Monitor pokazuje crni ekran

poruka: 15
|
čitano: 4.312
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
6 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

Prije par dana sam kupio monitor

Samsung LC27JG50QQUXEN WQHD, 27", 16:9, 2560x1440, 144hz

Ukljucio sam ga na posebnu uticnicu i prispojio na kompjuter

(Rtx 2080) po uputstvima u port 2 sam pristekao HDMI kabel da omoguci 144hz i sve je bilo u redu ali ne zadugo.

Random se  zacrni  ekran na par sekundi i upali se nazad dok je igra upaljena i tako par puta u danu.

Ponovno sam instalirao NVIDIA driver, ugasio preko opcija na w10 da se iskljuci ta neka stednja energije sto sam vidio na YT.

Do cega moze biti problem? Btw HDMI kabel je 1.2 verzija original sto sam dobio uz monitor.

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 11:51 (Aportus).
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: Monitor pokazuje crni ekran
Aportus kaže...

Prije par dana sam kupio monitor

Po meni problem je do ekrana, ako je na početku radilo dobro. Probaj neki drugi utor na grafičkoj kartici za test.

Isto tako bi bilo dobro isprobati ekran na drugom računalu da točno utvrdiš da li je problem računalo ili ekran.

Ali svakako prvo pričekaj još koje mišljenje.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
14 godina
offline
Re: Monitor pokazuje crni ekran

Ako se ne varam HDMI 1.2 ne podržava niti 144hz na 1080p rezi, a kamoli 144hz 1440p. Jesi li siguran da uz monitor nije došao 2.0 HDMI kabel?

 

U kranjem slučaju si možeš nabaviti DisplayPort kabel, s njime bi sve trebalo normalno raditi.

 

 

edit: Možeš pokušati smanjiti rezoluciju i refresh rate na 1080p 60hz u Nvidia Control Panelu, pa provjeri gasi li se i dalje ekran. Ako da, onda vjerojatno nije do kabela.

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 13.6.2020 12:27 (rocker55555).
6 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

Da naglasim, donedavno sam koristio stari monitor 1080p 60hz preko VGA kabla koji je konventerom prispojen na hdmi graficke

i nije bilo problema

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

Istina je da za 1440P 144 Hz treba HDMI 2.0 kabel, ali nema mi logike da kabel koji dolazi uz ekran nije kompatibilan sa ekranom.

Isto tako mi nije baš jasno kako je na početku sve radilo dobro ako kabel nije kompatibilan, po meni problem je u ekranu jer

po meni da je nešto do računala ili kabela, izbacivalo bi poruku no signal, iako se možda i varam.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitor pokazuje crni ekran

Viđao sam par takvih slučaja, iako ne od Samsunga.

 

Koliko sam ja shvatio prije nije koristio 144hz i problem mu se pojavio tek nakon što je monitor prebacio na 144hz, pa mi zato smrdi na kabel.

Ovo za no signal nisam siguran, nemam pojma pojavljuje li se išta na ekranu u tom slučaju...

13 godina
offline
Re: Monitor pokazuje crni ekran
rocker55555 kaže...

Viđao sam par takvih slučaja, iako ne od Samsunga.

Kabel košta par desetaka kuna, na njegovom mjestu ja bih poslušao tebe i kupio HDMI 2.0b kabel.

Za sva pitanja i pomoć, obratiti se preko privatne poruke. :D
6 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

Glupo mi je nakon par dana slati na reklamaciju monitor ako nije do njega. Kupit cu DP kabel  pa vidjeti hoce li biti problema sa njime.

Stavit cu sada na 1080p i 60hz pa cu pratiti hoce li se gasiti.

Do sada sam igrao na starom monitoru i nije mi se ugasio otkad sam sastavio novu konfu.

Moj PC  
2 0 hvala 0
6 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

Sry za DP.

Sinoć par sati i ujutro od 8 je monitor namjesten na 60hz i 1080p i nije se gasio sam od sebe igrao igre ili surfao.

Sutra kupim DP kabel pa cu  preko njega vratiti na 2k 144hz. Javim novosti.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitor pokazuje crni ekran

I, šta bi?

6 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

Stavio sam i DP kabel i opet crni ekran.

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitor pokazuje crni ekran

Stvarno čudno.. Ne znam do čega bi onda moglo biti, moguće da su monitor ili grafička neispravni. Najbolje bi bilo ubaciti drugi GPU unutra ako možeš posuditi od nekoga, pa provjeriti događa li se isto kako bi znao je li monitor neispravan.

 

Možda da pokušaš instalirati neke starije drivere za GPU? 

6 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

jesam, stavit cu nazad  stari monitor i tv da vidim hoce li biti crnog ekrana.

Do graficke nije jer na starom monitoru nije bilo problema.

Hvala na savjetima svima. Ukoliko se ispostavi da je do monitora, vracam ga nazad.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Monitor pokazuje crni ekran

Stari monitor nije bio 1440p 144hz tako da ne mora biti, ali da, najvjerojatnije je do monitora.

6 godina
offline
Monitor pokazuje crni ekran

Monitor vraćen, problem je bio do njega.

L&A

Moj PC  
1 0 hvala 2
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice