicnoga starta. Nadam se samo da to nece biti nesto samo za pokazivanje vec da ce imati i svoju funkcionalnu komponentu.

Twitter- @capttawish Linux/GNU live forever.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Windowsi bez Starta?

Glupost. Ja na Desktopu nemam ni jednu ikonu(imam, ali je uvijek upaljen fences quick-hide jer ih ne koristim), Chrome pokrećem iz taskbara, a za zve ostalo koristim search u Startu. U početku su mi se sviđale najave za Win8, ali se su bliže da postanu nova Vista.

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
Moj PC  
2 2 hvala 0
16 godina
offline
Windowsi bez Starta?

Ima nas koji volimo minimalizam na desktopu... Ja imam dva monitora i na jednom nemam nit jedne ikone dok na primarnom imam korpu, kompjuter i jos par koje bas cesto koristim. 
Zato cesto koristim start tipku i iskreno mene ova odluka ne raduje ni malo...
Zasto jednostavno ne stave opciju da sami odaberemo da li je zelimo ili ne, bas kao i metro sucelje... 

Naravno da bi s enavikao i bez nje ali zasto ako sam ovako sasvim zadovoljan...

 
6 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
escobar_ kaže...

A, btw, ne znam jeste li pročitali ali Start izborniku će se sad pristupati još lakše - bit će dovoljno pozicionirati kursor u određeni ugao ekrana (dolje lijevo) i eto izbornika.

odlicno...

narocito kad imas glavni monitor u sredini, i lijevo i desno extend monitore... pa se moras pogadat sa misem...

ovako si ili udario key na stastaturi ili jednostavno kliknuo...

ovako pozicioniras i "cekas"

potpis :D
15 godina
offline
Re: Windowsi bez Starta?
escobar_ kaže...

A, btw, ne znam jeste li pročitali ali Start izborniku će se sad pristupati još lakše - bit će dovoljno pozicionirati kursor u određeni ugao ekrana (dolje lijevo) i eto izbornika.

Ovo treba istaknuti inače će biti opet flame war. Miče se START gumb, ali funkcionalnost ostaje, ako se odvuče miš u lijevi donji ugao onda se aktivira start. Tako je trenutno i u developer preview verziji, samo što još postoji ikona za lakše snalaženje.

 

A sa win tipkom (ona sa zastavom) se može prebacivati izmedu desktopa i metro nacina rada.

 

@Hacker-ri

 

I ne kužim kako mislis da moras pogadat, bas sad neces pogadat zato jer ti je limit rub ekrana, odvuces ga skroz kolko ide i aktivira se, a onako si morao gadat gumb i opet su kursor morao pozicionirat na isto mjesto (znaci prije je bilo drag and click, a sad ce bit samo drag, na isto mjesto).

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.2.2012 13:21 (Renesis).
15 godina
offline
Re: Windowsi bez Starta?
Šef kaže...

  Točno tako. Na iOSu/Androidu su neke stari puno bolje odrađene, ne treba strahovati od takvih promjena i na Windowsima (ako su napravljene kako treba).

Pa zbog toga su mi windowsi i postali tlaka za korištenje... evo bazičan primjer sa deinstalacijom programa, na winsima moram naći di mi je instaliran program, pa otvori uninstaller, pa next next, full install i slične gluposti što pitaju..umjesto drag u kantu ili tipka delete -> yes i gotovo. 

 

Instalacija programa ista stvar, windows store sa kojeg mogu kupovati i skidati programe, update-ati iste, a ne kada mi svaki program kada ga pokrenem javlja da ima update, pa te odvodi na njihovu stranicu i sl...

 

Ljudi se već navikli na to, ali ono nakon moba kad sjednem za komp osjećam kao da sam korak nazad po takvim sitnicama. 

Stoja
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
Stoja kaže...
Šef kaže...

  Točno tako. Na iOSu/Androidu su neke stari puno bolje odrađene, ne treba strahovati od takvih promjena i na Windowsima (ako su napravljene kako treba).

Pa zbog toga su mi windowsi i postali tlaka za korištenje... evo bazičan primjer sa deinstalacijom programa, na winsima moram naći di mi je instaliran program, pa otvori uninstaller, pa next next, full install i slične gluposti što pitaju..umjesto drag u kantu ili tipka delete -> yes i gotovo.

 

Instalacija programa ista stvar, windows store sa kojeg mogu kupovati i skidati programe, update-ati iste, a ne kada mi svaki program kada ga pokrenem javlja da ima update, pa te odvodi na njihovu stranicu i sl...

 

Ljudi se već navikli na to, ali ono nakon moba kad sjednem za komp osjećam kao da sam korak nazad po takvim sitnicama.

  Točno tako. Ako se simplifikacija sučelja odradi dobro, pojednostave stvari slično Androidu/iOSu, to bi bilo super. Vjerojatno bi izazalo gnjev kod dosta korisnika, ali meni bi se svidjelo.

Tako da se nadam da će to odraditi kako treba.

 

Ne onako kako je na novom Ubuntuu, to je loše/nedovršeno.

BRUN0_CRO ||| ''Work less, play more.'' \o/
12 godina
neaktivan
offline
Windowsi bez Starta?

Da li ćete moći preboliti Start?

45 Da
45 Ne
 
1 0 hvala 1
15 godina
offline
Re: Windowsi bez Starta?
Hacker-ri kaže...
escobar_ kaže...

A, btw, ne znam jeste li pročitali ali Start izborniku će se sad pristupati još lakše - bit će dovoljno pozicionirati kursor u određeni ugao ekrana (dolje lijevo) i eto izbornika.

odlicno...

narocito kad imas glavni monitor u sredini, i lijevo i desno extend monitore... pa se moras pogadat sa misem...

ovako si ili udario key na stastaturi ili jednostavno kliknuo...

ovako pozicioniras i "cekas"

Funkcionalnost neće biti uklonjena, samo će biti uklonjena tipka Start na Superbaru (vjerovatno). I dalje ćeš mu moći pristupiti pomoću tipke.

Life sucks... And then you die.
14 godina
offline
Re: Windowsi bez Starta?
escobar_ kaže...
Hacker-ri kaže...
escobar_ kaže...

A, btw, ne znam jeste li pročitali ali Start izborniku će se sad pristupati još lakše - bit će dovoljno pozicionirati kursor u određeni ugao ekrana (dolje lijevo) i eto izbornika.

odlicno...

narocito kad imas glavni monitor u sredini, i lijevo i desno extend monitore... pa se moras pogadat sa misem...

ovako si ili udario key na stastaturi ili jednostavno kliknuo...

ovako pozicioniras i "cekas"

Funkcionalnost neće biti uklonjena, samo će biti uklonjena tipka Start na Superbaru (vjerovatno). I dalje ćeš mu moći pristupiti pomoću tipke.

Tipka će služiti za prebacivanje između Desktopa i Metroa AFAIK

While some see them as the crazy ones, we see genius. Because the people who are crazy enough to think they can change the world, are the ones who do.---R.I.P S.J.|||Minecraft: njofra|BF3: nj0fra
15 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
Stoja kaže...
Šef kaže...

  Točno tako. Na iOSu/Androidu su neke stari puno bolje odrađene, ne treba strahovati od takvih promjena i na Windowsima (ako su napravljene kako treba).

Pa zbog toga su mi windowsi i postali tlaka za korištenje... evo bazičan primjer sa deinstalacijom programa, na winsima moram naći di mi je instaliran program, pa otvori uninstaller, pa next next, full install i slične gluposti što pitaju..umjesto drag u kantu ili tipka delete -> yes i gotovo. 

 

Otkako su aplikacije počele koristiti registri sva sila problema i nestabilnosti OS-a se izrodila iz toga.

Nadam se da će ponovo doći dan na winsima kad ću moći bezbrižno izbrisat folder s instaliranom aplikacijom.

 

Ili .. u međuvremenu .. da li je netko primjetio u Win 7 kada se briše shortcut s desktopa da redovito iskoči poruka koja kaže (parafrazirano): Ovaj postupak će obrisati shortcut, sama aplikacija će i dalje ostati instalirana? Zar nebi bilo "revolucionarno" da u tom prozorčiću još ubace i gumbić "Uninstall aplication" ?

 

OT:

otkatko sam prešao na w7, rijetko koristim start izbornik za navigaciju po instaliranim programima. Koristim ga u 98% slučajeva za pristup search polju i najčešće pristupanim programima. Tako da mi je trenutna implementacija odlična, a ako su uspjeli iznaći još efikasniji način .. baš me zanima da to vidim.

----- Nema na čemu! --| Google is your friend |------
12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
escobar_ kaže...

Funkcionalnost neće biti uklonjena, samo će biti uklonjena tipka Start na Superbaru (vjerovatno). I dalje ćeš mu moći pristupiti pomoću tipke.

  Start više manje i ne koristim, a tipku Windows koristim samo u kombinaciji sa Tabom radi Filp-a 3D.

12 godina
neaktivan
offline
Re: Windowsi bez Starta?
Zura kaže... 

Otkako su aplikacije počele koristiti registri sva sila problema i nestabilnosti OS-a se izrodila iz toga.

Nadam se da će ponovo doći dan na winsima kad ću moći bezbrižno izbrisat folder s instaliranom aplikacijom.

 CONFIG.SYS, AUTOEXEC.BAT, WIN.INI, SYSTEM.INI, PROGMAN.INI, WINFILE.INI I CONTORL.INI

Eh ta vremena...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice