Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.013
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo LG oled za 7700kn  je da je BX serija..  https://www.makspro.hr/oled-tv-sprejemnik-lg-oled55bx3.html

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jedno vise opcenito pitanje, ali kada najcesce izlaze novi modeli tv-a? 

Trenutno vidim da nema skoro nikakvih akcija za tv. Pretpostavljam da ce onda snizit neke stare modele. 

 

Dali se isplati cekati jos mjesec ili dva?

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
zelenbic kaže...

Jedno vise opcenito pitanje, ali kada najcesce izlaze novi modeli tv-a? 

Trenutno vidim da nema skoro nikakvih akcija za tv. Pretpostavljam da ce onda snizit neke stare modele. 

 

Dali se isplati cekati jos mjesec ili dva?

U mojem slučaju, znam već najvjerojatnije koji ću tevejac pikirat, sasvim sigurno, ali zbog razloga tehničke prirode ga ne mogu već sada kapariti, tako da iščekujem BlackFriday, njemački svakako 

Vama kolega ako se baš žuri, čitao sam da je bila opaka akcija za LG CX od nekih slabih 8.500.00 kuna, plus minis koja kuna, a to je bila strava odlična cijena, skorom 50% popusta, koliko je inače bio u SD! 

 

Opet, ovisi što vi tražite, koju dijagonalu, koji ekran, LED/QLED/OLED, ...?!?! 

 

A i koliko se može priča rastegnuti, nije nebitno znati! 

ATJ Lučko
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zaboravio sam dati malo vise detalja. Nisam neki prezahtjevni korisnik, 50-55" do cca 4000 kn, mogao bi se protegnuti i do 5000 ako se isplati.

Za sada sam gledao ili nesto s nizeg ranga tipa tcl https://www.makspro.hr/led-tv-tcl-50ep660-android.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

ili hisense https://www.mall.hr/tv-prijemnici/hisense-50a7100f-4k-uhd-dled-televizor-smart-tv?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

ili iz malo viseg ranga https://www.links.hr/hr/led-tv-49-lg-49nano863-dvb-t2-c-s2-smart-tv-4k-uhd-hdmi-wifi-usb-energetska-klasa-a-750100884?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 https://www.mall.hr/tv-prijemnici/lg-55nano793-televizor

ali neznam vrijedi li bas ovaj LG duplo vise novaca. Bitno mi je samo da mogu stavit PLEX, i neki IPTV app. Hisense ima neki svoj OS ali znam da ima PLEX

Ako nisi zadovoljan sobom okreči ju ponovno
Poruka je uređivana zadnji put uto 2.3.2021 19:21 (zelenbic).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NA LG ne možeš staviti Plex. Novi modeli dođu 4-5 mjesec, ali obično oni najskuplji ( OLED-i). LCD-ovi dođu kasnije. Možda ove godine požure, radi Europskog prvenstva u nogometu.
 
0 0 hvala 0
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
NA LG ne možeš staviti Plex. Novi modeli dođu 4-5 mjesec, ali obično oni najskuplji ( OLED-i). LCD-ovi dođu kasnije. Možda ove godine požure, radi Europskog prvenstva u nogometu.

 

 

oklen ta informacija?? Uzas ako nije podrzano.

 

 

Ali ovdje ga tip koristi na LG OLED C9

 

 

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

ljudi imate neku preporuku za 32" TV ali da je na android platformi i da je cemu. Veci mi ne stane a ne bih htio sad jos uz tv kupovati neki android box vec sve u jednom. Imam jedan Sony android i cisto sam zadovoljan sa njim ali nema tako mali sony na toj platformi a i to mi je tv za vikendicu pa ne treba bas biti i najskuplji. Gledao sam nesto od Hisensa ili Voxa ili Vivaxy.

 

Hvala i LP !

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
NA LG ne možeš staviti Plex. Novi modeli dođu 4-5 mjesec, ali obično oni najskuplji ( OLED-i). LCD-ovi dođu kasnije. Možda ove godine požure, radi Europskog prvenstva u nogometu.

Pozdrav,

 

imam LG50UM7450 i uredno na njemu PLEX tako da ovo nije točan podatak...

 

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja potvrđujem da može plex na LG. Imam LG OLEDB8 i redovno koristim plex... 

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nano863 je za klasu bolji od nano793, a ima i 100hz panel.

Mislim da taj 793 se ne isplati uzeti naspram un7400 jer nema neke velike razlike, samo misljenje jer ih nisam vidio uzivo...

I believe Wi can Fi...
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
dxdandy kaže...

Pozdrav svima,

 

ljudi imate neku preporuku za 32" TV ali da je na android platformi i da je cemu. Veci mi ne stane a ne bih htio sad jos uz tv kupovati neki android box vec sve u jednom. Imam jedan Sony android i cisto sam zadovoljan sa njim ali nema tako mali sony na toj platformi a i to mi je tv za vikendicu pa ne treba bas biti i najskuplji. Gledao sam nesto od Hisensa ili Voxa ili Vivaxy.

 

Hvala i LP !

 

 

AOC 32 inchni monitor i na njega Android Box? Osim navedenih (ja stvarno ne bih pikirao niti vivax niti vox) eventualno Philips.

 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Nano863 je za klasu bolji od nano793, a ima i 100hz panel.

Mislim da taj 793 se ne isplati uzeti naspram un7400 jer nema neke velike razlike, samo misljenje jer ih nisam vidio uzivo...

 Razlika je u nano cell tehnologiji i u stalku . Boje bolje izgledaju. Ostalo je isto.

Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:34 (stipest).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Poruka je uređivana zadnji put sri 3.3.2021 15:32 (stipest).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Striko2009 kaže...

Nano863 je za klasu bolji od nano793, a ima i 100hz panel.

Mislim da taj 793 se ne isplati uzeti naspram un7400 jer nema neke velike razlike, samo misljenje jer ih nisam vidio uzivo...

 Razlika je u nano cell tehnologiji i u stalku . Boje bolje izgledaju. Ostalo je isto.

 Eto razlike. Hvala Stipe.

Iako mislim da prosjecnom korisniku ta razlika u nano cellu ne znaci previse ali mislim da razlika u cijeni igra ulogu...

I believe Wi can Fi...
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ZovemseZoranidolazimizRijeke kaže...
dxdandy kaže...

Pozdrav svima,

 

ljudi imate neku preporuku za 32" TV ali da je na android platformi i da je cemu. Veci mi ne stane a ne bih htio sad jos uz tv kupovati neki android box vec sve u jednom. Imam jedan Sony android i cisto sam zadovoljan sa njim ali nema tako mali sony na toj platformi a i to mi je tv za vikendicu pa ne treba bas biti i najskuplji. Gledao sam nesto od Hisensa ili Voxa ili Vivaxy.

 

Hvala i LP !

 

 

AOC 32 inchni monitor i na njega Android Box? Osim navedenih (ja stvarno ne bih pikirao niti vivax niti vox) eventualno Philips.

 

 Ove godine dolazi i 32" Sony sa Android TV

14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, tv koji mi je do sad nekako bio best buy je lg cx ali sam naisao na tcl 65x10 pa mi to sada ljulja prvu varijanu. Po recenzijama je kakti brutala zbog mini led, zanima me da li netko ima taj tv, preporuka jel bi to bilo bolje uzet od LG? 

ko
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lac kaže...

Pozdrav, tv koji mi je do sad nekako bio best buy je lg cx ali sam naisao na tcl 65x10 pa mi to sada ljulja prvu varijanu. Po recenzijama je kakti brutala zbog mini led, zanima me da li netko ima taj tv, preporuka jel bi to bilo bolje uzet od LG? 

 Cx je bez dvojbe bolji tv, ali ako imas neku specifican nacin koristenja tva, mozda bi ti tcl bio bolji, npr vecinom ti je tv za gaming ili ga vecinom koristis po danu u jako osvjetljenoj sobi (direktno sunce udara).

Ovi miniled tvi jos nisu ono sto ljudi obicno misle, istina koriste miniled pozadinsko osvjetljenje i time se dobije bolja uniformnost prikaza, ali i dalje tv ima relativno mali broj dimming zona, tj nema nista vise nego ostali lcd tvi, tako da nemoj tu ocekivati cuda.

Vidjet cemo tek ove godine hoce li tu biti napretka.

Ja bi definitivno isao na oled ako zelis najbolju sliku

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Lac kaže...

Pozdrav, tv koji mi je do sad nekako bio best buy je lg cx ali sam naisao na tcl 65x10 pa mi to sada ljulja prvu varijanu. Po recenzijama je kakti brutala zbog mini led, zanima me da li netko ima taj tv, preporuka jel bi to bilo bolje uzet od LG? 

 CX je duplo skuplji i upola bolji televizor.

 

TCL Mini-led je tek u ranim fazama, ovaj 65x10 je mid-range TV i Vizio Quantum P je bitno bolji izbor, kao i Hisense H9G.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

planiram kupiti LG OLED CX65" model. Vidim da se sad na mall.hr prodaje za 14.999 kn, a ostali su digli cijene, odnosno smanjili popust. Pa je na Sancti oko 16.700, a u Elipsu 17.999 kn. Uvjet je da uzmem na 12 rata.

U fazi sam uređenja dnevnog boravka i TV mi treba za oko 2 mjeseca. Pitanje: da li se isplati odmah ubosti po dobroj cijeni u mall-u ili da pričekam kasnije? Strah me da ih ponestaje i da će bit samo skuplji, premda je prošlogodišnji model, a ovogodišnji modeli tek dolaze i u rangu ovok koštat će oko 2.800€.

Hvala na korisnoj informaciji.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...

Pozdrav,

planiram kupiti LG OLED CX65" model. Vidim da se sad na mall.hr prodaje za 14.999 kn, a ostali su digli cijene, odnosno smanjili popust. Pa je na Sancti oko 16.700, a u Elipsu 17.999 kn. Uvjet je da uzmem na 12 rata.

U fazi sam uređenja dnevnog boravka i TV mi treba za oko 2 mjeseca. Pitanje: da li se isplati odmah ubosti po dobroj cijeni u mall-u ili da pričekam kasnije? Strah me da ih ponestaje i da će bit samo skuplji, premda je prošlogodišnji model, a ovogodišnji modeli tek dolaze i u rangu ovok koštat će oko 2.800€.

Hvala na korisnoj informaciji.

 Mogu ti reci da u Americi je bio masovan sale na CX prosli tjedan i 55" je bio $1300 a 65" $1800.

Kad je zavrsio sale, onda je u stock dosao BX po tim cijenama sto je isto ok deal. Ovo je uglavnom zato sto ih nece prodavat kad izade nova serija za mj-dva.

 

 

Tako da sudeci po tome, mislim da nece biti puno jeftiniji od 14999 kn ako je u Americi bio oko ~12k, i sad je opet vise. Ako propustis ovaj deal, mozda nades BX jeftinije.

Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 21:10 (Mitch).
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na savjetu. Onda bolje uzeti CX dok ih ima jer su bolje od BX serije i imaju napredniji procesor.

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...

Hvala na savjetu. Onda bolje uzeti CX dok ih ima jer su bolje od BX serije i imaju napredniji procesor.

 Iskreno evo - prijatelj ima CX, ja imam B8 (i htio sam uzet CX nakon problema s burn-inom) i razliku u 4k HDR sadrzaju ne primjecujemo. 

 

CX za HDR @120 Hz i gaming preko 800 nita ima smisla, inace razlika nije tako drasticna te je BX mozda bolji buy za filmove...ali ako cjenovna razlika nije tako bitna onda je CX jasan izbor.

 

 

Ja cu cekat B1 da vidim sto donosi.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
Lac kaže...

Pozdrav, tv koji mi je do sad nekako bio best buy je lg cx ali sam naisao na tcl 65x10 pa mi to sada ljulja prvu varijanu. Po recenzijama je kakti brutala zbog mini led, zanima me da li netko ima taj tv, preporuka jel bi to bilo bolje uzet od LG? 

 Cx je bez dvojbe bolji tv, ali ako imas neku specifican nacin koristenja tva, mozda bi ti tcl bio bolji, npr vecinom ti je tv za gaming ili ga vecinom koristis po danu u jako osvjetljenoj sobi (direktno sunce udara).

Ovi miniled tvi jos nisu ono sto ljudi obicno misle, istina koriste miniled pozadinsko osvjetljenje i time se dobije bolja uniformnost prikaza, ali i dalje tv ima relativno mali broj dimming zona, tj nema nista vise nego ostali lcd tvi, tako da nemoj tu ocekivati cuda.

Vidjet cemo tek ove godine hoce li tu biti napretka.

Ja bi definitivno isao na oled ako zelis najbolju sliku

 

Koristim ga za gaming i filmove,  sunce nije problem. Trenutno je akcija za 55 inc 8880, mislim da jeftinije neće ići. Hvala na pomoći

ko
Poruka je uređivana zadnji put čet 4.3.2021 22:23 (Lac).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

BX ima jedan veliki nedostatak koji se nigdje ne spominje. Nije moguce kalibrirati white point u hdr modu jer je softverski onemogucena ta opcija.

 

Taj nedostatak je zapravo cest kod dosta budget modela. Recimo 55 inchna verzija LG 7100 ima slicno ogranicenje dok isti model od 70+ incha nema taj problem.

15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dečki, umjesto svađe oko toga koja je vrsta zaslona bolja, kupite si 55" Q80T QLED Pametni 4K TV (2020) | Samsung Hrvatska i biti će vam potpuno nebitno koje su karakteristike monitora.

Gledati ćete svaki program s užitkom, umjesto se u beskraj prepucavati oko nebitnog.

Još sam uz njega dobio na poklon sounbar i smiješno mi gledati kako pišete desetine postova o IPS i VA.

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gardist kaže...

Dečki, umjesto svađe oko toga koja je vrsta zaslona bolja, kupite si 55" Q80T QLED Pametni 4K TV (2020) | Samsung Hrvatska i biti će vam potpuno nebitno koje su karakteristike monitora.

Gledati ćete svaki program s užitkom, umjesto se u beskraj prepucavati oko nebitnog.

Još sam uz njega dobio na poklon sounbar i smiješno mi gledati kako pišete desetine postova o IPS i VA.

 Za tu cijenu Q80T nije najbolji model, uz poklon soundbar mozda jest

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.3.2021 2:31 (Mitch).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ma nemate se kaj svađat, zna se da je Sony XH90 najbolji 

Moj PC  
1 0 hvala 1
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gardist kaže...

Dečki, umjesto svađe oko toga koja je vrsta zaslona bolja, kupite si 55" Q80T QLED Pametni 4K TV (2020) | Samsung Hrvatska i biti će vam potpuno nebitno koje su karakteristike monitora.

Gledati ćete svaki program s užitkom, umjesto se u beskraj prepucavati oko nebitnog.

Još sam uz njega dobio na poklon sounbar i smiješno mi gledati kako pišete desetine postova o IPS i VA.

 

Bolje da si dodao jos malo pa kupio oled.

 

 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fabijan kaže...

Pozdrav,

planiram kupiti LG OLED CX65" model. Vidim da se sad na mall.hr prodaje za 14.999 kn, a ostali su digli cijene, odnosno smanjili popust. Pa je na Sancti oko 16.700, a u Elipsu 17.999 kn. Uvjet je da uzmem na 12 rata.

U fazi sam uređenja dnevnog boravka i TV mi treba za oko 2 mjeseca. Pitanje: da li se isplati odmah ubosti po dobroj cijeni u mall-u ili da pričekam kasnije? Strah me da ih ponestaje i da će bit samo skuplji, premda je prošlogodišnji model, a ovogodišnji modeli tek dolaze i u rangu ovok koštat će oko 2.800€.

Hvala na korisnoj informaciji.

Ja bi sačekao ovogodišnje modele. Vjerujem da će i LG, a definitivno novi Sony biti bolji od ovog.

15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisi me shvatio, kada kupiš takav televizor, ovakva prepiranja postanu nebitna, nemaš potrebe za boljim/drugim/tko ima veći/mogao-si/nešto. 

 

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice