Microsoft Fluent Design System

poruka: 29
|
čitano: 4.677
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft Fluent Design System".
7 godina
protjeran
offline
Microsoft Fluent Design System

Hajde moze se reci da lijepo izgleda bez obzira sto je sad jos teze razlikovat sadrzaj od kontrola. Ali znajuci MS ovo ce ostati mrtvo slovo na papiru jer nisu u stanje ni sve svoje aplikacije prebaciti na novi dizajn, tako da ce tesko nagovoriti 3rd party developere.

Moj PC  
5 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
Bezveze
Gale
Moj PC  
0 3 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Microsoft Fluent Design System

A da nam na izbor jednostavno daju više DE, pa da svatko bira što mu paše (npr. kao na Linuxu).

 
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
NecroKnight kaže...

A da nam na izbor jednostavno daju više DE, pa da svatko bira što mu paše (npr. kao na Linuxu).

Ti bi fakat volio da ja opet moram doma sve učit kak se otvara Explorer

8 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
Dead kaže...
Meni izgleda dobro. Možda i zaživi s obzirom da su ipak drugačiji vjetrovi u kompaniji za razliku od onih u doba Ballmera.

 Da, sad ne znaju napravit nit najobicniji program za pregled slika ili slusanje glazbe.

Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
moderator
online
Microsoft Fluent Design System

Majkrosoft swinga iz ekstrema u ekstrem. Uklonili Start izbornik pa i sam gumb u osmici, pa vratili oboje i to u boljem i funkcionalnijem izdanju u desetki. Prisilili korisnike na korištenje miša i odvlačenje istoga na rubove ekrana u osmici, da bi se s desetkom vratili na prijašnji način korištenja, a usto još i poboljšali interakciju. Ukinuli Aero sučelje i poružnili i "izravnali" izgled Windowsa s osmicom jer Aero tobože previše ždere bateriju u prijenosnim uređajima, a sad namjeravaju staviti kompleksno i lijepo sučelje (sad baterija više nije bitna) u kojem je dubina elemenata sučelja jedna od ključnih stvari.

 

Zašto ne mogu odmah napraviti nešto što je dobro, nešto što ljudi žele, nešto što će ih možda i impresionirati, a ne da prvo korisnike izmaltretiraju s nečim što korisnici ne žele ili što im ne paše, da bi potom napravili totalno kontra? Ballmer kriv za sve? Najdamo se da više neće biti swingova i da će za svaku novu brilijantnu ili "brilijantnu" ideju prvo pitati korisnike. I poslušati ih.

 
8 3 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft Fluent Design System

Takav skin sam imao na win xp

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System

I ovaj Microsoft ne zna sta ce vise od sebe. 

14 godina
offline
Microsoft Fluent Design System

Dobro izgleda. Meni je zanimljivo što mnogi umjetnici urade svoje koncepte i svi izgledaju super, ali nitko ne uspijeva to implementirati. Na Linuxu imamo gomilu grafičkih okruženja, koje razvija zajednica sa desetinama forkova i svi imaju gomilu nedostataka i mora se prihvatiti puno kompromisa ako se odlučite za neko od njih. Najbolje što sam do sada vidio je bio Cairo Shell za Windowse koji se na nesreću pojavio baš u vrijeme Viste i Aero okruženja, te je razvoj zaustavljen.

Your dad always said that one day Del Boy would reach the top. Then again, he always said Millwall would win the cup.
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
mbaksa kaže...

Majkrosoft swinga iz ekstrema u ekstrem. Uklonili Start izbornik pa i sam gumb u osmici, pa vratili oboje i to u boljem i funkcionalnijem izdanju u desetki. Prisilili korisnike na korištenje miša i odvlačenje istoga na rubove ekrana u osmici, da bi se s desetkom vratili na prijašnji način korištenja, a usto još i poboljšali interakciju. Ukinuli Aero sučelje i poružnili i "izravnali" izgled Windowsa s osmicom jer Aero tobože previše ždere bateriju u prijenosnim uređajima, a sad namjeravaju staviti kompleksno i lijepo sučelje (sad baterija više nije bitna) u kojem je dubina elemenata sučelja jedna od ključnih stvari.

 

Zašto ne mogu odmah napraviti nešto što je dobro, nešto što ljudi žele, nešto što će ih možda i impresionirati, a ne da prvo korisnike izmaltretiraju s nečim što korisnici ne žele ili što im ne paše, da bi potom napravili totalno kontra? Ballmer kriv za sve? Najdamo se da više neće biti swingova i da će za svaku novu brilijantnu ili "brilijantnu" ideju prvo pitati korisnike. I poslušati ih.

 A računaju da je hardver sad dovoljno brz da uz malo potrošnje radi te stvari, što i jest. :) Tu je prednost. Bilo je već dobrih ideja https://www.digitaltrends.com/web/the-re-imagined-windows-8-metro-concept-that-you-wish-was-real/

 

 

Nope.
16 godina
offline
Microsoft Fluent Design System

A da malo gledaju na jednostavnost, funkcionalnost i iskoristivost a ne nekakve animacije i dizajnerske điđe miđe koje ne zanimaju normalne korisnike koji žele brzo, pregledno i uredno koristiti računalo?

 

Tipa da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?

Moj PC  
1 5 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
lllnuclearlll kaže...

Tipa da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?

 Šališ se, zar ne?

Nope.
16 godina
moderator
online
Re: Microsoft Fluent Design System
Tonči kaže...
A računaju da je hardver sad dovoljno brz da uz malo potrošnje radi te stvari, što i jest. :) 

Nemoj mi sad rant kvariti! 

 

Ali dobro, ako bi to uvažili, to s jedne strane nije razlog da na desktopu ne bude Aero, a na mobilnim uređajima plošno sučelje (Aero se ionako u sedmici može isključiti). S druge strane, to pokazuje Microsoftovu kratkovidnost - krenuli su dokidat ljepše sučelje navodno zbog baterije, zbog aktualne situacije, ignorirajući hardverski tehnološki napredak (povećanje performansi uz smanjenje potrošnje energije).

16 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
Tonči kaže...
lllnuclearlll kaže...

Tipa da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?

 Šališ se, zar ne?

Ne... Zašto bih se šalio?

 

Windows je jedini operativni sustav gdje 3rd party aplikacije mogu raditi što god žele po kompletnom sustavu i uništiti ga, usporiti ili osakatiti na nebrojeno moguće načina. Na Linuxu to nije moguće. Sve se zna gdje se instalira i sve se čisti prilikom deinstalacije, zna se odakle se instalira, kojim packet managerom i kako. Kod Windowsa dođe aplikacija i instalira se kako ona želi, a ne kako OS to dopušta i kako bi trebalo biti...

 

Ali tko sam ja da govorim MSu kako da dizajnira svoj sustav... 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 20:16 (lllnuclearlll).
16 godina
moderator
online
Re: Microsoft Fluent Design System
lllnuclearlll kaže...

Tipa da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?

Ako si na ažuriranom OS-u - kad si zadnji put dobio virus? Windowsi od Viste nadalje su krenuli stopama Linuxa - XP je odbacio DOS, a Vista je uvela UAC, čime se drastično otežalo širenje/instalacija virusa/crvova. A arhitektura je sa svakom novijom verzijom Windowsa poboljšana u tom smislu. Windowsi (govorim, dakle, o ažuriranoj desetki) su danas vrlo siguran operacijski sustav i infekcija računala virusom je vjerojatno u velikoj većini slučajeva rezultat korisničke greške (da ne kažem gluposti). A rijetke sigurnosne rupe se krpaju čim Microsoft sazna za njih, što će reći da, kad bi svi imali ažurirane Windowse, infekcije bi se suzbile već na samom začetku.

 

lllnuclearlll kaže...
Windows je jedini operativni sustav gdje 3rd party aplikacije mogu raditi što god žele po kompletnom sustavu i uništiti ga, usporiti ili osakatiti na nebrojeno moguće načina. Na Linuxu to nije moguće. Sve se zna gdje se instalira i sve se čisti prilikom deinstalacije, zna se odakle se instalira, kojim packet managerom i kako. Kod Windowsa dođe aplikacija i instalira se kako ona želi, a ne kako OS to dopušta i kako bi trebalo biti...

 

Ali tko sam ja da govorim MSu kako da dizajnira svoj sustav...  

Microsoft ima i novije Windowse od XP-a. U velikoj si zabludi. 

 

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 20:23 (mbaksa).
9 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
mbaksa kaže...
lllnuclearlll kaže...

Tipa da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?

Ako si na ažuriranom OS-u - kad si zadnji put dobio virus? Windowsi od Viste nadalje su krenuli stopama Linuxa - XP je odbacio DOS, a Vista je uvela UAC, čime se drastično otežalo širenje/instalacija virusa/crvova. A arhitektura je sa svakom novijom verzijom Windowsa poboljšana u tom smislu. Windowsi (govorim, dakle, o ažuriranoj desetki) su danas vrlo siguran operacijski sustav i infekcija računala virusom je vjerojatno u velikoj većini slučajeva rezultat korisničke greške (da ne kažem gluposti). A rijetke sigurnosne rupe se krpaju čim Microsoft sazna za njih, što će reći da, kad bi svi imali ažurirane Windowse, infekcije bi se suzbile već na samom začetku.

 

lllnuclearlll kaže...
Windows je jedini operativni sustav gdje 3rd party aplikacije mogu raditi što god žele po kompletnom sustavu i uništiti ga, usporiti ili osakatiti na nebrojeno moguće načina. Na Linuxu to nije moguće. Sve se zna gdje se instalira i sve se čisti prilikom deinstalacije, zna se odakle se instalira, kojim packet managerom i kako. Kod Windowsa dođe aplikacija i instalira se kako ona želi, a ne kako OS to dopušta i kako bi trebalo biti...

 

Ali tko sam ja da govorim MSu kako da dizajnira svoj sustav...  

Microsoft ima i novije Windowse od XP-a. U velikoj si zabludi. 

 

 Na desetki si sigurn od vanjskih prijetnji, ali nisi od MSa. Windows za igrice za djecu i Linux/Mac za ozbiljan posao (ako je moguce naravno).

16 godina
offline
Microsoft Fluent Design System

Osobno koristim i Windows i Linux i osobno nemam problema s virusima, niti koristim antivirus neki dodatni osim Win Defendera... Ali većina računala koja mi dođu pod ruku da popravim neko sranje su naravno pod Windowsima... Par ljudi sam na svoj nagovor instalirao Linux. To su ljudi koji računalo koriste za Internet, video, glazbu i to je to... I nikad mi se nitko od njih nije požalio da je pokupio neko sranje ili da mu nešto dobro ne radi...

 

Naravno, većinom su to korisničke greške ovih koji koriste Win, neće se virus ili neko sranje baš samo instalirati od sebe. Često tu nađem i par antivirusa instaliranih, par nekakvih cleanera koji sami unište pol sustava i sl.

 

Zadnji put sam problem s Win10 imao nakon updatea onog jesenas, ne znam kak se zvao... SSD mi je vrtio na 100% i nikako stati... Ne znam što je bilo i zašto ali reinstalacija je rješila problem... Na Linuxu mi se nakon updatea nikad nešto takvo nije dogodilo.

 

No zašli smo u offtopic... Ima svaki od tih sustava svoje mane i prednosti... ALi po meni ovo što rade mi nije nešto, radije bih da malo podešavanja sustava normaliziraju, a ne da postoji i settings i control panel i podešavanja na još 10 mjesta...

Poruka je uređivana zadnji put uto 16.5.2017 20:32 (lllnuclearlll).
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
online
Re: Microsoft Fluent Design System
pravi_covijek kaže...
Na desetki si sigurn od vanjskih prijetnji, ali nisi od MSa.

Donekle se slažem, jer se te prijetnje od Microsofta mogu u velikoj mjeri suzbiti dodatnim alatima. No, kolega je kudio Windowse zbog virusa pa...

 

pravi_covijek kaže...
Windows za igrice za djecu i Linux/Mac za ozbiljan posao (ako je moguce naravno).

Posve netočno.

16 godina
moderator
online
Re: Microsoft Fluent Design System
lllnuclearlll kaže...

Osobno koristim i Windows i Linux i osobno nemam problema s virusima, niti koristim antivirus neki dodatni osim Win Defendera... Ali većina računala koja mi dođu pod ruku da popravim neko sranje su naravno pod Windowsima... Par ljudi sam na svoj nagovor instalirao Linux. To su ljudi koji računalo koriste za Internet, video, glazbu i to je to... I nikad mi se nitko od njih nije požalio da je pokupio neko sranje ili da mu nešto dobro ne radi...

Koliko virusa ili crvova za Linux znaš? Korisnik posjeti "sumnjivu stranicu", prihvati pokretanje nečeg što mu je iskočilo i inficira si računalo s Windowsima. Neće si inficirati računalo s Linuxom kad su autori crva napravili samo verziju crva za Windows. I kako onda ti možeš tražiti "da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?" kad moderni Windowsi već tako funkcioniraju, a infekcije su primarno posljedica same popularnosti Windowsa i profila korisnika, zbog kojih upravo za njih postoji najviše malwarea? To ti je čist pogrešna logika.

16 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
O_O_O kaže...

Hajde moze se reci da lijepo izgleda bez obzira sto je sad jos teze razlikovat sadrzaj od kontrola. Ali znajuci MS ovo ce ostati mrtvo slovo na papiru jer nisu u stanje ni sve svoje aplikacije prebaciti na novi dizajn, tako da ce tesko nagovoriti 3rd party developere.

 sve te điđe kontraproduktivno djeluju na vecini poslova koje covjek radi na kompu. OS bi trebao biti nenametljiv i poslusan, a nd da non stop neka sranja iskacu...

15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
lllnuclearlll kaže...
Tonči kaže...
lllnuclearlll kaže...

Tipa da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?

 Šališ se, zar ne?

Ne... Zašto bih se šalio?

 

Windows je jedini operativni sustav gdje 3rd party aplikacije mogu raditi što god žele po kompletnom sustavu i uništiti ga, usporiti ili osakatiti na nebrojeno moguće načina. Na Linuxu to nije moguće. Sve se zna gdje se instalira i sve se čisti prilikom deinstalacije, zna se odakle se instalira, kojim packet managerom i kako. Kod Windowsa dođe aplikacija i instalira se kako ona želi, a ne kako OS to dopušta i kako bi trebalo biti...

 

Ali tko sam ja da govorim MSu kako da dizajnira svoj sustav... 

 

 Ali... to baš nije tako... a ja sam preumoran da se svađam pa ću odmah odustati. 

Nope.
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft Fluent Design System

Dajte još malo bijele boje, za slučaj da mi možda još oči nisu iscurile...

Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
mbaksa kaže...
lllnuclearlll kaže...

Osobno koristim i Windows i Linux i osobno nemam problema s virusima, niti koristim antivirus neki dodatni osim Win Defendera... Ali većina računala koja mi dođu pod ruku da popravim neko sranje su naravno pod Windowsima... Par ljudi sam na svoj nagovor instalirao Linux. To su ljudi koji računalo koriste za Internet, video, glazbu i to je to... I nikad mi se nitko od njih nije požalio da je pokupio neko sranje ili da mu nešto dobro ne radi...

Koliko virusa ili crvova za Linux znaš? Korisnik posjeti "sumnjivu stranicu", prihvati pokretanje nečeg što mu je iskočilo i inficira si računalo s Windowsima. Neće si inficirati računalo s Linuxom kad su autori crva napravili samo verziju crva za Windows. I kako onda ti možeš tražiti "da promjene način funkcioniranja sustava tako da viruse onemoguće na sličan način kao što to radi Linux?" kad moderni Windowsi već tako funkcioniraju, a infekcije su primarno posljedica same popularnosti Windowsa i profila korisnika, zbog kojih upravo za njih postoji najviše malwarea? To ti je čist pogrešna logika.

 Upravo zbog toga, popularnost Windowsa je istovremeno i uzrok tolikim virusima. Android je baziran na Linuxu pa eto koliko imaš virusa za Android a koliko imaš za Windows Mobile. Windows Mobile ima dio tržišta koji se može podvesti pod statističku grešku, isto kao i Linux na desktopima.

 

A i na Windowsima 99% zaraza je rezultat ljudske gluposti.

8 godina
offline
Microsoft Fluent Design System

Imat antivirus je isto kao da po cijele dane nosis kondom dok radis normalne poslove, ne sluzi ti nicemu i jos smeta.

Moj PC  
6 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
Ma jel to moguće? Da misle i na estetiku WOW ! Mozda više neću koristit Windowblinds...mada sumnjam
 
0 0 hvala 0
12 godina
odjavljen
offline
Microsoft Fluent Design System

Ako ne naprave i za Mobile u isto vrijeme, glupi su ko ona stvar.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
lllnuclearlll kaže...

Osobno koristim i Windows i Linux i osobno nemam problema s virusima, niti koristim antivirus neki dodatni osim Win Defendera...

 Da li i windowse koristiš na način kako koristiš linux? Ili svi ti kojima si slagao kompove? Pod to mislim da imaju usera koji je ograničen, a ne admin i da za svaku naprednu stvar moraju run as admin? Na windowsima bi svi htjeli zaštitu, ali da ih OS ne gnjavi sa pravima pa su konačnici svi rade sa admin userom, što je ekvivalent rada sa root userom na linuxu. A znamo kako takve stvari završe.

 

A i dodatni faktor je, što su i drugi rekli, popularnost OS-a. Zašto bi se itko zamarao sa pisanjem malware-a za OS koji je manjinski?

15 godina
offline
Microsoft Fluent Design System

Mogu nabrojat više rootkita za Linuxe nego Windowse.

Barem one korisnije.

 

 

 

Linux ima kultni status sigurnog OSa jer ga koriste tzv. 'hakeri' pa se odma misli da ako imas metasploit koji radi samo na Linuxima, da onda se ne moze taj alat koristit bas protiv Linuxa.

 

 

Uglavnom nigdje nisi siguran. U zadnje vrijeme je popularnije 'hakirat' Linux distre i LAMP servere tako da ce ta fama o tome da nema malwarea na Linuxima past u vodu.

 

I time se ne treba zamarat. Rekao sam par puta, tko zeli bit zarazen taj ce bit zarazen.

 

Dovoljno se malo educirati o tome kako razlikovat reklamu od necega sto je pravi gumb (najpoznatiji nacin za ubacit spyware je fejk DOWNLOAD FREE gumb), koristit adblocker, izbjegavat http download i koristit WINDOWS 10

 

lp

Poruka je uređivana zadnji put sri 17.5.2017 10:57 (Mitch).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft Fluent Design System
Dex.pwn kaže...

Ako ne naprave i za Mobile u isto vrijeme, glupi su ko ona stvar.

 Za što?

Nope.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice