Iskon "iskustvo"! izdvojena tema

poruka: 3.293
|
čitano: 1.160.679
|
moderatori: Lazarus Long, pirat, XXX-Man, DrNasty, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
fromcelltohell kaže...

Evo i moje, mobitel spojen na kućni WiFi i komp spojen žičano.

Mobitel Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Iskon Optika 100/50 Mbps.

 Mobitel naravno spojen preko 2,4 GHz wifi?!?!?

ulalalalla
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
MOgY kaže...
fromcelltohell kaže...

Evo i moje, mobitel spojen na kućni WiFi i komp spojen žičano.

Mobitel Xiaomi Redmi Note 5 Pro, Iskon Optika 100/50 Mbps.

 Mobitel naravno spojen preko 2,4 GHz wifi?!?!?

 Da, na 2.4 GHz WiFi je spojen.

Tigar Krezumica
10 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

To je normalno, očito ruter radi u "n150" modu pa u optimalnoj situaciji nemože preko 75Mbps,

a kad na radnom kanalu u okolini ima još raznih korisnika wifi to usporava brzinu.

9 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Stvarno ne kuzim ove speedtest rezultate? Dal je tu negdje poanta koju ja ne vidim ili?

 

Ako je, molim neko objasnjenje koja je poanta pa da mozemo razgovarat normalno bez da pokusavam citat misli sto je korisnik htio reci.

 
0 0 hvala 0
7 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Pozdrav,
Vezano za ugovor koji istice ako netko zna iz prve ruke, sto se dogadja ako se ne potpise novi ugovor nakon isteka starog? Pretpostavljam da se usluga nastavlja samo bez ugovorne obveze. Ako je tako dal ce cijena ostati ista ili ce oni podici cijenu samo. Uzet je paket na akciji prije 2 god.
Hvala.
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
gal_17 kaže...
Pozdrav,
Vezano za ugovor koji istice ako netko zna iz prve ruke, sto se dogadja ako se ne potpise novi ugovor nakon isteka starog? Pretpostavljam da se usluga nastavlja samo bez ugovorne obveze. Ako je tako dal ce cijena ostati ista ili ce oni podici cijenu samo. Uzet je paket na akciji prije 2 god.
Hvala.

 Normalno da nije ista cijena bez ugovora.

But Father, I have dreams and courage, and the name of an excellent cosmetic surgeon. Fear not, one day word will reach you of the success of me, the great Eskimo actor, Jennifer Love Hewitt.
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
gal_17 kaže...
.. Ako je tako dal ce cijena ostati ista ili ce oni podici cijenu samo. Uzet je paket na akciji prije 2 god.
Hvala.

 -odgovor ti se nameće u tvojoj rečenici.. tj paket = popust, bez paketa/ugovorne terminske obveze nema popusta i tad plaćaš u pravilu više.

-korisniku je u interesu uzeti ugovor-paket, osim u slučaju kad želi raskid..

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
14 godina
offline
Iskon "iskustvo"!

Meni je istekao ugovor i nastavio sam sa istom uslugom po istoj cijeni i paketu ali bez ugovora, tako je bilo skoro godinu dana dok nisam potpisao novi.

I believe Wi can Fi...
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Striko2009 kaže...

Meni je istekao ugovor i nastavio sam sa istom uslugom po istoj cijeni i paketu ali bez ugovora, tako je bilo skoro godinu dana dok nisam potpisao novi.

 -to je pravni problem.. tj za samu uslugu-liniju imaš osnovni ugovor. To je osnova izdavanja računa, ugovorni odnos-korsinik-operater s tvojim podacima..

-dodanti ugovor tj ugovorna obveza na neki termin-rok je dodatni ugovor, paket, cjenik.. i tu imaš pravni problem, tj ako je ugovor važeći tad se primjenjuje, u suprotnom se obračunava tekući cjenik (mada tebi oeprater-agent može dati bilo koju uslugu po bilo kojoj cijeni ili gratis.. npr kod cjenkanja ili prošlogodišnjeg A1 dizanja cijene..). Uvjek mora posotjati temelj-ugovor za izvavanje računa, obračun a jedino što tad vrijedi je tekući cjenik koji je uvjek nepovoljniji nego paket. Ali, operater ne može promjeniti tarifu, ne smije biti automatizam (formalno) no tako to postave-nude, kao što svake godine mijenjaju tarife-modele-pakete i nazive svih usluga-paketa (pogotovo mobilni operateri) upravo iz tog razloga tj novi korisnik ne može izabrati stari paket jer nije u ponudi, dok stari krosnik može do daljenjeg nastaviti ali ga operater gura u novu tarifu-paket i obično se to ipak isplati. Nema automatizma, za svaki račun moraju imati odgovarajući ugovor koji moraš dobiti na potpis (hakom...) tj pola korisnika nema nikakav papir jer je divlji zapad, uvodi se reda i trebat će dosta dok se to sve uredi.. no možeš tražiti da ti daju ugovor (osnovni) i ugovornu obvezu-dodatni za paket, tj osnovu po kojoj ti što računaju i u slučaju spora upravo to je osnova po kojoj tažiš-plaćaš kao što i operater traži naplatu (kod neplaćanja, raskida i sl.). Važno je ono što piše u ugovoru koji imaš, koji je važeći, dok automatizmom nema produljenja, odnosno obaviješten si za razne usluge kao npr banke i u tom slučaju se smatra da prihvaćaš (dok bi po zakonu-pravilniku tj hakomu morao dobiti i odgovarajući novi papirnati ugovor na kojem to piše, ali to operateri ne šalju dok ne tražiš.. trošak-posao..). Jednako je bilo kod A1 +20kn .. kao i pravo raskida do isteka tog mjeseca, odnosno, oni koji tad nisu raskinili implicitno su prihvatitli novi cjenik tj nevažan je cjenik nego paket, jer korisnik pod ugvorenim paketom ne plaća po tekućem cjeniku nego po ugovorenom iznosu za paket koji nema veze s cjenikom koji se odnosi na pojedine cijene kao mobite-telefon-međunarodni-internet.. tj u paketu imaš nešto npr free ili flat.. u cjeniku nemaš.

-moraš imati važeći ugovor, to je osnova za izdavanje računa.. i jedino se operaterima dozvoljava 'nastavak' automatizmom, tj u suprotnom bi prošle godine svima bez potpisanog novog ugovora morali isključiti uslugu ili ne izdavati račun.. tj to bi stvorilo 'navalu' i zato im se to dozvoljava, no hakom kaže da moraš imati papir-ugovor (osim telefonskog..).

C64/TurboModul-OpenSourceProject.org.cn.部分作品为网上收集整理,供开源爱好者学习使用
8 godina
neaktivan
offline
Port forwarding na Iskon Mobile

 

Ima li itko problema s port forwardingom na Iskon Mobile (WiFi)? Trenutno na jeftilen KuWFI kinez ruteru, pokusavam propustiti nesto, ali ne ide. Prije toga sam pokusao na ZTE MF286+, ista stvar. S obzirom da je ZTE imao problema gdje je neke deviceove spojene na WiFi 'ignorirao' u smislu da uopce nisu imali connectivity, mislio sam da je do njega pa sam i nabavio novi ruter, ali sad si razmisljam jel moguce da Iskon/HT na mobile vezi dropaju sve incoming requestove :O

 

S obzirom da ovaj KuWFI ima neki okljastreni OpenWRT tj LEDE na sebi, probat cu vidjet dal mogu doc do logova i vidjet dal request uopce dodje do njega.

Poruka je uređivana zadnji put ned 19.4.2020 10:11 (alh84001).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Ljudi, trebam savjet ili iskustvo. Stari produzio ugovor s iskonom, nit je koga pitao ni nista. Proslo je 2-3 mjeseca od tad. Brzina je jadnih 5 MBit/s al preko zice ne ide bolje.

U meduvremenu sam primjetio da na mobitelu preko A1 dobivam i do 50 MBit/s pa bi htio prijeci na homebox.

 

U Iskonu kazu da su penali cca 1700kn, sto mi je nerealno. Guglanjem sam nasao neki HAKOM letak gdje kazu da kod raskida ugovora korisnik placa ili preostalu pretplatu do kraja ugovora ili iznos popusta koji je uzivao do sad.

Popust je 40 kn, sto je za 3 mjeseca nekih 120kn, za te penale bi jos i presao na A1.

 

U nekim vijestima od prosle godine sam isto procitao da ce HAKOM odrediti da korisnik ne moze platiti vise od 1000kn penala itd. Ali ne znam jel ta odredba aktivna uopce.

 

Moje pitanje je jel se u Iskonu prave grbavi i napuhuju cifru tako da ne prijedem kod drugog operatera? I koji model placanja penala se na kraju koristi? Pa ako netko ima novije iskustvo...

Poruka je uređivana zadnji put uto 21.4.2020 17:51 (Clockwork).
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Clockwork kaže...
U Iskonu kazu da su penali cca 1700kn, sto mi je nerealno. Guglanjem sam nasao neki HAKOM letak gdje kazu da kod raskida ugovora korisnik placa ili preostalu pretplatu do kraja ugovora ili iznos popusta koji je uzivao do sad.

Popust je 40 kn, sto je za 3 mjeseca nekih 120kn, za te penale bi jos i presao na A1.

 To je istina, placas ili ili, samo je pitanje da li si dobro skuzio da je popust samo 40kn :) Mozda tu ima raznoraznih skrivenih popusta u cjenicima na "najam modema" i svakakve druge gluposti koje znaju nakacit. U svakom slucaju, trazi da ti posalju sluzbeno cijenu raskida sa obe cifre i da razjasne kako su dosli do njih.

10 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Mislim da treba računati i naknadu za pruključenje usluge što je nekih 500-600 kn

14 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
sandokan111 kaže...
Clockwork kaže...
U Iskonu kazu da su penali cca 1700kn, sto mi je nerealno. Guglanjem sam nasao neki HAKOM letak gdje kazu da kod raskida ugovora korisnik placa ili preostalu pretplatu do kraja ugovora ili iznos popusta koji je uzivao do sad.

Popust je 40 kn, sto je za 3 mjeseca nekih 120kn, za te penale bi jos i presao na A1.

 To je istina, placas ili ili, samo je pitanje da li si dobro skuzio da je popust samo 40kn :) Mozda tu ima raznoraznih skrivenih popusta u cjenicima na "najam modema" i svakakve druge gluposti koje znaju nakacit. U svakom slucaju, trazi da ti posalju sluzbeno cijenu raskida sa obe cifre i da razjasne kako su dosli do njih.

 

Hvala na odgovoru. Lijepo im slozio mail kako si rekao i ispada da bi s danasnjim danom platio 80kn penala. Odnosno, popust je 40 kn mjesecno.

Buduci da gledam A1 Homebox jer mi omogucava vece brzine... zanimljivo je kako su oni smislili rjesenje za otezavanje prelaska na novog operatera.

Dakle njihova racunica:

Cijena mjesecno: 165kn, popust je 50 kn

Akcija 1TB uz ugovor: 0kn, inace 100kn

Akcija 100GB dodatno po punoj brzini: 0kn, inace 30kn

 

Dakle svaki mjesec imas popust 180kn, toliko penala za svaki mjesec. Bome mi je za razmisliti jel da prelazim takvim mućkarošima...

10 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Pozdrav, kod iskona sam te mi je istekao ugovor za int,tel, TV  209kn, sada nude istu uslugu po 239kn pa me interesira dali je moguce tu uslugu dobit za manju cijenu ili je to konacna cijena?

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Belick1 kaže...

Pozdrav, kod iskona sam te mi je istekao ugovor za int,tel, TV  209kn, sada nude istu uslugu po 239kn pa me interesira dali je moguce tu uslugu dobit za manju cijenu ili je to konacna cijena?

 Pitaj, zovi prodajnog predstavnika, reci da ćeš otići drugima, podnesi zahtjev za odlaskom pa ćeš vidjeti kako će reagirati ... uglavnom, kurvaj se, drugo ti ne preostaje ...

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Sve Arene u FHD mi se nakon par sekundi smrznu. SD Arene rade normalno. ?!? Vama?
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
tomislav10 kaže...
Sve Arene u FHD mi se nakon par sekundi smrznu. SD Arene rade normalno. ?!? Vama?

 Ne gledam TO

Što čovjek više povećava svoje znanje to više povećava i svoju patnju.
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Od kad se računa da je Ugovor na daljinu sklopljen? Od prihvaćanja zahtjeva ili od dostave opreme i puštanja u rad? Znam da namjerno ne šalju opremu odmah već čekaju da prođe 14 dana kako ne bi mogao odustati bez plaćanja penala.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
tomislav10 kaže...
Od kad se računa da je Ugovor na daljinu sklopljen? Od prihvaćanja zahtjeva ili od dostave opreme i puštanja u rad? Znam da namjerno ne šalju opremu odmah već čekaju da prođe 14 dana kako ne bi mogao odustati bez plaćanja penala.

 ja onako u prolazu, da vidim sta ima po forumima, naletjeh  na tvoju post

Nema smisla tako razmisljati, da oni cekaju 14 dana i dat ce ti opremu itd..... nelogicno!!

Mozes potpisati 01.01, a opremu ces dobiti 17.01 (jako gribo receno i kasno ) ti i dalje imas 14 dana roka.

Mjeri se od trenutka kad je prvi bit (00010010) prosao i spojio se s maticnim serverom, otad imas 14 dana.

 

Da je po tvom, imas prituzbu na kvalitetu usluge a nisu ti ni dali uslugu, kako to?

Ne ide to tako .... cim se ruter spoji s maticnim serverom i razmjeni podatke, otada je usluga pocela.

 

ja sam na drugom telekimu.. da se razumijemo..

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Jebodiah kaže...
tomislav10 kaže...
Od kad se računa da je Ugovor na daljinu sklopljen? Od prihvaćanja zahtjeva ili od dostave opreme i puštanja u rad? Znam da namjerno ne šalju opremu odmah već čekaju da prođe 14 dana kako ne bi mogao odustati bez plaćanja penala.

 ja onako u prolazu, da vidim sta ima po forumima, naletjeh  na tvoju post

Nema smisla tako razmisljati, da oni cekaju 14 dana i dat ce ti opremu itd..... nelogicno!!

Mozes potpisati 01.01, a opremu ces dobiti 17.01 (jako gribo receno i kasno ) ti i dalje imas 14 dana roka.

Mjeri se od trenutka kad je prvi bit (00010010) prosao i spojio se s maticnim serverom, otad imas 14 dana.

 

Da je po tvom, imas prituzbu na kvalitetu usluge a nisu ti ni dali uslugu, kako to?

Ne ide to tako .... cim se ruter spoji s maticnim serverom i razmjeni podatke, otada je usluga pocela.

 

ja sam na drugom telekimu.. da se razumijemo..

 Ja sam opremu dobio 03.07. i tad mi je puštena usluga. Sad iz Iskona kažu da ugovorna obvezab traje do 01.06. (??). Ne znam kad sam sklopio ugovor, ali me ovo čudi ...

16 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
tomislav10 kaže...
Jebodiah kaže...
tomislav10 kaže...
Od kad se računa da je Ugovor na daljinu sklopljen? Od prihvaćanja zahtjeva ili od dostave opreme i puštanja u rad? Znam da namjerno ne šalju opremu odmah već čekaju da prođe 14 dana kako ne bi mogao odustati bez plaćanja penala.

 ja onako u prolazu, da vidim sta ima po forumima, naletjeh  na tvoju post

Nema smisla tako razmisljati, da oni cekaju 14 dana i dat ce ti opremu itd..... nelogicno!!

Mozes potpisati 01.01, a opremu ces dobiti 17.01 (jako gribo receno i kasno ) ti i dalje imas 14 dana roka.

Mjeri se od trenutka kad je prvi bit (00010010) prosao i spojio se s maticnim serverom, otad imas 14 dana.

 

Da je po tvom, imas prituzbu na kvalitetu usluge a nisu ti ni dali uslugu, kako to?

Ne ide to tako .... cim se ruter spoji s maticnim serverom i razmjeni podatke, otada je usluga pocela.

 

ja sam na drugom telekimu.. da se razumijemo..

 Ja sam opremu dobio 03.07. i tad mi je puštena usluga. Sad iz Iskona kažu da ugovorna obvezab traje do 01.06. (??). Ne znam kad sam sklopio ugovor, ali me ovo čudi ...

 Pa eto tvog primjera... da si dugo morao cekati, da dobijes opremu. I operater ti kaze da spojis opremu u pogon kako bi se spojio na maticni  server i s time aktivirao uslugu. Od tog trenutka imas 14 dana zaliti.

Ovo je primjer ako si novi korisnik. A kako je onom ko  je vec korisnik i samo produzuje, ne bih znao ali najvjerojatnije od datuma novog potpisa (tu valja kontaktirati s sluzbom za korisnike, saznati tocan datum usluge i rok zalbi)

Opet mi logika nalaze. tko produzuje ugovor. znaci da je zadovoljan kvalitetom usluge i shodno tome, nema sto zaliti i paziti na 14 dana. Osoba i dalje uziva kvalitetu njihove usluge, tako razmisljam.

 

 

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Da, ali ako mi je usluga puštena 03.07.2018.g. kako to da mi ugovorna obveza traje do 01.06.2020.g., a ne do 03.07.2020.g.!? Ovo mi je prvi ugovor s Iskonom. Mislim otići od Iskona, pa sam im poslao upit do kad sam za njih vezan, misleći da mi obveza traje do početka srpnja.
Poruka je uređivana zadnji put sub 30.5.2020 11:42 (tomislav10).
 
0 0 hvala 0
6 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!

Ugovorna obaveza ti traje od dana kad si ju potpisao tj od dana kada je ugovor obrađen (isti dan ili dan nakon). Ako ti je usluga recimo isporučena sredinom mjeseca račun će ti se recipročno umanjiti kao što si vjerujem i primjetio na prvom računu.

12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Tak se i ja mislim...
11 godina
neaktivan
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Bok , da vas pitam ako netko zna kakve routere Iskon nudi pošto mi je istekao ugovor pa bi s njiman potpisao novi ali bitno mi je radi online igranja da nemam problema s NatTypom 3 jer hocu imati NatType2. Hvala
 
0 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Ugovorio sam prije par dana Iskonov NET paket online. Kažu da je raspon brzina za moju lokaciju 42-60 MBit/s što mi  zvuči malo puno pa me zanima kakva su vaša iskustva s brzinama koje obećavaju ? Trenutno je u stanu Optima koja ne ide preko 15 MBit/s a govorili su da će ići do 60Mbit/s i tvrde da na mojoj lokaciji nije dostupna veća brzina. Prije Optime je bio HT gdje je brzina bila 25-30 Mbit/s pa mi nije baš jasno kako svaki operater ima maksimalnu brzinu koja se toliko razlikuje od ostalih a sve je na istoj infrastrukturi.

Također koliko im treba otprilike od dana sklapanja ugovora do puštanja usluge, rok je 30 dana ali nadam se da neću više od 15 čekat.

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Meni je bilo onako kao što du mi rekli i kao što je vidljivo na provjeri dostupnosti.Malo mi je čudno kako Iskon daje veću brzinu od HT-a,a HT je "glavni".Čekao sam promjenu operatera cca 15-20 dana (s Optime na Iskon).
9 godina
neaktivan
offline
Iskon "iskustvo"!

Zovu me iz Iskona da su u mom gradu provukli novu liniju neku i da garantiraju brzinu od 40mbs do 50 sad imam do 20 optima.Za iste novce kao što sad placam kakva su vaša iskustva

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Iskon "iskustvo"!
Neloša. Jedino što su oni smotani. Pitaj za cijenu i traži popuste, budi uporan.
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice