Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.315
|
čitano: 14.091.311
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
Znam što on radi, ali zanimalo me konkretno, kod LG CX koliko se to primijeti? Npr., primijeti li se kod titlova?

Za X seriju ne znam,na B6 i B7 sam primjetio kad bi se prebacilo na bjelu scenu recimo snjeg,onda odmah vidis kako svijetlina padne.

Najgori su po tom pitanju Sony oledi po testovima,dok je LG medju manje agresivnim implementacijama.

Inace sto se tice snjega i slicnih scena to oled vise prikazuje sivkasto nego cisto bijelo.

Stvarno ovo ne pišem jer imam OLED pa da ga kao hvalim ali kad ovo čovjek pročita baš mora reagirati.

Znači bijela nije bijela. Prije par mjeseci kad je tu netko tupio da OLED nema dovoljno svijetline išao gledati neke 4K HDR snimke snijega.

Ako to nije bijelo-bijelo onda ja ne znam što je bijelo.

Bijelo je da para oči kad se OLED light postavi na 80, a ne na 100. Svijetlina ludilo, a boja kao da gledaš najbijeliju stvar koju si vidio u životu.

Ispričavam se ako se mjerenjima pokazuje da je bijela ustvari siva. Pogotovo u odnosu na QLED.

 

A ovo za ABL sam vidio na jefitnom Sony TV-u od 40" koji sam kupio starcima.

Možda je C8 to imao na početku ali mislim da su to jako brzo riješili updatom tako da se više toga ni ne sjećam.

 

Malo je iritatno kad ljudi pišu netočno s takvom sigurnosti.

Nisam nigdje vidio da je LG naknadno mjenjao ABL kroz fw update....tojest ne sjecam se niti za jedan oled model da su mjenjali abl naknadno...

Imas neki link za to?

Sto se tice boja,bjele i ostalih opce poznato je da nemamo svi jednak vid pa je to individualna zona.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
CroDexter kaže...
MEGATAMA kaže...

Nisam nigdje vidio da je LG naknadno mjenjao ABL kroz fw update....tojest ne sjecam se niti za jedan oled model da su mjenjali abl naknadno...

Imas neki link za to?

Sto se tice boja,bjele i ostalih opce poznato je da nemamo svi jednak vid pa je to individualna zona.

 

Ovdje imaš kada je nastao ABL problem s fw. Mislim da su nakon toga to sredili. Probat ću naći ispravak ali nadam se da ti je ovo dovoljno da vidiš da je fw mjenjao ABL

https://www.forbes.com/sites/johnarcher/2018/10/15/lg-oled-tv-owners-driven-to-distraction-by-latest-firmware-update/#5f16126a63fb

 

Što se tiče bijele boje onda bi bilo najbolje da se pronađe neko detaljno mjerenje ali bez obzira na to nadam se da nisam toliki "daltonista" da sivu vidim kao bijelu.  :-) 

 

Edit 23:48 
Da li je to ovo? Theo - LG 2018 OLED Firmware Update Fixes HDR Luminance Fluctuations

 

To je bilo par dana nakon što sam kupio C8

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 23:50 (CroDexter).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mišljenje o LG 49NANO863NA?
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

brat kupuje novi tv, pa s obzirom da će mu trebati za iptv molim za info da li LG-jev webOS ima u app store SIPTV aplikaciju.

Za Samsung znam da nove nemaju, ali lako se instalira preko usb sticka, a Sony Android pretpostavljam da isto ima?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stigao mi danas Apple AirPlay 2 i HomeKit na LG C8.

Bilo je početkom prošle godine priče o tome, pa onda da neće ići i krajem godine izgleda krenuo update.

 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
3dfx kaže...

Ne mogu se odluciti koji model da kupim, pa ako moze pomoc.

 

Gledanje kablovske televizije, HBOGO, Netflix, Amazon Prime

 

mozete i komentirati zasto je neki bolji od drugog

 

hvala unaprijed

9Samsung UE55TU7172

0LG 55UN71003

7LG 55UN7300

 

imam mogucnost za 2500kn uzeti LG 55UN711C

 

cini mi se da je za tu lovu bolji odabir od ovih koje sam inicijalno htio?

4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lg ima SIPTV u svom storeu,  a ja ipak preferiramm SmartIPTV koji mi je bolji. 

A za android svijet i općeniti najpolja aplikacija za iptv je TiviMate

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Lol i Philips ima mini led...sad mi je jos nevjerovatnije da Sony,Panasonic nemaju...pa sta je sa tim Japanom.

 

https://www.avforums.com/news/philips-unveils-9636-and-9506-miniled-tvs.18405

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi. 

Nisam nešto upratio popuste i ponudu, pa računam da se javim ovdje prvo ako je tko voljan dati prijedlog i pojasniti par stvari. 
Zbog nedostatka prostora, ne mislim ići preko 50 inča.
Što se tiče samog TV-a, bitno mi je da je 4K te smart/android (koja je točno razlika i na što da se fokusiram? Pretpostavljam da je android bolja opcija, pa samim time i skuplja!?)

Koristit će se za naše programe, tu i tamo filmovi, a ne bi bilo loše spojiti i Kodi ili neki IPtv za sportske prijenose. 

Ima li što na marketu trenutno kvalitetno za prosječnog korisnika? Mislio sam se bio uzeti dok su trajali popusti za black friday, nešto u rangu od 2 do 3 tisuće kuna. Ali taj vlak je prošao. 
Nadam se da će se naći neka dobra duša i udijeliti par savjeta/linkova u tom cjenovnom rangu.
Ukoliko netko predloži čekanje nove serije, zna li se barem otprilike kad će izaći modeli za 2021.? 
Radije bih to odradio sada nego opet čekao pa odustao. :)

Unaprijed hvala!

Poruka je uređivana zadnji put sri 27.1.2021 18:16 (birra).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Lol i Philips ima mini led...sad mi je jos nevjerovatnije da Sony,Panasonic nemaju...pa sta je sa tim Japanom.

 

https://www.avforums.com/news/philips-unveils-9636-and-9506-miniled-tvs.18405

 

A šta će im mini led uopće,  ako hoćeš pravi njihov televizor imaš visoku klasu njihovih LEDtv ili još bolje oled televizore. 

 

 

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nisam ni ja još dobio. Registracija 09.12. Zvao i kažu poslati će...
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz svima trazim neki tv izmedju 48 i 55 incha,koristio bih uglavnom za gaming na ps5 i gledanje povremeno filmova,budzez mi je nekih 4000 kn,dali ima kaj dobrog za te novce ili da jos skupljam pare za nekaj bolje ? I kaj bi trebao pripazit kod izbora tocnije sto moram gledat od specifikacija

EUNE LOL: frenkySTYLE
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz,

Bacili ste me u nedoumicu sa Mini Led panelima. Da li se isplati to čekati? Baš sam planirao kupiti KD-55XH9077 u SD.

55XH9077 bi zamijenio 55XG8596 koji sam uzeo prošle godine i koji se pokazao katastrofa kod prikaza tamnih scena i izbijanja bijelih oblaka..

Tako da imam TV (koji me nervira) i mogu pričekati Mini LED (TCL vjerojatno, android mi je must have) ako je vrijedno čekanja.

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kakav je ovo tv, ima tko iskustva, koristio bi ga povremeno za iptv

 

https://www.emmezeta.hr/toshiba-43la2063dg-full-hd-led-tv.html

Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Joky007 kaže...

kakav je ovo tv, ima tko iskustva, koristio bi ga povremeno za iptv

 

https://www.emmezeta.hr/toshiba-43la2063dg-full-hd-led-tv.html

 Djeluje mi dakeko preskupo za tako mali tv i to jos od branda koji ima lose jeftikaner tv-e.

gledaj lg, samsung, sony 

daleko bolji izbor :

https://www.sancta-domenica.hr/televizori/led-tv/led-tv-samsung-ue43tu7172-uhd.html

 

ima i par lg-a do 2700 kn koji su ok izbor uz ovaj samsung.

pitanje zrlis li bolji kontrast ili siri kut gledanja

Poruka je uređivana zadnji put pet 29.1.2021 17:50 (Pixel).
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel ima itko iskustva sa Xiaomi telkama,htio uzet 55" 4k telku da im android na sebi ,i da mi fizički lijepo izgleda,ovako nešto .

Normalno korištenje,filmovi,serije i eventualno u nekakvoj budućnosti možda plejka.

 

Prije nekih 2-3 godine smo kupovali tv odlučio sam se isprobat TCL ,i pokazala se kao pun pogodak ,sjećam se da smo uhvatili bili nekakv popust  izašla je oko 4500kn.

Radi se o ovom modelu,ali je bio dosta veći izbor kad smo uzimali.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
evang kaže...

Jel ima itko iskustva sa Xiaomi telkama,htio uzet 55" 4k telku da im android na sebi ,i da mi fizički lijepo izgleda,ovako nešto .

Normalno korištenje,filmovi,serije i eventualno u nekakvoj budućnosti možda plejka.

 

Prije nekih 2-3 godine smo kupovali tv odlučio sam se isprobat TCL ,i pokazala se kao pun pogodak ,sjećam se da smo uhvatili bili nekakv popust  izašla je oko 4500kn.

Radi se o ovom modelu,ali je bio dosta veći izbor kad smo uzimali.

 

Panel je IPS pa daje šire kuteve gledanja, što je recimo bolje za dnevnu sobu i obiteljsko gledanje ali zato ima malo lošiju sliku u odnosu na VA panel.

Bila je akcija sa pet godina jamstva pa provjeri da li još tog ima. 

Ovaj tvoj TCL bi trebao imati bolju sliku. Do koje mjere i da li ti je to presudno ne znam. Najbolje da odeš negdje u dućan pogledati. Android i chipset su identični ako se ne varam. 

 

 

Imaš ovdje recenziju 

 

 

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može pomoć, u potrazi sam za novim TV, tražim što veće za što manju lovu :D   klasika

Sada je neki PHILIPS 48 okačen na zidu ali mi izgleda premalo pošto je sam na zidu, fucking openspace prostor :D

Nismo neki prezahtjevni korisnici, većinom yubito za klince i evo tv. Tu i tamo si uzmem neku kinesku listu(sport), i neki film preko mediaplayer-a(kodi).

Razmišljam si nešto ovako možda KLIK KLIK 2 samo neznam na što treba pazitit.

 

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

evo na kraju sam uzeo ue43tu8072 2600 kn

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa što mislite o 75 inčnim 4K TVima, dal to izbjegavati ili? Evo konkretno ovaj model

LG UHD TV 75UN71003LC | Televizori | Televizori i oprema | Elektronika | eKupi.hr - Vaša Internet trgovina

 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
E kupi daje 10 % na TV sa karticom OTP banke. 55OLEDBX 8370,00 kn
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vivax 49 inča tv ili xiaomi 4s 43 inča? Xiaomi sam gledao i koristio u mi storeu. Ok je.
Nije za ništa specifično tv koji tražim. Pa ako netko zna kakvi su ti vivaxi? Kakva je matrica koji je Soc?
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 11:34 (ranko091).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vivax nije loš, ali je zvuk katastrofalan.
 
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
E kupi daje 10 % na TV sa karticom OTP banke. 55OLEDBX 8370,00 kn

Po recenzijama je B puno losiji od C.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Koliko sam ja vidio samo je preocesor slabiji.
 
0 0 hvala 1
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
E kupi daje 10 % na TV sa karticom OTP banke. 55OLEDBX 8370,00 kn

Po recenzijama je B puno losiji od C.

Puno? Rtings na koji se u ovoj temi cesto referira im daje istu ukupnu ocjenu...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
E kupi daje 10 % na TV sa karticom OTP banke. 55OLEDBX 8370,00 kn

Po recenzijama je B puno losiji od C.

Puno? Rtings na koji se u ovoj temi cesto referira im daje istu ukupnu ocjenu...

Rtings daje ocjene i titule na proncipu ulozeno/dobiveno a ne najbolje nazalost...ali sta se moze nitko nije savrsen.

Stavio sam nedavno u ovu temu usporedbu BX vs CX i razlika je uistinu ogromna,najveca do sad u LG oled serijama.

Inace je primarna razlika izmedju modela bila recimo dizajn,soundbar,slika na staklu itd ali ovdje je u pitanju kvaliteta slike.

Ako se dobro sjecam BX ima nizi peak brightness,losije near black performanse,cini mi se cak i smoothnes reprodukcije videa,ne sjecam se vise svih detalja ali ja ne bih dao lovu niti u ludilu kad je malo skuplji CX primjetno bolji po glavnome...kvaliteti slike.

 

EDIT

Mislim da je ovdje bilo to o cemu pricam...

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 1.2.2021 13:30 (MEGATAMA).
4 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kupio sam nedavno Samsung TU8502 i plan je bio nabaviti pojačalce i zvučnike sa strane, ali dogodio se jedan problem zvan žena.
Veli neda ružne velike zvučnike u stan jebg... pa bih kupio neki soundbar i woofer za TV.
Ako ima tko kakav prijedlog do 1500kn, rađe bih uzeo neki rabljeni ali kvalitetniji samo što ih na oglasima ima baš začudljivo malo...

Isprike na malom offtopicu!
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Miha LA kaže...

Kupi sam Samsung Q55Q80T za vrijeme crnog petka u SD. Napravio registraciju za 5g. garancije 30.11., još uvijek nisam dobio potvrdu, bez obzira što je bila poruka da u roku 30 dana trebam dobiti potvrdu. prije desetak dana ih nazvao, kažu da nestižu obraditi, klasičan odgovor. Zanima me dali još netko ima isti problem i dali je dobio potvrdu?

Evo meni upravo poslali mail sa potvrdom 5g. garancije... Q55Q80T kupljen na crni petak i odmah napravljena registracija.

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
I vivax taj koji gledam nema Bluetooth. A mislio sam spojit neki gamepad za dječje igre.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice