Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.313
|
čitano: 14.082.448
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Ma ja ne gledam izvore koji su mi nepoznati,clan sam par godina na avforums pa znam da se tim clanovima moze vjerovat i bome je nevjerovatno kad kupis 2020 oled od 77inch i platis ga tisuce i tisuce eura a panel takav i onda moras transport nazad i zamjenu a ako si ga instalirao na zid jos vec zajebancija.

I to sad vec dosta clanova javlja da ima takve panele ili jednostavno nedovoljno dobre.

 

Ako vjeruješ u avforums, zašto si više puta uzea OLED za tvoje zahtjeve?

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crt True Colors kaže...
MEGATAMA kaže...

Ma ja ne gledam izvore koji su mi nepoznati,clan sam par godina na avforums pa znam da se tim clanovima moze vjerovat i bome je nevjerovatno kad kupis 2020 oled od 77inch i platis ga tisuce i tisuce eura a panel takav i onda moras transport nazad i zamjenu a ako si ga instalirao na zid jos vec zajebancija.

I to sad vec dosta clanova javlja da ima takve panele ili jednostavno nedovoljno dobre.

 

Ako vjeruješ u avforums, zašto si više puta uzea OLED za tvoje zahtjeve?

Ja sam uzeo prvi oled 2016 kad se jos nikad znalo kakva je realna situacija sa starenjem piksela, B7 sam uzeo jer je LG promjenio podstrukturu piksela pa smo svi mislili...to je to.

Treci naravno nisam uzeo jer je sad jasno kakva je situacija.... 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

Na AVforums ekipa se jako zali na novu X seriju i banding, ovo je LG CX na slici, jbni horor. 

Ja sam imao banding na LG B6 ali niti blizu ovoga a na B7 nisam imao uopce.

 

 Pa svaka serija ima odredeni broj panela koji ima banding na 5%, nista novo. To je poznata boljka oleda.

evo ja sam na seriji 8 dobio panel koji je odlican na 5%, ali znam da ih se ja forumu dosta zalilo na banding.


jedino mi nije jasno zasto u tvornici ne rade provhere jer ionako ukljucuju panele radi provjere i podesavanja.

uz to banding se vremenom popravi, iako nakon onog velikog pixel refresha ljudi kazu da se zna pogorsati.

 

meni je sve isto od prvog dana, nisam vidio neke promjene

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...
MEGATAMA kaže...

Na AVforums ekipa se jako zali na novu X seriju i banding, ovo je LG CX na slici, jbni horor. 

Ja sam imao banding na LG B6 ali niti blizu ovoga a na B7 nisam imao uopce.

 

 Pa svaka serija ima odredeni broj panela koji ima banding na 5%, nista novo. To je poznata boljka oleda.

evo ja sam na seriji 8 dobio panel koji je odlican na 5%, ali znam da ih se ja forumu dosta zalilo na banding.


jedino mi nije jasno zasto u tvornici ne rade provhere jer ionako ukljucuju panele radi provjere i podesavanja.

uz to banding se vremenom popravi, iako nakon onog velikog pixel refresha ljudi kazu da se zna pogorsati.

 

meni je sve isto od prvog dana, nisam vidio neke promjene

To o cemu ti pricas je normalno i ekipa to prihvati ali ovo kako izgledaju ti CX paneli nema veze sa mozgom i jos neki imaju tek po 200 sati rada znaci doslovno novo.

I to jos kad te poklopi na 77inch pa moras sve spakirat i teglit je koma zesca...

Meni se na B6 nakon velikog pixel refresha pojavio banding kao da je netko presjekao panel na pola u sredini i to se vidjelo na svim bojama u svim vrstama sadrzaja.

B7 je najiskrenije bio savrsen sto se tice uniformiranosti....pogodio me zlatni primjerak u panel lutriji, ali su se nakon 2+ godine pikseli potrosili i ode moj B7.... 

5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ante Re kaže...

Pozdrav, starcima treba telka s dvb-t2. Buđet je maks 2500kn, preferirao bi da nije smart tv, da ima component ulaz i da je što veća lol

Hvala unaprijed

 

https://www.hgshop.hr/led-tv-lg-49lk5100pla-49-124cm-full-hd-dvb-t2-c-s2-hevc-h-265/proizvod/235500

 

https://www.ronis.hr/tv-lg-49lk5100pla-hd-dvb-t2s2c-124-cm/257032/product/

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

MEGATAMA meni jos uvjek nije jasno sto to znaci pixeli se potrosili, a da nije burn in, kako je to izgledalo ?

Da si 12h dnevno koristio tv, to je opet manje od 10000 sati, niti blizu vijeku trajanja oled panela.

Daj pojasni malo sto se dogodilo

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kile_44 kaže...

Moze preporuke koji smart 4k tv da kupim do cca 2500kn? Ne treba nista previse bit vecinom ce mi sluzit za netflix, yt i tu i tamo za ps4.. hvala

 Hisense 55A7100F ili

LG 49UM7050 ili

Samsung UE50RU70xx

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
7 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zahvaljujući vašim postovima ovdje, dosta toga sam naučio o televizorima danas, moram reći da su stvari puno kompliciranije nego prije 10 godina kad sam kupovao svoj LG 32LD350 (nije trebalo paziti gleda li se TV danju ili noću, sjedi li se ispred ili sa strane i sve ove stvari na koje treba danas paziti). Iako on još i dalje odlično radi u svakom pogledu, odlučili smo ga zamijeniti nečim većim što podržava 4K.
Gledamo uglavnom filmove i serije preko Kodija, uglavnom navečer u potpuno ili gotovo potpuno mračnoj sobi. Što kupiti, izbor je pao na ova tri / četiri modela:
Samsung QE55Q60R
Sony KD-55XG8596
LG 55SM8200PLA /LG 49SM8500PLA
Hvala unaprijed.
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala stari..

 

I jel imao ko možda ili zna kakav je Hitachi 43HK5100/50HK5100 jer vidim da ED nudi 5 god garanciju pa me i to malo privlači

7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Nista do 2 milje? :D
 
0 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,
Zasto kod nas nema za kupiti Hisense 55U8B? Obzirom da u dijagonali 65 kosta 5700kn, mozda bi i 55 ' bila value for money.
Poruka je uređivana zadnji put ned 19.7.2020 22:32 (debaser).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

imam samsung 55ru8002, i kad idem na update Firmware javlja da je najnoviji, ili kaže da je veza za internet loša (wifi i žica)

a na samsung stranici ima najnoviji i nećega povuči,

skinuo sam ga na usb, al ga tv ne nađe Firmware na usb (isprobao više usb i načina)

ima ko kakav prijedlog, može na pp

 
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vjerovatno taj FW nije za tu regiju, ili sub-model.

Pod istim imenom se prodaje vise modela sa vise HW revizija,

tipa redizajnirana maticna ploca, drugi proizvodjac chipseta i slicno.

 

Forsanje tog "krivog" (neodgovarajuceg) firmwarea ce vrlo vjerovatno rezultirati

kvarom uredjaja.

 

Sto se tice kvalitete mrezne veze - odspoji WLAN (obrisi konekcije), i spoji samo

direktno patch kablom do rutera ili switcha, pa onda provjeri sto ti kaze za vezu.

Ako imas oboje spojeno, i jedno je "slabo", vjerovatno obavjestava kvalitetu

mreze za oba uredjaja istodobno.

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
0 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
bias light...za probu da vidim kako to djeluje...mislio staviti na tv...međutim ovako mi je nekako bolje...za u fino bi stavio aluminijski U profil(232cm) i u njega ugradio ovu RGB led traku
mnogo mudrosti,mnogo jada...što više znanja, to više boli.
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pixel kaže...

MEGATAMA meni jos uvjek nije jasno sto to znaci pixeli se potrosili, a da nije burn in, kako je to izgledalo ?

Da si 12h dnevno koristio tv, to je opet manje od 10000 sati, niti blizu vijeku trajanja oled panela.

Daj pojasni malo sto se dogodilo

Za burn in svi znamo sto je i kako ga minimalizirat/sprijecit.....izbjegavat logotip isl vise sati na ekranu da se ne upece.

Imam plazmu preko desetljeca i nemam burn in na njoj tako da znam kako se odnosit prema panelu... 

 

Ovo na OLEDima nije burn in nego se pikseli doslovno potrose na nacin da recimo imas logo od Netflixa koji je u crvenoj boji koja je katastrofa za oled, i ti recimo pokrenes netflix vise puta u danu...recimo 10 puta i svaki put provedes oko 5 minuta na search ekranu gdje je taj logo.....sad mislis nema nikakve opasnosti od burn ina jer sam samo 5min na tom ekranu sa logotipom a trebaju sati za burn in.....nazalost na oledu se to vrijeme zbraja pa si ti zapravo proveo 50 minuta taj dan sa tim crvenim Netflix logotipom i cjelo to vrijeme si trosio isti podpiksel koji prikazuje tu crvenu boju dok je ostatak ekrana dinamican i ne trosi se istom brzinom.

Nakon nekog vremena taj Netflix logo ce toliko istrosit crvene piksele da ce se razlikovat svijetlinom od ostatka panela i mislit ces da si prouzrocio burn in a nece ti bit jasno kako je to moguce.

Ista ti je stvar sa crvenim Youtube logotipom..... 

Crvena,narandjasta i zuta ce se prve potrosit pa ako gledas sadrzaj koji nema takve elemente prisutne na ekranu oled ce ti puno duze izdrzat.

 

Nadam se da sam dovoljno dobro objasnio da bude razumljivo. 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
Pixel kaže...

MEGATAMA meni jos uvjek nije jasno sto to znaci pixeli se potrosili, a da nije burn in, kako je to izgledalo ?

Da si 12h dnevno koristio tv, to je opet manje od 10000 sati, niti blizu vijeku trajanja oled panela.

Daj pojasni malo sto se dogodilo

Za burn in svi znamo sto je i kako ga minimalizirat/sprijecit.....izbjegavat logotip isl vise sati na ekranu da se ne upece.

Imam plazmu preko desetljeca i nemam burn in na njoj tako da znam kako se odnosit prema panelu... 

 

Ovo na OLEDima nije burn in nego se pikseli doslovno potrose na nacin da recimo imas logo od Netflixa koji je u crvenoj boji koja je katastrofa za oled, i ti recimo pokrenes netflix vise puta u danu...recimo 10 puta i svaki put provedes oko 5 minuta na search ekranu gdje je taj logo.....sad mislis nema nikakve opasnosti od burn ina jer sam samo 5min na tom ekranu sa logotipom a trebaju sati za burn in.....nazalost na oledu se to vrijeme zbraja pa si ti zapravo proveo 50 minuta taj dan sa tim crvenim Netflix logotipom i cjelo to vrijeme si trosio isti podpiksel koji prikazuje tu crvenu boju dok je ostatak ekrana dinamican i ne trosi se istom brzinom.

Nakon nekog vremena taj Netflix logo ce toliko istrosit crvene piksele da ce se razlikovat svijetlinom od ostatka panela i mislit ces da si prouzrocio burn in a nece ti bit jasno kako je to moguce.

Ista ti je stvar sa crvenim Youtube logotipom..... 

Crvena,narandjasta i zuta ce se prve potrosit pa ako gledas sadrzaj koji nema takve elemente prisutne na ekranu oled ce ti puno duze izdrzat.

 

Nadam se da sam dovoljno dobro objasnio da bude razumljivo. 

 Pa to sto si opisao na oledima je burn in !

Burn in na oledima nastaje zbog neravnomjernog trosenja pixela, preko te mjere da elektronika vise ne moze kompenzirati.

 Naziv se zadrzao id prije iako bas najbolje ne opisuje pojavu, tocnije bi bilo burn out :)

Poruka je uređivana zadnji put pon 20.7.2020 8:53 (Pixel).
10 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Molim preporuku 65 inčnog TVa.

 

Cijena do oko 6000 KN. Valjda to nije premalo za toliku telku. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

LG 70UM7100 za oko 5500 Kn.

Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...

Molim preporuku 65 inčnog TVa.

 

Cijena do oko 6000 KN. Valjda to nije premalo za toliku telku. 

Izbjegavaj IPS panele, inace za taj iznos u 65inch neces nac bas neki stvarno dobar tv. 

10 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Azmo kaže...

Molim preporuku 65 inčnog TVa.

 

Cijena do oko 6000 KN. Valjda to nije premalo za toliku telku. 

 Mozda ovako nesto. Znaju bit i akcije sa 5g. garancije, ali trenutno nema.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue65ru8002?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
eliah84 kaže...
Azmo kaže...

Molim preporuku 65 inčnog TVa.

 

Cijena do oko 6000 KN. Valjda to nije premalo za toliku telku. 

 Mozda ovako nesto. Znaju bit i akcije sa 5g. garancije, ali trenutno nema.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue65ru8002?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

RU je jos dostupan u Hr?? 

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...
eliah84 kaže...
Azmo kaže...

Molim preporuku 65 inčnog TVa.

 

Cijena do oko 6000 KN. Valjda to nije premalo za toliku telku. 

 Mozda ovako nesto. Znaju bit i akcije sa 5g. garancije, ali trenutno nema.

https://www.mall.hr/tv-prijemnici/samsung-tv-prijemnik-ue65ru8002?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

RU je jos dostupan u Hr?? 

 Da i prije mjesec dva je bila cijena 5300kn, tak da samo treba čekat bolje cijene pošto sad za 65" u tom cjenovnom rangu nema nekog baš sniženja.

14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
debaser kaže...
Pozdrav,
Zasto kod nas nema za kupiti Hisense 55U8B? Obzirom da u dijagonali 65 kosta 5700kn, mozda bi i 55 ' bila value for money.

 https://www.tia-mobiteli.hr/detaljan-prikaz.aspx?gid=14-563677

 

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Moj PC  
0 0 hvala 0
7 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

To nije OLED

Steel for Humans, Silver for Monsters, Gold for the Witcher...
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U jebote sori.... Citam i blejim u seriju i uopce nisam skonto... Hahahah... Jos gledam i nije mi jasno kako...
VenAtoR#2231
Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
explorer 4 kaže...

Ekipica, što biste preporučili do nekih 6-7 tisuća kuna, minimalne dijagonale 139cm?

 

Koristit će se za gledanje filmova, dakle bitna mi je kvaliteta prikaza i da ima koliko toliko dobre zvučnike, ako je moguće da ima onaj odvojeni koji zvuči donekle ok. Drugih zahtjeva više nemam, svi su mi dizajnom ok.

 

Hvala

 Nema nitko za pomoći? 

Promišljanje je posao mnogih; odlučivanje pak samo jednoga.
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Megamata
Sad si me bacio u depru. Gledao sam c9 65 inca poglavito zbog ps5,youtube i netflixa ili B9 jer C ne mogu vise bas naci. I sad sad. Koja je tvoja preporuka? Sta ciniti, sta kupiti. Kad sam vidio oled u trgovini rekao sam to je to ali sad neznam sta kupit.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Poruka je uređivana zadnji put uto 21.7.2020 0:13 (Kill Frenzy).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kill Frenzy kaže...
Megamata
Sad si me bacio u depru. Gledao sam c9 65 inca poglavito zbog ps5,youtube i netflixa ili B9 jer C ne mogu vise bas naci. I sad sad. Koja je tvoja preporuka? Sta ciniti, sta kupiti. Kad sam vidio oled u trgovini rekao sam to je to ali sad neznam sta kupit.

Da si napisao da ces samo gledat filmove rekao bih kupi ali u igrama imas hrpu HUDova koji imaju crvene, zute ili narandjaste ikone i na konzolama se u globalu HUD ne moze full maknut....ne znam sta da ti kazem.

Mozda da kupis ali uz 5 godina garancija pa kada panel odradi svoje aktiviras garanciju.... 

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Vidim da tv ima onaj neki pixel nesto sto kao pomice sliku i mjenja jacinu boje na logou. Jel to pomaze sta?

Imam trenutno panasonic g30od kad je izasla. Isto su pricali za nju ovo i ono. Burn in. I imao sam ih ali su uvijek vrlo brzo nestajali.
Nebi te jebo ni za bjdo kajameja
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice