Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.577
|
čitano: 14.344.136
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Trebao bi pomoć oko kupnje tv-a.

Kupujem za cca 700 eura tv kojem bi glavna namjena bila gledanje max-tva i povremeno gledanje streaming servisa ko netflix i hbo max.

Bitna mi je kvaliteta same slike pogotovo upscale na max tvu jer najviše gledam arena sport i maxsport kanale.

Dosad sam imao Samsung au8000 seriju kojom sam bio relativno zadovoljan.

Može li se Hisense nositi sa Samsungom po kvaliteti slike na takvom nekakvom izvoru ko max tv (na netflixu vjerujem da su oba dobra)

 

Gledao sam nešto ovog tipa:

 

Samsung q70cserija ili ako se debelo rastegnem q80c

Hisense U7K ili E7K pro

55" velicina

 

 

Tcl sam vidio uzivo i djeluje mi dosta losa slika na sd signalu

 

Thx

 

Edit: bilo bi idealno kad bi tv bio cijeni oko q70c tj.gore navedenih 700 eura

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 14:33 (vex3855).
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vex3855 kaže...

Pozdrav,

 

Trebao bi pomoć oko kupnje tv-a.

Kupujem za cca 700 eura tv kojem bi glavna namjena bila gledanje max-tva i povremeno gledanje streaming servisa ko netflix i hbo max.

Bitna mi je kvaliteta same slike pogotovo upscale na max tvu jer najviše gledam arena sport i maxsport kanale.

Dosad sam imao Samsung au8000 seriju kojom sam bio relativno zadovoljan.

 

Gledao sam nešto ovog tipa:

 

Samsung q70cserija ili ako se debelo rastegnem q80c

Hisense U7K ili E7K pro

55" velicina

Moj savjet ti je da ako si se navikao na sliku kakva ti je na sadašnjem AU80xx, poviriš Q70C jer je gotovo pa sličan tvom starom Sammyu (mislim na Tizen OS); samo šta je unutra QLED matrica, specke su mu gaming-ready (HDMI 2.1 portovi + 144Hz refresha), a i prikaz slike je značajno bolji jer je ipak noviji model. Još kad bi uz njega dobio i 2+3 god. garancije (ili opciju produživanja na 5 god. kao kod SD-a), to bi ti bio pun pogodak jer se onda ne moraš bojati kad ti rikne u prve 2 g. korištenja...

 

P.S. Baš me zanima što ćeš učiniti sa starim AU80xx telkačem. Da li ide na prodaju ili ga seliš u drugu sobu, npr. spavaću?

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pet 16.2.2024 23:53 (Vavoom).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru

Definitivno sta god uzmem budem trazio ducan gdje mogu produziti na 5 godina jamstva.

 

Stari tv bi trebao sestri ići i stvarno mi je bio ok tv ali s novim cu si uzeti velicinu veci 55" jer je stari bio 50".

 

Da si mozda olakšam stavit cu anketu :D

9 Samsung 55q70c
1 Tcl 55C805
1 Hisense 55U7KQ
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

vidim da je na Sancta Domenici LG G2 65 1439 €, jel to po vašem mišljenju dobra kupnja ili pričekati neku drugu akciju, nije da mi gori pa mogu pričekati ili ima nešto zanimljivije u tom rangu cijene, tv bi bio za PS5 i streaming servise najviše.

 

 
3 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobra kupnja ako želiš oled.Puno dobra iako je tv 2022 g,ali dobar.
5 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ova anketa od Vexa me zbunila totalno. Planiram kupit novi tv do ljeta i zasad mi je c805 favorit, bar po svemu sta sam citao ovdje i na drugim stranicama. A sta se tice samsunga q70c(ili 80c) vidim da nisu preporucljivi bas. I sad odjednom na ovoj anketi q70c ima 6 glasova a c805 nijedan

 
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hahah jbg moj bed :D :D

 

Mislim da ih je dosta lajkalo samsung jer sam napisao da mi je u mom slucaju do sada i moj stari Samsung bio ok pa su se valjda vodili logikom ostani na onome što ti je dosad valjalo.

Iskreno sam i ja mislio da ce zapravo Samsung dobiti dosta manje glasova jer dosta recenzija je u ovom slucaju na "kineskoj" strani

10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo kaj se tiče C805, Darko je napravio recenziju neki dan

 

vjerojatno će izbaciti i neke osnovne kalibracijske postavke uskoro (pošto ga je dobio na test) - iako vjerujem da vrijedi slično kao i za ostale C7xx/8xx modele koje je do sad imao na kanalu

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.2.2024 14:58 (60nine).
Moj PC  
4 0 hvala 1
5 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vex3855 kaže...

Hahah jbg moj bed :D :D

 

Mislim da ih je dosta lajkalo samsung jer sam napisao da mi je u mom slucaju do sada i moj stari Samsung bio ok pa su se valjda vodili logikom ostani na onome što ti je dosad valjalo.

Iskreno sam i ja mislio da ce zapravo Samsung dobiti dosta manje glasova jer dosta recenzija je u ovom slucaju na "kineskoj" strani

 I ja imam samsunga kojeg mislim zamijenit i s kojim sam zadovoljan ovih par godina. Rijec je o 43nu7192. I nisam nesto zahtjevan, tako da pretpostavljam da bi mi i q70c bio odlican tj vjerojatno bi bio odusevljen i s nekim jeftinijim modelom. No 43'' mi je postalo premalo a nabavila se i plejka tako da ciljam  prije svega na 55'' tv sa 120hz

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mislim da ce za oboje biti napredak kaj god uzeli od ovih navedenih modela i mislim da tesko mozemo fulati

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka Tv a jedini uvjet je da nije Smart i da je oko 40tak inch...Sestra tripuje na zračenje 5G i to pa je bitno da nije smart 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marching up and down the squaaare
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

 

 

 

Imam ja jedan Lg od 32 inch od staraca viška prodam joj za 100e, ako tripuje može i zatripat da je veći, šalu na stranu n i ne znam ima li uopće novih tv-a da nisu smart tv i da nemaju wifi....na kraju krajeva sekica može uvijek isključit wifi opciju i ne koristit ga kao smart tv 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 11:09 (Wiz3m4n).
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima nekih Vivaxa za kupiti koji nisu Smart..

Ne isplati se uvjeravati ne želi ništa 5G ni ruter ni Tv.

Jeste li sigurni da se može isključiti u postavkama wifi i koristi ga kao običan tv. Ali baš da ima konkretno opcija isključi wifi ?

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 12:11 (kaw_liga).
Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kaw_liga kaže...

Može preporuka Tv a jedini uvjet je da nije Smart i da je oko 40tak inch...Sestra tripuje na zračenje 5G i to pa je bitno da nije smart 

to je taj 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 12:14 (Zaporožac).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Većina smart-tv ima mogućnost isključenja wifi kao i ruteri pa se normalno mogu koristiti LAN kablovima za pristup internetu.

10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisam još vidio TV da ima utor za SIM karticu i 5G mobilni internet... 

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da nema, ali uz dijagnozu ide i 5g 

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kaw_liga kaže...

Ima nekih Vivaxa za kupiti koji nisu Smart..

Ne isplati se uvjeravati ne želi ništa 5G ni ruter ni Tv.

Jeste li sigurni da se može isključiti u postavkama wifi i koristi ga kao običan tv. Ali baš da ima konkretno opcija isključi wifi ?

 Ako joj 43" dijagonala nije problem, baci oko na Phillips 5507, jedini non-smart TV a da je veće dijagonale.

Ukupno košta 300€ (295€) sa uračunatim produženjem gare na 5 g., inače je 250€.

E sad, neki će ti reći da je loš izbor, ali nema nijednog TV-a renomiranog branda, a da nije smart. 

Dizajn je i više nego odličan za takav tip telkača, nadam se da će joj se svidjeti...

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 20:26 (Vavoom).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

 Ako joj 43" dijagonala nije problem, baci oko na Phillips 5507, jedini non-smart TV a da je veće dijagonale.

Ukupno košta 300€ (295€) sa uračunatim produženjem gare na 5 g., inače je 250€.

E sad, neki će ti reći da je loš izbor, ali nema nijednog TV-a renomiranog branda, a da nije smart. 

Dizajn je i više nego odličan za takav tip telkača, nadam se da će joj se svidjeti...

 

 Je li on kupio zadnji primjerak jer piše "nedostupno" 

合氣道
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

 Je li on kupio zadnji primjerak jer piše "nedostupno" 

 Uh, my bad, ne vjerujem da ga je uzeo jer mislim da nije pogledao post...

Tog Phillipsovog modela ima još uvijek u Pevexa, dostupan u svim njihovim objektima, slična cijena ali bez mogućnosti produživanja gare; ak se negdje nađe još neki 43" non-smart TV sa dobrom garancijom, budem javio.

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 20:33 (Vavoom).
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ali taj ima WI FI pa ne dolazi u obzir 

合氣道
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

Ali taj ima WI FI pa ne dolazi u obzir 

 Evo kaj veli oficijelni Phillipsov site....ne piše da ima mogućnost spajanja na net. 
Možda su stavili krive specke, vjerovatno od sličnog modela? 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
 Evo kaj veli oficijelni Phillipsov site....ne piše da ima mogućnost spajanja na net. 

Možda su stavili krive specke, vjerovatno od sličnog modela? 

vjerojatno nisu naveli..

Recenzije kažu da ima, npr

 

 

合氣道
Poruka je uređivana zadnji put ned 18.2.2024 21:11 (Zaporožac).
10 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

al ak ima 5g gare - ni to ne igra jer 5g :D

Moj PC  
2 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...

vjerojatno nisu naveli..

Recenzije kažu da ima, npr

Sad čitam origigi manual za taj model TV-a, kaže ovak:

 

Wired Network - Freeview

Network port and function is for Freeview HD
streaming features only.
To znači da mogućnost spajanja na net je samo za Freeview Play uslugu u UK-u, pa sad ko tu koga kara.
Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupujem novi 32 tve. U Santa Domenici imaju ok izbor. Razmišljam uzeti LG FHD 32lq6300 ili Hisense s qledom. Ima i neki Philips skuplji od 300 i nešto eura. Što bi po Vama bila najbolja kupnja? Svi tvei imaju 5g garanciju.

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Alfredo nr.2 kaže...

Kupujem novi 32 tve. U Santa Domenici imaju ok izbor. Razmišljam uzeti LG FHD 32lq6300 ili Hisense s qledom. Ima i neki Philips skuplji od 300 i nešto eura. Što bi po Vama bila najbolja kupnja? Svi tvei imaju 5g garanciju.

 Taj LQ6300 mi se čini kao odličan izbor, specke mu nisu neke high-end za te pare ali će poslužiti svrsi, a i ak uz njega stvarno dobiješ 5 god. gare, nemaš o čem razmišljat, nećeš imati straha kad ti rikne u prve 2 g. korištenja.

U obzir bi dodo još i tog Phiću (nisi naveo koji je model), ak je serija 6 onda je u pitanju best buy....

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

punica kupuje TV 55" do nekih 1000€ ona bi android i da je neka od poznatih marki, jedino mi pada na pamet sony ili da uzme neki LG, Samsung pa stavi Firestick u njega ako bas zeli android.

 

slabo pratim TV modele pa sta se preporucuje?

 

u cijenu ulazi i ovaj 65" Samsung

 

Sony

 

koji bi bio bolji od ova dva?

Poruka je uređivana zadnji put pon 19.2.2024 7:27 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...
Alfredo nr.2 kaže...

Kupujem novi 32 tve. U Santa Domenici imaju ok izbor. Razmišljam uzeti LG FHD 32lq6300 ili Hisense s qledom. Ima i neki Philips skuplji od 300 i nešto eura. Što bi po Vama bila najbolja kupnja? Svi tvei imaju 5g garanciju.

 Taj LQ6300 mi se čini kao odličan izbor, specke mu nisu neke high-end za te pare ali će poslužiti svrsi, a i ak uz njega stvarno dobiješ 5 god. gare, nemaš o čem razmišljat, nećeš imati straha kad ti rikne u prve 2 g. korištenja.

U obzir bi dodo još i tog Phiću (nisi naveo koji je model), ak je serija 6 onda je u pitanju best buy....

 Hvala, ima još Philips 32PFS6908 Ambilight ili Sony Bravia KD-32W800. Oni su preko 300. Što kažeš na njih?

''Glupan koji inzistira na svojoj gluposti postati ce mudar'' - William Blake
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice