250 GB spada u "fair use"?

poruka: 45
|
čitano: 10.827
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "250 GB spada u "fair use"?".
16 godina
neaktivan
offline
250 GB spada u "fair use"?

Dok sam ja imao oko 200GB prometa po par mjeseci, nitko se nije bunio. Cujem da ljudi skidaju i po duplo vise kroz mjesec dana i da nemaju probleme. Mozda je stvar u cinjenici da nema toliko ljudi da imaju FLAT i da za sad jos to mreza moze podnijet. 250GB je ok cifra za "fair use".

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?

Kod Amera je bed sto im je kompletna infrastruktura u citavoj USA u totalnoj banani...Pocevsi od prometa / energetike pa i do telefonskih linija tj. tih linija za kablove. Negdje sam citao da je potrebna nezamisliva kolicina dolara da se infrastruktura u zemlji dovede u red i tek se onda krene unaprijeđivati ;-) Sad zbog toga placaju danak jer korisnika je svakim danom sve vise a infrastruktura ostaje ista

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
16 godina
offline
250 GB spada u "fair use"?

nije mi jasno kojeg vraga netko ima skidat 500GB u mjesec dana...jel taj uopće ima privatni život...jedino pirati koji to skinuto,onda dalje preprodaju,e onda takve tipove  ne bi trebalo biti problem riješiti zakonski...ali kod nas je lopovluk već i zakonski zaštićen, pa me ništ ne čudi...tko će se onda baktati s ovim sitnim preprodavačima CD/DVD-a...kužim da su demo-i sve veći i veći, ali me nek nitko ovdje ne uvjerava da netko skida demo verzije svega i svačega i natuče 500GB...taj može ići u Hlebine i mogao bi tamo imat neslućenog uspjeha :)

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
250 GB spada u "fair use"?

"U Japanu operateri obično smatraju da su "fair useri" oni korisnici koji dnevno ne premaše 30 GB prometa."

 

To ja zovem pošten narod :D

 

Idelano rješenje, firma koja daje ISP usluge proizvodi diskove i netriba uvodit grijanje. Koji san ja genije ovo triba unovcit :D Ugodno s korisnim.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
250 GB spada u "fair use"?

Evo, ja normalnog koristenja u mjesec dana imam od 50 do 100GB. No, to naprave 3 korisnika koja idu na net preko istog routera i sav taj promet se potrosi na svakodnevne stvari (surfanje, youtube, driveri...). Mjesecni prosjek mi je u tom rangu, 7mj je bio 52GB, sad sam na 80. 10GB (t-com) paket mi ne bi bio dovoljan.

 

Ovi koji konstantno imaju po 300GB i vise su valjda oni koji skidaju "razne" stvari preko torenta i privatnih trazilica na kojima onda moraju radit upload. Skines 100GB, vratis 100GB i evo tebi 200GB prometa.

Newton je bio u krivu. Lake brže padaju!
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?

Ma tu se radi o principu ako se nesta zove "flat" onda nema ogranicenja prometa kratko i jasno...Tj. velikoj vecini korisnika flat i znaci neogranicen promet i bez obzira sto nece skinut 250GB jednostavno je glupo placat uslugu zvanu "flat" kad znas da postoji tamo neko ogranicenje...Provideri su si sami krivi jer sisaju nas obicne korisnike i ne ulazu u infrastrukturu i onda se desi sr*nje i ko ce opet ispastat nego mi korisnici. Ako je flat u pravom smislu rijeci nemoguc onda ga nemojte tako i zvat i gotovo...Bar ja to tako vidim, neradim 250GB prometa mjesecno ali oko 200GB radim (tu je i obavezan upload ;-)

 

A sad što se tiće downloadanog sadrzaja... Da nebi mozda placao 350kn za igru kad u mjesecu izadje par naslova koje zelim odigrat, skinem s neta i probam igre koje mi se svide kupim original uvijek (WoW, Aoc, Orange box, Supreme Commander, CoD4, Crysis, Withcer....) jer mi nije bed dat novac za proizvod koji cu vise i cesce igrat, ove prodjem jednom i ostavim, i sad da ja dajem tristotinjak kuna za nesto sto cu probat jednom. Da negovorim o serijama i glazbi, spotovima, imam sve ali SVE Star Trekove, Xfiles, Stargate (koje BTW gotovo da i nema za original kupit u HR) epizode na kompu i nepada mi napamet dat milion kuna i onda da to imam na 100 DvDova, nema smisla...

 

Znam da je nacelno zabranjeno poticat i pricat o piratstvu na forumu...Niti ga poticem niti navodim linkove i sl. samo dajem svoje misljenje...Skidam za svoju uporabu, i uvijek komad softvera koji mi se svidi kupim original ako vrijedi...

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 15:57 (mislav_01).
16 godina
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
hogar strašni kaže...

nije mi jasno kojeg vraga netko ima skidat 500GB u mjesec dana...jel taj uopće ima privatni život...jedino pirati koji to skinuto,onda dalje preprodaju,e onda takve tipove  ne bi trebalo biti problem riješiti zakonski...ali kod nas je lopovluk već i zakonski zaštićen, pa me ništ ne čudi...tko će se onda baktati s ovim sitnim preprodavačima CD/DVD-a...kužim da su demo-i sve veći i veći, ali me nek nitko ovdje ne uvjerava da netko skida demo verzije svega i svačega i natuče 500GB...taj može ići u Hlebine i mogao bi tamo imat neslućenog uspjeha :)

 
Mozda netko ima za cilj katalogizirati sav pr0n :), mislim da bi to moglo pojesti 500GB mjesecno, mada mi se cini da je to uzaludno jer se garant dnevno proizvede vishe od tih 500GB :).
15 godina
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?

Pa i nije tako tesko radit 500GB/m nekome ko voli gledat filmove ili radit neke kolekcije, veci je problem di to stavit ;)

 

evo ti moj promet di je samo jedan mjesec 450GB ostalo od 250-300 a nista specjalno nisan skida. Vidija sam po forumima di se ekipa fali sa jos puuuno vecim prometom.

http://b.imagehost.org/0966/promet.jpg

 

a niti sam geek niti nosim naocale niti pirat i imam curu :P

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 16:03 (XXBic).
16 godina
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?

Pokazite mi samo jednog ili nekoga tko zna nekoga koji skine 500GB i sve to pogleda/poslusa/odigra.

 

Uzasno glupo i djetinjasto rasipanje resursima.

 

 

.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 16:15 (dado).
16 godina
offline
250 GB spada u "fair use"?

Ameri su zaostali u tehnologiji, sada Evropa stize i prestize Amere a Japan ne moze nitko stici, oni su 2004 godine ponudili 1 Gbps brzi internet, to dan danas nema nitko a nude ga po standardnim cijenama. DSL tehnologiju su imali vec davne 2000 godine i iz te tehnologije su izvukli onda vece brzine nego sto Ameri danas imaju.

Da ne govorim kako su Japanci 2005 godine testirali uspjesno 4G mobilnu telefoniju sa brzinom od 1 Gbps.

Svedska na primjer krajem 2007 godine nudi 100 Mbps internet za kucne korisnike.

Normalno da ako se nista ne ulaze da se zaostaje, Japanci su sigurno 5-10 godina unaprijed sa tehnologijom od ostatka svijeta. Iznenadili bi se kako Skandinavske zemlje su takodjer vrlo napredne u tehnologiji.

 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
dado kaže...

Pokazite mi samo jednog ili nekoga tko zna nekoga koji skine 500GB i sve to pogleda/poslusa/odigra.

 

Uzasno glupo i djetinjasto rasipanje resursima.

 

 

.

 Joj kako volim ovakve gluposti - ako sam platio flat onda imap pravo nabiti i 1000 TB prometa. Boli me briga da li netko misli da ja to mogu stići pogedat, ja sam ih pošteno platio i ja imam pravo rasipat te "resurse".
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
Paolo2612 kaže...
dado kaže...

Pokazite mi samo jednog ili nekoga tko zna nekoga koji skine 500GB i sve to pogleda/poslusa/odigra.

 

Uzasno glupo i djetinjasto rasipanje resursima.

 

 

.

 Joj kako volim ovakve gluposti - ako sam platio flat onda imap pravo nabiti i 1000 TB prometa. Boli me briga da li netko misli da ja to mogu stići pogedat, ja sam ih pošteno platio i ja imam pravo rasipat te "resurse".
 Zapravo nemaš. Pročitaj svoj ugovor.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
15 godina
neaktivan
offline
250 GB spada u "fair use"?

kaj mislis pod time procitaj svoj ugovor..pise mi nepgraicen internet..znaci mogu skinuti koliko god ja zelim i moguCool

a u vezi fair usea to je glupost jer bi onda trebali ukinuti flat..kaj covjeku znaci dal ce te t-com opomenut da si previse skinuo?nikaj..skidat ces i dalje dok ti ne uskrate vezu..

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 16:51 (Lion King).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
Lion King kaže...

kaj mislis pod time procitaj svoj ugovor..pise mi nepgraicen internet..znaci mogu skinuti koliko god ja zelim i moguCool

Ne piše. Pročitaj cijeli ugovor. :))) - Negdje u ugovoru sigurno imaš nešto u stilu "operater zadržava pravo ograničavanja pristupa ili isključenja iz mreže u slučaju kršenja fair usage pravila". - Znam mnoge koji su na kabelu xneta nekoliko puta isključivani jer su pretjerivali.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 16:52 (naxeem).
15 godina
neaktivan
offline
250 GB spada u "fair use"?

ovo sto je lion kong napiso je istina! ako platis to mos ti s tim radit sta os. zasto bi onda uveli FLAT-neogranicen promet?!

-.-
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
GeForce kaže...

ovo sto je lion kong napiso je istina! ako platis to mos ti s tim radit sta os. zasto bi onda uveli FLAT-neogranicen promet?!

 Zato jer je to virtualno neograničen promet, ali zapravo je ograničen. Nitko nema neograničen promet, niti ISP kompanije.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
naxeem kaže...
Lion King kaže...

kaj mislis pod time procitaj svoj ugovor..pise mi nepgraicen internet..znaci mogu skinuti koliko god ja zelim i moguCool

Ne piše. Pročitaj cijeli ugovor. :))) - Negdje u ugovoru sigurno imaš nešto u stilu "operater zadržava pravo ograničavanja pristupa ili isključenja iz mreže u slučaju kršenja fair usage pravila". - Znam mnoge koji su na kabelu xneta nekoliko puta isključivani jer su pretjerivali.
Ja letimičnim i površnim pregledom ugovora nisam našao takvu stavku. Imam T-com ADSL.
Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
15 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?

Nisi u pravu, Tcom isto tako ima neko ogranicenje...Bar tako ljudi pricaju, bio sam cuo da je to oko 300GB? Nisam sad 100% siguran...Takodjer se to naziva fair use

 

No radi se samo o tome da je to za vecinu korisnika pravi flat jer rijetko ko pravi 300-350gb prometa...Mene iritira sto se to nigjde javno i vidljivo ne istice

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 17:01 (mislav_01).
16 godina
neaktivan
offline
250 GB spada u "fair use"?

Sa tehnicke strane slazem se da treba postojati "fair use" sistem, no on kao takav treba biti i naznacen u sklopljenom ugovoru sa davateljem usluga, a ne kao interna stvar ISP-a, u tom slucaju opcija "flat" postaje opcijom "limited flat" :).
Ako USA ima probleme sa infrastrukturom, a najveci provideri jedu vecinu kolaca, logicno mi je zakljucit da treba sacuvat bandwidth i rastuci broj korisnika te rasteretit mrezu, no nemojmo onda to nazivat "flat", koji nam namece cinjenicu "neogranicen promet".
Druga stvar jest da sad vec comcast-ov posprdni "flat" treba nekako opravdat...a u tu pricu lijepo uskace P2P i torrent protokoli na kojima cemo jehati, jer budimo realni tu se trosi najveci bandwidth a i "pravno" gledajuci sve je to ilegala koju trerba zaustaviti posto-poto.
A comcast tu izlazi kao princ na bijelom konju sa plemenitim i "opravdanim" stajalistima.
Ma dajte molim vas, pa recite infrastruktura je u qurcu, zacas necemo moci potencijalnim korisnicima davati kvalitetnu uslugu, nemamo novaca da to rijesimo ili ne zelimo.
Stvarno je najlakse jahat na korisnicima, jer oni su krivi za ono sto se desava, a mi (provideri) cemo im to lijepo i naplatiti.

Sve izreceno nemora biti tako i to je samo moje misljenje nista vise i nista manje.
I da ja sam kolekcionar i trosim veliki bandwidth i diskovlje za svoje potrebe :)

...moj PTSP je jači od tvog...
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
Kaiserex kaže...

a u tu pricu lijepo uskace P2P i torrent protokoli na kojima cemo jehati, jer budimo realni tu se trosi najveci bandwidth a i "pravno" gledajuci sve je to ilegala koju trerba zaustaviti posto-poto.

Znaš li što je P2P i koja je razlika između P2P i torrenta i torrent protokola? Ni realno ni u mašti ni pravno niti P2P niti torrenti nisu ilegalni.

Promet nigdje nije besplatan. Uvijek imaš ograničenje koje je uglavnom dobro skriveno, ali uvijek negdje piše.
Private Baldrick: You know my dad was a nun. Captain Blackadder: No he wasn't, Baldrick. Private Baldrick: He was too, sir. Cause whenever he was up in court and the judge asked "occupation", he'd say "none".
15 godina
protjeran
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
hogar strašni kaže...

nije mi jasno kojeg vraga netko ima skidat 500GB u mjesec dana...jel taj uopće ima privatni život...jedino pirati koji to skinuto,onda dalje preprodaju,e onda takve tipove  ne bi trebalo biti problem riješiti zakonski...ali kod nas je lopovluk već i zakonski zaštićen, pa me ništ ne čudi...tko će se onda baktati s ovim sitnim preprodavačima CD/DVD-a...kužim da su demo-i sve veći i veći, ali me nek nitko ovdje ne uvjerava da netko skida demo verzije svega i svačega i natuče 500GB...taj može ići u Hlebine i mogao bi tamo imat neslućenog uspjeha :)

 Slažem se s ovim za privatni život...
Ja imam flat, a skinem si po par GB na mj.....
Koji filmić da pogledam s frendovima ili curom i to je to...
People that think they know it all annoy those of us that do!
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 17:28 (Shady).
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
hogar strašni kaže...

nije mi jasno kojeg vraga netko ima skidat 500GB u mjesec dana...jel taj uopće ima privatni život...jedino pirati koji to skinuto,onda dalje preprodaju,e onda takve tipove  ne bi trebalo biti problem riješiti zakonski...ali kod nas je lopovluk već i zakonski zaštićen, pa me ništ ne čudi...tko će se onda baktati s ovim sitnim preprodavačima CD/DVD-a...kužim da su demo-i sve veći i veći, ali me nek nitko ovdje ne uvjerava da netko skida demo verzije svega i svačega i natuče 500GB...taj može ići u Hlebine i mogao bi tamo imat neslućenog uspjeha :)

Esss, da mi je znat di su ti samo Hlebine naišle na zub... Naivac Belji se
16 godina
offline
250 GB spada u "fair use"?

Korisnik sam flat usluge kod t-coma.

Najviše kaj sam nabil bilo je u 1. mjesecu ove godine, 278GB!

Ne znam ni sam kaj sve nisam skidal ali ta me je volja popustila.

Sad ak naberem 30GB, onda je to puno (mislim na zadnjih 4mj.).

Najviše mi troši GRID jer tako reći nikaj niti ne skidam, jedino igram online.

 

Sad, bilo 250GB fair ili ne, da se dugo raspravljati.

Ako t-com veli neograničeno (flat), onda se tu nema kaj raspravljati!

Istina, za skinuti 250GB treba puno vremena i izvora i to je po meni i previše!

Ali ipak, nema restrikcija na neograničeno!

 

@naxeem, koji si to avatar nabacil, puno bolji je bil HouseCool

 

 

Well the way I figure it, in this business a lot of your kind come along, and if I kill each one that comes, eventually I should hit the jackpot sooner or later
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
250 GB spada u "fair use"?

Flat je samo naziv paketa. On NE označava pravo na neograničeno skidanje stvari s interneta. "Flat" nema čak ni jezične veze s riječi "neograničeno".

 

Siguran sam da se ne smije mjesečno napraviti npr. 10 TB prometa kad bi se to i moglo na našim prostorima i ziher to negdje piše u ugovoru koji se dobije u t.comu.

 

A to što je t.com toliki bitch da flat paket reklamira kao neograničen, čujte, to je tak, očito im to zakon dopušta.

 

BTW, s 250 GB se može skinuti oko 350 divx filmova, oko 60 igara (relativno), ne računajući surfanje i youtube... Mislim da u Hrvatskoj nema puno ljudi koji toliko skidaju... Ja se ne mogu ni sjetiti toliko filmova i igara.

 

Tako da je 250 GB dosta čak i za hardcore korisnika, iako mislim da se na našim prostorima može još više prometa skinut.

Rambo is watching you!
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
 Na 2Mbit-a je to gotovo i nemoguće toliko skinuti. Međutim, Ameri imaju veće brzine, pa mislim da im je i to premalo :).
#smajli koji koluće očima#
15 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
kompotko kaže...
 Na 2Mbit-a je to gotovo i nemoguće toliko skinuti. Međutim, Ameri imaju veće brzine, pa mislim da im je i to premalo :).
 Sve je to ok i podrzavam tvoj post..ali ja pogledom na B-net.ov ugovor nigdje ne vidim da mi oni zapravo ograncavaju flat..Viče
...Scooter Tuning is not A Crime!!...
15 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
Lion King kaže...
kompotko kaže...
  Na 2Mbit-a je to gotovo i nemoguće toliko skinuti. Međutim, Ameri imaju veće brzine, pa mislim da im je i to premalo :).
  Sve je to ok i podrzavam tvoj post..ali ja pogledom na B-net.ov ugovor nigdje ne vidim da mi oni zapravo ograncavaju flat..Viče
OPCI UVJETI POSLOVANJA
društva B.net Hrvatska d.o.o.
u pružanju usluga pristupa internetu

  Razumna uporaba mrežnih resursa ("fair use")

Clanak 9.

(1) Pretplatnik se obvezuje da ce prilikom pristupa Internetu koristiti mrežne resurse na razuman nacin, što
podrazumjeva sam nacin korištenja usluge (razlicitost od pojma „iznajmljene veze“), a ne kolicina ostvarenog
prometa na dnevnoj ili mjesecnoj osnovi.

(2) Ukoliko Pretplatnikov nacin upotrebe B.net usluge pristupa internetu znacajno utjece na kvalitetu isporuke
usluga svim korisnicima, B.net ima pravo primjeniti adekvatne mjere zaštite mrežnih resursa, a prije poduzimanja
kojih ce Pretplatnika o istima obavijestiti telefonskim putem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 30.8.2008 18:52 (klimama).
15 godina
neaktivan
offline
250 GB spada u "fair use"?

Koji su to muljatori..strasnoIzlanuo se

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?
Paolo2612 kaže...
dado kaže...

Pokazite mi samo jednog ili nekoga tko zna nekoga koji skine 500GB i sve to pogleda/poslusa/odigra.

 

Uzasno glupo i djetinjasto rasipanje resursima.

 

 

.

 Joj kako volim ovakve gluposti - ako sam platio flat onda imap pravo nabiti i 1000 TB prometa. Boli me briga da li netko misli da ja to mogu stići pogedat, ja sam ih pošteno platio i ja imam pravo rasipat te "resurse".
 
Koliko imas godina? 12?

Na zapadu postoje "all-you-can-eat" restorani gdje platis $10ak i jedes koliko mozes. Po tvom ponasanju pretpostavljam da bi ti usao unutra i jeo dok ne umres.
15 godina
neaktivan
offline
RE: 250 GB spada u "fair use"?

Totalno, jeb*ni su nema sta :-D Fino oni to sloze i zamaskiraju i reklamiraju svaka im cast

Q6600 @ 3.1Ghz // 4GB DDR2 Kingmax MARS // 8800GTX
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice