Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.301
|
čitano: 14.077.591
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

koji od ova tri modela uzeti? Najviše se gleda Max TV i tu i tamo neki film preko laptopa ili nekog drugog izvora. Gaming i sl. 0 bodova. Ovaj prvi TCL u comparisonu je model koji se do sad koristio i s današnjim danom riknuo pa je tu samo za referencu. Znači cijenovni rang od ca. 3500 - 4000kn.

 

https://www.displayspecifications.com/en/comparison/df121db11b

 

Drugi TV se kupuje već sutra pa molim da glasate čim prije. Pitam "za frenda" 


1 LG 50NANO753PR
3 Samsung QN50Q60T
0 TCL 50C715
Moj PC  
1 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mali322 kaže...
@greysaint0

Pa imaš u Elipsa 65 QN95A sa VA panelom za 10999 i još imaš 10% na Premium Visa kartice...mislim, kad već kupuješ nešto premium, kuna gore dole!?

 

joc kaže...
Mali322 kaže...
@greysaint0

Pa imaš u Elipsa 65 QN95A sa VA panelom za 10999 i još imaš 10% na Premium Visa kartice...mislim, kad već kupuješ nešto premium, kuna gore dole!?

 Da, uzmi taj u elipsu, odlična ponuda za 65 QN95A. Sa visa popustom ispadne 9900kn, i ne trebaš imati visa premium karticu, meni je preko webshopa prihvatilo običnu visa karticu i apliciralo popust.

 

Thx ekipa. Nažalost samo je SD dolazila u obzir jer je moj prošli TV proglašen nepopravljivim pa sam morao uzeti tamo novi. QN95A nemaju u 65" varijanti.

 

Na kraju sam se ipak odlučio za 65" QN90A. Znam da je ADS panel ali kad sam gledao tech demo, nije mi se crna uopće činila loša. Boje su bile dosta žive, nije bilo osobitog bloominga.

 

C1 bi sigurno dao bolju sliku, ali ovo su mi bili argumenti za QN90A:

 

- imam vrlo svijetlu dnevnu sobu sa 3 velika prozora na zidu koji je okomito na TV (+staklena vrata). OLED bi se tu vjerojatno malo mučio da da dovoljnu svjetlinu.

- konstantno bi me mučio burn in. Znam da noviji OLED-i imaju manje problema s tim ali i dalje ih imaju.

- 65" QN90A je bio snižen 50% (sa 20 000 kn na 10 000 kn) i ima 5 godina garancije, tako da sam doplatio koju tisuću u odnosu na Q80T koji je otpisan. Mislim da je to odličan deal.

 

Mislim (nadam se) da neću biti razočaran. U svakom slučaju, ono što volim kod Samsunga je odličan zvuk na TV-ima uz koje nemam potrebu za soundbarom. Sutra kad montiram na zid i upalim javim dojmove.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VukNjeg kaže...
Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao iskustva sa ciscenjem ekrana kod samsung televizora serije Q80 i Q90? Ove serije imaju ekrane na kojima je anti glare premaz i vrlo su teski za odrzavanje. Kod mene se na Q80 nakon ciscenja pojavila nekakva mrlja na ekranu koja se vidi samo kada je ekran ugasen i kada je televizor izlozen direktnoj svetlosti. Ta mrlja je plavicaste boje i ne mogu nikako da je skinem. Bio bih zahvalan ako bi neko dao svoj komentar na ovo sto sam napisao.
Hvala

 Nemam specijalnih iskustava, ali koliko sam čuo, krpica od mikrofibre+destilirana voda je sve što je dovoljno. Izbjegavati kemikalije i specijalna sredstva za čišćenje.

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hvala na odgovoru. Ja sam prilikom ciscenja svog televizora koristio par kapi destilovane vode i mikrofiber krpu i uprkos tome, dobio sam fleku na ekranu.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VukNjeg kaže...
Pozdrav svima, zanima me da li je neko imao iskustva sa ciscenjem ekrana kod samsung televizora serije Q80 i Q90? Ove serije imaju ekrane na kojima je anti glare premaz i vrlo su teski za odrzavanje. Kod mene se na Q80 nakon ciscenja pojavila nekakva mrlja na ekranu koja se vidi samo kada je ekran ugasen i kada je televizor izlozen direktnoj svetlosti. Ta mrlja je plavicaste boje i ne mogu nikako da je skinem. Bio bih zahvalan ako bi neko dao svoj komentar na ovo sto sam napisao.
Hvala

Ajoj sa cime si cistio?

Da visa serija samsunga ima anti glare premaz,nazalost nisi jedini koji je tako unistio panel....i koliko se sjecam mislim da se ne moze "popravit"

Samsung je to trebao drukcije rijesit

5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cistio sam samo sa par kapi destilovane vode na mikrofiber krpu i lagano utrljavanje.
5 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Cistio sam samo sa par kapi destilovane vode na mikrofiber krpu i lagano utrljavanje.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
VukNjeg kaže...
Cistio sam samo sa par kapi destilovane vode na mikrofiber krpu i lagano utrljavanje.

Pa to ne bi trebalo napravit nikakvu stetu....cudno

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG dodaje sve zivo na svoje televizore 🥂

https://www.flatpanelshd.com/news.php?subaction=showfull&id=1637245608

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja je preporuka za 65 incha za 7500-8000 kn?

Ne igraju se igre, ali će TV biti uključen sigurno 20 h dnevno. U svijetloj je prostoriji, ali nema direktnog udrara sunca ili izvora svjetlosti.

Hvala

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prefontaine kaže...

Koja je preporuka za 65 incha za 7500-8000 kn?

Ne igraju se igre, ali će TV biti uključen sigurno 20 h dnevno. U svijetloj je prostoriji, ali nema direktnog udrara sunca ili izvora svjetlosti.

Hvala

 Kazu da u tom rangu nema nista da se mora dat jos 3000 za c1, i ja pratim stalno oce tko izbacit šta pametno

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupljen Lg 55' c1.Za gledanje 4k i uhd sadržaja,slika je mrak.Za hd i max tv,slika lošija nego na prijašnjem Sonyu xh8096.Izgleda da Sony ima bolje skaliranje od Lg oleda iako su ovoga nahvalili u svim segmentima.Jbg,ne mogu po cijele dane samo gledati 4k i uhd filmove.Tu i tamo pogledat utakmice na areni i tak.E, tu je Sony imao jako dobru sliku.Tu nisam zadovoljan baš.Znači,Lg oled je vrhunski tv uz uvjet da ima dobar izvor signala.Ako nema,onda če biti lagano razočarenje.Jučer sam pola dana pokušavao namjestiti što bolju sliku no nisam uspio.Koliko su ga nahvalili,ja mislio to je ono top topova.Ako popizdim,ide u prodaju i kupujem nešto drugo.Dajem mu šansu još par dana ha,ha.
 
6 0 hvala 0
2 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
A daj me nemoj hahaha. Baš sam ga jucer kupio u Elipsu(11.499kn)...popizdit ce mi punica kad joj pustim dnevnik. Uzeo sam 65" i još stoji neotpakiran.

Inace i na ekupi je od danas na akciji. Svi koji su u ZABI ga dobiju za 10.800kn(65")
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joj,daj mi javi kakva je slika kod tebe i koje postavke imaš.Može pp.
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...
Kupljen Lg 55' c1.Za gledanje 4k i uhd sadržaja,slika je mrak.Za hd i max tv,slika lošija nego na prijašnjem Sonyu xh8096.Izgleda da Sony ima bolje skaliranje od Lg oleda iako su ovoga nahvalili u svim segmentima.Jbg,ne mogu po cijele dane samo gledati 4k i uhd filmove.Tu i tamo pogledat utakmice na areni i tak.E, tu je Sony imao jako dobru sliku.Tu nisam zadovoljan baš.Znači,Lg oled je vrhunski tv uz uvjet da ima dobar izvor signala.Ako nema,onda če biti lagano razočarenje.Jučer sam pola dana pokušavao namjestiti što bolju sliku no nisam uspio.Koliko su ga nahvalili,ja mislio to je ono top topova.Ako popizdim,ide u prodaju i kupujem nešto drugo.Dajem mu šansu još par dana ha,ha.

 Nebi se bas slozio s tebom,  imam cx i sony xf9005 i slika je na cx na hd programima odlicna cak kontrast je bolji i u hd i vidi se prednost oleda,  sony ima nekako cistiju kristalniju sliku al opet to nemozes toliko primjetit ukoliko negledas jedan televizor do drugog.

Slika je svjetlija kod sonya al opet kad se naviknes na oled nakon nekog vremena bit ce ti bolja slika na njemu nego na sonyu cak i u hd rezoluciji.

S time da sam na A1 a kod njih je veoma dobra slika na kabelskoj i uz to sam stavio postavke slike od darka pa probaj naci za C1 mislim da je i za njih uplodao na yt.

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2021 11:10 (Belick1).
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Da,meni su lica mutna.Znači nemaju onu pravu oštrinu.Budem probao postavke od Darka.Tenks.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa moze li se trenutno na nekim akcijama naci 65" do 7000 kuna.

A da nije ono bas smece.

Ps5 Netflix. Klasika
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel probao tko GeForce now na novom LGu?
Vidim da je aplikacija se pojavila u storu.
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@mrkenzi88

Probaj negdje uz neki popust sa Samsung 65 Q70A...
 
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sta bi peeporucili

 Samsung au9000  5600kn

Samsung q75t  6000kn - izlozbeni primjerak

Ne znam koliko se moze potrosit lcd u izlogu...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55A9G/

pre malo info ima za ovaj oled koji koristi LG panel, neki se zale da trza slika al kolko je to bas primjetno u casual gledanju filmova nez. Al ima solidne zvucnike sto mi je +

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-OLED55A13LA.AEU/

Dal je osjetno bolji od ovog Hisense? Jer ako nije radije bi bolje zvucnike

 

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-55U8QF/

Ovo bi trebo bit po reviewima odlican Qled za slicnu cijenu

 

Uglavnom to mi se cine ok modeli oko 5-6k kuna, al cakam jos sljedeci tjedan.

Hrvatska
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo za sve novije vlasnike LG C1 i G1 oleda.

LG je expresno fixao bug kao i inace ako nesto nije kako treba 🥂

 

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Evo za sve novije vlasnike LG C1 i G1 oleda.

LG je expresno fixao bug kao i inace ako nesto nije kako treba 🥂

 

 

 

Danas sam dobio taj update.

PSN: Muskarcina77
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
9111963 kaže...
Da,meni su lica mutna.Znači nemaju onu pravu oštrinu.Budem probao postavke od Darka.Tenks.

 

Gle tu si u pravu slika je malo mutna to i ja primjetim i meni donekle smeta al opet mi je bolja nego na lcd kad sve uzmemo u obzir, ako nemozes podnjet probaj vratit pa zamjenit za sony oled, ili probaj se igrat sa noise reduction smooth gradiation i time postavkama... Ja nisam imao volje al vjerovatno mozes malo dodatno izostrit sliku..

Poruka je uređivana zadnji put pet 19.11.2021 21:09 (Belick1).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije proslo mislim niti 2 tjedna i vec su rijesili dok Sony ekipa ceka preko godinu i pol na obecani VRR,ogromna ogromna ogromna razlika u softverskoj podrsci i opcenitom rijesavanju problema.

Inace i to je jako bitna stavka prilikom izbora tva tojest trebala bi bit,napisat cu jedan post posvecen i toj temi tojest koliko je tko azuran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
prefontaine kaže...

Koja je preporuka za 65 incha za 7500-8000 kn?

Ne igraju se igre, ali će TV biti uključen sigurno 20 h dnevno. U svijetloj je prostoriji, ali nema direktnog udrara sunca ili izvora svjetlosti.

Hvala

 Isključivo LED ili QLED. Zaboravi na OLED na svjetloj prostoriji, pogotovo ako će goriti u kontinuitetu 20h dnevno. Vjerojatno će se tu i tamo zaboraviti ugasiti pa će ostati možda i statična scena (kakav logo i sl.).

 

Za tu lovu nema ništa pretjerano pošteno. Probaj kupiti prošlogodišnji Q70 model od Samsunga ili ako ga nema Q60A eventualno. Ali tražiš ogromnu dijagonalu za "skromne" novce (s obzirom na rečenu dijagonalu, ne mislim da su mali sami po sebi), tako da nemoj očekivati čuda.

 

Nego, da se osvrnem na svoj novi 65" Samsung QN90A sa zloglasnim ADS (IPS) panelom:

 

TL;DR TV je jako ugodno iznenađenje. Zamijenio sam prošlogodišnji Q80T (koji je Samsung proglasio nepopravljivim) sa ovim modelom. Ovo su neke pozitivne i negativne strane:

 

Pozitivno:

 

- jako žive boje

- kontrast (odnosno crna) je daleko bolja nego sam očekivao za ADS panel

- peak brightness je ogroman, do te mjere da mi je TV čak presvjetao u nekim scenama. Q80T je bio dosta svijetao, ovaj je valjda 50% svjetliji.

- softver TV-a je odličan, Samsung je ispravio sve bugove prošlogodišnjih Q80T i Q90T modela (nema više horizontalnih putujućih linija u game mode-u).

- Game Bar je odličan dodatak

- zvuk je za TV zvučnike odličan

 

Negativno:

 

- dosta primjetan blooming oko svjetlih objekata (bijela slova na crnoj pozadini i sl.). Ovaj problem imaju i VA paneli na ovom i QN95A modelu (gledao sam recenziju na venturebeat gdje su pokazali blooming uzorke od QN95A sa VA panelom i jednako je kao i kod mene). Algoritam za local dimming je dosta loš, rekao bih gori nego na Q80T koji ima 5x manje dimming zona.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koja  je vama to go preporuka kad netko traži jeftini TV skromnih dimenzija (43")?

 

Bio sam uzeo TCL 43ep660 prije 2 godina za mislim 2700kn i moram reći da sam oduševljen odnosom uloženo/dobiveno

 

Sami VA panel u 4k pruža odličnu oštrinu, svjetlinu i kontrast, točnost boja je donekle upitna no samo dobro istreniranom oku, jedina zamjerka sa moje strane je kad je ekran taman postoji onaj light bleed sa svih strana, osobno ne patim od toga ali nekima jako smeta...

Android radi okej no sporo, imam samo najosnovnije streaming aplikacije instalirane kao što su amazon, hbo, netflix, yt, nekakav file sharing i par sitnica, no zna na trenutke biti dosta spor ili ne responzivan, pogotovo kada streamam 4k

Jedna od najvećih zamjerki je ta šta ne može reproducirati sve 4k formate filmova sa prijenosnog tvrdog diska, nego ovisno o audio formatu, film mora imati bez veze(običan) stereo audio codec ili dolby koji uglavnom hoće pokrenuti ali za njega je 50/50 šansa

 

No gledajući u globalu na sve i obzirom na cijenu mislim da je to okej, plus tv je na svojim nogama oba velika potresa preživio (u zagrebu sam), dok neki kvalitetniji i skuplji modeli iste dijagonale nisu 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
x360gamer kaže...
Jel probao tko GeForce now na novom LGu?
Vidim da je aplikacija se pojavila u storu.

 Koja država? Ja na hr još nevidim. 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hrvatska.
Ne znam ako igra ulogu da mi je jezik engleski?
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo i videa shootouta,tako se odradjuje blind usporedba.

Cak su se pobrinuli da su sve telke iste visine da ekipa ne bi prepoznala modele po visini stalka.

AV zajednica po cjelom internetu gori radi ovoga jer je Sony A90J dobio daleko najmanje glasova za kalibrirani sdr i FMM HDR a ima premium cijenu.

U ziriju je bilo tridesetak ljudi sa AVForumsa i po komentarima se vidi da je i ta ekipa jako iznenadjena rezultatima,siguran sam da bi rezultati bili drukciji da se vidjelo koji je brand pojedinacni tv 😁

 

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice