Externe baterije - power bank izdvojena tema

poruka: 845
|
čitano: 319.963
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Externe baterije - power bank

Mala pomoc, treba mi punjac sa mogucnoscu brzog punjena i 2 usb-a.

Ja koristim Mate 10 Pro a žena ima Galaxy S9.

Nije da mi je nešto prečcesto potreba da ga koristim tako da 10-15000 mAh je vise nego ok.

Dimenzijama da bude manji i estetski da nije neki skripavi komad plastike.

Ducan svejedno koji je, moze i vanka bit.

Hvala

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

Mislim da je ovo odlična ponuda, imam dobra iskustva sa xiaomi powerbankovima. Osim ako ti ovaj nije prevelik s obzirom da se radi o 20000mah

 

https://edigital.hr/powerbank-vanjska-baterija/xiaomi-mi-power-bank-2c-20000mah-powerbank-bijeli-2xusb-quickcharge-30-p546289?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

11 godina
offline
Externe baterije - power bank

Planiram si uzeti ZMI PD Powerbank pa me zanima dal bi ga mogao kosistiti za punjenje laptopa Lenovo Yoga 530-14 ARR. Laptop ima USB c port ali samo za prijenos podataka, ne i za punjenje kao što je predviđeno s Powerbankom. Je li moguće s nekim adapterom USB c -> lenovo power input ipak puniti navedeni laptop s tim Powerbankom. Također, maksimalna snaga koju isporučuje Powerbank je 45 W (15V/3A), a original punjač od laptopa je deklariran na 65 W. Hoće se uopće moći puniti s tom manjom snagom?

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Peruneph kaže...

Je li moguće s nekim adapterom USB c -> lenovo power input ipak puniti navedeni laptop s tim Powerbankom.

U teoriji - da. No nisam vidio da postoji takav adapter. "Problem" s USB-C izlazom je što uređaj koji prima struju treba imati čip koji će komunicirati s USB-C powerbankom, kako bi se "dogovorili" oko napona. Znači, to bi trebao biti neki aktivni adapter koji će powerbanku reći da mu treba 19 ili koliko već volti, pa da to može "proslijediti" laptopu. Uglavnom, ako ti treba powerbank za punjenje (tog) laptopa, onda nemoj kupiti taj powerbank.

 

Peruneph kaže...

Također, maksimalna snaga koju isporučuje Powerbank je 45 W (15V/3A), a original punjač od laptopa je deklariran na 65 W. Hoće se uopće moći puniti s tom manjom snagom?

Ovisi o laptopu i tome koliko struje može povući pod maksimalnim opterećenjem. Lako moguće je da bi tih 45 W bilo sasvim dovoljno. Ali velim, ne znam za adapter koji bi omogućio spajanje.

11 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

Ideju o adapteru sam dobio gledajući ovaj video:

Koliko vidim taj se adapter još uvijek prodaje, ali vrijedi samo za Thinkpad. U videu se vidi i čitav set adaptera, možda bi jedan od njih odgovarao za Yogu 530?

 

Vidio sam i da je Lenovo izbacio svoj powerbank. Kažu da je namijenjen za Thinkpad i Ideapad laptope. Nudi opciju punjenja USB c kabelom ili Slim tip (pravokutni adapter).Nova Ideapad serija ne podržava punjenje preko USB c porta i ima port kružnog oblika. Kako onda puniti Ideapad s tim čudom? Istraživao sam malo i našao na lenovo forumu da je neki lik uspješno punio svoj IdeaPad 720S-14IKB preko USB c porta iako je u specifikacijama jasno naznačeno da nema tu funkciju. Baš su ga zakomplicirali

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 3.12.2018 17:09 (Peruneph).
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Peruneph kaže...

Ideju o adapteru sam dobio gledajući ovaj video:

Koliko vidim taj se adapter još uvijek prodaje, ali vrijedi samo za Thinkpad. 

Time bi riješio ulaz u laptop. Ali ne i izlaz iz USB-C powerbanka, koji po defaultu daje 5V, a napon diže samo ako se ostvari PD (power delivery) komunikacija s čipom u uređaju kojeg bi powerbank trebao napajati. Ako nema te komunikacije, nema 19 V na izlazu iz powerbanka pa nema ni korištenja powerbanka u tu svrhu. Rekoh, postoje powerbankovi koji imaju "normalni" DC izlaz, kod kojih si sam preko prekidača ili gumbiju podesiš izlazni napon.

 

USB-C tu komplicira situaciju. Već sam ti htio reći ništa od toga, osim ako taj powrbank ne podržava i QuickCharge 3.0, zato jer za QC 3.0 postoje QC 3.0 triggeri putem kojih se powerbanku može narediti neka da viši napon, no sad vidim da postoje i PD triggeri. Tako da... Hm... Izgleda da je tako nešto potencijalno izvedivo i u praksi. Sad je samo pitanje koliko si se ti spreman s tim igrati. I kako će to doista funkcionirati u praksi.

 

Peruneph kaže...

U videu se vidi i čitav set adaptera, možda bi jedan od njih odgovarao za Yogu 530? 

Koliko sam shvatio iz videa, za uštekavanje u laptop s onim četvrtastim konektorom lik je koristio adapter ženski za Yogu - muški za Lenovov laptop. Prema tome bi se dalo zaključiti da je među svim tim adapterima bio i adapter za Yogu.

 

Peruneph kaže...

Kako onda puniti Ideapad s tim čudom? Istraživao sam malo i našao na lenovo forumu da je neki lik uspješno punio svoj IdeaPad 720S-14IKB preko USB c porta iako je u specifikacijama jasno naznačeno da nema tu funkciju.

Kako je jasno naznačeno da nema tu specifikaciju, kad je jasno naznačeno da je ima!? Evo, kopi-pejstam s Lenovove stranice:

2x USB 3.0, 1xType-C (DP + PD+ Thurderbolt) 1xType-C(PD+USB3.0), always-on charging

PD je power delivery, odnosno napajanje uređaja preko USB-C porta.

11 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

Mislim da se neću igrati sa samogradnjom iz razloga da ne bih skurio laptop koji nije jeftin. Ako tko naiđe na gotovo rješenje neka javi.

 

U pravu si za Lenovo 720s, pričao sam na temelju pročitanog na lenovo forumu, a tamo svašta pišu.

12 godina
offline
Externe baterije - power bank

Pozdrav,

potrebna mi je externa baterija koja ce pokretat Dashcam dok je auto parkiran.

Kao prvo, nemam ideje koliko jedna, odnosno 2 kamere otprilike mogu vuci struje iz baterije? I koliko bi sati baterija od npr 20000-30000 izdrzala kad su 2 kamerice spojene na nju?

Kao drugo, ako se ustvrdi kolika mi je jacina baterije potrebna volio bi da mi date prijedlog za bateriju koja je kvalitetna i prihvatljive cijene, odnosno bestbuy.

Hvala unaprijed 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

Mislim da bi neki powerbank od 20 000mah mogao napajati dvije kamerice mozda 2-3 dana. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 0:23 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

Ako je tako onda mislim da je to sasvim dovoljno.

Jos jedna stvar. Koliko je onda potrebno vremena za napunit 20000 preko utora od 12V u autu ili USB prikljucka u autu? Ako netko ima iskustva?

11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

Opet ovisi da li punjac koji ustekas u uticnicu u autu ima quick charge i da li powerbank podrzava QC punjenje. Ali po meni je sigurnije to puniti u kuci jer svi znamo da se punjaci i prilikom punjenja mobitela znaju dosta jako zagrijati a kamoli da tako nesto vruce ostavis desetak sati u autu. Ja imam onaj iz Lidla powerbank od 10 000mah punim ga s punjacem od mobitela koji daje 2A van i punjenje traje oko 6 sati ( nemoj me drzat tocno za rijec ali uglavnom 6h +-1 ) 

 

Ali ako vec mislis puniti powerbank u autu onda ti je lakse ustekat kamerice drito u upaljac s kojim si namjeravao puniti powerbank. Jos jedna bitna stvar je da li ti upaljac ima struje dok je auto ugasen, tj da nemora biti stalno kontak upaljen kao kod mene da bi mogao puniti mob 

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 14:49 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Externe baterije - power bank

Ideja je da su kamere direkt u auto ukljucene dok auto vozi, a kada je auto ugasen i stoji parkiran da ih externa baterija drzi upaljene. Takoder, da se ta externa baterija puni kada se auto vozi. Kao da nekakav krug bude koji ce odrzavat kamere upaljene konstantno.  Pokusavam dokucit da li je to izvedivo zato pitam i te info.

Cekaj, ima struju u upaljacu dok je auto ugasen? Ovo mi je prvi glas, nikad nisam nit pokusavao nesto punit dok je auto ugasen al to mi je malo nevjerojatno. Onda bi jednostavno bez powerbanka mogao drzat kamere u upaljacu i one bi radile dok je auto parkiran i ugasen? To mi malo zvuci sf :)

Poruka je uređivana zadnji put čet 3.1.2019 18:49 (domagoj05).
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
Kod ovog imas foru da kad akomulator padne na 11.6volti prekine napon da mozes upaliti auto. Dash Cam Hardwire Kit Mini USB Harter Draht Auto Ladegerät Kabelsatz 12V -24V auf 5V für Dash Kameras GPS (Mini USB und Sicherung Kit) https://www.amazon.de/dp/B0789G3QT8/ref=cm_sw_r_cp_apa_0QNlCbCZFCFRA
http://www.youtube.com/glodalica
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

Ima li netko Xiaomi powerbank 2c da kaže da li puni jednako na oba usb utora? Naime moj hoće samo na jednom usb utoru puniti mobitele a na drugom krene kao punjenje i sve se ugasi i dalje se ništa ne dešava. Uređaji koje sam probao puniti - Galaxy S7, LG G3/G4, Max 3, Lenovo P2 i ni jedan od tih uređaja se ne želi puniti u jednom utoru dok na drugom se svi pune normalno. WTF ? Da odem reklamirat taj powerbank ili kaj?

Poruka je uređivana zadnji put sri 16.1.2019 23:18 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
16 godina
moderator
offline
Re: Externe baterije - power bank
Nije normalno, reklamiraj.
6 godina
neaktivan
offline
Re: Externe baterije - power bank
minarelli kaže...

 Da odem reklamirat taj powerbank ili kaj?

 Nadam se da već jesi

Poruka je uređivana zadnji put pon 21.1.2019 10:59 (Juzerica).
7 godina
offline
Externe baterije - power bank

Molim preporuku za ovu dilemu 

 

XIAOMI POWER BANK MI 2S 10000mAh  = 139 kn.

 

ili 

 

ADATA POWERBANK P12500D 12 500mAh = 119 kn

 

Obadvoje  u Neutrinomobile .

 

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
MUĆAK kaže...

Molim preporuku za ovu dilemu 

 

XIAOMI POWER BANK MI 2S 10000mAh  = 139 kn.

 

ili 

 

ADATA POWERBANK P12500D 12 500mAh = 119 kn

 

Obadvoje  u Neutrinomobile .

 

 Ja bi isao na xiaomi.

Imam njihov od 20 000mah i prezadovoljan sam. 

7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank

Koliko dugo imaš taj powerbank i koliko ga koristiš često i koliko se vremena puni do 100 %.

 

Baš čitam na Xiaomi portalu da realni izlazni kapacitet je 63% od deklariranog bar su fer jer to i je tako kod svakog banka ali svi lažu.

9 godina
odjavljen
offline
Re: Externe baterije - power bank
Imao sam Xiaomie od 10000 i 10400, a sad imam od 16000 i 20000. Na svakom od njih piše koji je pravi kapacitet. Na ovom od 10000 je kapacitet oko 6500 mah, tak nekak.

Ovaj moj od 20k se napuni za nekih 6h otprilike. Pretpostavljam da ovom od 10k treba oko 4h da bude pun.

Uglavnom sa Xiaomi power bankom nećeš nikad pogriješiti.
15 godina
offline
Externe baterije - power bank

Evo slike. Ovaj od 20 000mah, 3.85V, daje ustvari na 5.1V, 14 000mah.

Imam ga nekih godinu dana. 

Kao sto kolega kaze, nekih 6h je potrebno da se napuni. I to s QC punjacem.

Poruka je uređivana zadnji put sub 2.3.2019 14:47 (andreas11).
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

Reklamirao sam onaj nevaljani xiaomi i dobio novi samo sam se nacekao dobra 3 tjedna. Prezadovoljan sam sa njim, nisam obracao paznju kolko dugo se puni. Preporucio bi ga svakome

 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Externe baterije - power bank

Stigao  Xiaomi 2c 20000 mAh za 199 kn.

molim preporuku za solidan brzi kućni punjač 9,0V 2,0A  a da nije jako skup kod nas .

Bank je stigao gotovo potpuno prazan .

 

Poruka je uređivana zadnji put čet 7.3.2019 14:18 (MUĆAK).
 
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
MUĆAK kaže...

Stigao  Xiaomi 2c 20000 mAh za 199 kn.

molim preporuku za solidan brzi kućni punjač 9,0V 2,0A  a da nije jako skup kod nas .

Bank je stigao gotovo potpuno prazan .

 

 

Gdje je kupljen ?

HZV
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
spilice05 kaže...
MUĆAK kaže...

Stigao  Xiaomi 2c 20000 mAh za 199 kn.

molim preporuku za solidan brzi kućni punjač 9,0V 2,0A  a da nije jako skup kod nas .

Bank je stigao gotovo potpuno prazan .

 

 

Gdje je kupljen ?

 U Neutrinomobile shopu

na akciji sa 299 na 199 kn. mislim da još traje.

Za jedan poslan.

11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

Pa puni ga sa punjacem od moba, tako i ja svoj sa punjacem od lenova koji daje 5, 9, 12v i 2A, neznam zasto bi kupovao posebno punjac kad danas svaki smartfon ima QC

Poruka je uređivana zadnji put pet 8.3.2019 13:12 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
minarelli kaže...

Pa puni ga sa punjacem od moba, tako i ja svoj sa punjacem od lenova koji daje 5, 9, 12v i 2A, neznam zasto bi kupovao posebno punjac kad danas svaki smartfon ima QC

 Imam dva punjača od Xiaomi Redmi note 4 i Samsung taba i oba imaju max.5V i 2,0 A dakle sporiji su za ovaj Poverbank..

11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

hmm, veoma cudnovato, moj xiaomi punjac podrzava 9V 2A

Poruka je uređivana zadnji put sub 9.3.2019 21:29 (minarelli).
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Externe baterije - power bank
minarelli kaže...

hmm, veoma cudnovato, moj xiaomi punjac podrzava 9V 2A

 A moja obadva stara godinu dana  jedino 5V 2A

koja su dobivena sa uređajima.

 

11 godina
protjeran
offline
Externe baterije - power bank

uzmi si onda blitzwolf sa nekog od shopowa koji ima qc 3.0 i to je to

 
1 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice