Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.321
|
čitano: 14.098.188
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ajmo prognoze i wishful thinking - što mislite da bi moglo biti best buy za BF u rangu 5500-6000 kn i 55"?

 
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/LG-55UN81003LB.AEU/

 

Mišljenja o ovom TV-u?

 

Skuplji je u svim drugim trgovinama.

Što mislite, hoće li cijena biti što niža za BF?

 

 

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

Mogu zamoliti za preporuku tv-a 55-58".

Cijena do 4000kn.

Nesto s dobrim omjerom ulozeno-dobiveno.

 

Pozdrav svima

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
BigD_Cro kaže...

Čovjek traži SOBNU antenu.

 Najbolje su stare 30god. ako nisu polomljene npr. ELRAD  ili novije kao Quadro 201 , a bez pojačala male LPDA (logaritamske) na stalku.

 

ps: ne postoje "Digitalne" , "DVB-T/T2" , "HEVC" , "HDTV" .... antene jer ove oznake imaju samo smeće koje danas prodaju naivnim kupcima.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pozdrav,
uzeo bi ovaj sony oled, najvažnije mi je da je android zbog iptv-a, pa dali netko zna koja je razlika između Sony KD-55A8 i Sony KD-55AG8 osim cijene,
https://www.sancta-domenica.hr/telev...oid-2020g.html https://www.sancta-domenica.hr/telev...ni-artikl.html
i što mislite koja bi mogla biti cijena za black friday?
hvala
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz

trebao bih preporuku za kupnju tv, jedan mi treba u veličini 43" za dječju sobu, a jedan 50 " za dnevnu sobu a na oba tv-a bi klinci igrali PS4 uz povremeno gledanje tv programa. Molim preporuku do cca 3000 kuna i mišljenje o modelu SAMSUNG UE50TU8072UXXH koji je u elipsu 2774 kn. Lp

 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!

 

Evo jos jedno u moru istih pitanja, dakle uzeo bih jedan model od 65 incha, budget je do max 7500kn + mozda bi potegnuo i malo vise.

 

Ono sto sam ja gledao su ovi modeli:

 

Samsung UE65TU8502(ovaj mi je nekako naj primamljiviji jer bi onda imao i budget za nekakv soundbar ili kucno kino, vazno mi je samo da tv nije neko smece)

Samsung QE65Q70T

LG 65NANO903NA

TCL 65C815

Hisense 65U8QF

 

Da se mene pita isao bi na Samsung 65q80t, ali zena ne da. Tako da vas molim za neku konstruktivnu preporuku za omjer ulozeno/dobiveno za ove modele, vec sam 20 puta procitao specifikacije, ali mi svi nekako djeluju tu negdje izuzev ovog prvog samsunga.

 

Hvala na pomoći!

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 14:16 (CorvusT).
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam u sličnoj dilemi, samo s 55'' telkama. Koliko vidim po reviewovima, Q70T se ne isplati uzimati kraj Q80T zbog više faktora.

Sve LG-jevo što nije OLED se ne isplati jer je IPS, što može stvarati probleme, pogotovo u večernjim satima.

Ovaj Hisense ima dosta problema sa stutteringom (mislio sam uzeti njega, ali to mi jako smeta pa mi je zbog toga otpao).

 

Sve u svemu, mislim da je od ovih stvari najbolje gledati TU8502 ili C815, s tim da je TU8502 vjerojatno sigurniji izbor. Za C815 baš i nema reviewova, ali treba uzeti u obzir to da uz njega dobiješ soundbar (doduše, ne znam koliko kvalitetan).

Prati malo i situaciju sa Sonyjevim XH90 modelom, vidim da ih sad ima po 8700, pa ako se dovoljno spusti za Black Friday, to bi isto mogla biti dobra opcija.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Ja ne vidim ništa posebno u toj Samsung seriji 8500. Ono što se meni nekako iskače na prvu su samo mogući problemi pri podešavanju slike. Evo kako ja to vidim. Kada kupujete nekakvu LED žarulju imate izbor između warm white, cold white i neutral boje. Ključna stvar je da svako svjetlo stvara različit ugođaj. Warm znači mekano i prigušeno svjetlo, svjetlo s primjesom crvene i žute boje koje obično kod ljudi stvara osjećaj topline. Koristi se u kućanstvima na mjestima poput spavaće sobe, dnevnog boravka i slično. Tehnički gledano po Kelvinovoj ljestivici svjetlo pruža 2700K do 3300K. Hladno bijela je u osnovi suprotnost toploj bijeloj. Ima blagu nijansu plave i puno je svjetlija od tople bijele. Njegova Kevinova ljestvica obično se kreće od 5000K do 6500K. Može se naći u kuhinjama ili npr. u profesionalnim područjima poput bolnica. Nije teško zaključiti da neutralna bijela stoji između tople i hladne bijele boje. Prosječna Kelvinova ljestvica je oko 4000K. Neutralno bijela je vrsta čiste bijele boje. Nema nijedne druge očito spojene boje poput crvene ili plave kao ranije. Obično ih možete pronaći na mjestima poput ureda, u kućanstvu ili trgovinama. Jačina svjetla je razlog zašto se u televizorima najćešće koriste plave LEDice. Na panelu onda reguliraš izlaz. Quantum Dot tehnologija budući da zahtjeva manje filtriranja tehnički može pružititi veći raspon boje. Ovo naravno ne treba mješati sa zapravo široko postavljenim DeltaE u kalibraciji zato jer ta delta nema što ne pokriva tako da čak i debelo isfiltrirana slika sa dobrom regulacijom boje može dati odlične rezultate.

 

Što je Samsung napravio sa 8500. Uzeo je standardnu konfiguraciju sa Edge LED osvjetljenjem sa donje strane, s time da je kod ove "Dual LED" tehnologije naizmjenično postavio slabije 'warm' i dvostruko jače 'cold' ledice. Kada local dimming algoritam zaključi da je slika tamnija pretežno se koriste warm ledice, kada je svjetlija koriste se cold ledice. Na prvu idealno. Bez problema dobiješ 30% na kontrastu. Kvaka je u tome da ove ledice vjerojatno nikada nisu potpuno ugašene, a za najsvjetlija područja što je apsurd vjerojatno se maksimalno koriste i jedne i druge ledice tako da dobiješ tobogan. I sad ti podesi sliku po ovome, praktički bez iti jedne konstante.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 16:08 (Leon4rdo).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Stvarno nisam tehnički potkovan i ne mogu ništa pametno reći o tehnologiji dobivanja slike. Sve što kažem temeljim na reviewovima koje sam pročitao (a načitao sam ih se u zadnja dva tjedna), a prema svim tim reviewovima, ta je serija solidan izbor za budget telku. Još uz to dobiješ pet godina garancije u određenim dućanima pa sam si je zato svrstao u top picks. Osim toga, većina ostalih telki u tom rangu (LG nano i Sony 80 serija) imaju IPS panele, čega se bojim. Za monitor mi je IPS super, ali za telku baš i nije.

 

Neki dan sam gledao televizore u Emmezeti i Elipsu pa mogu reći da C815 i U8QF izgledaju ljepše uživo, iako to nije neki faktor s obzirom na osvjetljenje u dućanu, to što na hrpi televizora nabiju glupe postavke pa slika bude kakva bude, subjektivni dojam, autosugestiju itd. Odmah bih uzeo U8QF da nema stutteringa ili C815 da znam malo više o njemu, ali ne znam. Također, odmah bih uzeo novi XF90 da se može dobiti do nekih 5500 kn ili neki oled za 7000, ali ne može.

 

Nakon svega toga ostaju još Philips, Panasonic i Grundig koje iskreno još nisam istražio kako treba pa ništa ne mogu ni komentirati u vezi s njima. Možda se među njima može naći nešto bolje.

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uopće ne sumnjam da slika kada je prvi put vidiš na 8500 izgleda puno bolje nego na 8000. Kontrast od 7.000:1 ili koliko već je u rangu najboljih televizora. Tehnički mjerljivo i tu ne možeš imati zamjerku. Ne bih želio da ispadne da sam snob koji 'ja želim, ja želim' samo najbolje, ali svjetlina panela od 300 nita kada se televizor gleda u ne pretjerano svjetlim uvjetima prolazi, no generalno ovo je zaista donji rang televizora i niže od ovog može biti samo nekih 250 nita zato jer nisam baš uhvatio da netko prodaje televizore modernih dijagonala sa 200 nita. Potpuna je istina i da je za sliku u tamnim uvjetima 150 nita čak i previše, ali ovo je argument samo za čašicu sa prijateljima. U svjetlim uvjetima slika sa 200-250 nita mislim da je nepotrebno gubljenje vida čak i na modernim dijagonalama. No s druge strane za vid nije preporučljivo ni 1.500 nita koliko mogu dohvatiti bolji televizori. Pa sad ti budi pametan. Uglavnom, da nije korišten miks od cca. 200 nita ili niže sposobnih warm i standardnih ledica televizor bi vjerojatno sa ledicama koje je do sada Samsung koristio imao 350 ili 400 nita jednako kao i konkurencija ili televizori koje mijenja, a to su serija 6 od prije dvije godine odnosno prošlogodišnja serija 7. Nema tu besplatnog piva. Radi kontrasta koji će dobro proći u recenzijama svjetlina panela je jednako kao i boje ispala kolateralna žrtva. Problem je i kada jednom uhvatiš taj shift u boji kada ćeš ovisno o osvjetljenju na nekom licu na ekranu imati nijansu od 'baš sem si dobro spil' preko neutralne, putem pokupiš Yuko San i na kraju se opet vratiš na normalnu boju tena, i tu jednostavno nema natrag.

Poruka je uređivana zadnji put pet 6.11.2020 21:37 (Leon4rdo).
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, danas sam nasao u Harwey Normanu za 6600 kn. Sta kazete na ovu ponudu. Mislite li da ima nesto bolje u tom cjenovnom rangu.
TV SONY KD55XH9096BAEP
 
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CorvusT kaže...

Pozdrav!

 

Evo jos jedno u moru istih pitanja, dakle uzeo bih jedan model od 65 incha, budget je do max 7500kn + mozda bi potegnuo i malo vise.

 

Da se mene pita isao bi na Samsung 65q80t, ali zena ne da.

 

 

Prije točno godinu dana tadašnji novi QE65Q70R pao je na cca 8700 + tablet. Ne znamo da li će sada tijekom studenog biti nešto slično ali QE65Q80T koji bi bio u rasponu 8-8,5 je nešto što se isplati pričekat.

 

 

10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

koji su vasi prijedlozi za televiziju od 58 ili 65 inca?

Koristit ce se iskljucivo za gledanje televizije, ali sa neke udaljenosti od ~4m.

 

 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da se pridružim, također tražim prijedlog za 65 do 75, (TV, Playstation, Youtube),

pa sam došao do

Sony KD-65xh9096

sada u SD za 9000kn.

Čini mi se best buy, ali bih da znalci još potvrde da je to to.

Look lets just bug out and call it even, okay?
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG daje 5 godina garancije do kraja godine  :
https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2020-jesen

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 12:54 (stipest).
 
0 0 hvala 1
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav :)
mozete li mi preporucit tv 47"-50" za filmove i ps5 , cijena nebitna :) bitno mi da su "nogice" na sredini tv-a,ili neke uze jer mi je stol 80cm. Nosac na zid ne moze jer mi je iza prozor. Rijecke trgovine,kupila bi ga odmah danas,sutra zbog ovog prijelaza .. Tnx :)
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 14:53 (danygirl).
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva sa Hisense televizijama? Tocnije A7500F, A7100F i U7QF modelima.

U Elipsu se svi modeli nalaze na jako dobrom popustu pa me zanima isplate li se, pogotovo isplati li se razlika od 2000 kn vise za A7500F ili U7QF model?

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 13:57 (GuciGuc).
 
0 0 hvala 0
6 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
CorvusT kaže...

Pozdrav!

 

Evo jos jedno u moru istih pitanja, dakle uzeo bih jedan model od 65 incha, budget je do max 7500kn + mozda bi potegnuo i malo vise.

 

Ono sto sam ja gledao su ovi modeli:

 

Samsung UE65TU8502(ovaj mi je nekako naj primamljiviji jer bi onda imao i budget za nekakv soundbar ili kucno kino, vazno mi je samo da tv nije neko smece)

Samsung QE65Q70T

LG 65NANO903NA

TCL 65C815

Hisense 65U8QF

 

Da se mene pita isao bi na Samsung 65q80t, ali zena ne da. Tako da vas molim za neku konstruktivnu preporuku za omjer ulozeno/dobiveno za ove modele, vec sam 20 puta procitao specifikacije, ali mi svi nekako djeluju tu negdje izuzev ovog prvog samsunga.

 

Hvala na pomoći!

65NANO903NA bez razmišljanja od ponuđenih.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

LG daje 5 godina garancije do kraja godine  :
https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2020-jesen

 dosta su mi nejasni uvjeti... ne pise nigdje eksplicitno da mjenjaju istroseni ekran... ima neko iskustvo sa tim dodatnim jamstvom i ekranom?

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
stipest kaže...

LG daje 5 godina garancije do kraja godine  :
https://www.lg.com/hr/tv-5-godina-sigurnosti-2020-jesen

 Ne to nije pet godina standardne garancije.To je klasika 2+3, dakle i dalje imaš samo dvije godine bezuvjetne garancije.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodi-odabir/48433.aspx?page=925&jumpto=6021056&sort=asc&view=flat

 

Kao primjer Sharp nudi četri godine standardne garancije, dakle duplo više nego LG i to je to.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1089&jumpto=6229610&sort=asc&view=flat

danygirl kaže...
Pozdrav :)
mozete li mi preporucit tv od 47"max za filmove i ps5 , cijena nebitna :) bitno mi da su "nogice" na sredini tv-a,ili neke uze jer mi je stol 80cm. Nosac na zid ne moze jer mi je iza prozor. Rijecke trgovine,kupila bi ga odmah danas,sutra zbog ovog prijelaza .. Tnx :)

Nema 47 TV zaslona ili inch, dakle 43 ili 50 ako ti određeni stalak po sredini ne iskoči iz 80cm širokog stola.

 

LG 43 sa stalkom po sredini, stalak je širine 76cm dakle taman stane na tvoj stol.Dolnji link, forumaš je imao isti zahtjev ili samo stalak po sredini.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1096&jumpto=6236755&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/igre-opcenito/ps5-novi-xbox-bolji-pc-gaminga-60fps-4k/277592.aspx?page=0&jumpto=6194691&sort=asc&view=flat

 

Odi u Elipso+uzmi metar, pa izmjeri Hisense 50A7500F stalak na sredini i kolko je širok.Mislim da nije širi od 80cm, ista priča i za LG 50 stalak ili metar sve lako precizno provjeri.

GuciGuc kaže...

Pozdrav,

 

ima li netko iskustva sa Hisense televizijama? Tocnije A7500F, A7100F i U7QF modelima.

U Elipsu se svi modeli nalaze na jako dobrom popustu pa me zanima isplate li se, pogotovo isplati li se razlika od 2000 kn vise za A7500F ili U7QF model?

Podebljano je najeftinija Hisense serija, ili za večinu kupaca i više nego dobar TV za razne potrebe.

 

Skuplji model kao A7500F serija, oni su bolji izbor za bilo kakav gejming jer imaju znatno niži input lag.

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1098&jumpto=6238587&sort=asc&view=flat

 

https://forum.bug.hr/forum/topic/televizori/koji-televizor-kupiti-vodic-odabir/48433.aspx?page=1071&jumpto=6205934&sort=asc&view=flat

AMD,........is that Epyc or what?
Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 15:01 (rambox).
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

rambox@ ovo je ipak jamstvo od LG-a i obuhvača sve isto kao i u prve dvije godine.
''Članak 3 .Koje su opasnosti obuhvaćene LG promocijom
Produljeno jamstvo obuhvaća naknadu troškova pokrivenih jamstvom proizvođača u dodatnom razdoblju iste dužine kao iredovno jamstvo proizvođača ili u razdoblju naznačenom na samom jamstvu.''

Poruka je uređivana zadnji put sub 7.11.2020 15:27 (stipest).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mislis da bi se 50" sa stalkom na sredini prevrnulo? 😆 ahhh steta,moram onda na manji ici..🙄
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li je ovo dobra cijena za xh90 ili bi bilo bolje pričekati BF? 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-kd-65xh9077-televizor

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MilkoLP kaže...

Da li je ovo dobra cijena za xh90 ili bi bilo bolje pričekati BF? 

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/sony-kd-65xh9077-televizor

 Cijena je dosta dobra, ali pise posljednji komad, pa pitanje koliko ce dugo bit raspoloziv

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Molim savjet iskusnijih. Gledam kupiti tv vecinom za gledanje filmova fullhd, 4k, ponekad 720p. Gledat ce se sa udaljenosti 3.5m pa racunam 65-70 incha. Budget je oko 5500kn, moze vise ako je bas prilika 😄
Znaci da u mraku crna boja ne bljesti, da nema problema sa 24p prikazom, da je upscaling koliko toliko dobar. Znam da VA ima losiji kut gledanja al ako je moguce da podnosi bar 15-20 stupnjeva...
Zasad gledam 70PUS7555, zna li ko nesto o ovom modelu? Isplati li se protegnit 2000kn za 70PUS8505?
Ne treba biti android, lako kupim android box...
Unaprijed hvala na savjetima
 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima

LG 65UN73003LA za 4800 kn

Ili neki drugi prijedlog u toj kategoriji

Hvala unaprijed

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,

 

Zanimao bi me OLED/QLED 65"-75" 4K do cca 20k kn

TV bi sluzio za gledanje filmova, serija, Netflix itd

 

Napisao sam obje verzije jer ce soba biti osvjetljena preko dana tj imam velike prozore na 90° od TV-a koji ce biti na zidu, a tek bi se navecer skroz zamracilo

 

Sto bi mi predlozili za te velicine i cjenovni rang ? 

 

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav svima,kupljen je Samsung 8072 i nikako da pretražim zemaljsku Tv i satelit istovremeno a kad pretražim jedno pa drugo pobriše mi prvo pretraživanje.Ako ima neki znalac jer očito je da nisam na ti s ovim.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice