HT ima prvu TeraStream mrežu

poruka: 119
|
čitano: 21.763
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "HT ima prvu TeraStream mrežu".
12 godina
protjeran
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

Zanimljivo, dvije sekunde 1 GB...nego jel to na slici jedini predsjednik na svijetu koji je podrzao ACTA-u? {#}

Kao što potpuno ne poznajemo čovjeka ako imamo samo predodžbu o njegovoj vanjštini, tako ne poznajemo ni svijet koji nas okružuje ako o njemu znamo samo ono što nam objavljuju fizička osjet
Moj PC  
34 1 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

ajde fala bogu da i mi nesto razvijamo na tom polju {#}

 

 
1 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
Bugzapper kaže...

Zanimljivo, dvije sekunde 1 GB...nego jel to na slici jedini predsjednik na svijetu koji je podrzao ACTA-u? {#}

Kak si uspio skužit njega...a ova koka desno od Mudrice?

Avast Free; MBAM Pro; NVT EXE Radar Pro; OpenDNS; Win7 FW
15 godina
neaktivan
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

Dobro, kad su kopirali Gigu u 2 sek, kakvo su imali diskovlje, kontrolere?! WTF?!

 

Ja nemogu to na storageu napraviti.

Imamo televune, radivone, televizije, lektrika, lektrika, sva čuda, raj na zemlji brajo... Samo nemamo pisme, ni ognjišta ni smija... E!
 
8 0 hvala 0
16 godina
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

Sve divno i krasno, brzine od 1Gbps, a kad predstave uslugu kopirati će trenutne brzine DSL-a po istoj cijeni {#}

 
14 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
Smooth Operator kaže...

Dobro, kad su kopirali Gigu u 2 sek, kakvo su imali diskovlje, kontrolere?! WTF?!

 

Ja nemogu to na storageu napraviti.

Imaju oni opreme za to...

Sasoon kaže...

Sve divno i krasno, brzine od 1Gbps, a kad predstave uslugu kopirati će trenutne brzine DSL-a po istoj cijeni {#}

Misliš da je to za DSL korisnike? {#}

14 godina
online
HT ima prvu TeraStream mrežu

Ako je prijenos 1GB trajao kraće od 2 sekunde onda je brzina prijenosa morala biti najmanje 4Gbit/s a ne 1 Gbit/s

Potpis!
Moj PC  
11 0 hvala 4
16 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
Ezio kaže...

Ako je prijenos 1GB trajao kraće od 2 sekunde onda je brzina prijenosa morala biti najmanje 4Gbit/s a ne 1 Gbit/s

1 Gbit je za korisnika.

16 godina
neaktivan
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

Cloud znači ne mora spojen ni na kakvu mrežu... {#}

 

Moj PC  
2 0 hvala 2
13 godina
neaktivan
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

Cijena na kraju za krajnjeg korisnika će biti.... BUBNJEVI..... oba bubrega! {#}

Bears, Beets, Battlestar galactica!
Moj PC  
11 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
DigiMagic kaže...

Cloud znači ne mora spojen ni na kakvu mrežu... {#}

 

Hm?

16 godina
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

Prvi puta da vidim da smo u necemu prvi a da nije nekaj negativno {#}.

 

Cure su lude kad se zaljubljuju u naš muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
Moj PC  
4 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu

HT prvi im TeraStream mrežu, a krajnjem koisniku će ju zadnji isporučiti!

Ko drugom jamu kopa trećom šlajdra!
14 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
Blue_Fatal1ty kaže...

HT prvi im TeraStream mrežu, a krajnjem koisniku će ju zadnji isporučiti!

LOL... istina!  :)

16 godina
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

I to će naravno ponuditi u Zagrebu, Varaždinu i Splitu (možda), a ostatku Hrvatske lijepi pozdrav iz HT-a {#}.

Da oni ulažu u infrastrukturu bili bi sposobni ponuditi mi DSL brži od 4Mbps, MaxTV bi im zapravo i radio u mome mjestu (znam 20-tak osoba koje su ga uzele, a nikome ne radi i nakon pola godine obično polude i odjave), ali ne, bolje puknut 100 milijardi u reklamu i navući bijedne i glupe hrvatske korisnike na alfa test uslugu koja na vrijedi pišljiva boba. Da dignu u mom ušljivom mjestu 5 km od Zagreba, dodatnu mini centralu, dobili bi sigurno 200+ MaxTV korisnika i isplatiti centralu u vrlo kratkom vremenu. Ovako ne isplaćuju ništa, ubiru puno. GG GJ HT {#}

http://www.zvonimirbuzanic.com/ - http://www.doom.com.hr/ - http://www.weboteka.net/
Moj PC  
10 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
zbuzanic kaže...

I to će naravno ponuditi u Zagrebu, Varaždinu i Splitu (možda), a ostatku Hrvatske lijepi pozdrav iz HT-a {#}.

Da oni ulažu u infrastrukturu bili bi sposobni ponuditi mi DSL brži od 4Mbps, MaxTV bi im zapravo i radio u mome mjestu (znam 20-tak osoba koje su ga uzele, a nikome ne radi i nakon pola godine obično polude i odjave), ali ne, bolje puknut 100 milijardi u reklamu i navući bijedne i glupe hrvatske korisnike na alfa test uslugu koja na vrijedi pišljiva boba. Da dignu u mom ušljivom mjestu 5 km od Zagreba, dodatnu mini centralu, dobili bi sigurno 200+ MaxTV korisnika i isplatiti centralu u vrlo kratkom vremenu. Ovako ne isplaćuju ništa, ubiru puno. GG GJ HT {#}

Već smo to n puta prošli... Nije sve do njih.

14 godina
neaktivan
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

1Gbps?

 

To je stvarno velika brzina, ali to nije ništa novo.

Znam da u skandinavskim zemljama ili Hong Kongu takvu brzinu imaju već nekoliko godina.

Poznam jednoga koji je spominjao prije možda godinu dana da može dobiti i 5Gbps ali da je preskupo.

 

Također ako se ne varam, Indija nudi slične brzine, a u SADu Google testira ali i nudi takve brzine u nekim državama.

 
1 3 hvala 0
15 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
Ezio kaže...

Ako je prijenos 1GB trajao kraće od 2 sekunde onda je brzina prijenosa morala biti najmanje 4Gbit/s a ne 1 Gbit/s

 

"Ukupno instalirani kapacitet je 400 Gbit/s..."

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 16:10 (B4sic!).
14 godina
neaktivan
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

 

Pročitao sam tekst par puta, a također našao i neke dodatne informacije:

 

http://www.telekom.com/media/management-to-the-point/167986

http://www.investegate.co.uk/hrvatski-telekom-d.d-(thtc)/rns/terastream-network-pilot/201212101200021429T/

 

Međutim ovo mi je privuklo najviše pažnje.

"Posrijedi je tehnološki koncept kojim se sve usluge, 
uključujući i tradicionalne telco usluge (glasovne, IPTV, pristup internetu) pružaju iz Clouda, 
za razliku od danas kad se one pružaju putem mreže".

 

Što bi logikom značilo da će korisnik do informacije na internetu dolaziti kroz T-Comov Cloud, a što vjerujem bi moglo značiti da ako zaželi T-Com može na razini tog Clouda svima zabraniti npr. pristup na određenu web adresu ili određenom web servisu.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 16:24 (Bugsy).
 
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
Bugsy kaže...

Što bi logikom značilo da će korisnik do informacije na internetu dolaziti kroz T-Comov Cloud, a što vjerujem bi moglo značiti da ako zaželi T-Com može na razini tog Clouda svima zabraniti npr. pristup na određenu web adresu ili određenom web servisu.

 

 

Mislim da je to porpilično nespretno pisano.

Zabraniti mogu i ovako, bez ikakvog clouda.

12 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
Bugsy kaže...

1Gbps?

 

To je stvarno velika brzina, ali to nije ništa novo.

Znam da u skandinavskim zemljama ili Hong Kongu takvu brzinu imaju već nekoliko godina.

Poznam jednoga koji je spominjao prije možda godinu dana da može dobiti i 5Gbps ali da je preskupo.

 

Također ako se ne varam, Indija nudi slične brzine, a u SADu Google testira ali i nudi takve brzine u nekim državama.

Malo si se za*ebo Koreja ima naj brzi internet i mislim da je max kod njih oko 50mbps.

15 godina
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu
HT-ova najava TeraStreama

 
0 1 hvala 1
12 godina
protjeran
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

EVO vam prosječne svjetske brzine po zemljama i gradovima. Nas šiju i Rumunjska,bugarska...  dobrano. {#}

 

 

 

http://www.netindex.com/download/allcountries/

 

 

Based on millions of recent test results from Speedtest.net, this index compares and ranks consumer download speeds around the globe. The value is the rolling mean throughput in Mbps over the past 30 days where the mean distance between the client and the server is less than 300 miles.

Das Herz hat seine Grunde, die der Verstand nicht kennt !
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 17:02 (Budokai).
 
1 0 hvala 1
16 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
ivanzu kaže...
Bugsy kaže...

1Gbps?

 

To je stvarno velika brzina, ali to nije ništa novo.

Znam da u skandinavskim zemljama ili Hong Kongu takvu brzinu imaju već nekoliko godina.

Poznam jednoga koji je spominjao prije možda godinu dana da može dobiti i 5Gbps ali da je preskupo.

 

Također ako se ne varam, Indija nudi slične brzine, a u SADu Google testira ali i nudi takve brzine u nekim državama.

Malo si se za*ebo Koreja ima naj brzi internet i mislim da je max kod njih oko 50mbps.

 

http://www.nytimes.com/2011/02/22/technology/22iht-broadband22.html?_r=0

 

 

Imaju u planu (vjerojatno neće uspjeti) dati svima dostupnu gigabit vezu do kraja ove godine.

 

1gbit/s flat košta $27

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

I LTE isto imamo {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
12 0 hvala 0
15 godina
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

@Bugsy

 

Da, to bas gledam i pitam se isto..... nije mi to sve bas jasno, opet sada spominju "Fiber to the home" (u ovoj najavi) tako da ne kuzim ovo "cloud" ili je to samo iz fore?!?!? po cemu se ta TeraStream usluga razlikuje od Giganetz (mislim na samo spajanje na mrezu i sl):

 

DE Telekom Giganezt

Whenever there's light, there are shadows. We, who were changed by being bathed in the light only once... will spend our future in a world without light.
Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 17:21 (lovac82).
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu

Nije točno, evo pa vidi. Nije 1 Gbps, ali za ovo sam 100% siguran.

 

Rođak ima paket "internett 200", maloprije mi je poslao link gdje mogu pogledati, jer je i mene mučilo kakve točno veze imaju.

Za Norvešku sada znam bar za jednog operatera. 

 

http://www.altibox.no/privat/internett/raskere-internett

 

Kaže da misli da je vjerojatno moguće dobiti i 1 Gbps, ali da to sigurno dosta košta.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.12.2012 17:31 (Bugsy).
14 godina
neaktivan
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
ivanzu kaže...
Bugsy kaže...

1Gbps?

 

To je stvarno velika brzina, ali to nije ništa novo.

Znam da u skandinavskim zemljama ili Hong Kongu takvu brzinu imaju već nekoliko godina.

Poznam jednoga koji je spominjao prije možda godinu dana da može dobiti i 5Gbps ali da je preskupo.

 

Također ako se ne varam, Indija nudi slične brzine, a u SADu Google testira ali i nudi takve brzine u nekim državama.

Malo si se za*ebo Koreja ima naj brzi internet i mislim da je max kod njih oko 50mbps.

Nije točno, evo pa vidi. Nije 1 Gbps, ali za ovo sam 100% siguran.

 

Rođak ima paket "internett 200", maloprije mi je poslao link gdje mogu pogledati, jer je i mene mučilo kakve točno veze imaju.

Za Norvešku sada znam bar za jednog operatera. 

 

http://www.altibox.no/privat/internett/raskere-internett

 

Kaže da misli da je vjerojatno moguće dobiti i 1 Gbps, ali da to sigurno dosta košta.

16 godina
offline
Re: HT ima prvu TeraStream mrežu
lovac82 kaže...

@Bugsy

 

Da, to bas gledam i pitam se isto..... nije mi to sve bas jasno, opet sada spominju "Fiber to the home" (u ovoj najavi) tako da ne kuzim ovo "cloud" ili je to samo iz fore?!?!? po cemu se ta TeraStream usluga razlikuje od Giganetz (mislim na samo spajanje na mrezu i sl):

 

DE Telekom Giganezt

 

Imam blagi osjećaj da se radi o brzini samo unutar t-com mreže, dok će npr skidanje torrenta ili generalno izlaz prema drugim mrežama

(što t-com naravno plaća) biti ograničen na manju brzinu

It is our duty as men and women to proceed as though the limits of our abilities do not exist - Pierre Teilhard de Chardin
16 godina
offline
HT ima prvu TeraStream mrežu

A ja imam blagi osjećaj, da čujem u daljini neko BLEJANJE ovčica  {#}

AWESOME .. AMAZING .... PREDOOBROO
Moj PC  
5 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice