Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

poruka: 1.692
|
čitano: 634.781
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Jedna mala napomena: Ne stavljati pećnicu na gril i ni u kojem slučaju ne koristiti mikrovalnu  Smijeh

 

Da li je potrebno skidati plastiku s konektora za dodatno napajanje?

Heart: _/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_/\_ Brain: __________________________
 
3 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

a ulje ,sol i vegeta ??? koje gluposti bože... samo hladni lem se možda tako popravi. ali hvala na takvim savjetima. više posla za servisere. onda su majstori lopovi pokvareni ovakvi i onakvi,a kad se kod kuće zasere sa ovim metodama -pomagaj 

Z
15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
opcom kaže...

a ulje ,sol i vegeta ??? koje gluposti bože... samo hladni lem se možda tako popravi. ali hvala na takvim savjetima. više posla za servisere. onda su majstori lopovi pokvareni ovakvi i onakvi,a kad se kod kuće zasere sa ovim metodama -pomagaj 

Hmhm, glupost....

 

Ja sam naveo da je ovo totalno suluda, totalno ne znanstvena i krajnje bizarna metoda. Naveo sam da je ovo metoda za kartice koje su spremne za smeće, znači kartice koje više nisu pod garancijomniti imaju ikakve nade za bilo kakav drugi popravak.

 

Isto ponavljam da je i meni to bilo totalno smješno i glupavo kad sam naletio na tu metodu.

 

Ali probao sam je, imam 100% učinak i eto.... Dobio sam dvije kartice iz 8800 serije ovako za ništa, potpuno ispravne.

Ako netko ima tako neku karticu u ladici, može je probati vratiti pa makar da ima dedicated Physx karticu ako ništa drugo.

 

 

Ovdje su još samo neki od ljudi kojima je ta ista metoda pomogla., stoga mislim da je tema skroz na mjestu.

 

I rather like the restless nights
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 10:43 (Bladepu).
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

imam jedno pitanje...kada prođe tih 9 minuta..onda moramo ju ostaviti u pecnici i ostaviti da se polako ohladi ili ju izvaditi i odma namontirat hladnjak i stavit u komp?ili da se grafa izvadi i da se vani lagano ohladi?

15 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Izvadi grafu odmah vani i pusti da se vani lagano ohladi.
I rather like the restless nights
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Bladepu kaže...
Izvadi grafu odmah vani i pusti da se vani lagano ohladi.

da li treba grafu staviti na aluminijsku foliju pa onda na neke kockice pa onda na pleh

Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 15:34 (Jughead).
13 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

malo začina i mirodija i imaš menu od 5 slijedova za matičnu

:D

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Šta će se desiti sa DVI i VGA konektorima jer su od plastike sa sitnim rupicama? 9 minuta na 200 stepeni je dovoljno da se taj dio malo istopi i da se više ne može priključiti monitor.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ja cu sto posto pokusat neznaci mi nista svejedno imam 2 grafe za baciti!!

Samo me muci obicno ulje ili mast Smijehšala...

 

pokusam pa javim rezultate za koji dan kad uhitim vremene!

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Imam ja crknutu grafu bez garancije pa pokušam ovo s njom hehe nema se što izgubiti. Cool

Sometime the best defense is to attack!
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 16:18 (Hummer).
 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

da li treba grafu staviti na aluminijsku foliju pa onda na neke kockice pa onda na pleh

 
0 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Jughead kaže...

da li treba grafu staviti na aluminijsku foliju pa onda na neke kockice pa onda na pleh

 Koliko sam ja skužio, staviš prvo pleh, zatim foliju, i zatim kockice pa grafu... Ispravite me ako griješim.

http://apazinjan3d.webs.com/index.html
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

How would you like your GPU, bloody or crisp?Smijeh

Moj PC  
17 0 hvala 0
15 godina
protjeran
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

na slican nacin se da popravit rlod na xbox i ylod na ps3

http://asukaanime.weebly.com
Moj PC  
6 0 hvala 1
16 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
uss kaže...

Šta će se desiti sa DVI i VGA konektorima jer su od plastike sa sitnim rupicama? 9 minuta na 200 stepeni je dovoljno da se taj dio malo istopi i da se više ne može priključiti monitor.

da,sta je sa plasticnim dijelovima koji se nemogu skinuti,npr tom plastikom u koja okruzuje rupice u konektorima.ako se ona otopi i zacepi rupice bye bye.mozes jedino lemiti drugi konektor.

sad mi je zao sto nemam neku mrtvu graficku da pokusam i ja :)

15 godina
odjavljen
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Ovo je primitivna izvedba lemilice na vrući zrak. Netko je već bio spomenuo da lemilica na vrući zrak KAO ne radi, ali ja tvrdim da je to najjsigurnija metoda. Tako se popravljaju i matične ploče (bilo od kompova, bilo od konzola, bilo od mobitela...). Postoji još jedna "Uradi sam" metoda. Ne, ne treba vam pećnica- sasvim je dovoljan fen za skidanje boje. Malo grijanja oko GPU-a i ostalih čipova, pričekate da se ohladi i voila! Sa tim načinom uspjeh je 70-80 %, dok je sa lemilicom na vrući zrak uspjeh 90 %.

UKUSI SU KAO ŠUPCI-SVATKO IMA SVOG.
Poruka je uređivana zadnji put pet 10.9.2010 17:28 (vexx5555).
Moj PC  
6 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Haha, kao da mi čitaš misli, neki dan sam gledao Overclockers.com i taj "Oven Trick" i mislio sam tako uskrsnuti 4870x2.

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Sent from my Desire.
Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
AlienWare1 kaže...

Haha, kao da mi čitaš misli, neki dan sam gledao Overclockers.com i taj "Oven Trick" i mislio sam tako uskrsnuti 4870x2.

i jel si je oživio

15 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

LOL, pa postao sam prije deset minuta :D

 

Evo, sad ću promijeniti pastu, probat RAM lemit nešto (dao sam u servis) i ak ne dela to, onda je idem peći. :)

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Sent from my Desire.
13 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Šteta što je onaj jadan dečko slomio 5970 pri padu niz stepenice..spotaknuo se o vlastitu laž biće.Izlanuo se

Moj PC  
6 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
thedream kaže...

Šteta što je onaj jadan dečko slomio 5970 pri padu niz stepenice..spotaknuo se o vlastitu laž biće.Izlanuo se

Hahahha, koji?

PSN: filip99 // XF: filipscekic // Klikni HVALA ili te prebijem! // Sent from my Desire.
13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
AlienWare1 kaže...
thedream kaže...

Šteta što je onaj jadan dečko slomio 5970 pri padu niz stepenice..spotaknuo se o vlastitu laž biće.Izlanuo se

Hahahha, koji?

Baniran je čini mi se,specijalac žešći. Šta je taj nasrao ovdje dugo vjerujem nitko neće nadmašiti,od toga da je 5970 neispravnu kupio za 2 000kn, do toga da je pao,pazi sad,niza skale,i prepolovio pri padu karticu. Ja umro..žao mi je iskreno što su ga banirali, vjerojatno se radilo o klonu onoga obožavamslagatikonfe. Specijalac,nešto u rangu lijevanja dizela u benzinca i gas gas gas..šišaj mešaj. Ma mislim..krepaona.

13 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
thedream kaže...
AlienWare1 kaže...
thedream kaže...

Šteta što je onaj jadan dečko slomio 5970 pri padu niz stepenice..spotaknuo se o vlastitu laž biće.Izlanuo se

Hahahha, koji?

Baniran je čini mi se,specijalac žešći. Šta je taj nasrao ovdje dugo vjerujem nitko neće nadmašiti,od toga da je 5970 neispravnu kupio za 2 000kn, do toga da je pao,pazi sad,niza skale,i prepolovio pri padu karticu. Ja umro..žao mi je iskreno što su ga banirali, vjerojatno se radilo o klonu onoga obožavamslagatikonfe. Specijalac,nešto u rangu lijevanja dizela u benzinca i gas gas gas..šišaj mešaj. Ma mislim..krepaona.

ja kad sam pročitao da je slomio nogu i lagao potrgao sam se od smijeha SmijehBelji se

14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Stvarno smjesno,ali opet zasto ne?

 

No evo jedna jos bizarnija stvar.pa mi probajte objasniti!

Naime,kazu,tamo neki da se kod vracanja podataka sa jaako ostecenih hard diskova,hard se smrzava i tako se podaci na neku foru 100% vracaju!

Kao to je standardni postupak pro hakera koji se bave sa time!Ovo je meni jos suludija stvar jer mislim da voda i struja nikako ne idu zajedno,no

opet,cesto sam to puta cula i procitala negdje!

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
Moj PC  
3 1 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MandaTDI kaže...

Stvarno smjesno,ali opet zasto ne?

 

No evo jedna jos bizarnija stvar.pa mi probajte objasniti!

Naime,kazu,tamo neki da se kod vracanja podataka sa jaako ostecenih hard diskova,hard se smrzava i tako se podaci na neku foru 100% vracaju!

Kao to je standardni postupak pro hakera koji se bave sa time!Ovo je meni jos suludija stvar jer mislim da voda i struja nikako ne idu zajedno,no

opet,cesto sam to puta cula i procitala negdje!

http://geeksaresexy.blogspot.com/2006/01/freeze-your-hard-drive-to-recover-data.html

 

Evo slucajno naletila!

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
16 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MandaTDI kaže...

Stvarno smjesno,ali opet zasto ne?

 

No evo jedna jos bizarnija stvar.pa mi probajte objasniti!

Naime,kazu,tamo neki da se kod vracanja podataka sa jaako ostecenih hard diskova,hard se smrzava i tako se podaci na neku foru 100% vracaju!

Kao to je standardni postupak pro hakera koji se bave sa time!Ovo je meni jos suludija stvar jer mislim da voda i struja nikako ne idu zajedno,no

opet,cesto sam to puta cula i procitala negdje!

Zasto povezujes  smrzavanje i vodu? A i ne vjerujem da je neko rekao 100 %.

:)
14 godina
neaktivan
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
logic kaže...

Zasto povezujes  smrzavanje i vodu? A i ne vjerujem da je neko rekao 100 %.

Pa dobro,kasnije sam i ja vidjela vrečicu na slici sa linka,no opet kakve veze hladnoca ima sa hardom?!

Ono za pecnicu,ajd Boze moj nekakva logika postoji u lemljenju kontakata koji su vremenom popustili,

no da smrzavanje pomaze pri vracanju podataka???Zaista nema nikakve logike,svi znamo da se smrzavanjem materijal

skuplja i to je jedina "kvaka" koja bi "pripomogla" hardu!

 

.....No,stvarno nemam pojma!

Ako želiš pobjediti,ne smiješ izgubiti
14 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
MandaTDI kaže...
logic kaže...

Zasto povezujes  smrzavanje i vodu? A i ne vjerujem da je neko rekao 100 %.

Pa dobro,kasnije sam i ja vidjela vrečicu na slici sa linka,no opet kakve veze hladnoca ima sa hardom?!

Ono za pecnicu,ajd Boze moj nekakva logika postoji u lemljenju kontakata koji su vremenom popustili,

no da smrzavanje pomaze pri vracanju podataka???Zaista nema nikakve logike,svi znamo da se smrzavanjem materijal

skuplja i to je jedina "kvaka" koja bi "pripomogla" hardu!

 

.....No,stvarno nemam pojma!

Nekad su se tako kodirali "kazetofoni", odnosno njihove pločice, stoga, ništa čudno!?

Google je pametan samo onoliko koliko je pametan i onaj koji ga koristi!?
13 godina
offline
RE: Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice
Bas me zanima jeli ona uskrsnuo hd4870x2
14 godina
neaktivan
offline
Popravak grafičke kartice korištenjem pećnice

Hmm ja imam Sapphire Radeon HD2600 PRO AGP 512MB GDDR2 - i imam problema s njom. Naime tokom igranja igrica ili 3D accerlacije,nestane slika na ekranu i graf. vise ne salje sliku pa MORAM reset komp.

STvar sam rijesavao spusanjem takta GPU-a sa 600MHz na 450MHz. Sada vise ni tako neradi vec sam morao spustiti takt na 300MHz.

Mislim da cu probati ovo,iako sam skeptican glede toga. Ali logicno je da moze pomoci.

Sta mislite,jeli ova metoda moguci spas za moju graf?Izlanuo se

Forum: http://www.elite7hackers.byethost16.com/
Poruka je uređivana zadnji put sub 11.9.2010 8:25 (xZero).
Moj PC  
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice