Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.641
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, može preporuka Samsung TV-a 50" od oko 4.000 kn. Nikakvih posebnih zahtjeva nemam osim da je slika dobra koliko to moze biti za 4.000 kn. Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku:

 

49 inča, budget friendly televizor koji ide na more, gleda se A1 iptv i youtube.

 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lujito kaže...

Ekipa, može preporuka Samsung TV-a 50" od oko 4.000 kn. Nikakvih posebnih zahtjeva nemam osim da je slika dobra koliko to moze biti za 4.000 kn. Hvala

 Mora li biti 50"? Vjerujem da svi 50" televizori s ove liste unutra imaju isti Sharp VA panel slično kao i npr. 58" i 60" verzije. Razlika je u softveru proizvođača i izvedbi pozadinskog osvjetljenja. Kao što vidiš okvirna cijena tog televizora je 2.800 kn ili malo niže. Za 4.000 kuna već idu 58/60" televizori. Ukoliko ti stane u prostor pogledaj Hisense 55U7QF, Panasonic 55HX580E ili LG 55NANO793 (IPS) koji idu i u 50" verzijama HX580 / NANO793 (VA). Za 4.500 kn imaš 65" Hisense 65A7500F. Usporedba ova 4 televizora. Neki imaju bolje osvjetljenje, neki bolji softver i svi imaju Dolby Vision za razliku od Samsunga. Za 50" Samsunge pogledaj 50TU7002 ili ukoliko hoćeš malo bolji daljinski 50TU8072 i 50TU8502 budući većih razlika što se tiče slike izmađu ovih televizora nemanema osim što je 8502 nešto svjetliji.

Poruka je uređivana zadnji put ned 10.1.2021 14:58 (Leon4rdo).
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne mogu se odluciti koji model da kupim, pa ako moze pomoc.

 

Gledanje kablovske televizije, HBOGO, Netflix, Amazon Prime

 

mozete i komentirati zasto je neki bolji od drugog

 

hvala unaprijed

12 Samsung UE55TU7172
0 LG 55UN71003
7 LG 55UN7300
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Trazim neki 50-55" TV za cca 3000kn.

Nije puno, ali nadam se da se moze nesto naći.

Prosječan korisnik: IPTV, Stremio, Youtube. Ne mora imati AndroidOS, spajat ću ga na TV box

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz, kupujem novi tv, 49-50"do 3000kn. Možda bi išao do 3500 ako je neka dobra kupnja. Ima netko neki savjet ili preporuku

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 16:20 (šaki01).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Jel se to meni samo čini ili ovi po trgovinama izmišljaju neke brutalne popuste? Stave skoro 50% popusta na TV, a cijena sa popustom kao i u ostalim trgovinama. Zasad sam to primjetio da Elipso radi...

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
anguli kaže...

Pozdrav,

 

Trazim neki 50-55" TV za cca 3000kn.

Nije puno, ali nadam se da se moze nesto naći.

Prosječan korisnik: IPTV, Stremio, Youtube. Ne mora imati AndroidOS, spajat ću ga na TV box

 

šaki01 kaže...

Pozz, kupujem novi tv, 49-50"do 3000kn. Možda bi išao do 3500 ako je neka dobra kupnja. Ima netko neki savjet ili preporuku

 Hisense UHD 50A7500F. Lp.

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Baš sam mislio napisat ako netko ima iskustva sa Hisense i TCL

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, planiram uzet novi TV za spavacu sobu, udaljenost od glave do TVa (na zidu) je nekih 2.70m(+-10cm), trenutno sam zainteresiran za dva modela: Philips 50PUS8545/12 i TCL 50EP660

 

Cjenovno (3.5k-4.5k) i po specifikacijama su tu negdje, u obzir dolazi i 43" varijanta u slucaju da je ta udaljenost od TV-a premala za 50".

 

Pa molim neki savjet ili ak netko ima jedan (ili oba :D) od 2 navedena modela (iskustva), te naravno neki 3. model slicnih specki za preporucit. (samo da je Android TV, jer iskreno sere mi se od LG-evog Web OS-a kojeg imam u boravku, bez uvrede ikom) 

 

 

Battlelog, Xbox Live, Steam: limboLIVE98
Poruka je uređivana zadnji put pon 11.1.2021 17:45 (AsAsiN).
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
highwayman kaže...

Jel se to meni samo čini ili ovi po trgovinama izmišljaju neke brutalne popuste? Stave skoro 50% popusta na TV, a cijena sa popustom kao i u ostalim trgovinama. Zasad sam to primjetio da Elipso radi...

 Elipso to stalno radi. Sada im je jedan hisense na 14000, samo čekam kad će ga stavit kao na 50% da bude 7000, što mu je i normalna cijena

11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ova godina ce bit obiljezena mini led TV modelima od skoro svih vecih TV proizvodjaca...Sony je nazalost izostao i nudit ce samo klasicni FALD.

Kinezi se uistinu trude probit u sam vrh ali prvenstveno sto moraju napravit je poboljsat dimming algoritam da bude u rangu Sonya i Samsunga.

Ovakav tv sa tisucama zona,izostankom burn ina ili trosenja piksela,potencijalno visokim nitsima sto dovodi do impresivnijeg HDRa bi mogao bit "revolucija" na tv trzistu jer Kinezi jesu pristupacniji cijenama....samo da dovedu na razinu dimming softver.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vi koji imate Samsung pa stavite kontrast enhancer na high - zar vam ne ubije puno detalja, pogotovo highlightse preeksponira?

 

Ali slažem se s ovime da je na Netflixu nekako HDR taman, meni su postavke movie preset, topla boja 2, kontrast do kraja, pozadinsko osvijetljenje do kraja i taj kontrast enhancer nekad na low.

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
itomic009 kaže...
anguli kaže...

Pozdrav,

 

Trazim neki 50-55" TV za cca 3000kn.

Nije puno, ali nadam se da se moze nesto naći.

Prosječan korisnik: IPTV, Stremio, Youtube. Ne mora imati AndroidOS, spajat ću ga na TV box

 

šaki01 kaže...

Pozz, kupujem novi tv, 49-50"do 3000kn. Možda bi išao do 3500 ako je neka dobra kupnja. Ima netko neki savjet ili preporuku

 Hisense UHD 50A7500F. Lp.

 Ima neka normalna trgovina gdje se moze kupit?

Vidim samo edigital, a cuo sam uglavnom horor price o njoj

14 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
blackened_bm kaže...

Vi koji imate Samsung pa stavite kontrast enhancer na high - zar vam ne ubije puno detalja, pogotovo highlightse preeksponira?

 

Ali slažem se s ovime da je na Netflixu nekako HDR taman, meni su postavke movie preset, topla boja 2, kontrast do kraja, pozadinsko osvijetljenje do kraja i taj kontrast enhancer nekad na low.

 

Uglavnom na low držim contrast enchancer. Na high samo ako je slika pretamna.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
anguli kaže...
itomic009 kaže...

 Hisense UHD 50A7500F. Lp.

 Ima neka normalna trgovina gdje se moze kupit?

Vidim samo edigital, a cuo sam uglavnom horor price o njoj

 Bude i u normalnim. Ja sam kupio u Elipsu na BF akciji.

3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koliko vidim po trgovinama, nije ostao neki izbor općenito. To de čekaju novi modeli ili što?

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Čekaju novu pošiljku, a Elipso je generalni zastupnik

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davidovski kaže...

Čekaju novu pošiljku, a Elipso je generalni zastupnik

 Za Hisense?

Ovo za posiljku mislis na modele koji su vec bili ili potpuno novi?

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da, za hisense. A za ovo drugo pitanje ne znam. Pretpostavljam i jedno i drugo. 

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ne znam u Hr ali u Njemackoj je radi Korone potpuni debakl u trgovinama,ne dolazi nista ili tek mrvice.

Sve se prebacilo na online narucivanje....

Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
davidovski kaže...

Da, za hisense. A za ovo drugo pitanje ne znam. Pretpostavljam i jedno i drugo. 

 To je onda tek dodatna tragedija. Da generalni zastupnik ima gro losiju ponudu od drugih trgovina. Nebitno čak i za cijenu, ali općenito ponuda.

Ne znam, ili nisam dugo kupovao tv ili je ovaj Zagreb postao selendra

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa prijatelj kupuje tv i uzeo bi nesto do 4000 max da je 4k.

što je best buy u toj kategoriji

Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put sri 13.1.2021 12:52 (Kill Frenzy).
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...

Ekipa prijatelj kupuje tv i uzeo bi nesto do 4000 max da je 4k.

što je best buy u toj kategoriji

Hisense 55U7QF

7 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

Zanima me koji je best buy TVa od oko 2500kn. Bitno je da je SMART TV i 4k rezolucija, vidio sam dosta ovih TESLA televizija koje se s tim spec mogu naci za oko 2200kn i zanima me jeli ta marka pouzdana i dobra. Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ja prije 2 dana montirao SHARP 40BL2EA u dječju sobu i tv je odličan!

Pratio nabava.hr, kupljen u Linksu na akciji za 2300 kn, Android Tv ( sve app rade), BT, UHD 4K slika, Netflix.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ekipa može savjet za soundbar sa bezicnim wooferom za 1500 kn?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za dnevnu sobu..
58pus8505
55q60t

Razlika je 100kn.

 

 

Mada me i dalje nagovaraju da ubodem hisense u8q koji je 100e skuplji

Razlika je 100kn.

R33mba#2892
Poruka je uređivana zadnji put sub 16.1.2021 16:55 (R3nchi).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav, 

 

Ima ko ode da je kupija Sony 55x9077 ili 9096. Uglavnom slika je blago receno uzasna na antenskim programima i preko iskontv uredaja. Znam da ne triba ocekivat cuda, ali u sestre jedan od prvih philips 4k uredaja i slika je 100x bolja. Nemam di pogledat drugi uredaj i vise ne znam jesam dobija defektan panel ili to mora bit tako. Sto se tice netflixa i kodija putem nvidia shielda tu je situacija ok jedino malo trzuckava slika(judder). Prije ovoga imao samsung 50h6400(full hd) i jos placem za njim.

 
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nije mi jasno kako natjerati Grundig oled tv da prepozna hdr sadržaj  sa mi boxa? Samo jednom sam vidio da u postavkama slike ima hdr. Kada gledam bilo koji sadržaj uvijek mi isto stoji u postavkama slike, ne mogu ući u hdr postavke.

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice