Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.369
|
čitano: 14.170.130
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako nekoga zanima u Pevexa je TCL 65C831 za 799 eura 2+3 godina garancije (od toga prve dvije kasko)
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, koji bi bio neki trenutni best buy do max 450 eur za 55 inch verziju. Kupujem za roditelje televizor, znači služio bi 90% vremena za zemaljske kanale. Poželjno je da ima 5 god garancije. Unaprijed hvala.

 

Never back down
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Rocki kaže...
Molio bi znalce mišljenje o Tv grundig 65GGU7900B led uhd 4K android smart , cijena sa popustom oko 500 E ili Samsung UE65CU7172 uhd 4K smart tv cijena oko 570 E.
Preko istih bi gledao iptv cs te t2 kanale - vaša preporuka.
Garancija na 2 g čini mi se na oba. U konkurenciji i Panasonic od 65 inča /700/800.

 Većina grundiga ima mogućnost produljenja jamstva na 5g na njihovim stranicama. Android je puno zgodniji OS za IPTV jer imaš veću količinu aplikacija na pladnju. U kvalitetu prikaza neću ulaziti...

 

Panasonic u toj seriji je prepakirani Vestel, dakle ništa spešl.

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Johnny, pitam se sad koji telkač imaš, pretpostavljam Pany plazmu i to jedan od zadnjih modela, ak sam pogodio onda je nemoj bacati sve dok ne rikne, jer ima nas koje žale za plazmama (točnije, krivo nam je šta nismo uzeli neku još dok su se proizvodile davnih dana)...

 Eeee vrijeme tugovanja sam napravio prije dosta godina :(

Zasto bi ja imao 42'' plazmu kada tehnika ''ide'' naprijed. Ajd da se malo ponovimo i prodam nju pa uzmem 55'' led. Pojeo g....

Nedavno sam gledao Pan. LZ pa dok sam ja gledao rasprodali se i nakon vaganja mini led, oled....u najuzem izboru je C3. Idem se jos malo kockati i vijati dobru cijenu do kraja godine :)

Jos da se dogovorim sam sa sobom ostati na 55 ili ici na 65 :)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
G2Raf kaže...

Izgleda da su rasprodali doslovno sad u zadnjih 15 min, ali pisalo je da se ostvaruje dodatnih 3 godine garancije.

 Piše da je Agram dobavna mreža dio te ponude, tko vam kaže da Ekupi nije dio te ekipe? Ne vjerujem da bi se zajebavali s tim lažnim oglašavanjem. 

 

Ali vidjet cemo iz prve ruke jer sam narucio jedan TCL C805 baš od eKupi

6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

šta ti je život...u lipnju 2020 kupim ovo u 65" Sony X950G Review (XBR55X950G, XBR65X950G, XBR75X950G, XBR85X950G) - RTINGS.com...u listopadu godinu dana kasnije...drugi grad...podstanarstvo...ove njihove pdstanarske televizije kvare mi oči...jel ima kakvi best buy u 43"...a da nije lgc3 i qn90c

mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
HCMAA kaže...

šta ti je život...u lipnju 2020 kupim ovo u 65" Sony X950G Review (XBR55X950G, XBR65X950G, XBR75X950G, XBR85X950G) - RTINGS.com...u listopadu godinu dana kasnije...drugi grad...podstanarstvo...ove njihove pdstanarske televizije kvare mi oči...jel ima kakvi best buy u 43"...a da nije lgc3 i qn90c

 Mislim da će TCL C735 ili Samsung Q60C poslužiti svrsi, oba dva su veoma dobri modeli, jedino bi C735 uzeo samo ak mislim na njemu gameat zbog 144Hz refresha i 2 HDMI 2.1 porta te ima Dolby Vision, dok Sammy je dobar za gledanje naših TV kanala i filmova prek streaming appova...

 

A kolega Rocky, bolje idi na gore navedeni C735 jer puno više nudi (i bolji je) od ovog Grundiga/Beka, a ni taj CU8000 nije loš za TV kanale i poneki film sa Netflixa, ali se pazi Groznog Borisa za koji se zna da je najveći i najpoznatiji Grundig/Beko sektaš i promoter (pogledaj str. 1405 na dalje, sve bu ti bilo jasno, više puta smo na njega upozoravali)...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:35 (Vavoom).
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vavoom kaže...

Johnny, pitam se sad koji telkač imaš, pretpostavljam Pany plazmu i to jedan od zadnjih modela, ak sam pogodio onda je nemoj bacati sve dok ne rikne, jer ima nas koje žale za plazmama (točnije, krivo nam je šta nismo uzeli neku još dok su se proizvodile davnih dana)...

 Ma kakve plazme, da bile su odlične prije 15 g kad su lcd tvi bili živi očaj. A kad kažem bile su dobre mislim samo na top modele koje večina nije imala jer su koštali 15000-25000 kn za 50/55 " , večina je imala u najboljem slučaju neki srednji rang, a s tim baš nisam bio impresioniran jer nisu imale tako dobar kontrast kao ove top end.  Bili su ok tvi , ništa specijalno.  Imam jednu takvu panny plazmu spremljenu ak zatreba , ima sasvim ok sliku za SDR, ali bilo koji današnji lcd srednje klase, a o ovima više klase su bolji tvi.
Imao sam i Pioneer Kuro top model zadnju generaciju (mislim da je to bila 9 generacija prije nego su prestal iraditi plazme), jedina bolja plazma koja je nakon te izašla je bio panasonic top model, zaboravio sam sad oznaku, koja je napravljena istom tehnologijom jer je panasonic kupio patente od pioneera, ali čak je taj pioneer i dalje imao bolju crnu boju , a u ostalim parametrima panny je bio malo bolji. Eto čak i te modele  bih bez problema zamjenio s današnjim mini led ili ovim boljim qled modelima jer je jednostavno tehnologija otišla dalje.  Jedino gdje su plazme ostale bolje je motion i motion resolution, sve ostalo se više ne mogu mjeriti. 
Kad se uzeo prvi oled stavio sam pioneera kraj oleda da napravim direktnu usporedbu. Motion je bio bolji na plazmi, plazma se jako dobro držala s reprodukcijom boja iako je oled ipak bio bolji, Kuro je imao odličan kontrast , ali plazme iako su imale odličnu crnunnikad nisu imale skroz ugašene pixele kao oled i sam ekran nije bio skroz crn kao na oledu i to se na slici itekako vidjelo u korist oleda da ima bolji kontrst, daleko svjetliji (tu plazma nema šanse).
Ukratko nisam žalio za plazmom.  U svoje vrijeme je bila odlična, odradila svoje, došlo je vrijeme oleda i qleda 

I sad kad ovoh pannya znam upalit  s odmakom od tog vremena  i kad sam naviknut na današnje tv-e, vidiš da ju je pregazilo vrijeme, da je i mutnija i kontrast lošiji, panel coating lošiji i sl

 

17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
uzeo tcl 805 i nisam odusevljen ..na papiru je jedno a uživo ipak malo drugačija stvar...koliko para toliko muzike
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 10:33 (ivano2000).
 
8 2 hvala 2
5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Što te je sve razočaralo?
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
uzeo tcl 805 i nisam odusevljen ..na papiru je jedno a uživo ipak malo drugačija stvar...koliko para toliko muzike

 Baš me zanima kakva će bit, ako mi se ne svidi ide nazad

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dobro došao u klub. Kupio sam TCL C735 i slika je daleko ispod mojih očekivanja.

17 mjeseci
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
a pojedini su hvalili taj tcl 735 kao da je oled al moja baba mi je uvijek govorila koliko para toliko muzike i dalje to vrijedi
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 15:37 (ivano2000).
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
uzeo tcl 805 i nisam odusevljen ..na papiru je jedno a uživo ipak malo drugačija stvar...koliko para toliko muzike

 Što točno nije dobro?

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakvi su komentari vezano za Gruding GG970B OLED TV?

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
a pojedini su hvalili taj tcl 735 kao da je oled al moja baba mi je uvijek govorila koliko para toliko muzike i dalje to vrijedi

 Jel mozes malo detalja napisati? TCL C805 je isti model kao i C745 C755 vani, tako da se ne radi o istom modelu ako si uzeo C735.. 

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 17:35 (assassin.st).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

@ivanooo

Bolje se potrudi i napiši dvije smislene rečenice o manama/problemima koje imaš s TVom nego što proispaš "mudrosti".

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 16:53 (Zauzet nadimak).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Daj malo opširnije s čime nisi zadovoljan...

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 17:01 (Blackcastle).
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
assassin.st kaže...
ivano2000 kaže...
a pojedini su hvalili taj tcl 735 kao da je oled al moja baba mi je uvijek govorila koliko para toliko muzike i dalje to vrijedi

 Jel mozes malo detalja napisati? TCL C805 je isti model kao i C745 vani, tako da se ne radi o istom modelu ako si uzeo C735.. 

 C755

https://www.notebookcheck.net/TCL-reveals-new-C755-C805-QD-Mini-LED-4K-TVs.746834.0.html

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo iskustva korisnika C805 modela.

Realno, ja i dalje ne vidim što može biti bolje u 600 eura rangu (55"). Ako mislite da je bolje uzeti neki Samsung ili LG edge lit 60Hz umjesto, go for it.

 

https://www.avforums.com/threads/tcl-c805-owners-thread.2474425/

Moj PC  
2 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Volio bi uloviti TCL 65C8054K ako ima negdje bolja ponuda za black friday, nego što je inače. Najjeftinije što nalazim je 849 €, jel to ok cijena?

Dnevna mi je nekih 3,5x3,5 i stavio bi telku na zid, jel 65" pravi odabir?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 18:58 (makaown).
Moj PC  
0 0 hvala 0
5 mjeseci
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pogledaj u Pevexa ponudu za tcl 65c831.. 800eura.
Čini mi se kao trenutno najbolja ponuda ali sam još uvijek skeptičan jer je dosta forumaša popljuvalo marku
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lik trola žešće, nije niti napisao zbog čega je razočaran.

 

 

 
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Na kraju narucen LG c3 55 za nesto malo više od 1100 eur. 

 
3 0 hvala 1
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ivano2000 kaže...
uzeo tcl 805 i nisam odusevljen ..na papiru je jedno a uživo ipak malo drugačija stvar...koliko para toliko muzike

Ja pred jedno 2,3 tjedna uzeo Sony 55X89J (X85J) Google TV, sa HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos, 120Hz ekran, VRR, za 540e na nekoj rasporadaji.

Ukratko slika vrhunska, dobre crne, jako zadovoljan, frend vidio i trazio isti ali nema vise na stanju nigdje taj model, izletio mu taj 805 i po spec trebao bi biti dosta bolji od mog modela ali nije bio zadovoljan na kraju smo usporedivali jedan pored drugog i teska k**** sony po svemu ima bolju sliku, boje, processing i fluidnije radi sustav, po spec na papiru to nema smisla, mislim slika nije losa ali ovaj Sony model iz 2022 ga dere, lik vratio tv i rekao nikad vise TCL, a gledao sam i ja C735 i hvala Bogu da mi je izletio ovaj Sony.

Barcelona - Mes que un club
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
el.šef kaže...
ivano2000 kaže...
uzeo tcl 805 i nisam odusevljen ..na papiru je jedno a uživo ipak malo drugačija stvar...koliko para toliko muzike

Ja pred jedno 2,3 tjedna uzeo Sony 55X89J (X85J) Google TV, sa HDMI 2.1, Dolby Vision i Atmos, 120Hz ekran, VRR, za 540e na nekoj rasporadaji.

Ukratko slika vrhunska, dobre crne, jako zadovoljan, frend vidio i trazio isti ali nema vise na stanju nigdje taj model, izletio mu taj 805 i po spec trebao bi biti dosta bolji od mog modela ali nije bio zadovoljan na kraju smo usporedivali jedan pored drugog i teska k**** sony po svemu ima bolju sliku, boje, processing i fluidnije radi sustav, po spec na papiru to nema smisla, mislim slika nije losa ali ovaj Sony model iz 2022 ga dere, lik vratio tv i rekao nikad vise TCL, a gledao sam i ja C735 i hvala Bogu da mi je izletio ovaj Sony.

 

Onda se ljudi pitaju kaj je točno taj Sony tax. Ima nešto veću cijenu od konkurentskih proizvođača TVa zato jer Sony, IMO, ima najbolji image processing. Jedini problem je cijena zato jer FALD modeli su cijenom jako blizu OLED modelima pa onda ljudi automatski odu na OLED. Inače, mislim da je "J" serija iz 2021. godine, "K" je 2022. Ako se ne varam, X85 niti nije imao XR procesor i bio je doslovno Sonyev entry level model, a bolji je od dvije godine novijeg TCL mini LEDa. Puno govori o tome kakav je TCL kao proizvođač TVa, super za ljude koji ne znaju istražiti dalje od tehničkih specifikacija. K tome, još sam na nekoliko mjesta po netu pročitao kak ekipa preuzima firmware updateove sa TCL Telegram kanala. Nuff said.

 

Mislim, TCL je super za nezahtjevne korisnike koji su na ograničenom budžetu. Ima par postova iznad link na AVForums gdje raspravljaju od C805 modelu, prestrašno za čitati. Kao da raspravljaju o proizvodu u beta fazi testiranja, a ne nečemu kaj možeš kupiti u slobodnoj prodaji. Ali hej, ljudi uglavnom ne vide dalje od toga kaj proizvođač napiše kak ima brightness 1.5k nitsa, mali milijun local dimming zona i ostale gluposti koje ne znače apsolutno ništa ako je image processing loš i TV ne zna pravilno iskoristiti zone. QC im je katastrofa pa stalno igraš lutriju sa panelima a koliko sam i uspio pročitati, imaju dosta visoki failure rate. Zato valjda svi i ganjaju 5 godina garancije.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
hejhaj kaže...

Na kraju narucen LG c3 55 za nesto malo više od 1100 eur. 

 

Gdje si uzeo?

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 20:41 (lepi91).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Inače, u elipsu su LG CS6 OLEDi 850 i 1300 eura za 55" i 65". To su trenutno sigurno best buy OLED tv-i.

I 5 godina garancije uključeno

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 20:49 (zuper).
Moj PC  
2 1 hvala 1
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lepi91 kaže...
hejhaj kaže...

Na kraju narucen LG c3 55 za nesto malo više od 1100 eur. 

 

Gdje si uzeo?

 E kupi uz 5% popusta, gorila kod 60 eur i diners 10 posto

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
SilverSurfer kaže...
Inače, mislim da je "J" serija iz 2021. godine, "K" je 2022. Ako se ne varam, X85 niti nije imao XR procesor i bio je doslovno Sonyev entry level model, a bolji je od dvije godine novijeg TCL mini LEDa. Puno govori o tome kakav je TCL kao proizvođač TVa

Imas pravo, upravo procitao, sredina 2021. Jos smijesnije kad razmislis da se radi o 2 godine novijem uredaju jer razlika je bila ocita u korist Sonya, testirali vise stvari..TCL probali sa default postavkama i sa nekim preporucenim (forum), vise puta vracao i stavljao nove verzije sustava (navodno najbolje) uvijek ista slika, dok meni na Sonyu zadnji sustav i sve postavke default, nevjerovatno. 

 

Barcelona - Mes que un club
Poruka je uređivana zadnji put pon 20.11.2023 21:42 (el.šef).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice