Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.370
|
čitano: 14.171.405
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko sam vidio po forumima, Kodi se da nekim načinom sideloadati na WebOS...

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

U potrazi sam za tv-om...

75 incha do 2000 eura pa bih molio neke preporuke.

Hvala.

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovaj Samsung je vrlo dobar izbor.

U Europi je VA panel što znači duboka crna i veći kontrast nauštrub užeg kuta gledanja

 

75QN85C

Poruka je uređivana zadnji put sri 7.2.2024 21:48 (zuper).
Moj PC  
2 0 hvala 0
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
0 2 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

assassin.st kaže...
Vavoom kaže...
Mikael1 kaže...

Pozdrav,

 

50'' ili 55''

 

Namjena Antena, Satelit, Streaming, IPTV + eventualno gaming tu i tamo (ne kupujem zbog gejmanja).

 

Max cijena... aj neka bude do 700-800 €

 

TCL 55C805

Hisense 55U6K

TCL 55C645

SAMSUNG QE50Q60CAU

 

Ili neki Philips? LG možda QNED jer je sad akcija u Elipsu?

 Od svih ovih bi ti preporučio ovaj C805, imaš ga u SD-u za 750€, a sa produljenjem gare na 5 g. ispadne 825€, po meni to i nije loše ali ako ti se ne da još dati 75€ za petogodišnju garu samo zbog straha od kvarova nije uopće problem. Vrlo dobar TV i po speckama i po kvaliteti slike, pogotovo za streaming appove.

 Ja sam ga bio platio cca 540€ i taman toliko vrijedi, nakon vracanja sam uzeo QN85 za cca 750€ tako da mislim da dati toliko para za C805 nema nikakvog smisla. 

 

 

Uzeo C805 na kraju.
nakon prvih par dana - zadovoljan.
Starci su opremali stan prošle godine, nakupovali hrpu namještaja na karticu, takoo da sam ubo-o još 10% popusta u Emmezeti.
Sve u svemu, not bad. Soundbar imam, tako da mi zvuk ionako zvuči ok. Slika je super.
Gejmanje još nisam probao, ali ionako derem po PC-u, plejka mi nikad nije bila napeta.

 

Sve u svemu, neću se žaliti.

 

Hvala svima na recenzijama.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.2.2024 12:59 (Mikael1).
3 mjeseca
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tiki kaže...

Koliko sam vidio po forumima, Kodi se da nekim načinom sideloadati na WebOS...

 nemoj niti probati....to je sve samo ne fluidno iskustvo :)

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

da, malo sam istraživao i nije neka sreća. I za Fire stik nema baš neke velike hvale u kombinaciji sa kodijem

5 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam o cemu je tocno problem.

Ali amazon firestick, kodi(balkan build), stremio, tivimate.

 

Sve uredno radi vec jedno 2god.

 
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 55C3 i gratis soundbar u sancta domenici za 1299eur. Top model za cini mi se solidnu cijenu.

Moj PC  
1 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima.

Novi sam ovdje, procitao sam dosta toga i vidim da ima pravih znalaca.

 

Prije 2god za spavacu sobu kupio sam Toshiba 42" SMART TV, bio je nekih 270€ na akciji. Taj TV mi sluzi samo za netflix, hbo go i gledanje utakmica. Nikakav gaming i sl..

Odmah nakon 2mj pojavila mi se vertikalna plava linija duz cijelog ekrana. Medjutim buduci da sam tek uselio i bio je nered, negdje sam naravno izgubio racun, i samim time i garanciju. Linija se nije sirila, zivciralo me, ali eto za neobvezno gledanje je bilo ok. Sad se evo nakon 2god dogodilo to da se TV nece spojit na wifi, dobio sam odg da su krepali neki izlazi iz tv, sta god to znacilo. Jedno vrijeme me zezalo da ponekad nece da se skopca na netflix, sad nece nikako, a cesto nece ni na home tv da radi (iptv kod nas). 

Jedno sam odlucio, toshibu necu sigurno 😁

Tv gledam logicno iz kreveta s nekih max 2,5m.. 42" mi se cini ok, sad gledam 43", cak i 50".. Ne znam bi li mi to bilo pametno, ili je 43 sasvim ok? 

Dakle radi se samo o gledanju filmova i sporta, nisam zahtjevan.

Treba mi smart tv s dobrom garancijom, da se moze povezati na hbo go i netflix, do nekih 450€.. 

Kod nas je ovdje neka akcija za hisense, ima i samsung, grundig, svasta nesto.. Uglavnom ako mi mozete preporuciti neki TV s kojim cu uvjetno receno biti miran. 

 

Kod nas u Hercegovini najveca ponuda je u technoshopu, imaju webshop, ako vam nije mrsko, mozete tamo baciti oko sta imaju. Link necu postati jer ne znam jel dozvoljeno kaciti domene? Ima i drugih, hitponuda.ba , ekstore.ba.. Dosta njih.

 

Unaprijed hvala svima na pomoci! :) 

 
0 0 hvala 0
2 mjeseca
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Isprike za dupli post, ovo sam gledao. 

 

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-audio/tv/hisense-tv-led-50a6k-34151

 

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-audio/tv//samsung-tv-led-43cu7172uxxh-33802

 

https://technoshop.ba/proizvodi/tv-i-audio/tv/grundig-tv-led-50ghu7800b-android-30792

 

Grundig i hisense su 50", samsung je 43", vidim da ima dobar popust na samsungu, ali iskreno sam teski noob oko specifikacija, i ne znam ni jesu ok tv ni jesu ok cijene.. Mozda bi najprije isao na ovaj samsung, ili hisense od 43, mozda mi je 50 mali overkill, buduci da mi je zid na kojem je tv doslovno 2m od zaglavlja kreveta.. 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Luka92 kaže...

Treba mi smart tv s dobrom garancijom, da se moze povezati na hbo go i netflix, do nekih 450€..

Tv gledam logicno iz kreveta s nekih max 2,5m.. 42" mi se cini ok, sad gledam 43", cak i 50".. Ne znam bi li mi to bilo pametno, ili je 43 sasvim ok?

TCL C645, vrlo dobar mid-range telkač (specke + kvalitete slike, uvjerio sam se u dućkasu), nisam uspio naći ima li ga igdje kod vas pa ne znam da li je baš dobra kupovina, ako ima onda ti je to best buy za te pare.

Ako ga nema, onda LG UQ8100 iako bi ja išao na noviji model UR9100 ali nisam ga nigdje našao tamo, dok kod nas evo ih zapakiranih sa garom, čekaju kupce...

 

 

Eventualno ako ti carina nije veliki problem, kupi ovdje u HR pa ga dovezi tamo, najbolje ti je kupiti u SD-u, prije svega zbog raznih popusta koje moš iskoristiti pa dobiti za manju cijenu od navedene + mogućnosti produljenja gare.

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sub 10.2.2024 15:18 (Vavoom).
17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dali tko ima kakvog iskustva s LG UHD TV 55QNED753RA troumim se izmedu Samsung TV QE55Q60C ili pak hisens HISENSE 55U6K pocetnog minileda sve ima je sada slicna cijena oko 550eura,treba mi a svijetlu sobu samo iptv i sport.
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
tuna-1 kaže...

LG 55C3 i gratis soundbar u sancta domenici za 1299eur. Top model za cini mi se solidnu cijenu.

 uzeo sam ovo na kraju, ima i jeftinije Tv na nekim stranicama, ali ovdje se dobije 2+3 godine garancije i soundbar i meni se činilo kao dobra prilika

5 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav. Molim pomoć za odluku između ova dva modela jer ih mogu dobiti povoljnije:
Samsung QLED 55Q80A mogu ga dobiti za 800€ ali je to stariji model mislim 2021g

ili

Samsung QLED 65Q80C novi model za 900€

 

naravno sve je novo uz jamstvo.

Gleda se sa udaljenosti od 3-4 m.

Najbitnija mi je kvaliteta slike ako ima razlike između ta dva i brzina reagiranja kod prebacivanja.

 

hrzla
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
filipblazek kaže...

LG 55C3 i gratis soundbar u sancta domenici za 1299eur. Top model 

S40Q, javi kako ti se čini. U srijedu sam bio u mediamarktu da pogledam soundbarove za svoj C2 55". Pored LG lineup soundbarova, tech-guy mi je savjetovao JBL 800 koji je bio na akciji za €600 - sada je osjetno skuplji. Kaže da je prvo imao skupocjeniji Sennheiser međutim nije bio zadovoljan te ga je vratio u rou 2 tjedna te uzeo JBL-a. Ja ću pričekati još travanj-svibanj jer imam neke druge planove te moram vidjeti koliko će mi peneza €€€ ostati.

LOL: Crobrother
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Moze pomoc

Trazim telkac 65" za nekih cca 1000 €, samsung iz vise razloga, necemo u detalje.

Trenutno koristim stari samsung 55" i lagano vrijeme je za zamjenu.

Prosjecni korisnik, netflix, joutube i nasi programi....

 Nasao sam dva modela pa molim preporuku, dali je razlika od cca 300 € vise opravdana??

Nisam bas u toku, iako bih htio da tv ima dolby atmos zbog toga sto imam samsung soundbar hw-q950a.

 

Mislim da bi mi i ovaj jeftiniji bio ok za moje potrebe......ali opet ne kupuje se tv svaki dan.

 

 

SAMSUNG QE65Q70CATXXH   969€

 

SAMSUNG QE65QN85CATXXH   1299€

 

Cijene su iz elipsa jel tamo planiram i kupiti

Hvala na pomoci

 

 

Martin
Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 22:07 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marti kaže...

Moze pomoc

....

 

SAMSUNG QE65Q70CATXXH   969€

 

SAMSUNG QE65QN85CATXXH   1299€

 

Cijene su iz elipsa jel tamo planiram i kupiti

Hvala na pomoci

 

 

 QN85 je puno bolji TV od Q70, za tu razliku u cijeni mislim da se isplati nadoplatiti.

 

EDIT: kod mene je Q800b soundbar i 55QN85C TV i Q-symphony radi super (nisam 100% siguran da Q70 podrzava Q-symphony, ali to je vise gimmick jer kad upalis soundbar zvucnici TV-a ne dodaju nesto posebno)

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.2.2024 23:12 (assassin.st).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marti kaže...

 

 

SAMSUNG QE65Q70CATXXH   969€

 

SAMSUNG QE65QN85CATXXH   1299€

 

Cijene su iz elipsa jel tamo planiram i kupiti

Hvala na pomoci

 Imao sam sličnu dilemu prije mjesec-dva i uzeo QN85C. To je ipak puno bolji uređaj po svemu što sam pročitao. A pošto se kupuje svakih 5+ godina, onda nije toliki problem dati malo više. Nije odmoglo ni što se uz njega dobio i solidan Soundbar. I QN90C je bio "blizu", ali kod njega mi je već teže bilo opravdati razliku u cijeni. Zadovoljan sam zasad. Da je imao i 5g garancije bilo bi još bolje, ali što je tu je.

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dva različita panela, jedan ti je IPS a drugi VA...pogledaj različitosti pa odaberi šta ti više odgovara za razliku novca...i da, Q70C podržava Q-Symphony i radi odlično...

I ako ti nije baš o glavu, pričekaj malo, prvi popusti se očekuju ubrzo, za q70c +- oko 800€ a q85c oko 1100 € bi trebalo biti...pa ti vidi...
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 12:38 (Mali322).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala vam puno na pomoci i prjedlozima.

Mislio sam jos malo pricekat, ali ne znam kada dolaze novi modeli posto mi nije tolko hitno, ali novi tv svakako kupujem.

Vidim da su u elipsu ta dva modela na akciji do 10.3. pa sam zato htio cut i vasa misljenja.

Inace uvijek imam "pocetni" model tv-a ( 500 - 600 € ) tako da mislim da cu s gore navedenim biti i vise nego zadovoljan napokon. 

 

Lp

Martin
Poruka je uređivana zadnji put uto 13.2.2024 14:58 (Marti).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobio obavijest od mzabe da ce biti za vikend popust od 30% na televizore u SD za mzabu.  Bas me zanima koji televizori ce bit na toj akciji. Pa ako netko kupuje neka poceka vikend.

PSN:Tomislav025
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Dan1234567890 kaže...
volegradele kaže...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-g3-oled-vs-samsung-s90c-oled/37849/37893

Evo usporedba LG G3 i Samsung s90c..lagana prednost LG,kao i sto sam prepostavio!
Ipak zadnji atomi woled tehnoligije naspram pocetka qd oled tehnologije,sto je i logicno!

ako samo dobro razumio, u 77" veličini SAmsung ima drugačiji OLED subtype od 65" i ovih manjih dimenzija?

sad nešto čitam tu po rtngs, pa vidim da zapravo tek 83" ima woled, a svi, uključujući i 77" imaju qd OLED? Znači u usporedbi 77" LG vs Samsung, rtngs isto daje prednost LG G3...?

 Samsung ima qdoled panel, lg ima wrgb.  
U dimenziji 83" samsung kupuje panele od lg-a (posebne su firme koje rade panele , a posebne koje rade tv-e) tako da samsungov oled od 83" ima lg-ev wrgb panel.
U svim ostalim dimenzijama samsung ima qdoled panel. Radi se o tome da postoji prva i druga generacija qdoled panela. Samsung još ima zaliha gen1 qdoled panela i njih stavlja u s90C (do verzije 65" jer ne postoji veći gen1 panel)  U 77" s 90c je gen2 panel i svi s95c u svim veličinama su gen2. 

prednos koju rtings daje je besmnislena jer nemaju svi isti use case.  Npr G3 ima loš game mode jer su isključili sve procesiranje da dobiju niski response i onda je slika isprana u odnosu na samsung jer ne radi color boost. 

Čak i  ovako qd oled ima bolji color volume i tu lg nema šanse.  G# je vršno svjetliji  ,ali samo u bijeloj boji, u ostalim bojama je niti blizu samsungu. 
Biraš onaj koji ti u bitu vuše odgovarta za tvoju namjenu. 
Meni osobno je s95c bio bolji izbor.

Samo da javim da je prije par dana stigao Samsung QE77S90CATXXH i velika hvala kolegi Pixel na pomoći i preporuci. TV je različit u odnosu na LG (fale mi neke stvari, npr. da mogu staviti child lock na input, moze se samo na app staviti), ali zato ima neke prednosti pred LG-jem (mogu stremio direktno loadati na TV, ne trebam box). Ako koga zanimaju kakvi detalji, neka samo pita. Slika je super i ovih par dana cini mi je svjetlija u odnosi na prijasnji 4g stari LG B8 (iako jos nije bilo jako sunčano da sunce direktno lupa u TV). Napravio sam kalibraciju slike prema postavkama na rtings (defaultno dolazi previše zasićeno sa bojama, sada je slika puuuno bolja), ali nisam uspio naći da mogu postaviti razlicitu kalibraciju slike po aplikacijama, nego samo po inputu...pa ako netko ima savjet kako za razlicite app postaviti razlicite picture settings, bio bih zahvalan...Hvala još jednom svima 👍

Poruka je uređivana zadnji put sri 14.2.2024 9:50 (Dan1234567890).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zašto ja nisam dobio to od mzabe niti ikad išta slično? Nepravda!

marching up and down the squaaare
12 godina
online
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dok još uvijek imam nekakvu nadu da će TCL C835/839 ponovno biti na nekoj dobroj akciji :D

 

Ipak se moram vraćati u realnost pa gledam neke LG-e, Sony za sada otpada zbog cijene jer bih tu išao na FALD a to ako se ne varam tek dolazi s X85/X90 pa na gore...

 

Uglavnom, što kažete na ova 3 LG-a?

Kakvi su u usporedbi s TCL C835/C839?

 

LG-50QNED813RE.AEU

 

LG-50QNED753RA.AEU

 

LG-50QNED7S3QA.AEU

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dan1234567890 kaže...
Pixel kaže...
Dan1234567890 kaže...
volegradele kaže...
https://www.rtings.com/tv/tools/compare/lg-g3-oled-vs-samsung-s90c-oled/37849/37893

Evo usporedba LG G3 i Samsung s90c..lagana prednost LG,kao i sto sam prepostavio!
Ipak zadnji atomi woled tehnoligije naspram pocetka qd oled tehnologije,sto je i logicno!

ako samo dobro razumio, u 77" veličini SAmsung ima drugačiji OLED subtype od 65" i ovih manjih dimenzija?

sad nešto čitam tu po rtngs, pa vidim da zapravo tek 83" ima woled, a svi, uključujući i 77" imaju qd OLED? Znači u usporedbi 77" LG vs Samsung, rtngs isto daje prednost LG G3...?

 Samsung ima qdoled panel, lg ima wrgb.  
U dimenziji 83" samsung kupuje panele od lg-a (posebne su firme koje rade panele , a posebne koje rade tv-e) tako da samsungov oled od 83" ima lg-ev wrgb panel.
U svim ostalim dimenzijama samsung ima qdoled panel. Radi se o tome da postoji prva i druga generacija qdoled panela. Samsung još ima zaliha gen1 qdoled panela i njih stavlja u s90C (do verzije 65" jer ne postoji veći gen1 panel)  U 77" s 90c je gen2 panel i svi s95c u svim veličinama su gen2. 

prednos koju rtings daje je besmnislena jer nemaju svi isti use case.  Npr G3 ima loš game mode jer su isključili sve procesiranje da dobiju niski response i onda je slika isprana u odnosu na samsung jer ne radi color boost. 

Čak i  ovako qd oled ima bolji color volume i tu lg nema šanse.  G# je vršno svjetliji  ,ali samo u bijeloj boji, u ostalim bojama je niti blizu samsungu. 
Biraš onaj koji ti u bitu vuše odgovarta za tvoju namjenu. 
Meni osobno je s95c bio bolji izbor.

Samo da javim da je prije par dana stigao Samsung QE77S90CATXXH i velika hvala kolegi Pixel na pomoći i preporuci. TV je različit u odnosu na LG (fale mi neke stvari, npr. da mogu staviti child lock na input, moze se samo na app staviti), ali zato ima neke prednosti pred LG-jem (mogu stremio direktno loadati na TV, ne trebam box). Ako koga zanimaju kakvi detalji, neka samo pita. Slika je super i ovih par dana cini mi je svjetlija u odnosi na prijasnji 4g stari LG B8 (iako jos nije bilo jako sunčano da sunce direktno lupa u TV). Napravio sam kalibraciju slike prema postavkama na rtings (defaultno dolazi previše zasićeno sa bojama, sada je slika puuuno bolja), ali nisam uspio naći da mogu postaviti razlicitu kalibraciju slike po aplikacijama, nego samo po inputu...pa ako netko ima savjet kako za razlicite app postaviti razlicite picture settings, bio bih zahvalan...Hvala još jednom svima 👍

 ma ne treba ti po aplikacijama, dovoljno je sdr, hdr i game mode, rtings cak nema najbolje postavke, a i neke stvari krivo rade, pogledaj ovu temu, tu su ljudi doveli sve do savrsenstva:
https://www.avsforum.com/threads/2023-samsung-4k-s95c-s90c-s89c-owners-thread-no-price-talk.3267261/


Na prvoj stranici su svi savjeti i provjerene postavke.  

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ninotocka kaže...

Zašto ja nisam dobio to od mzabe niti ikad išta slično? Nepravda!

 Imas ukljucene notifikacije od mzaba aplikacije na mobu? 

 

Isao gledat jos nista ne pise oko toga na sd stranici valjda ce tek u petak

PSN:Tomislav025
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
omomomomoomm kaže...
ninotocka kaže...

Zašto ja nisam dobio to od mzabe niti ikad išta slično? Nepravda!

 Imas ukljucene notifikacije od mzaba aplikacije na mobu? 

 

Isao gledat jos nista ne pise oko toga na sd stranici valjda ce tek u petak

 Uredno mi baca notifikacije kad provlačim kartice...

marching up and down the squaaare
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Posebno se uključe obavijesti za korištenje kartice, a posebno za primanje promotivnih obavijesti unutar m-zaba aplikacije. 

Željko Vela: Phillip Lahm jedini ima dres s dugim rukavima ---- Srećko Bogdan: Zima mu je, jer je mali
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
 
1 0 hvala 1
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice