Kutak za ljubitelje Formule 1 izdvojena tema

poruka: 28.974
|
čitano: 3.250.304
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
3 godine
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Trebalo bi ugraditi štop svjetla na bolide da se izbjegnu ovakve nepravde na biločiji račun 😄

2 godine
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
ministar kaže...
Ayre kaže...

ESPN kaže da je samo Verstappen pozvan u posjetu sucima. Ovo što je učinio na najbržem dijelu staze zaslužuje diskvalifikaciju.

Obojica su pozvana

 Jesu. Prvo je bio pozvan samo Verstappen pa onda i Hamilton.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ayre kaže...
Korny1603987 kaže...

"makneš se sa strane i pustiš da te prođe".....

 

Ako se voziš u sporijem automobilu i mičeš se na stranu kada primadona ima namjeru napasti onda ništa od naslova i onda si papak.

 

Opcija 2 je prizvati duhove predaka, pomoliti se Prostu, Senni i Shumacheru te šakama, laktovima i krvavih koljena braniti poziciju.

 

 Ja ne znam o čemu ti pričaš?! Kakvo branjenje pozicije? Pa dobio je nalog da vrati poziciju koju je nepošteno stekao, a on ostaje posred staze i naglo zakoči. Morao se maknit sa strane i propustiti Hamiltona.

Ti kolega idi u Ghetaldus po nove naočale...
Max se maknuo iz trkaće putanje (to je lijevi lagani zavoj, pa pogodi s koje strane se vozi, a nije smio skorz lijevo jer je to ulaz u box). Lewis je imao mogućnosti preko 3-4 sekunde ga proći (kada gi glavni rival pusti gas ne pitaš zašto, kako, što, gdje nego iskoristiš grešku i prestigneš ga... a ako netko zna preticat to je definitivno Lewis).

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
2 godine
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
Korny1603987 kaže...

"makneš se sa strane i pustiš da te prođe".....

 

Ako se voziš u sporijem automobilu i mičeš se na stranu kada primadona ima namjeru napasti onda ništa od naslova i onda si papak.

 

Opcija 2 je prizvati duhove predaka, pomoliti se Prostu, Senni i Shumacheru te šakama, laktovima i krvavih koljena braniti poziciju.

 

 Ja ne znam o čemu ti pričaš?! Kakvo branjenje pozicije? Pa dobio je nalog da vrati poziciju koju je nepošteno stekao, a on ostaje posred staze i naglo zakoči. Morao se maknit sa strane i propustiti Hamiltona.

Ti kolega idi u Ghetaldus po nove naočale...
Max se maknuo iz trkaće putanje (to je lijevi lagani zavoj, pa pogodi s koje strane se vozi, a nije smio skorz lijevo jer je to ulaz u box). Lewis je imao mogućnosti preko 3-4 sekunde ga proći (kada gi glavni rival pusti gas ne pitaš zašto, kako, što, gdje nego iskoristiš grešku i prestigneš ga... a ako netko zna preticat to je definitivno Lewis).

 Prvo budi pristojan. Drugo koju si ti to trku gledao? Kakav ulaz u box?!

Evo pogledaj i vidi da se vozao posred staze umjesto da mu se makne.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
Korny1603987 kaže...

"makneš se sa strane i pustiš da te prođe".....

 

Ako se voziš u sporijem automobilu i mičeš se na stranu kada primadona ima namjeru napasti onda ništa od naslova i onda si papak.

 

Opcija 2 je prizvati duhove predaka, pomoliti se Prostu, Senni i Shumacheru te šakama, laktovima i krvavih koljena braniti poziciju.

 

 Ja ne znam o čemu ti pričaš?! Kakvo branjenje pozicije? Pa dobio je nalog da vrati poziciju koju je nepošteno stekao, a on ostaje posred staze i naglo zakoči. Morao se maknit sa strane i propustiti Hamiltona.

Ti kolega idi u Ghetaldus po nove naočale...
Max se maknuo iz trkaće putanje (to je lijevi lagani zavoj, pa pogodi s koje strane se vozi, a nije smio skorz lijevo jer je to ulaz u box). Lewis je imao mogućnosti preko 3-4 sekunde ga proći (kada gi glavni rival pusti gas ne pitaš zašto, kako, što, gdje nego iskoristiš grešku i prestigneš ga... a ako netko zna preticat to je definitivno Lewis).

 Prvo budi pristojan. Drugo koju si ti to trku gledao? Kakav ulaz u box?!

Evo pogledaj i vidi da se vozao posred staze umjesto da mu se makne.

Ne znam... Vjerovatno ovu kao na slici netom prije udarca gdje je Max-ov bolid (kad je pustio gas)? Na lijevom dijelu staze? Na sredini?
Dakle?
Max je dobio naredbu da ga pusti i odmah (što je čudno, jer se obično svađa sa svojim box-om prije) po tome je otišao više desno i pustio gas... Sve što prije vidiš je bilo utrkivanje...

P.S. Gdje sam ja to bio bezobrazan????

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 0:05 (gkelekov).
2 godine
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
Korny1603987 kaže...

"makneš se sa strane i pustiš da te prođe".....

 

Ako se voziš u sporijem automobilu i mičeš se na stranu kada primadona ima namjeru napasti onda ništa od naslova i onda si papak.

 

Opcija 2 je prizvati duhove predaka, pomoliti se Prostu, Senni i Shumacheru te šakama, laktovima i krvavih koljena braniti poziciju.

 

 Ja ne znam o čemu ti pričaš?! Kakvo branjenje pozicije? Pa dobio je nalog da vrati poziciju koju je nepošteno stekao, a on ostaje posred staze i naglo zakoči. Morao se maknit sa strane i propustiti Hamiltona.

Ti kolega idi u Ghetaldus po nove naočale...
Max se maknuo iz trkaće putanje (to je lijevi lagani zavoj, pa pogodi s koje strane se vozi, a nije smio skorz lijevo jer je to ulaz u box). Lewis je imao mogućnosti preko 3-4 sekunde ga proći (kada gi glavni rival pusti gas ne pitaš zašto, kako, što, gdje nego iskoristiš grešku i prestigneš ga... a ako netko zna preticat to je definitivno Lewis).

 Prvo budi pristojan. Drugo koju si ti to trku gledao? Kakav ulaz u box?!

Evo pogledaj i vidi da se vozao posred staze umjesto da mu se makne.

Ne znam... Vjerovatno ovu kao na slici netom prije udarca gdje je Max-ov bolid (kad je pustio gas)? Na lijevom dijelu staze? Na sredini?
Dakle?
Max je dobio naredbu da ga pusti i odmah (što je čudno, jer se obično svađa sa svojim box-om prije) po tome je otišao više desno i pustio gas... Sve što prije vidiš je bilo utrkivanje...

P.S. Gdje sam ja to bio bezobrazan????

 Kolega, odabrao si sliku nakon udarca koji ga je odbacio udesno. Pogledaj pravu sliku u trenutku kad je naglo zakočio.

 

P.S. Sad bi ja treba bit bezobrazan i proglasit te Stevie Wonderom?

2 godine
protjeran
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Verstappen proglašen "predominantly" krivim i zaradio 10 sec kazne što je smiješno. Mercedes bi se trebao žaliti.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 0:16 (Ayre).
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
Korny1603987 kaže...

"makneš se sa strane i pustiš da te prođe".....

 

Ako se voziš u sporijem automobilu i mičeš se na stranu kada primadona ima namjeru napasti onda ništa od naslova i onda si papak.

 

Opcija 2 je prizvati duhove predaka, pomoliti se Prostu, Senni i Shumacheru te šakama, laktovima i krvavih koljena braniti poziciju.

 

 Ja ne znam o čemu ti pričaš?! Kakvo branjenje pozicije? Pa dobio je nalog da vrati poziciju koju je nepošteno stekao, a on ostaje posred staze i naglo zakoči. Morao se maknit sa strane i propustiti Hamiltona.

Ti kolega idi u Ghetaldus po nove naočale...
Max se maknuo iz trkaće putanje (to je lijevi lagani zavoj, pa pogodi s koje strane se vozi, a nije smio skorz lijevo jer je to ulaz u box). Lewis je imao mogućnosti preko 3-4 sekunde ga proći (kada gi glavni rival pusti gas ne pitaš zašto, kako, što, gdje nego iskoristiš grešku i prestigneš ga... a ako netko zna preticat to je definitivno Lewis).

 Prvo budi pristojan. Drugo koju si ti to trku gledao? Kakav ulaz u box?!

Evo pogledaj i vidi da se vozao posred staze umjesto da mu se makne.

Ne znam... Vjerovatno ovu kao na slici netom prije udarca gdje je Max-ov bolid (kad je pustio gas)? Na lijevom dijelu staze? Na sredini?
Dakle?
Max je dobio naredbu da ga pusti i odmah (što je čudno, jer se obično svađa sa svojim box-om prije) po tome je otišao više desno i pustio gas... Sve što prije vidiš je bilo utrkivanje...

P.S. Gdje sam ja to bio bezobrazan????

 Kolega, odabrao si sliku nakon udarca koji ga je odbacio udesno. Pogledaj pravu sliku u trenutku kad je naglo zakočio.

 

P.S. Sad bi ja treba bit bezobrazan i proglasit te Stevie Wonderom?

Evo slika kada je pušten gas... Tvoj youtube video, faking 7 sekunda... I ti sad meni reci da je Max na sredini ili da Lewis nije mogao skrenut ulijevo i zaobić ga...

A kao što sam rekao na prvom postu, to što FIA govori je presmješno. Od odlaska Rosberga nitko u Mercedesu nije nikakvu adekvadnu kaznu dobio...


To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 0:18 (gkelekov).
15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

10 sec kazne dodatno za Maxa....svasta. Prvo sam mislio da je kriv, ali na replayu Ham ima 5m prostora jedno 5 sek prije sudara...

2 godine
protjeran
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
Korny1603987 kaže...

"makneš se sa strane i pustiš da te prođe".....

 

Ako se voziš u sporijem automobilu i mičeš se na stranu kada primadona ima namjeru napasti onda ništa od naslova i onda si papak.

 

Opcija 2 je prizvati duhove predaka, pomoliti se Prostu, Senni i Shumacheru te šakama, laktovima i krvavih koljena braniti poziciju.

 

 Ja ne znam o čemu ti pričaš?! Kakvo branjenje pozicije? Pa dobio je nalog da vrati poziciju koju je nepošteno stekao, a on ostaje posred staze i naglo zakoči. Morao se maknit sa strane i propustiti Hamiltona.

Ti kolega idi u Ghetaldus po nove naočale...
Max se maknuo iz trkaće putanje (to je lijevi lagani zavoj, pa pogodi s koje strane se vozi, a nije smio skorz lijevo jer je to ulaz u box). Lewis je imao mogućnosti preko 3-4 sekunde ga proći (kada gi glavni rival pusti gas ne pitaš zašto, kako, što, gdje nego iskoristiš grešku i prestigneš ga... a ako netko zna preticat to je definitivno Lewis).

 Prvo budi pristojan. Drugo koju si ti to trku gledao? Kakav ulaz u box?!

Evo pogledaj i vidi da se vozao posred staze umjesto da mu se makne.

Ne znam... Vjerovatno ovu kao na slici netom prije udarca gdje je Max-ov bolid (kad je pustio gas)? Na lijevom dijelu staze? Na sredini?
Dakle?
Max je dobio naredbu da ga pusti i odmah (što je čudno, jer se obično svađa sa svojim box-om prije) po tome je otišao više desno i pustio gas... Sve što prije vidiš je bilo utrkivanje...

P.S. Gdje sam ja to bio bezobrazan????

 Kolega, odabrao si sliku nakon udarca koji ga je odbacio udesno. Pogledaj pravu sliku u trenutku kad je naglo zakočio.

 

P.S. Sad bi ja treba bit bezobrazan i proglasit te Stevie Wonderom?

Evo slika kada je pušten gas... Tvoj youtube video, faking 7 sekunda... I ti sad meni reci da je Max na sredini ili da Lewis nije mogao skrenut ulijevo i zaobić ga...

A kao što sam rekao na prvom postu, to što FIA govori je presmješno. Od odlaska Rosberga nitko u Mercedesu nije nikakvu adekvadnu kaznu dobio...


 A braco, ti ka da si jučer počeo gledati F1. Nisi čuo za DRS strategiju? Lewis nije ni znao što se događa pa je birao mjesto gdje će ga prestići u skladu s DRS strategijom. Prestizanje se uglavnom izvodi da mu se zabiješ u gearbox i naglo iskočiš u stranu koju ovaj drugi više ne smije braniti. Problem je nastao kad mu je Lewis došao u gearbox ovaj je još uvijek bio na sredini staze i tad je naglo zakočio. Smiješno kako navlačiš s bezveznim screenshotom koji nema veze sa stvarnom situacijom.

16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
gkelekov kaže...
Ayre kaže...
Korny1603987 kaže...

"makneš se sa strane i pustiš da te prođe".....

 

Ako se voziš u sporijem automobilu i mičeš se na stranu kada primadona ima namjeru napasti onda ništa od naslova i onda si papak.

 

Opcija 2 je prizvati duhove predaka, pomoliti se Prostu, Senni i Shumacheru te šakama, laktovima i krvavih koljena braniti poziciju.

 

 Ja ne znam o čemu ti pričaš?! Kakvo branjenje pozicije? Pa dobio je nalog da vrati poziciju koju je nepošteno stekao, a on ostaje posred staze i naglo zakoči. Morao se maknit sa strane i propustiti Hamiltona.

Ti kolega idi u Ghetaldus po nove naočale...
Max se maknuo iz trkaće putanje (to je lijevi lagani zavoj, pa pogodi s koje strane se vozi, a nije smio skorz lijevo jer je to ulaz u box). Lewis je imao mogućnosti preko 3-4 sekunde ga proći (kada gi glavni rival pusti gas ne pitaš zašto, kako, što, gdje nego iskoristiš grešku i prestigneš ga... a ako netko zna preticat to je definitivno Lewis).

 Prvo budi pristojan. Drugo koju si ti to trku gledao? Kakav ulaz u box?!

Evo pogledaj i vidi da se vozao posred staze umjesto da mu se makne.

Ne znam... Vjerovatno ovu kao na slici netom prije udarca gdje je Max-ov bolid (kad je pustio gas)? Na lijevom dijelu staze? Na sredini?
Dakle?
Max je dobio naredbu da ga pusti i odmah (što je čudno, jer se obično svađa sa svojim box-om prije) po tome je otišao više desno i pustio gas... Sve što prije vidiš je bilo utrkivanje...

P.S. Gdje sam ja to bio bezobrazan????

 Kolega, odabrao si sliku nakon udarca koji ga je odbacio udesno. Pogledaj pravu sliku u trenutku kad je naglo zakočio.

 

P.S. Sad bi ja treba bit bezobrazan i proglasit te Stevie Wonderom?

Evo slika kada je pušten gas... Tvoj youtube video, faking 7 sekunda... I ti sad meni reci da je Max na sredini ili da Lewis nije mogao skrenut ulijevo i zaobić ga...

A kao što sam rekao na prvom postu, to što FIA govori je presmješno. Od odlaska Rosberga nitko u Mercedesu nije nikakvu adekvadnu kaznu dobio...


 A braco, ti ka da si jučer počeo gledati F1. Nisi čuo za DRS strategiju? Lewis nije ni znao što se događa pa je birao mjesto gdje će ga prestići u skladu s DRS strategijom. Prestizanje se uglavnom izvodi da mu se zabiješ u gearbox i naglo iskočiš u stranu koju ovaj drugi više ne smije braniti. Problem je nastao kad mu je Lewis došao u gearbox ovaj je još uvijek bio na sredini staze i tad je naglo zakočio. Smiješno kako navlačiš s bezveznim screenshotom koji nema veze sa stvarnom situacijom.

Gle dalje ne pišem sa trolovima kao što si ti. Meni pričaš da sam ja počeo jučer gledati F1 a ispadaš glup, jer Lewis je bio 1.4 sekunde iza Max-a i nije imao DRS niti se pripremao za preticanje. (nije trebao zavjertinu - a ne DRS strategija, koja ne postoji)
Kad je vidio da je ovaj usporio mogao ga je i trebao prestići...
I tko je zakočio? Tko je, uključujući FIA spomenuo da je itko zakočio osim Lewisa? Max je pustio gas i generalno nije ništa krivo napravio, Lewis je ispao rookie i nabio mu se u guzicu. Da je Max imalo zakočio, Lewis ne da bi imao vremena niti da treptne, a kamoli da prikoči a tek onda pokuša izbjeći drugi bolid...
Kao i na vozačkom, ako se nekome zabiješ u guzicu očito je da si ti kriv (posebice ako si prije bio 1.4 sekunde iza njega)...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 1:00 (gkelekov).
3 godine
neaktivan
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nema gorih navijaca, nego Verstappenovih fanova. Znaci nema situacije u kojoj covjek moze ispasti kriv u njihovim ockma. 3 puta izgurao u prvom zavoju Hamiltona i jos FIA dokaze da je brakecheckao Hamiltona, ali jos uvijek on nije u krivu. Izvadite glave iz guzice i budite malo objektivni i sretni sto ga nisu diskvalificirali ovu utrku.

15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Faded4 kaže...

Nema gorih navijaca, nego Verstappenovih fanova. Znaci nema situacije u kojoj covjek moze ispasti kriv u njihovim ockma. 3 puta izgurao u prvom zavoju Hamiltona i jos FIA dokaze da je brakecheckao Hamiltona, ali jos uvijek on nije u krivu. Izvadite glave iz guzice i budite malo objektivni i sretni sto ga nisu diskvalificirali ovu utrku.

 Lol...objektivno je krivica za sudar vise na Lewisu nego na Maxu...sve ostalo je na Maxu.

 

Ali kazna njemu 10 sek za sudar je neobjasnjiva u odnosu na black/white flag za lewisa...

 

 

https://www.youtube.com/watch?v=wmGZWiPa2R8 

 

Evo s malo telemetrije klip. Jedino sta je sigurno je da nije bilo komunikacije Lewisu da je Max dobio naredbe.

 

Drugo sta je sigurno je da su i Lewis i Max imali istu strategiju. Max je htio dobit DRS odma na Lewisu kad ga ovaj prede, a Lewis ga je htio prec unutar DRS zone da Max ne bi dobio za povrat pozicije.

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 2:09 (Mitch).
16 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Faded4 kaže...

Nema gorih navijaca, nego Verstappenovih fanova. Znaci nema situacije u kojoj covjek moze ispasti kriv u njihovim ockma. 3 puta izgurao u prvom zavoju Hamiltona i jos FIA dokaze da je brakecheckao Hamiltona, ali jos uvijek on nije u krivu. Izvadite glave iz guzice i budite malo objektivni i sretni sto ga nisu diskvalificirali ovu utrku.

Nažalost isto vrijedi i za Lewisove fanove. Nikad ništa nije kriv, iako jako često igra prljavo. Nije kriv što je jučer i prekjučer smetao ljudima koji su radili brze krugove (čak niti novčano), nije kriv kada je danas  sudario sa Oconom, nije kriv kad je ostavio više od 10 automobila razmka kod kruga za zagrijavanje kod drugog restarta (kako bi se od Vertapena gume ohladile), nije kriv kada se zaletio u Verstapena, nije kriv kada je on sam brake testao (s time da je on skoro stao) Vettlea pred par godina... Lewis nikad nije kriv, barem tako FIA kaže. Jedino kada baš izbaci nekoga u zid onda dobije 5 startnih mjesta kaznu.
Na stranu da je i Verstapen pregrub, preagresivan, ponekad i sirovina, i za jako jako puno stvari nema opravdanja. Tako je bio kada je Vettel bio u Ferrariu. Što god Lewis napravio, kazne ni od kuda (samo mu pišu vozačke bodove)... Razbije se u momčadskog kolegu (kad je bio drugi) i Toto kaže da Lewis nije kriv...

I to objektivno govori zgriženi navijač Ferrari-a...

To live is to suffer, to survive is to find some meaning in the suffering. Friedrich Nietzsche
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Sta se koji K svađate nepotrebno..izvadite kokice i uzivajte u najboljoj sezoni u zadnjih 10 godina..
Nije se Ver bas skroz makao i olako prepustio Hamiltona a Hamilton i nije bas reagirao kako treba..prekasno je skuzio sto Max radi i previse priblizio..Max jos usporio i bum..stvarno Ham ima srece..nije to bio lagan udarac a znamo da prednje krilo leti i za puno manje kontakte a Ham ih je imao sinoc par.
I opet s onakvim bolidom napravi najbrzi krug.Ocekivao sam da ce Ham dizat pace sto trka odmice..RB je sve nade stavio u soft gume i da ce napravit razliku..ali ovaj motor Merca je jednostavno prebrz!
Idemo dalje..jos 6 dana!!🙌
AUDIOFIL
5 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Sta se koji K svađate nepotrebno..izvadite kokice i uzivajte u najboljoj sezoni u zadnjih 10 godina..
Nije se Ver bas skroz makao i olako prepustio Hamiltona a Hamilton i nije bas reagirao kako treba..prekasno je skuzio sto Max radi i previse priblizio..Max jos usporio i bum..stvarno Ham ima srece..nije to bio lagan udarac a znamo da prednje krilo leti i za puno manje kontakte a Ham ih je imao sinoc par.
I opet s onakvim bolidom napravi najbrzi krug.Ocekivao sam da ce Ham dizat pace sto trka odmice..RB je sve nade stavio u soft gume i da ce napravit razliku..ali ovaj motor Merca je jednostavno prebrz!
Idemo dalje..jos 6 dana!!🙌

 Upravo tako a i svakako bi ga prestigao s obzirom na gume....

15 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

FIA je odradila stvarno traljav posao jučer. Nejdem u analize odluka, samo da su bili spori i da se opet rade presedani koji zbunjuju sve. 

Mercedes bi za boga miloga mogao popraviti komunikaciju.

 

Max je u kvalifikacijama bio na korak do božanstva, dok nije dokazao da je još napuhanac i po ko zna koji put zaj... situaciju. I u utrci eto njega sa standardnim glupostima. Lewis, penzić, dok ipak ima mozga povremeno se povući iz borbe, ne treba izgovor da napravi (i vrati) istom mjerom. Čovjek se pita kaj mu to treba.

Jučer je RB prodao utrku sa medium gumama. Bez obzira što mi mislili o pojedinim situacijama, RB je zeznuo. Lewis je mogao otplesati oko njega zadnjih par krugova sa polomljenim autom. Max se branio mrvicu više nego što bi ostali u njegovim situacijama, ali baš kako smo to tolerirali Senni, Schumacheru, Lewisu, Alonsu... eto i ja se moram smiriti i prestati biti prestrog. Ni ko čovjek ni ko vozač mi nije drag, ali moram razumijeti da bi iduće sezone George mogao raditi i gore. Lando s bržim autom... Charles je poznato po prgavosti... Max samo ima više vidljivosti.

 

Mercedes je kao momčad pokazala mrvicu više i vjerujem da će dobiti prvenstvo. Dok RB može izvući brži krug i radili su čuda na medium gumama, Mercedes je bolji auto.

A za vozače, kako si srede tako im bude. Glupo mi je samo što vanjski faktori stavljaju ulje na vatru. Nitko ne vjeruje da Hamilton ne bi roknuo Maxa u zadnjoj utrci da je na njegovoj poziciji, pa zašto bi bilo čudno da to Max napravi. Senni to još dan danas opravdavam jer je Prost bio seronja. Ja se samo nadam da će ova dvojica biti bolji od toga.

In vino veritas
13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

necu napisat sta mislim o ishodu utrke jer bi popio dozivotni ban

 

ali rec cu jedno: meni je ova utrka najsadrzajnija u zadnjih sigurno 3-4 godine...staza je kakva je, ali zato sta je takva, nudi akciju, rizik, sudare itd

maxu se klanjam na ratobornosti, na 3. restartu, opcenito na svakom kljucnom kocenju u 1. zavoj (koji btw mi se JAKO svida i dogadaji tamo ne podsjecaju na SPA)

sto se tice sklanjanja da ga strumfeta prode, ne vidim nista presporno, je da JE kocio i ima telemetrija, ali ne vidim STA je strumfeta radio toliko blizu iza njega, kad mu max ostavio 80% staze lijevo slobodno, je da je bilo isto sve u strategiji DRS detekcije, zato sam za da se DRS ukloni, jer samo probleme stvara + nije nimalo fer kad netko tko je recimo 5-10kmh brzi od tebe na pravcu, naleti ti sa +30kmh radi DRS-a...

ugl, po meni mu je max ostavio dovoljno prostora, a nije se uopce trebao dvojiti, nego prestic, sta je on tijekom utrke trebao uopce pomislit ZASTO on koci, zasto mi ostavlja prostor? brate, ako se utrkujes, prolazi cim prije...nije da su bile zute zastave, pa da si trebao i ti zakociti i drzati se iza njega...znaci taj prolaz je trebao biti napravljen CIST i odmah, a ne razmisljati zasto je usporio i sl. bi vidio da inace ga drugi propustio, odmah bi ga se rijesio i isao dalje, a ovdje mu je u glavi ocito bilo nesto drugo, da izazove nesto za sta da se max kazni...i tako je na kraju i bilo, a max je zakocio radi glupog DRS-a, inace da ga nije bilo, bi bilo normalno propustanje, bez kocenja...

 

ugl, veseli me sta su na istim bodovima, a iduca utrka prosle godine je bila izdominirana od maxa, ali neznam kako ce ove godine, posto se cijeli kompleks zavoja nakon one dvije ravnice izmjenio u 1 brzi zavoj...a to favorizira koga drugog nego mecke...vidjet cemo i zivi bili

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Faded4 kaže...

Nema gorih navijaca, nego Verstappenovih fanova. Znaci nema situacije u kojoj covjek moze ispasti kriv u njihovim ockma. 3 puta izgurao u prvom zavoju Hamiltona i jos FIA dokaze da je brakecheckao Hamiltona, ali jos uvijek on nije u krivu. Izvadite glave iz guzice i budite malo objektivni i sretni sto ga nisu diskvalificirali ovu utrku.

 LOL

 

Hamilton koji je stjerao Maxa u zid sa 270km/h je dobio manju kaznu nego Max jucer jer je on izveo ono sto je Lewis napravio Vettelu 2017 u Bakuu. Lewisovi navijacu su nesto najdvolicnije ikada.

 

//izvadite glavu iz Lewisove guzice, on je sve ovo radio godinama svima oko sebe. 

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 10:18 (ivanoile).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
volegradele kaže...
Merca je jednostavno prebrz!

 Točno. Turbo Mercedes je brži auto i točka. Zato se Max lavovskom borbom uopće i drži u vrhu i borbi do posljednje utrke.

ivanoile kaže...

Hamilton koji je stjerao Maxa u zid sa 270km/h je dobio manju kaznu nego Max jucer jer je on izveo ono sto je Lewis napravio Vettelu 2017 u Bakuu. Lewisovi navijacu su nesto najdvolicnije ikada.

 

//izvadite glavu iz Lewisove guzice, on je sve ovo radio godinama svima oko sebe. 

Ovo je isto potpuno točno za neke ovdje, ne za sve. Licemjerni dvoličnjak AKA blacklivesmatters je postao izuzetno nepodnošljiv, kao i neki njegovi fanovi. Lik je teški cmizdravac i dvolični podlac. No skidam mu kapu za vozačko umjeće, to je nesporno. 

A i ova utrka jučer, teško je sve iskomentirati koji je to bio šou i cirkus, sve u jednom. Bilo je glupih, čudnih i pogrešnih poteza na više strana, ali FIA i to neko "suđenje" je jednostavno postalo teško smeće. Baš ono, teško smeće i nitko više ne može reći da zna i razumije kako se "sudi i presuđuje". To je postalo toliko glupo da je više jadno. Stvarno.

 

Navijam za Maxa i nadam se da će pobjediti, ali bojim se da Lewis ima bolji auto i više iskustva. I Bog ga čuva, jel, pošto je on jako dobar i svima želi sreću #blacklivesmatters

Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 10:42 (itomic009).
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

Ovo je isto potpuno točno za neke ovdje, ne za sve. Licemjerni dvoličnjak AKA blacklivesmatters je postao izuzetno nepodnošljiv, kao i neki njegovi fanovi. Lik je teški cmizdravac i dvolični podlac. No skidam mu kapu za vozačko umjeće, to je nesporno. 


 U tome je i problem da ljudi ne shvacaju da odrasli ljudi ako nesto kritiziraju ne znaci da to mrze ili u ovome slucaju osporavaju neciji talent.

 

LH je jedan od najboljih vozača ikad i točka tu nema rasprave, a s druge strane npr. ja osobno ga ne mogu smisliti jer je dvolilčan cmizdravac kako ti kažeš i kako god netko ne zeli prinazti ali uz sav taj talent ima toliko srece da je to vec smijesno.

 

Meni je tog nepobjedivog mercedesa vec pun kurac bilo i prije par godina pa da ga neznam ko vozi isto bi mi isel na jetra jer smo gledali solo trke bez prave konkurencije.

 

 

S druge strane Max je izuzetno talentirani klinac ali mora odrasti u glavi.. da bar LeClerc druge godine dobi raketu da ih oboje spusti na zemlju jer i Max i Lewis su prgavi seronje.

twice the pride double the fall
15 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

Ja ne bih Maxa nazvao "jednoličnjakom". Bolesno je tvrdoglav i prgav. Borderline seronja i s njim ne bih popio ni Cedevitu, a kamoli pivu. S Lewisom ne vidim pak nikakve teme za razgovor (osim kak mu Zonda ide). Toliko je korporativan da je valjda mokri san HR i PR. 

Činjenica je da su oboje bolesno dobri. To koliko su oni ispred Bottasa i Pereza je abnormalno. S drugima ih ne možeš usporediti jer su bolidi toliko brži da je to prestrašno. 

Lewis je sigurno GOAT, i to iz razloga što svi ostali prethodni GOATovi su radili ista sranja + on je prokletno najuspješniji. I ne, nitko nije GOAT, jer je vozio Octaviu 3x do prvaka F1, uvijek su vozili najbrže formule. Možda mi ne pada na pamet da je Mansell radio sranja u dvobojima, ali on nije ni GOAT. I moramo istrpiti Maxove gluposti, jer za 5-10 godina bit će tu ljudi koji će spominjati ovakve utrke i ocrnjivati njegova dostignuća u borbi s nekim mlađim vozačem. Ja trenutno ne mogu. Seronjitis kod njega je jednostavno prevelik, a opet taj kvalifikacijski krug... Ti majke... 

In vino veritas
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
GranDaddo kaže...

Ja ne bih Maxa nazvao "jednoličnjakom". Bolesno je tvrdoglav i prgav. Borderline seronja i s njim ne bih popio ni Cedevitu, a kamoli pivu. S Lewisom ne vidim pak nikakve teme za razgovor (osim kak mu Zonda ide). Toliko je korporativan da je valjda mokri san HR i PR. 

Činjenica je da su oboje bolesno dobri. To koliko su oni ispred Bottasa i Pereza je abnormalno. S drugima ih ne možeš usporediti jer su bolidi toliko brži da je to prestrašno. 

Lewis je sigurno GOAT, i to iz razloga što svi ostali prethodni GOATovi su radili ista sranja + on je prokletno najuspješniji. I ne, nitko nije GOAT, jer je vozio Octaviu 3x do prvaka F1, uvijek su vozili najbrže formule. Možda mi ne pada na pamet da je Mansell radio sranja u dvobojima, ali on nije ni GOAT. I moramo istrpiti Maxove gluposti, jer za 5-10 godina bit će tu ljudi koji će spominjati ovakve utrke i ocrnjivati njegova dostignuća u borbi s nekim mlađim vozačem. Ja trenutno ne mogu. Seronjitis kod njega je jednostavno prevelik, a opet taj kvalifikacijski krug... Ti majke... 

Hm, Kimi je 2007 osvojio naslov sa "sporijim" bolidom. Mozemo reci i 2008 Massa isto da nije imao najbrzi bolid. Alonsove godine u Ferrariju takoder (okej, nije osvojio naslov, ali recimo da su to bile borbe do zadnje utrke). Ne kazem da su GOAT, ali nakon 2009 je sve otislo prema dolje.

 

Di2 & EPS FTW!
12 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Jucer je Hamilton bio posebno oprezan i par puta je izbjegao ozbiljne steta na bolidu..ali kako je samo prezivio ono spucanje u straznji dio Maxa je za anale..ja mislio gotov..pao na 2.5 sec iza Maxa i onda kad se sabrao skuzio da leti ode Max i najbrzi krug!
Moram Maxa pohvalit borio se kao lav i ima ono nesto sto prvak treba imat!
AUDIOFIL
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 13:29 (volegradele).
14 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Ma ova sezona je vrh, kad dobiješ par laganih srčanih kroz trku znaš da je to to. Jedva čekam utrku ali jedva čekam i vidjeti iduću sezonu, Russel sigurno neće puštati Verstappenu kao Lewis, Norris, Sainz i Lecler ak budu konkurentni joj  bit će svega.

13 godina
offline
Kutak za ljubitelje Formule 1

Nevjerojatno.
Baš me zanima hoće li sada promijeniti zakone u prometu gdje je vozilo ispred krivo ako se auto zabije u njega. Uvijek uvijek je kriv onaj tko se zabija u nekog, ali ovdje, u krovnoj automobilističkoj instituciji to nije tako

 

FIA očigledno ima bolji uvid u telemtriju, ili nema!?

kažu sluzbene brojke da je kočio 69 bara i -2,4G!

bitch please!

 

dvostruka mjerila... to je definicija vašeg GOAT-a

Batllelog: sudy_freak | Steam: sudy_freak | PUBG: slav_baba_yaga
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
Onako laicki, a mozda sam u krivu, mislim da FIA ima bolje uvide u telemetriju od tebe i od random YT content creatora.

Osim ako....Christiane Horneru da li si to ti na Bug forumu pod aliasom sudy_freak?
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 15:49 (Maddog_HR).
11 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
A sto se tice zakona, ne znam da li si svjestan, no druga su pravila motosport natjecanja od prometnih pravila na cesti.

I ne, nije uvijek kriv onaj tko udari odostraga - pri tome mislim na javni promet. Brake checkaj nekog dok vrludas ispred njega, pa ces vidjeti tko je kriv kad se zabije u tebe.
13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1

  Lewis i njegova ekipa su odreagirali jako loše i tip se ko moron zabije u Maxa. I onda još, naravno ne popije nikakvu kaznu za skoro uništavanje vozača ispred. Mislim, nema tu riječi za to opisati. Rekao je netko tu već, tip ispred tebe usporava, i to ne u trenu nego par sekundi i on nešto okljeva i taktizira?? Mogao ga je 16 puta obići i trebao, da je to htio u tome momentu. No nije i to namjerno, ne slučajno. Znamo naravno i zašto je to radio jer je premazan svim mastima i prefrigan i on je skužio da ga Max treba pustiti, ali nije isto htio da ga pusti pred DRS zonu. I onda debil, zaljepi se i zakuca i opet je naravno prošao izuzetno dobro i sretno, kao i inače. Tu je sve jasno, osim to da nije jasno kako je moguće da je tu Max za nešto kriv a Lewis ne?? To nije bila trkaća putanja, puštao je debila. 

13 godina
offline
Re: Kutak za ljubitelje Formule 1
itomic009 kaže...

  Lewis i njegova ekipa su odreagirali jako loše i tip se ko moron zabije u Maxa. I onda još, naravno ne popije nikakvu kaznu za skoro uništavanje vozača ispred. Mislim, nema tu riječi za to opisati. Rekao je netko tu već, tip ispred tebe usporava, i to ne u trenu nego par sekundi i on nešto okljeva i taktizira?? Mogao ga je 16 puta obići i trebao, da je to htio u tome momentu. No nije i to namjerno, ne slučajno. Znamo naravno i zašto je to radio jer je premazan svim mastima i prefrigan i on je skužio da ga Max treba pustiti, ali nije isto htio da ga pusti pred DRS zonu. I onda debil, zaljepi se i zakuca i opet je naravno prošao izuzetno dobro i sretno, kao i inače. Tu je sve jasno, osim to da nije jasno kako je moguće da je tu Max za nešto kriv a Lewis ne?? To nije bila trkaća putanja, puštao je debila. 

 Max ima srece da mu ovaj mjenjac nije nagurao, ako nije namjerno to napravio. Ili razvalit zadnje krilo, pa da ovaj ne moze zavrsit.

 

 

Iako je netko dobro rekao, sto da je Maxu crkao motor, ispalo bi da Lewis bi samo u njega nastavio, cudna situacija za Lewisa i Mercedes. Losa reakcija, je li mislio da je safety car ili nesto. Zasto je ovo penal za Maxa, jos cudnije.

Di2 & EPS FTW!
Poruka je uređivana zadnji put pon 6.12.2021 17:23 (ivanoile).
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice