AMD Ryzen procesori (opća tema) izdvojena tema

poruka: 29.946
|
čitano: 5.058.544
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Moji procesori od 1989. do danas: Intel, Intel, AMD, Intel, Intel. Planiram kupnju nove kante sljedeće godine i tko će mi dati bolji omjer lova/performanse to uzimam.

 

Što se grafičkih tiče: od 1993. do danas: ATI, ATI, nVidia, AMD, nVidia. Ista stvar, tko daje bolju robicu za manje love uzimam.

 

Ovaj puta neću gledati samo cijenu nego i koliko mi sustav troši. Koliko vidim, razlika u potrošnji može biti više 80kn mjesečno u struji za iste performase (i to ako ti komp radi 8 sati dnevno). Zato pažljivo birajte što kupujete...

Emilio Estavez
Moj PC  
5 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Citat s Tportal-a. "Tvrtka AMD predstavila je procesore iz serije Ryzen 5000, namijenjene zahtjevnijim korisnicima poput igrača i kreativki." Ima da "kreativke" polude ko Nvidia fanboy-si nakon neovisnih testova kad izađe novi Ryzen. Go "kreativke" i copy paste novinarstvo. 

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Da stvar bude bolja sad ćeš za 10% u igricama platit 5600x na početku oko 2500kn,a i7 8700k je prije tri godine bio 2800 i to se slavi :).
I to još upitno kak će to fercerat na x470, b450.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 10:21 (mislioc).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Da stvar bude bolja sad ćeš za 10% u igricama platit 5600x na početku oko 2500kn,a i7 8700k je prije tri godine bio 2800 i to se slavi :).
I to još upitno kak će to fercerat na x470, b450.

 Gdje 2800 ? https://www.nabava.net/search.php?q=8700K

14 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
po vom grafu 320 eura je bio najjeftiniji.
https://pangoly.com/en/review/intel-core-i7-8700k/price-history
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
mislioc kaže...
Da stvar bude bolja sad ćeš za 10% u igricama platit 5600x na početku oko 2500kn,a i7 8700k je prije tri godine bio 2800 i to se slavi :).
I to još upitno kak će to fercerat na x470, b450.

Moj jeftikaner dosegne sve nove zenove i jezera tako da si u pravu skroz.Ako war reagira evo slikica, odma da ga smirim.Na slikici je R5 2600 kojeg moj 2700x pojede i posere.

kradem mine iz minskog polja
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 10:43 (dery).
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Kad trollovi žive na ovoj temi od 0-24 i rade nove accounte onda znaš koliko ih guši, AMD je napravio sjajan posao i zahvaljujući njemu imamo ogroman izbor i slatke brige, hrpa jezgri za male novce. S vremenom će Zen-u 3 performanse rasti kako se softver bude sve više optimizirao za njih pa će prednost dodatno narasti, i još samo ostaje da na GPU polju ovo naprave i možemo napraviti party, 1440p polako postaje standard, ono što je dugo godina  bio 1080p.

 
5 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CetvrtaSreca kaže...

I evo nas, iz cetvrtog pokusaja AMD napokon uspio za maestralnih 5% (prema vlastitom internom testiranju) pobjediti Intel arhitekturu iz 2015. u gamingu.  Cijene su naravno nabili pa sad imamo obrnutu situaciju da je ryzen skuplji:

 

10600kf (237$) vs 3600 (199$) - Intel 19% skuplji

10600kf (237$) vs 5600x (299$) - AMD 26% skuplji

 

10700kf (349$) vs 3700x (329$) - Intel 6% skuplji

10700kf (349$) vs 5800x (449$) - AMD 29% skuplji 

 

Trenutno na nabavi:

 

10600kf (1999kn) vs 3600 (1479kn) - Intel 35% skuplji

 

10700kf (2844kn) vs 3700x (2320kn) - Intel 22% skuplji

 

S tendencijom da ce "stari" ryzeni uskoro pojeftinit. Takoder, dogodine se nadam vidit "nove" ryzene bez iksa, koji bi trebali biti normalniji cjenom. 

Kad intel bude best buy, vecina ce to primjetit. Nama kupcima želim da intel što prije krene naprijed.

 

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

Kad trollovi žive na ovoj temi od 0-24 i rade nove accounte onda znaš koliko ih guši, AMD je napravio sjajan posao i zahvaljujući njemu imamo ogroman izbor i slatke brige, hrpa jezgri za male novce. S vremenom će Zen-u 3 performanse rasti kako se softver bude sve više optimizirao za njih pa će prednost dodatno narasti, i još samo ostaje da na GPU polju ovo naprave i možemo napraviti party, 1440p polako postaje standard, ono što je dugo godina  bio 1080p.

 

je, isplatio se izlazak nove serije samo zato da im pobriše 1% prednosti iz ta 2-3 cherry picked bencha koje su dosad vadili

kao dokaz da je "Intel kralj  gaminga"...tih 1% je bilo ogromna prednost, a sad 30% brisanja poda od strane AMD-a u nekim

testovima je zanemarivo, "razočarani su", "očekivali su više" 

 

10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dery kaže...
mislioc kaže...
Da stvar bude bolja sad ćeš za 10% u igricama platit 5600x na početku oko 2500kn,a i7 8700k je prije tri godine bio 2800 i to se slavi :).
I to još upitno kak će to fercerat na x470, b450.

Moj jeftikaner dosegne sve nove zenove i jezera tako da si u pravu skroz.Ako war reagira evo slikica, odma da ga smirim.Na slikici je R5 2600 kojeg moj 2700x pojede i posere.

 To je fake, ono njegovo je pravo

12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Trenutno sam bez Pc-a, nemam ništa protiv da si kupim 5600X za oko 2500kn. Još ako testovi pokažu da je top za gaming neću ni trepnut day 1 pick.
 
4 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
CetvrtaSreca kaže...
dery kaže...

Moj jeftikaner dosegne sve nove zenove i jezera tako da si u pravu skroz.Ako war reagira evo slikica, odma da ga smirim.Na slikici je R5 2600 kojeg moj 2700x pojede i posere.

 Jedina relevantna slika kad se gleda ryzen 2x00 u BF 5. 

 

klik

 

Lol, morao si ići toliko u prošlost da nema ni ryzena 3xxx

Koji očajnički fanboyizam, sad to kači idućih 5 godina na svim AMD temama

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Možda sam malo zao, ali mi je gušt gledati kako ih guši. Godinama su vršili teror nad drugima, naslađivali se, i sad na svojoj koži osjete kako je to, pravda je zadovoljena .

 
3 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

Ovi bolesni likovi (ili je jedan) su stvarno teški pacijenti. Pa to je baš ono teška patologija. 

 

On the point. Da, ne sviđa mi se rast cijena ali eto, sad znaju da su broj 1 i eto nam ga scenarij koji se obično desi.  Ništa, sad tko hoće povoljno a "solidno", ima Intel.  Jasno je valjda svima osim ovim bolesnicima da smo svi skupa kao useri danas u puno boljoj situaciji kada imamo stari duopol nego dok je Intel imao godinama monopol.

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
itomic009 kaže...

Ovi bolesni likovi (ili je jedan) su stvarno teški pacijenti. Pa to je baš ono teška patologija

 

On the point. Da, ne sviđa mi se rast cijena ali eto, sad znaju da su broj 1 i eto nam ga scenarij koji se obično desi.  Ništa, sad tko hoće povoljno a "solidno", ima Intel.  Jasno je valjda svima osim ovim bolesnicima da smo svi skupa kao useri danas u puno boljoj situaciji kada imamo stari duopol nego dok je Intel imao godinama monopol.

 Guštaj, to ćemo češće gledati sad, uloge su se okrenule i teško će to prežvakati. Oni su ti koji moraju iz očaja raditi nove accounte jer ih boli, mi ćemo samo gledati i uživati, a admini ih brisati. AMD je pokazao kako se to treba raditi, nije bitna količina novca, nego volja, znanje i plan. Intel je brod koji tone, napuštaju ga vodeći inženjeri, GPU plan im propada, Rocket Lake će biti reaktor s kojim ćeš moći grijati dvoranu, Alder Lake sa big/little jezgrama će biti još jedan fail, a i upitno je da li će izaći u drugom kvartalu 2021, sve u svemu AMD dominira.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 11:05 (Riot).
6 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
čudi me da se nisu protegli do 5ghz pogotovo ovaj 5950x ipak je on perjanica ponude ili će brzo izaći neki xt modeli?
Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

Znaci po ovome 2600 na 4.2 + nesto boljim timingsima uopce ne kaska puno za 5900X, nisam impresioniran.

Moj PC  
1 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
čudi me da se nisu protegli do 5ghz pogotovo ovaj 5950x ipak je on perjanica ponude ili će brzo izaći neki xt modeli?

GHZ su nebitni, zaboravite Intelov stari marketing i 5ghz + nebuloze.

5 godina
protjeran
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

I... gone, čistka napravljena, trollovi bye bye. Nego koristi li Zen 3 TSMC-ov EUV node ili?

 
0 0 hvala 0
9 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

 Guštaj, to ćemo češće gledati sad, uloge su se okrenule i teško će to prežvakati. Oni su ti koji moraju iz očaja raditi nove accounte jer ih boli, mi ćemo samo gledati i uživati, a admini ih brisati. AMD je pokazao kako se to treba raditi, nije bitna količina novca, nego volja, znanje i plan. Intel je brod koji tone, napuštaju ga vodeći inženjeri, GPU plan im propada, Rocket Lake će biti reaktor s kojim ćeš moći grijati dvoranu, Alder Lake sa big/little jezgrama će biti još jedan fail, a i upitno je da li će izaći u drugom kvartalu 2021, sve u svemu AMD dominira.

 Nadam se da nije tako crno u Intelu kao što govoriš... jer to nije dobro za nas end usere.

13 godina
online
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Riot kaže...

I... gone, čistka napravljena, trollovi bye bye. Nego koristi li Zen 3 TSMC-ov EUV node ili?

Navodno isto ko i serija 3xxx, obični 7nm.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 11:30 (iMik).
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Nadam se samo da neće izbacivat x670 ploče nema potrebe. Ako misle neka naprave refreash X/B 500 ploča. Taman se i brojevi poklapaju 5000 procesori, ploče 500.
Na ove "nove" X570 samo maknut one male ventove i super.
Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 11:33 (mislioc).
 
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
dejo74 kaže...
ići će 5600x i ispod mrp pricea nema šanse da će kod nas na 2800kn narasti,3600 se drži u otprilike 200kn razlike od kad je izašao 1699kn na 1450kn najniže što je bio u HR dućanima [ ne računam ipon i edigital]

 3600xt je trenutno 2000kn....

ivicask kaže...

 19% IPC je iznad svih očekivanja ne kužim što je moglo točno bolje biti dok ne izađe 5nm?Još su poboljšali efikasnost, 2,8 PUTA efikasniji performance per wat nego Intel, alo?

Linus je fino objasnio 

 

Imam feeling da su ovdje 90% klinci koji samo gledaju 5 FPS više i kako će uštediti 100-200kn na procu a ne moraju platiti račun za struju na kraju mjeseca i baš ih briga što intel troši tipa 100w više za to njihovo igranje na njemu..

 TDP je meni jako važan....ali previše je pekmeza od prevelikih fanboya.  

Ne zaboraviti da TSMC proizvodi CPU... Smatram da  bi Intel odradio bolji inženjering, da imaju tehnologiju ali bi nam zube oderali cijenom..

itomic009 kaže...

  Pa i dalje su ti tu best buy gaming CPU-i za oko 1500kn a to su Ryzen 5 3600 i recimo neki Intel Core i5 10400. Tako da, ovi novi Ryzen procesori su očito krema, najbolji procesori, ali nije da ti treba najbolji CPU za regularan gaming.  

 Recimo da imam i5 7600 ili neki Intel serije 8  ne bi trebao bolji CPU za 2k gaming .... Koji su davnih dana bili 200E..

 

Ono što želim istaknuti .. preveliki hajp.. prevelika cijena...ali super je konkurencija..

5 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
iMik kaže...
Riot kaže...

I... gone, čistka napravljena, trollovi bye bye. Nego koristi li Zen 3 TSMC-ov EUV node ili?

Navodno isto ko i serija 3xxx, obični 7nm.

Onda sa Zen3+ mogu migrirati na EUV node pa dodatno izvući performanse u slučaju da Rocket Lake bude neka prijetnja.

 

edit: sa Wikichipa: Key changes from Zen 2:

7 nm+ process (from 7 nm) , 20% more density and 10% power reduction compared to Zen 2. EUV (Extreme Ultraviolet) lithography 7nm+.

Unified 8 core CCX with 32MB+ L3$ available to all cores equally

 

Mislim da nisu ažurirali jer su prije bile glasine da će biti rađen na 7nm EUV node-u.

Poruka je uređivana zadnji put pet 9.10.2020 11:49 (Riot).
13 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)

 Recimo da imam i5 7600 ili neki Intel serije 8  ne bi trebao bolji CPU za 2k gaming .... Koji su davnih dana bili 200E..

 

Ono što želim istaknuti .. preveliki hajp.. prevelika cijena...ali super je konkurencija..

 i5 7600 je vrijeme davno pregazilo tako da ti ne stoji baš konstatacija . Možeš se ti igrati na njemu i danas, ali sasvim sigurno ne baš kao s modernim procesorima 6c/12t ili minimum 6 cores.

10 godina
offline
AMD Ryzen procesori (opća tema)

7600.. pa klokan 7600k na 4.8ghz je u gamingu losiji i da je moj r5 1600 stock, zao mi je onih koji su dali po 1600+kn za taj proc

Moj PC  
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
MEGATAMA kaže...

Vidim po internetima kaos da su digli cijene i maknuli cooler....mali intel zeli bit veliki Intel.

 Pod "kaos" mislis na fake kaos kao i na fake launchanje kartice od strane nvidije, majkemi ak te necu zvat paper launch necu nikak  Btw ja bi se sramio iskreno, R5 2600 koji na aliju kosta 600kn dobije tvoj cuveni 8700 u gamingu 

Moj PC  
0 2 hvala 0
6 godina
protjeran
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim po internetima kaos da su digli cijene i maknuli cooler....mali intel zeli bit veliki Intel.

 Pod "kaos" mislis na fake kaos kao i na fake launchanje kartice od strane nvidije, majkemi ak te necu zvat paper launch necu nikak  Btw ja bi se sramio iskreno, R5 2600 koji na aliju kosta 600kn dobije tvoj cuveni 8700 u gamingu 

 njega možeš zvati samo bljuv 😂😂

15 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
hahhaajaads kaže...
MEGATAMA kaže...

Vidim po internetima kaos da su digli cijene i maknuli cooler....mali intel zeli bit veliki Intel.

 Pod "kaos" mislis na fake kaos kao i na fake launchanje kartice od strane nvidije, majkemi ak te necu zvat paper launch necu nikak  Btw ja bi se sramio iskreno, R5 2600 koji na aliju kosta 600kn dobije tvoj cuveni 8700 u gamingu 

 Da da hahahjaads moj, sa ovim jeftinim ramom svi procovi jednaki.Što je nekad nedostižan b-die razdvajao rizu od cometa, danas sa jeftikanerom dosegneš.Ne mora bit na 4.2ghz bitno je utegnit ram i skroz si blizu.

kradem mine iz minskog polja
12 godina
offline
Re: AMD Ryzen procesori (opća tema)
Evo pošto je prema prvim rezultatima Amd novi vladar na tržištu procesora pa jedna prigodna da proslavimo:
 
1 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice