Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.094.416
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Znaci izbjegavat BX na siroko i dodat malo i uzet poprilicno bolji CX.

I sta je sa ovime da LG iz godine u godinu spusta peak brightness...sad su vec spustili na 550nits u HDR Game modu....

Moj ex B7 je bio na oko 700nits....za olede je to velika razlika.

EDIT:

A ovo je sa rtings mjerenja na njihovom primjerku...454nits za HDR,to uopce nije hdr tv.

 

HDR Real Scene Peak Brightness  454 cd/m²
HDR Peak 2% Window  454 cd/m²
HDR Peak 10% Window  542 cd/m²
HDR Peak 25% Window  386 cd/m²
HDR Peak 50% Window  231 cd/m²
HDR Peak 100% Window  128 cd/m²
HDR Sustained 2% Window  436 cd/m²
HDR Sustained 10% Window  517 cd/m²
HDR Sustained 25% Window  364 cd/m²
HDR Sustained 50% Window  220 cd/m²
HDR Sustained 100% Window  122 cd/

 

 

Jel moze meni neko kao NAJVECEM DEBILU objasnit koji k je taj HDR ?

A jos vise koji kur.. je HDR gaming??

Ajd da sam bio u pecini zadnjih par g nebi nist reko , al ovako.

I da guglo sam pojam HDR i dalje ne kuzim.

R33mba#2892
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
MEGATAMA kaže...

Znaci izbjegavat BX na siroko i dodat malo i uzet poprilicno bolji CX.

I sta je sa ovime da LG iz godine u godinu spusta peak brightness...sad su vec spustili na 550nits u HDR Game modu....

Moj ex B7 je bio na oko 700nits....za olede je to velika razlika.

EDIT:

A ovo je sa rtings mjerenja na njihovom primjerku...454nits za HDR,to uopce nije hdr tv.

 

HDR Real Scene Peak Brightness  454 cd/m²
HDR Peak 2% Window  454 cd/m²
HDR Peak 10% Window  542 cd/m²
HDR Peak 25% Window  386 cd/m²
HDR Peak 50% Window  231 cd/m²
HDR Peak 100% Window  128 cd/m²
HDR Sustained 2% Window  436 cd/m²
HDR Sustained 10% Window  517 cd/m²
HDR Sustained 25% Window  364 cd/m²
HDR Sustained 50% Window  220 cd/m²
HDR Sustained 100% Window  122 cd/

 

 

Jel moze meni neko kao NAJVECEM DEBILU objasnit koji k je taj HDR ?

A jos vise koji kur.. je HDR gaming??

Ajd da sam bio u pecini zadnjih par g nebi nist reko , al ovako.

I da guglo sam pojam HDR i dalje ne kuzim.

 

To bi trebalo da znači da je slika svijetlija (blještavija) u svijetlijim dijelovima, a tamnija u tamnijim dijelovima (HDR - visoki dinamički raspon - misli se na razliku u svjetlini u određenim dijelovima slike, odnošno naglašavanje te razlike).

 

Mada ja još nisam primjetio razliku između hdr i non-hdr contenta (i u igrama i u filmovima), iako mi tv (q85r) može "blještati" preko 1000nita u peaku.. Moguće je da je razlog tome zato jer koristim samsungov "contrast enchancher" algoritam tako da i od SDR slike on napravi neki naizgled HDR....ali btw sa slikom sam prezadovoljan sve u svemu.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

HDR nema veze sa blještavilom.Nije sve u nitsima.

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 15:38 (Tascam).
 
1 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
delete

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 21.1.2021 15:38 (Tascam).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

HDR nema veze sa blještavilom.Nije sve u nitsima.

 

Nije sve u nitsima, ali ima veze sa blještavilom.

10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG cx u ED 9200kn.. Ako ko prati.

کτγℓع
 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest

 Što bi to trebalo znaćiti da previše očekujem od TV-a? Ja imam Sony 49XH9505. Po recenzijama, najbolje što se može kupiti da nije OLED (a i cijena od 100€ za 49'' je takva) i isto sam razočaran. Ne volim ove komentare koji zaključuju po istim recenzijama, a ne vjeruju nama koji ga imamo doma i gledamo u njega svaki dan. Tv je jedino odličan za HDR. Tu briljira. Sve ostalo nije na toj razini. TV programima (imam A1 kabelsku i većina programa je HD) fali oštrine i oko svih rubova se zrnati slika. Još veći problem je gledanje sporta. Motion je očajan. Na tenisu, kod izmjene, iza loptice se vidi trag. Kod nogometa teren je uvijek mutan (DSE) i isto fali oštrine. Sve moguće postavke sam probao, ali nema tu pomoći. Zato, ne dijelite savjete samo po recenzijama, a vi koji kupujete, probajte naći nekoga tko ima takav TV.

 Ja imam Sony xf9005 i slika je prekrasna za HD kanale ja bolju jos nisam vidio,  a sad motion i drugo to opet ovisi od osobe do osobe po meni traziti nesto bolje od toga je opet savrsenstvo jer je slika odlicna u svakom pogledu.

کτγℓع
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
AFARON kaže...
Tascam kaže...

HDR nema veze sa blještavilom.Nije sve u nitsima.

 

Nije sve u nitsima, ali ima veze sa blještavilom.

 Djelomično točno ali nema  poveznice sa kvalitetnim HDR prikazom.

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 8:10 (Tascam).
5 godina
offline
 
0 0 hvala 1
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 opa ... stigao i 48 OLED u HR trgovine .. konačno!

Poruka je uređivana zadnji put pet 22.1.2021 10:29 (BoTiA).
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Hoce li vise 65 inch verzija CX-a na neku dobru akciju?
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
virusulja kaže...
Hoce li vise 65 inch verzija CX-a na neku dobru akciju?

O kojoj cifri je riječ kod vas kolega ?! 

ATJ Lučko
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
13.500 kn u Elipsa bi bila dobra cifra.

Onda jos samo bolju polovicu nagovorit da nam treba novi tv. :)
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
virusulja kaže...
13.500 kn u Elipsa bi bila dobra cifra.

Onda jos samo bolju polovicu nagovorit da nam treba novi tv. :)

Upravo sam zato i pitao, baš sam i sam uočio kod njih taj telac, i moram priznati uuuuuugodno se iznenadio da ga uopće imaju 

U svakom slučaju, uvjeren sam da će već idući mjesec cijene polako padati, obzirom je CES 2021 u tijeku, ili čak gotov, a novih modela, na izvoz. 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
virusulja kaže...
Po cemu je to CX toliko bolji?

Koliko ja znam ima samo noviji proces i nesto je svjetliji, ostalo je vise manje isto.

Ispravili su to smanjenje svjetline u game modeu.

Dolby Vision, hdmi 2.1 za nove konzole i odlicna crna za filmove, realno je to TV koji najbolje pokriva sve aspekte prosjecnog korisnika.

Naravno ako ces vecinom tv gledati po danu i u svjetlijoj prostoriji da nema smisla pare trositi na OLED, ali u prosjeku je bolje kupiti jeftiniji BX od Samsungovog Q95T tv-a.

Točno. Osobno sam se dvoumio između 65” LG CX i 65” Samsung Q95T i kupio Samsunga, i to nakon pomne analize. Ljudima koji traže preporuke treba jasno reći da sve ovisi o vlastitim uvjetima  i navikama korištenja TVa, dok je prosjek (statistički govoreći) općenito precijenjen procjenitelj. U mom slučaju TV je u relativno svijetloj i velikoj prostoriji što odmah eliminira OLED ekrane zbog refleksivnosti koje mnogi nisu svjesni dok ekran ne postave pa se razočaraju (jer umjesto TVa imaju zrcalo). Dodatno, platiti za TV toliki (veliki) iznos novca s prilično izvjesnim burn-inom (kako vrijeme korištenja odmiče) je isto budalaština, posebno ako vam je tvorničko jamstvo manje od 5g (misli se na godine, ne na standard bežičnog prijenosa signala 🤣). Naravno burn-in se može prolongirati izbjegavajući neke stvari, no to je onda TV „s posebnim potrebama”, a to mi ne treba - valjda sam ja njegov gazda pa on ima plesati kako ja velim, a ne da ja skačem oko njega. Dakle svakome njegovo. I da, Q95T excelsius brutalissimus. 

It may be that your whole purpose in life is simply to serve as a warning to others!!
8 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Svakako OLED bas i nema smisla u svjetlijoj prostoriji i tu je Q95 bolji, ali daleko od toga da i Samsung nema mana.

Nema "pravi" 10 bitni panel sto je za HDR vazno.

U odnosu na prijasnje modele ima smanjeni broj diming zona.

Te mozda i najveca mana sto Samsung ne podrzava Dolby Vision standard koji se izdigao pred HDR 10 standardom.

Sve su to sitnice, ali kad se prica o tako skupim tv-ima treba uzeti u obzir sve aspekte.

Osobno tv vecinom gledam navecer i trenutacno imam par godina star Samsung koji postize 1000 nitsa, ali mi idu na zivce slabi kutevi gledanja i los prikaz crne tako da razmisljam da novi tv bude OLED koji bi mi po navikama gledanja bolje odgovarao.

Osim toga, Samsung je poprilicno skup ako se uzme u obzir da se radi o LCD tv-u.
 
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
virusulja kaže...
13.500 kn u Elipsa bi bila dobra cifra.

Onda jos samo bolju polovicu nagovorit da nam treba novi tv. :)

Upravo sam u Elipso dućanu, kaže LG CX 65' 14.999.00! 
Dobra stvar je što nije upaljen! 

ATJ Lučko
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupi sam Samsung Q55Q80T za vrijeme crnog petka u SD. Napravio registraciju za 5g. garancije 30.11., još uvijek nisam dobio potvrdu, bez obzira što je bila poruka da u roku 30 dana trebam dobiti potvrdu. prije desetak dana ih nazvao, kažu da nestižu obraditi, klasičan odgovor. Zanima me dali još netko ima isti problem i dali je dobio potvrdu?

These Days
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Qe55q80t u elipsu 7000 kn
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ovo je zakljucak rtingsa ali smijesno je da hdr dobije tako visoke ocjene koliko su dali a imaju ovakve rezultate mjerenja...lol

 

This TV has mediocre HDR peak brightness. It doesn't get bright enough to truly bright out highlights in HDR, and due to its aggressive ABL, the screen gets less bright as large, bright areas cover the screen. If you want a similar TV that gets brighter in HDR, look into the LG GX OLED.

 Koliko se vidi taj ABL u svakodnevnom gledanju TV-a ? Smeta li ?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
MEGATAMA kaže...

Ovo je zakljucak rtingsa ali smijesno je da hdr dobije tako visoke ocjene koliko su dali a imaju ovakve rezultate mjerenja...lol

 

This TV has mediocre HDR peak brightness. It doesn't get bright enough to truly bright out highlights in HDR, and due to its aggressive ABL, the screen gets less bright as large, bright areas cover the screen. If you want a similar TV that gets brighter in HDR, look into the LG GX OLED.

 Koliko se vidi taj ABL u svakodnevnom gledanju TV-a ? Smeta li ?

Primjetis promjenu svjetlije ekrana ako je abl jak.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znam što on radi, ali zanimalo me konkretno, kod LG CX koliko se to primijeti? Npr., primijeti li se kod titlova?
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Znam što on radi, ali zanimalo me konkretno, kod LG CX koliko se to primijeti? Npr., primijeti li se kod titlova?

 Ja iman oled i apsolutno nikad ne primjetiš osim kad gledaš na youtubu test za abl...

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Znam što on radi, ali zanimalo me konkretno, kod LG CX koliko se to primijeti? Npr., primijeti li se kod titlova?

Za X seriju ne znam,na B6 i B7 sam primjetio kad bi se prebacilo na bjelu scenu recimo snjeg,onda odmah vidis kako svijetlina padne.

Najgori su po tom pitanju Sony oledi po testovima,dok je LG medju manje agresivnim implementacijama.

Inace sto se tice snjega i slicnih scena to oled vise prikazuje sivkasto nego cisto bijelo.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
RePlaY kaže...
stipest kaže...
Znam što on radi, ali zanimalo me konkretno, kod LG CX koliko se to primijeti? Npr., primijeti li se kod titlova?

 Ja iman oled i apsolutno nikad ne primjetiš osim kad gledaš na youtubu test za abl...

 Hvala. Uvijek volim kad mi se javi netko tko ima taj TV doma. Ono, info iz prve ruke .

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...
Znam što on radi, ali zanimalo me konkretno, kod LG CX koliko se to primijeti? Npr., primijeti li se kod titlova?

 Ja u 2.5 g koliko imam oled to nisam primjetio, to je tako implementirano da se ne skuzi.

Ne vidi se kod titlova nista, oni zauzimaju malu povrsinu i s tim nema nikakvih problema.

A kad tv mora prikazati neku veliku svijetlu  povrsinu preko vise od 50% ekrana, to se korigira prije nego se slika prikaze pa se ne vidi tranzicija.

Znaci nista sto bi ometalo.

I nije niti snijeg sivkast kako se pise.

Sve je stvar petcepcije, sto je opce bijela boja, na kojem intenzitetu ? Uvijek se moze reci postoji  nesto svijetlije.

Ako gledamo sdr bijela bi trebala biti na 120 nits i to svaki oled moze prikazati preko cijelog ekrana.

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 10:28 (Pixel).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Sony XH90 dobio novi soft update neki dan (21.01.)

v6.0429

 

iako je sam android tv brz na ovom tv-u, uspjeli su ga jos ubrzat i to osjetno, bravo Sony 

Moj PC  
2 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

nisam ni ja dobio, samo imam onu potvrdu da je zaprimljeno, a isto sam ga kupio na crni petak

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dajte im koji mjesec, meni je došlo za 6 :)

Beerman
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
stipest kaže...
Znam što on radi, ali zanimalo me konkretno, kod LG CX koliko se to primijeti? Npr., primijeti li se kod titlova?

Za X seriju ne znam,na B6 i B7 sam primjetio kad bi se prebacilo na bjelu scenu recimo snjeg,onda odmah vidis kako svijetlina padne.

Najgori su po tom pitanju Sony oledi po testovima,dok je LG medju manje agresivnim implementacijama.

Inace sto se tice snjega i slicnih scena to oled vise prikazuje sivkasto nego cisto bijelo.

Stvarno ovo ne pišem jer imam OLED pa da ga kao hvalim ali kad ovo čovjek pročita baš mora reagirati.

Znači bijela nije bijela. Prije par mjeseci kad je tu netko tupio da OLED nema dovoljno svijetline išao gledati neke 4K HDR snimke snijega.

Ako to nije bijelo-bijelo onda ja ne znam što je bijelo.

Bijelo je da para oči kad se OLED light postavi na 80, a ne na 100. Svijetlina ludilo, a boja kao da gledaš najbijeliju stvar koju si vidio u životu.

Ispričavam se ako se mjerenjima pokazuje da je bijela ustvari siva. Pogotovo u odnosu na QLED.

 

A ovo za ABL sam vidio na jefitnom Sony TV-u od 40" koji sam kupio starcima.

Možda je C8 to imao na početku ali mislim da su to jako brzo riješili updatom tako da se više toga ni ne sjećam.

 

Malo je iritatno kad ljudi pišu netočno s takvom sigurnosti.

Poruka je uređivana zadnji put ned 24.1.2021 21:01 (CroDexter).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice