Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.305
|
čitano: 14.079.497
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...
MEGATAMA kaže...
bruncek kaže...

Ima li trenutno nešto bolje od "TV 65'' Sony Bravia XR-65X92J 2021g"? A da nije OLED... 

Prošle godine sam gledao Xh95 i XH 9005 pa me zanima da li je u tome rangu? Jer koliko znam ta 2 tv-a su bila top odabir.. 

Samsung je skuplji a ne znam šta bolje nudi, i nema android kao Sony... 

 

 

 QN95A je klasa iznad i realno bolji u skoro pa svemu.

 QN95A je po slici i funkcijama najbolji TV dostupan krajnim korisnicima.

Kvaliteta slike je uz bok OLED-u. I to najboljem.

 

Nikakvo trzanje nema ili usporen dimming.

 

Naveo sam da imaju probleme sa kvalitetom proizvoda odnosno HDMI portovi na one connect boxu.

Ali to većina korisnika neće primijetiti.

 

Sad kad 65" bude za 12 000 kn to je steal.

VRR radi perfektno, crna ko mrak,

Svijetlina tolika da držim backlight na 25 od 50 za HDR sadržaj.

 

U globalu se slazem sa svime sto si napisao iako nisam imao taj model ali imao sam q90r a qn95a je jos bolji od njega.

I mozes komotno racunat da ce Samsung jos unaprijedit dimming algoritam na tom modelu pa ce tv davat i bolju sliku,to su napravili i sa q90r i to nakon izlaska q95t.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Evo prvi put u DUGO vremena da kad sam drugi put ponovo dosao kod poznanika morao pitat koji TV je to jer je slika fenomenalna, da mi otvori na YT neki 4K HDR video...
radi se o Sony 55XH9096 telci... moj Samsung RU8002 moze jedino u zvucnicima parirat, tu su jednako "eh" iako Sony ima bolji equalizer.

velki thumbs up za sony u klasi 5500kn za 55"

od slicnih sonya vidjeh jedino 65XH8096 al tolka je razlika da na XH8 i SDR izgleda isprano a na XH9 ti ispadne vilica sa dobrim postavkama i izvorom... skoro mi stavlja tocku na i u debati IPS/VA za tamnije sobe.

jedino je daljinac uzas u odnosu na LG Magic i mali Samsung, IR je u ovoj klasi neshvatljiv a i ostatak nije bajan
sami dizajn i osjecaj u ruci je ko da su na daljinac Trinitrona iz 2004. nakeljili Netflix gumb, kad bi ga stavio pored mojeg malog od Sammya i preljepio marku TVa, ziher 95% bi ljudi reklo da je Sonyev model jeftiniji.
Ofc nije ni Sammyev savrsen al je tu, i kod drugih "malih" daljinaca obicno taj neki balans tezine, oblik u ruci i ergonomija koja ga uzdize na nivo vise.
Cini razliku jer 99% interakcije s TVom je preko daljinca.

Necu komentirat to sto daljinac ima mikrofon i akusticno podesavanje sobe al nemre bit na Bluetooth pa da mozes od ispod deke saltat sa FOX Crime na FOX Drama - vjerujte mi, lezis pod dekom, daljinac u ruci i btk gdje je uperen, znat ces da "lovi".
Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 3:43 (8ax).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Potresna svjedočanstva
Moj PC  
2 3 hvala 0
11 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ovan QN95A je slabo u ponudi, ima ga za 13500 što je za 3500 kn više od Sony X93J... Gledam imai lanjski model Sony Xh90 za još manje para a piše da je jako dobar tv... 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A na kojim je to tv-ima android spor a da su makar u middle rangu ....imao sam ih dosta i ni na jednom nije spor....imam u spavaćoj sobi TCL 32" i moram reći da na njemu jest nešto sporiji ali to je telka od cca 1,200 kn bila....na svim Philipsima imao ih tri do sada na androidom nema govora o sporosti.....što se tiče samog androida i onoga što komu treba rekao bi da su mogućnosti općenito odabira aplikacija ipak veće u odnosu na cijenjeni tizen i web os....

 

Pritom govorimo o Android tv-u na o Vivaxu , VOX-u i sl gdje stavljaju nekakav polu android često s predinstaliranim APK pure...kao i na box-ovima...

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 16:01 (Blackcastle).
15 godina
neaktivan
offline
 
0 1 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ovi najskuplji ti najviše valjaju!
11 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...
MEGATAMA kaže...
bruncek kaže...

Ima li trenutno nešto bolje od "TV 65'' Sony Bravia XR-65X92J 2021g"? A da nije OLED... 

Prošle godine sam gledao Xh95 i XH 9005 pa me zanima da li je u tome rangu? Jer koliko znam ta 2 tv-a su bila top odabir.. 

Samsung je skuplji a ne znam šta bolje nudi, i nema android kao Sony... 

 

 

 QN95A je klasa iznad i realno bolji u skoro pa svemu.

 QN95A je po slici i funkcijama najbolji TV dostupan krajnim korisnicima.

Kvaliteta slike je uz bok OLED-u. I to najboljem.

 

Nikakvo trzanje nema ili usporen dimming.

 

Naveo sam da imaju probleme sa kvalitetom proizvoda odnosno HDMI portovi na one connect boxu.

Ali to većina korisnika neće primijetiti.

 

Sad kad 65" bude za 12 000 kn to je steal.

VRR radi perfektno, crna ko mrak,

Svijetlina tolika da držim backlight na 25 od 50 za HDR sadržaj.

 

 Evo na SD na akciji za 12500 kn.. 

Neko mi je stavio drogu u heroin..
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bruncek kaže...

Ima li trenutno nešto bolje od "TV 65'' Sony Bravia XR-65X92J 2021g"? A da nije OLED... 

Prošle godine sam gledao Xh95 i XH 9005 pa me zanima da li je u tome rangu? Jer koliko znam ta 2 tv-a su bila top odabir.. 

Samsung je skuplji a ne znam šta bolje nudi, i nema android kao Sony... 

 

 

 

Pozdrav, možete li napisati koje su prednosti Androida u odnosu na recimo Tizen ili WebOs? Više aplikacija pretpostavljam, ali ne znam koje vam aplikacije toliko znače da vam je OS od presudne važnosti kod biranja TVa? Imam Android ali ne znam koje to aplikacije je tako bitna. Skinuo sam ih nekoliko, ali to je Android TV a ne "pravi" Android, velika većina aplikacija je neupotrebljivo smeće.

Eventualno KODI, ali (bolja) alternativa je PLEX koji opet postoji i na drugim OS-ovima.

 

IMHO, TV se gleda radi omjera mogućnosti/cijene. Ako je baš Android toliko bitan, postoje manji Android Boxovi koji se mogu "priljepiti" iza TVa i napajati putem USB kabela (neki, ne svi).

 

 

 

Lijepi pozdrav.

 

12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Meni je neshvatljivo da tebi to smeta. Dns je stvarno teško prodat proizvod
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vincent se osvrnuo na situaciju sa Panasonicom i poslao im upite.

Outsorcali su izradu TVa partneru da bi napokon okrenuli profit....

Sto se tice samog developmenta tv tehnologije ona ce se i dalje razvijat u Japanu i Njemackoj.

U biti ako ce imat strogu kontrolu kvalitete ovo bi mogao ispast win win.

 

Odlicna vijest je da spremaju TV shootout u UK sa realno svim najbitnijim modelima trenutno na trzistu,cini se da jedino nece bit Hisense Dual Cell....steta.

 

Jedini tv proizvodjac koji jos uvjek ulaze puno u LCD tech je Samsung ali mislim da ce i oni to presjec ako uistinu imaju spreman QDOLED za iducu godinu,cinjenica je da ako se zeli napravit kvalitetan LCD da se moze mjerit sa oledima mora se puno ulozit u razvoj i onda taj tv i kosta....u globalu vise nego top end oledi.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, frend uskoro seli u stan i htio bi si kupiti kvalitetan TV, ako vas mogu zamoliti da preporučite kvalitetan TV, jedan od 50" i jedan od 55", oba dva da su do 4500kn (+ - 200kn). Nema nikakvih posebnih želja, samo je bitno da tv nema 50Hz (dakle ne znam točno to opisati, ali kada recimo u igri ili na filmu se kreće nekakav crni objekt na bijeloj pozadini i onda ne ide fluidno, nego kao da taj objekt "curi" i ostavlja mrlju iza sebe i dosta bole oči kad se to gleda) ispričavam se ako je glupa zamolba, ali nisam siguran jel se takvi televizori uopće više proizvode, nadam se da ne :D hvala puno!

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 20:31 (Marko_95).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Marko_95 kaže...

Pozdrav, frend uskoro seli u stan i htio bi si kupiti kvalitetan TV, ako vas mogu zamoliti da preporučite kvalitetan TV, jedan od 50" i jedan od 55", oba dva da su do 4500kn (+ - 200kn). Nema nikakvih posebnih želja, samo je bitno da tv nema 50Hz (dakle ne znam točno to opisati, ali kada recimo u igri ili na filmu se kreće nekakav crni objekt na bijeloj pozadini i onda ne ide fluidno, nego kao da taj objekt "curi" i ostavlja mrlju iza sebe i dosta bole oči kad se to gleda) ispričavam se ako je glupa zamolba, ali nisam siguran jel se takvi televizori uopće više proizvode, nadam se da ne :D hvala puno!

Znaci nije zahtijevan korisnik i zeli 120hz panel radi boljih motion performansi istoga.

 

Bacite pogled na ovaj u trgovini Elipso 3.699,00 kn

 

HISENSE 55U7QF

 

EDIT

Nazalost ovo je 60hz panel sad sam provjerio

 

U8QF ima 120hz panel ali kosta 4999kn u Elipsu koliko vidim.

 

Takodjer bacite pogled i na ovaj model ali je isto 4999kn

 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/tcl-55c815-4k-uhd-qled-televizor-android-tv

Poruka je uređivana zadnji put sub 23.10.2021 21:01 (MEGATAMA).
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...

 

Budući da je ovo s flatpanels info koji se odnosi na glavnu korporaciju (LGE) onda je OLED97 već gotova stvar što znači da je vrlo vjerojatno i 10.5G linija spremna- naime za te ogromne dijagonale veće od 88 koristit će se 10.5G na kojem su moguće dijagonale do 130".

 

 

 

 

Ipak će se moći i na postojećim 8.5G platformama realizirat ovaj novi 97" OLED. Preciznije- moguća su 2 komada i vrlo je visoka iskoristivost OLED plohe, čak preko 94%. Na fotki se fino vidi.

 

Na žalost vrlo vjerojatno će to bit 8K s jako visokom cijenom pa bi benefit od toga mogli svakako imat 88" i 77" kojima će past cijena. U slučaju kada bi to bio 4K 97" (za što su male šanse) e to bi onda bila puno jeftinija priča. U ovom trenutku novi 83"C1 OLED je na nekim akcijama cca 4000€ s tendencijom snižavanja pa bi lansiranjem 4K 97" sljedeće godine po deafaultu 83" i 77" još dodatno pali:)

 

U već spominjanom MM nikad povoljniji i novi 77G1- 3394€ (65" je 1973)

 

https://www.mediamarkt.de/de/product/_lg-oled77g19la-2718843.html

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bas me zanima kako ce se ovaj moj G1 nosit sa burn inom kroz neke 3 godine....ako cu jos uvjek bit na tom modelu,za sada ih mjenjam svake otprilike 2 godine.

Moram rec da za sada nisam niti jednom primjetio niti najblazi image retention dok na B6 i B7 jesam.

Sta mislite hoce li u 2022 svi LG modeli doc sa EVO panelom te hoce li stavit heatsink da poguraju do 1000nits?....

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Tražim tv u rangu nekih 1000 eura, TV ću najviše koristit za filmove, netflix, hbo i PS5. Za sada mi je izbor LG OLED C1 55" (ograničen sam prostorom pa je 55" maksimalna diajagonala)

Samo me zanima jel ima išta bolje za te novce ili je ovo best buy za OLED? I jel mislite da će cijena išta padatiza Black Friday ili da se počastim za Božić u 10. mjesecu

Hvala unaprijed.

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ako imas mjesta za vecu dijagonalu, uzmi ovo https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-sony-ke-65xh9077-bravia-led-uhd-4k-android-smart-tv-t2-hevcs2/103267. 

Inace uzmi taj OLED.

LoL acc THCJoshi
Moj PC  
3 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doma_supertramp kaže...

Pozdrav,

Tražim tv u rangu nekih 1000 eura, TV ću najviše koristit za filmove, netflix, hbo i PS5. Za sada mi je izbor LG OLED C1 55" (ograničen sam prostorom pa je 55" maksimalna diajagonala)

Samo me zanima jel ima išta bolje za te novce ili je ovo best buy za OLED? I jel mislite da će cijena išta padatiza Black Friday ili da se počastim za Božić u 10. mjesecu

Hvala unaprijed.

Ne postoji nista bolje za 1000eu.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doma_supertramp kaže...

Pozdrav,

Tražim tv u rangu nekih 1000 eura, TV ću najviše koristit za filmove, netflix, hbo i PS5. Za sada mi je izbor LG OLED C1 55" (ograničen sam prostorom pa je 55" maksimalna diajagonala)

Samo me zanima jel ima išta bolje za te novce ili je ovo best buy za OLED? I jel mislite da će cijena išta padatiza Black Friday ili da se počastim za Božić u 10. mjesecu

Hvala unaprijed.

Nema nista bolje, pogotovo ako ga dobijes za 1k eura, onda ne samo da je najbolji tv u klasi, vec i best buy tv.

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

U Svijet medija ima Diners akcija od -20 % na već akcijske cijene. Svi modeli uključeni u akciju su na linku, a dolje je samo izdvojeno za primjer.

 

Sony 55XH9096 - 4800 kn s Dinersom

Samsung 50QN90A - 6400 kn s Dinersom (Mini LED)

Philips 55OLED705 - 6000 kn s Dinersom

Poruka je uređivana zadnji put pon 25.10.2021 10:59 (kiwi_91).
Moj PC  
4 0 hvala 2
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony ima 2+3garanciju, nisam za ostale gledao

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Sta mislite hoce li u 2022 svi LG modeli doc sa EVO panelom te hoce li stavit heatsink da poguraju do 1000nits?....

 

Trebali bi saznati vrlo brzo,  za tjedan dva će prvo izać popis 2022. modela na webu korejskog ureda za patente a nakon toga na na ostalim sličnim str. Kao i na wifi certified itd. Naravno puno više detalja bit će u siječnju na CES-u:)

 

Ne vjerujem da će EVO paneli ići ispod G serije no to bi se moglo promjenit jer stiže 42" koji će bit ogroman hit u to ne treba sumnjati. Budući da će 42" bit orijentiran više prema gamerskoj populaciji onda bi lako bilo moguće da će EVO ić već na 42" samo je pitanje da li C2 ili G2. Možda se situacija promjeni ako LGE ubaci i onu najavljenu E(X) seriju (art model ili tak nešto) pa dodatno "zakomplicira" stvari? S druge strane sigurno prate i konkurenta budući da će samsung na CES-u napokon pokazat taj qd-oled- mada je još nejasno hoće li to uopće krenuti u ožujku ili ne. Nebi oni toliko to odgađali da imaju 100% gotov i SPREMAN proizvod, sve je to nekako još mutno..

 

A propos ovih sadašnjih cijena od cca 1000 eur za novi 55C1, mislim da nas 2022. čeka daljnji i veći pad cijena pa bi i 65" mogao uskoro na tu negdje:) A 42" unatoč svojevrnom exkluzivitetu nebi smio bit preskup, čak i ako će bit EVO panel, heatsink i ostale điđimiđe, budući da je u sadašnjoj tehnologiji moguće dobiti 10 komada iz jedne plohe. S 10.5G će biti stvarno ogromnih 18 komada pa bi lg 42" mogao za godinu, dvije koštati kao grundig ili vivax lcd

 

Osobno mislim da bi uz postojeći pad cijena poznatih modela, 2022. mogli obilježit 42C/G2 i 65(Z)2 8K model zbog činjenice da su aktualni 8K modeli još uvijek preskupi no to će s dolaskom 97" promjeniti jer po deafaultu ide pad cijena što zbog godišnjih ciklusa što zbog proširenja 8K line-up.

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Izašao maloprije neki update za CX. To je valjda taj za DV i 120Hz. Nemam koristi od toga, neki lik je napisao da su pojačali brightness. Malo ću pričekati ipak.

If you can handle it by your self and not go mad, then you are on the right path to become insane.
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gocc01 kaže...

Izašao maloprije neki update za CX. To je valjda taj za DV i 120Hz. Nemam koristi od toga, neki lik je napisao da su pojačali brightness. Malo ću pričekati ipak.

 Update: The firmware is now available for manual download via LG's support pages in the US (ver 04.30.10), the UK (ver 04.30.10), and elsewhere. The new firmware also fixes the VRR counter for HDMI 2.1 input in the info box that can be enabled by pressing the green button multiple times.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Sta mislite hoce li u 2022 svi LG modeli doc sa EVO panelom te hoce li stavit heatsink da poguraju do 1000nits?....

 

Trebali bi saznati vrlo brzo,  za tjedan dva će prvo izać popis 2022. modela na webu korejskog ureda za patente a nakon toga na na ostalim sličnim str. Kao i na wifi certified itd. Naravno puno više detalja bit će u siječnju na CES-u:)

 

Ne vjerujem da će EVO paneli ići ispod G serije no to bi se moglo promjenit jer stiže 42" koji će bit ogroman hit u to ne treba sumnjati. Budući da će 42" bit orijentiran više prema gamerskoj populaciji onda bi lako bilo moguće da će EVO ić već na 42" samo je pitanje da li C2 ili G2. Možda se situacija promjeni ako LGE ubaci i onu najavljenu E(X) seriju (art model ili tak nešto) pa dodatno "zakomplicira" stvari? S druge strane sigurno prate i konkurenta budući da će samsung na CES-u napokon pokazat taj qd-oled- mada je još nejasno hoće li to uopće krenuti u ožujku ili ne. Nebi oni toliko to odgađali da imaju 100% gotov i SPREMAN proizvod, sve je to nekako još mutno..

 

A propos ovih sadašnjih cijena od cca 1000 eur za novi 55C1, mislim da nas 2022. čeka daljnji i veći pad cijena pa bi i 65" mogao uskoro na tu negdje:) A 42" unatoč svojevrnom exkluzivitetu nebi smio bit preskup, čak i ako će bit EVO panel, heatsink i ostale điđimiđe, budući da je u sadašnjoj tehnologiji moguće dobiti 10 komada iz jedne plohe. S 10.5G će biti stvarno ogromnih 18 komada pa bi lg 42" mogao za godinu, dvije koštati kao grundig ili vivax lcd

 

Osobno mislim da bi uz postojeći pad cijena poznatih modela, 2022. mogli obilježit 42C/G2 i 65(Z)2 8K model zbog činjenice da su aktualni 8K modeli još uvijek preskupi no to će s dolaskom 97" promjeniti jer po deafaultu ide pad cijena što zbog godišnjih ciklusa što zbog proširenja 8K line-up.

Bit ce jako zanimljiva iduca godina,LG bi mogao dodavanjem heatsinka na EVO panel jos podic performanse svojih modela.

Vidjet cemo hoce li Samsung bit spreman sa svojim oledima te kakve su im performanse po pitanju boja,nitsa itd...i naravno velicine ekrana i cijene.

Takodjer ce doc i naprednije varijante mini leda sa bolje prilagodjenim dimming algoritmima i ocekujem da i Sony te Panasonic predstave mini led lcd modele.

Sto se tice micro leda mislim da cemo tu cekat puno duze nego se ocekivalo....od tuda i ta promjena pravca kod Samsunga sa iskljucivo micro leda na oled.

Nadam se da ce iduce godine IFA bit otvorena za publiku da opet odem tamo.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Strelok kaže...

Da imam viška točno bi kupio još jedan 65 QN95a.

12500 kn i nema boljeg.

Gura sve što mu se baci.

 

 Za te pare mogao si dobiti lg ili sony oled. Kakva steta novaca.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

Tražim neku telku do nekih 3500kn otprilike.

Netflix I igranje malo na Ps4. Boje su mi najbitnije stvar sve mogu prizivit ali kritične boje me ubijaju, gledalo hi se sa nekih 2ipo-3m.

 

Hvala

Sony Alpha A7III, 16-35mm 2.8 GM, 70-200mm 2.8 GM, 85mm 1.4, DJI Ronin S2
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kelam kaže...

Pozdrav ekipa,

Tražim neku telku do nekih 3500kn otprilike.

Netflix I igranje malo na Ps4. Boje su mi najbitnije stvar sve mogu prizivit ali kritične boje me ubijaju, gledalo hi se sa nekih 2ipo-3m.

 

Hvala

 Koje su to kritične boje?

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Flagship kaže...
MEGATAMA kaže...

Sta mislite hoce li u 2022 svi LG modeli doc sa EVO panelom te hoce li stavit heatsink da poguraju do 1000nits?....

 

Trebali bi saznati vrlo brzo,  za tjedan dva će prvo izać popis 2022. modela na webu korejskog ureda za patente a nakon toga na na ostalim sličnim str. Kao i na wifi certified itd. Naravno puno više detalja bit će u siječnju na CES-u:)

 

Ne vjerujem da će EVO paneli ići ispod G serije no to bi se moglo promjenit jer stiže 42" koji će bit ogroman hit u to ne treba sumnjati. Budući da će 42" bit orijentiran više prema gamerskoj populaciji onda bi lako bilo moguće da će EVO ić već na 42" samo je pitanje da li C2 ili G2. Možda se situacija promjeni ako LGE ubaci i onu najavljenu E(X) seriju (art model ili tak nešto) pa dodatno "zakomplicira" stvari? S druge strane sigurno prate i konkurenta budući da će samsung na CES-u napokon pokazat taj qd-oled- mada je još nejasno hoće li to uopće krenuti u ožujku ili ne. Nebi oni toliko to odgađali da imaju 100% gotov i SPREMAN proizvod, sve je to nekako još mutno..

 

A propos ovih sadašnjih cijena od cca 1000 eur za novi 55C1, mislim da nas 2022. čeka daljnji i veći pad cijena pa bi i 65" mogao uskoro na tu negdje:) A 42" unatoč svojevrnom exkluzivitetu nebi smio bit preskup, čak i ako će bit EVO panel, heatsink i ostale điđimiđe, budući da je u sadašnjoj tehnologiji moguće dobiti 10 komada iz jedne plohe. S 10.5G će biti stvarno ogromnih 18 komada pa bi lg 42" mogao za godinu, dvije koštati kao grundig ili vivax lcd

 

Osobno mislim da bi uz postojeći pad cijena poznatih modela, 2022. mogli obilježit 42C/G2 i 65(Z)2 8K model zbog činjenice da su aktualni 8K modeli još uvijek preskupi no to će s dolaskom 97" promjeniti jer po deafaultu ide pad cijena što zbog godišnjih ciklusa što zbog proširenja 8K line-up.

Bit ce jako zanimljiva iduca godina,LG bi mogao dodavanjem heatsinka na EVO panel jos podic performanse svojih modela.

Vidjet cemo hoce li Samsung bit spreman sa svojim oledima te kakve su im performanse po pitanju boja,nitsa itd...i naravno velicine ekrana i cijene.

Takodjer ce doc i naprednije varijante mini leda sa bolje prilagodjenim dimming algoritmima i ocekujem da i Sony te Panasonic predstave mini led lcd modele.

Sto se tice micro leda mislim da cemo tu cekat puno duze nego se ocekivalo....od tuda i ta promjena pravca kod Samsunga sa iskljucivo micro leda na oled.

Nadam se da ce iduce godine IFA bit otvorena za publiku da opet odem tamo.

 

Činjenica da će biti općenito puno više modela u ponudi je na kraju najvažnija za sve nas. LG je u najboljoj poziciji jer dozira koliko treba, samsung je u dosta zahtjevnoj situaciji s neizvjesnim oledom te partnerstvom s sve jačim kinezima.

 

Microled je almost dead, mini promili onih koji si to mogu priuštiti ga čini praktički prototipom još barem nekoliko godina. Za primjer je ovogodišnji launch 110" modela koji ima cijenu od 150,000 eur

 

https://www.mall.sk/led-televizory-uhlopriecka-164-cm/samsung-mna110ms1a

 

Navodno 99" koji bi trebao bit "malo" jeftniji odnosno cca 130,000 je prolongiran budući da samsung ne može još lansirat 99" jer još nisu skroz riješili tehničke probleme a to onda znači da su odmah automatski odgođeni 88" i 76". Upravo taj 76" je trebao bit neki "povoljniji" microled od cca 75,000 eur što je i dalje ogromna cijena no ono što je kod tog modela zanimljivo je da je najavljen kao one piece znači ne kao ovi od 150", 110", 99" koji se slažu spajanjem modula. Bojim se da microled od 75/76" neće ni tako brzo ni jeftino..barem dok se ne riješi najveći problem a to je veličina koja za true microled mora bit ispod 100 µm, ustvari bliže 50 µm. Tada će moći napravit i 8K microled u 55" veličini. Do 2026. će se sigurno osim samsunga i lg koji već imaju proizvodnju sigurno uključit i kinezi pa je neizbježan tehnološki napredak i puno niže cijene od ovih koje sada samsung ima. S obzirom da je sada npr 77G1 kao top model u klasi vrlo blizu cijeni od cca 3K EUR onda ne treba uopće razmišljat o nikakvom 76" microledu jer ga neće biti još barem 3-5 godina a i kad se ustabili sumnjam da će mu cijena bit niža od barem 10x ove za 77G1

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice