Digitalni fotoaparat do 2000 kn?

poruka: 292
|
čitano: 105.539
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Praedator kaže...

Bolje da nisam nista ni pitao {#}

ma ne, Rambox je dobar momak, nije ovo svadja nego tvrdo drzanje vlastitih stajalista (od kojih neka imaju pokrice a neka nemaju) {#}

 

Nisi ni nesto strasno pogrijesi sa kupovinom aparata. Ispocetka ce ti bit dobar pa ces, ako te fotografija povuce, htjeti nesto vise i kupit ces neki SLR. Onda ces shvatiti da je SLR super ali da ga nikad nemas uz sebe kad ti najvise treba pa ces kupiti nesto slicno ovome sto sam ti preporucio. Ja sam ti samo malo htio ubrzati taj proces kojeg sam i sam prosao.

16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
BlueMax kaže...

covjece shvati da je fotoaparat dobar onoliko koliko su mu dobre fotografije. Aparati koje ti linkas nisu losi (drago mi je da si se ostavio superzoomova) ali nisu losi u svojoj klasi. Olympus XZ-1 je aparat iz vise klase a kosta kao niza. To ti govorim a ti nikako da shvatis. Veliki zoomovi na aparatima sa srot senzorom i optikom su glupost. Svaki, ali bas svaki fotograf ce izmedju Olmpusa XZ-1 i bilo cega sto ti ovdje linkas izabrati XZ-1. Zato sto ima iskustvo i zna sta je bitno kod aparata a ne kao ti koji pricas o stvarima koje nisi ni vidio a kamoli radio s njima.

Sa ovakvom retorikom kakvu imas i znanjem kojeg nemas otidji na bilo koji ozbiljniji foto forum pa ce ti se prvo smijati par postova a onda te banirati.

Ovo sto ti sad pokusavas je ko da ja tebi pocmem mudrovati o buducim AMD procesorima o kojima ti znas sve traceve a ja nemam blage veze. Posto vidim da ti ne odustajes a nisi u stanju prihvatiti savjete nekoga puno iskusnijega u ovom podrucju, odustajem ja. Aj, laku noc!

To ja znam odavno kome to govoriš zapravo jel,Izlanuo se no danas večina ljudi ili korisnika traže od fotiča da nudi što više opcija i dobru sliku ali i što bolji video+što veči Optički Zoom.Cool

 

Pod Superzoom spada i mikrofon-manjkavi, Canon Powershot SX240/260HS te Panasonic DMC-TZ30 te Sony DSC-HX20V jer sva trojica imaju 20X Optički Zoom u malom pakovanju.Ak to nije Superzoom u tak malom tijelu, onda ne znam šta je s tim da je Canon model(fotka ispod) još i najmanji po dimenzijama od te spomenute trojke.{#}

 

Kad to sve zbrojiš nemam šta odustat, od Superzoom fotiča u malom pakovanju to je odlično rješenje pa nema problema.Forumaš je sam linkal Canon Powershot SX 500IS, koji ima 30X Optički Zoom i ako ga kupi opet bude ok s obzirom na njegove potrebe nema tu problema.No kak sam več i rekel taj Canon sa 30X Optičkim Zoom-om+klasičan CCD čip, ima lošije fotke od Canon Powershot SX230HS. Pa bi uloženo i dobiveno na kraju taj Canon bio najbolji izbor, s obzirom na cijenu a njegov 14X Optički Zoom je više nego dost u praksi ionako a sad šta če on izabrat nek još malo razmisli kaj drugo nema žurbe.{#}

 

http://www.protis.hr/products/details/digitalni-fotoaparat-canon-powershot-sx230hs-black/41843

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx230_hs_review/conclusion/

 

A čuj nemam ja šta odustat uopče,Nevinašce meni je sve jasno odavno ne trebaju meni ničiji savjeti u praksi vezano za fotkanje i fotiče te preporuke.Čim si uletio sa spomenom fotiča od 6500kn, u temi za fotiče do 2000+sitno kuna sve je jasno pravi cirkus usporedbe. Ne trebaš meni pametovat o ničemu, i svojim te mojim iskustvima jer pucaš na prazno bez pokriča a nigdar se nismo nit vidli. Dobro pogledaj kakve bezvezne usporedbe radiš, kompaktni extra Fuji za šmekere uz cijenu od 6500kn u ovoj temi jezuš kristuš.{#}

 

Olympus XZ-1 paket opcija nije dobar, dakle uloženo i dobiveno ko to ne shvača nikome ništa meni svejedno no to je tak i gotovo.Škrtare s punjačem baterija i smotanim punjenjem, poseban punjač je prilično skup ako ga trebaš kupit a mane fotiča su spomenute u onom gore

testu.


Za kraj opet isto pa kome milo ili drago, samo 4X Optički Zoom na takvom fotiču je Olimpus promašaj ili fulanac i točka. Da ima barem 10X Optički Zoom, to bi bilo super ali ništa Olimpus škrtarenje i gotovo no nisu oni usamljeni u škrtarenju to rade i druge firme.{#}{#}

 

 

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 0:37 (rambox).
12 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

4x opticki zoom nije skrtarenje nego dobar objektiv na dobrom aparatu. Da je zoom veci patila bi kvaliteta fotografije. Da je kvalitetan zoom objektiv cijena bi bila puno veca. Mnogima lako za shvatit, nekima tesko. Treci put ponavljam, a toliko ne trebam ponavljat ni sinu od 4 godine, da sam ti naveo primjer vrhunskog aparata sa zoomom od 0X i drugi sa zoomom od 3X, te naveo koji se zoomovi koriste na DSLR aparatima kako bi ti shvatio da je 30X zoom na aparatu od 2000kn marketinski trik koji puno vise stete donosi nego koristi. Isto ko sto previse megapixela na malom senzoru donosi vise stete nego koristi. 

 

 
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
BlueMax kaže...

 

Dodat cu jos ovo pa mozda shvatis o cemu pricam:

 

Dakle ista stranica, na koju si mi linkao DSC HX10V i gdje je dobio ocjenu "Highly reccomended", napravila je rewiew Olympusa XZ-1.

 

Sony u tom reviewu kosta 188£ a Olympus kosta 205£. Oba su za "value for money" kategoriju dobili 4 zvjezdice. Dakle oba su preporucena za svoju cijenu. Danas kad im je na nasem trzistu cijena identicna (+50kn Olympus) sta mislis koji je bolji u "value for money" kategoriji (to je ona kategorija sto ti kazes da ja ne znam sta znaci).

 

Procitaj oba reviewa.

 

Mane Olympusa:

 

- High cost - sto vise nije istina jer danas kod nas kosta jednako kao DSC HX10V

- Fiddly controls - sto je istina, kontrole su isprva malo  zbunjujuce no nakn malo prakse  covjek se navikne i nema nikakvih problema

 

 

Mane Sony-ja:

 

- Occasional purple fringing

- GPS use drains battery quickly

- Detail suffers as ISO increases

 

Ovo za GPS je nebitno a ostalo ti valjda ne treba prevoditi.

 

Zakljucak o jednom i drugom aparatu:

 

SONY - The Sony Cyber-shot HX10v has an abundance of features, and performs well.

 

OLYMPUS - This is a compact that breaks new ground and is well worth a look

________________________________________________________________

 

Eto, pobio sam te tvojim vlastitim argumentima i reviewima stranice koje si ti linkao iako ja kod usporedbe aparata vise volim kad se usporedjuju fotografije a ne reviewi ili specifikacije.

 

Ko prvo nabrajat mane Sony-u,{#} nema baš previše smisla kaj se tiče fotki i smetnji kod večeg ISO jer je foto senzor drastično manji u odnosu na Olimpus.Nevinašce

 

Odi malo pogledaj druge testove tog Olimpusa,Smijeh nemaju svi isto mišljenje pa su pronašli još mana itekak.E sad ide ono bitno jel fučkaj ga, pa kakav je to fotič za fotografe sa velikim senzorom kad ima Fiddly Controls ili zbunjujuče kontrole. Pa to na takvom fotiču mora bit jedan od prioriteta/kvaliteta sučelja i kontrola, suma sumarum to je još jedan Olimpus ozbiljan fulanac bez greške.Izlanuo se

 

A molim te di si ti to gledal cijene kod nas jel, jer smo u Hrvatskoj ajd pogledaj opet ovo dole pa ti bude sve jasno Sony DSC-HX10V košta 1600kn. Kolko ono košta Olimpus jel, kolko ja vidim Olimpus model košta okvirno 500kn više kaj ne.Izlanuo se

 

http://www.jeftinije.hr/foto/digitalni-fotoaparati/kompaktni-digitalni-fotoaparati/olympus-digitalni-fotoaparat-xz-1-crni_-_CX00184799

 

http://www.svijet-medija.hr/p/Fotoaparat-SONY-DSC-HX10VB/38230/

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 1:04 (rambox).
14 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

Stvarno ste mu pomogli, nema šta. Nakon ove diskusije dobro ak je čovjek više siguran u svoju seksualnost, a kamoli koji fotić da uzme.

I possess a skill to google.
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 0:45 (Minoza).
Moj PC  
9 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Minoza kaže...

Stvarno ste mu pomogli, nema šta. Nakon ove diskusije dobro ak je čovjek više siguran u svoju seksualnost, a kamoli koji fotić da uzme.

Tako ti to ide kad krene rasprava,Nevinašce no kupnja fotiča nije hitnost samo polako ja sam na prošloj stranici nabrojal modele nekoliko njih koji su dobri to je ono bitno.E sad ima testova kolko hočeš u praksi, od renomiranih stranica na internetu di se može uvjerit šta je ok kupnja no uloženo i dobiveno+opcije nije baš lako shvatljiva stvar izgleda.Cool

 

Kak sam več rekel Canon Powershot SX230HS, 1200kn pa još doda jednu dodatnu bateriju+80kn i eto nema frke.Taj fotič daje bolje fotke od Canon Powershot SX500 IS, i na kraju je uštedio 700kn kud češ bolje kad se sve zbroji to je odlična opcija.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

Nerazumijem se kao sto sam i rekao. {#}

I stvarno sad nemam pojma sta da radim.

 

Dali si sto posto siguran da SX230 daje bolje fotke i zbog cega je to tako u odnosu na SX500IS?

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx230_hs_review/specifications/

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx500_is_review/specifications/

 

Koliko je bitan focal lenght? SX230 ima duplo vise.

 

I kad vidim slike oba...

SX500IS mi je ljepsi i daje dojam robusnosti a meni je to super.

 

Ma nemam vise pojma, uzet cu jednokratni fotoaparat za 120kn.{#}

 

Ali zasto je ovaj onda 800kn jeftiniji ako je bolji? {#}

 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 11:47 (Praedator).
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
protjeran
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

zemi si taj sx500 i odi vise uzivati u slikanju a ta razlika u famoznoj kvaliteti slike je zanemariva koju ti i s povecalom neces viditi...{#} (ak nis drugo barem lici na fotic kakav si i sam na pocetku htio:)

Rasturam na Intel Core™ i7-920 @ 4.2Ghz + Sapphire Dual-X 7950 with Boost Edition 3GB 1150/1575mhz
Moj PC  
2 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Stjepanj kaže...

zemi si taj sx500 i odi vise uzivati u slikanju a ta razlika u famoznoj kvaliteti slike je zanemariva koju ti i s povecalom neces viditi...{#} (ak nis drugo barem lici na fotic kakav si i sam na pocetku htio:)

Ma neznam vise, sad me strah bilo sto uzeti.{#}

 

Ako uzmem sx230 ruzan mi je, ako uzmem sx500 nije to ta kvaliteta.

Olympus necu, samo Nikon i Canon a nesto drugo do 2000kn sa izgledom kao sx500 nema.

 

Ma... necu nista ni uzimati, samo cu se zeznuti.

 

 

EDIT: Sta TD? Pun mi vas je kufer sa tim TD. Nadite si hebeni zivot vise.

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 23:56 (Praedator).
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Praedator kaže...

Nerazumijem se kao sto sam i rekao. {#}

I stvarno sad nemam pojma sta da radim.

 

Dali si sto posto siguran da SX230 daje bolje fotke i zbog cega je to tako u odnosu na SX500IS?

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx230_hs_review/specifications/

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx500_is_review/specifications/

 

Koliko je bitan focal lenght? SX230 ima duplo vise.

 

I kad vidim slike oba...

SX500IS mi je ljepsi i daje dojam robusnosti a meni je to super.

 

Ma nemam vise pojma, uzet cu jednokratni fotoaparat za 120kn.{#}

 

Ali zasto je ovaj onda 800kn jeftiniji ako je bolji? {#}

 

Pa imaš na linkovima oba testa di je problem,Izlanuo seno izgleda ne vidiš di je razlika pa ču ja izvuč ono najbitnije i to fino izdvojit.Ko drugo fotič se ne kupuje prema izgledu, ok Powershot SX500IS recimo ljepše izgleda i bolje če ležat u ruci no s kvalitetom fotki i što manjim šumom na večem ISO to nema nikakve veze.Još jednom ponavljam Canon Powershot SX500IS, košta tolko kolko košta zbog velikog Optičkog Zoom-a koji je skup. U praksi veči Optički Zoom=veča cijena, a 30X Optički Zoom nije mala stvar i to košta itekako eto ti sad dole izvučeno ono najbitnije.Cool

 

 

Canon Powershot SX500 IS


-Foto senzor klasičan CCD/16 Megapixela

 

"Disappointingly at low ISO, the Canon PowerShot SX500 IS is already suffering from noise issues which can be seen, albeit at full magnification. Slight colour distortion and salt and pepper noise is poking through the darker areas of the images. Edge definition is ok at ISO 100 but it threatens to reduce quickly. As we climb through the sensitivity settings, colour noise takes a bit of a back seat for artefacts and salt and pepper noise to become more aggressive around ISO 400.

Image quality starts to break down around ISO 800 with noticeable noise at normal viewing distance. Up close sees noise reduction software battling to maintain an air of quality. By the end setting of ISO 1600, edge definition has broken - although there's still a degree of image quality, noise affects all areas of the picture with streaks of green in the darker areas."


 

 

Canon Powershot SX230 HS

 

-Foto senzor Back Illuminated ili B.I.S CMOS/12 Megapixela

 

"The Canon PowerShot SX230 HS produces images of very good quality. It recorded noise-free images at ISO 100, 200 and 400, with some noise and slight colour desaturation at ISO 800. ISO 1600 shows more obvious noise and loss of colour but still remains perfectly usable, and even the fastest setting of ISO 3200 doesn't suffer too badly.

The Canon PowerShot SX230 HS handled chromatic aberrations well, with limited purple fringing effects appearing only in high contrast situations and generally at the edges of the frame. The built-in flash worked well indoors, with no red-eye and good overall exposure. The night photograph was excellent, with the maximum shutter speed of 15 seconds being long enough for most after-dark shots."

 

 

 

Dakle sad je valjda sve jasno, koji model radi bolje fotke sa daleko manje šuma/više ISO postavke a razlika u cijeni je 800kn a to je itekak puno.Ako hočeš fotič koji štanca bolje fotke, no nije baš maneken uzmi SX230HS + još dvije zamjenjske baterije=160kn to je najoptimalnije i eto 650kn ostane u đepu.{#}

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 14:04 (rambox).
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
rambox kaže...

 

 

Dakle sad je valjda sve jasno, koji model radi bolje fotke sa daleko manje šuma/više ISO postavke a razlika u cijeni je 800kn a to je itekak puno.Ako hočeš fotič koji štanca bolje fotke, no nije baš maneken uzmi SX230HS + još dvije zamjenjske baterije=160kn to je najoptimalnije i eto 650kn ostane u đepu.{#}

 

 

I gorak okus u ustima dok u ruci drži nešto što mu se ne sviđa. Ne znam prema ovome baš i ne podnosi dobro šum. Ponekad je važniji filing koji imaš u glavi dok slikaš nego sve tehničke novotarije. Na kraju krajeva neće fotić sam slikat i jednostavno ispast dobro slika, važno je tko slika. I da slažem se da 2000kn nije samo tak za bacit. Moja preporuka ti je probaj otić u neku trgovinu fotoaparatima isprobat pogledat, ako ti neki poznanik ima fotoaparat možda možeš isprobat. Ali vjeruj mi badava ti super fotić ako ćeš ti biti jadan dok slikaš s njim. I btw tema je debelo u off otišla.

http://d-u-d.deviantart.com
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

evo moja dva centa doprinosa natezanju, tj raspravi.

 

1.  imate li vi neki od nabrojanih aparata ili samo sudite po specifikacijama?

 

Moja preporuka aparata od 1900kn bez najmanje zamjerke!

 

Canon Power Shot SX240 HS

 

 

 

prije nekoliko mjeseci, u roku hitno mi je trebao kompaktni aparat.   samo me zanimalo jedno, sto vjernija slika, boje, kontrast.  nikakav zoom, uber-pixeli, gps i sl.

procesljam par reviewa i ovaj recenzent je bio kljucan...

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx240_hs_review/

 

na skydrive folderu za sada imam 1600 njegovih fotki. 

 

- zoom je bolestan, premda ga ja ne koristim

- IS stabilizacija je svetinja

- multi fokus je toliko pametan,da se zapitam kako su to izveli

- vjerne, vjerne i vjerne boje

- uglavnom simam video u 720p, rijetko 1080p (jedina mana je, dok snimate video i zumirate, pomuci se sa fokusiranjem)

- baterija traje i traje...jedino je full hd video voli papat

 

Nemam apsolutno nikakve primjedbe na uredjaj.  dapace jos sam pod dojmom i ne sjecam se kada sam kupio neki gadget koji je premasio moja ocekivanja kao ovaj Canon.

 

Na trzistu mu je neki dan predstavljen nasljednik, pa tko voli neka priceka!

 

isricavam se na smetnji,sad mozete nastaviti ;)

 

 

 

 

 

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
2 0 hvala 2
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Dud kaže...
rambox kaže...

 

 

Dakle sad je valjda sve jasno, koji model radi bolje fotke sa daleko manje šuma/više ISO postavke a razlika u cijeni je 800kn a to je itekak puno.Ako hočeš fotič koji štanca bolje fotke, no nije baš maneken uzmi SX230HS + još dvije zamjenjske baterije=160kn to je najoptimalnije i eto 650kn ostane u đepu.{#}

 

 

I gorak okus u ustima dok u ruci drži nešto što mu se ne sviđa. Ne znam prema ovome baš i ne podnosi dobro šum. Ponekad je važniji filing koji imaš u glavi dok slikaš nego sve tehničke novotarije. Na kraju krajeva neće fotić sam slikat i jednostavno ispast dobro slika, važno je tko slika. I da slažem se da 2000kn nije samo tak za bacit. Moja preporuka ti je probaj otić u neku trgovinu fotoaparatima isprobat pogledat, ako ti neki poznanik ima fotoaparat možda možeš isprobat. Ali vjeruj mi badava ti super fotić ako ćeš ti biti jadan dok slikaš s njim. I btw tema je debelo u off otišla.

Gledam kaj si napisal i čudom se čudim,Belji se a šta ti s čime uopče uspoređuješ zapravo pa pobrkal si kruške s jabukama totalno. Sory ali ili imaš loš vid jel,ili uopče ne znaš kak izgleda šum na fotki trečeg nema a izgleda da nisi niti test pročital do kraja.Daš link na recimo usporedni test tri fotiča, i onda napišeš ovo gore kaj sam podebljal i ok nema frke ali................Izlanuo se

 

A pogledaj sad šta su u tom usporednom testu zaključili, a prevod nije potreban valjda jel e sad me baš zanima zakaj onda spominješ šum jel?Nevinašce

 

http://www.cameralabs.com/reviews/Canon_PowerShot_SX230_HS/verdict.shtml

 

 

 

Canon PowerShot SX230 HS verdict

"It's hard not to like the Canon PowerShot SX230 HS. It's slim, light and, for a travel zoom with a 14x optical range, amazingly compact as well as stylish. Canon's downward step from a 14.1 to 12.1 Megapixel sensor might be seen as a bit of a gamble, but it's paid off: in our real life resolution and low light high ISO sensitivity tests the Powershot SX230 HS beat its closest rivals in the travel zoom market by a clear margin with visibly superior image quality.

There are a few niggles. The lens suffers from chromatic aberration (or perhaps more fairly, the camera doesn't correct fringing), the flash annoyingly pops up when it doesn't need to, the GPS was inconsistent and the battery life could be better. More significantly, while it seems churlish to complain about the flexibility of a 14x, 28-392mm zoom, the fact is the PowerShot SX230 HS is now out-gunned by its rivals, particularly at the wide end, where a wider 24mm equivalent is becoming commonplace. Such super-wide angle coverage can really help when faced by an expansive landscape, large building or big group shot, or at times when you simply can't step back any further. These downsides prevent the SX230 HS from earning our highest rating.

But on the plus side, the SX230 HS offers an excellent range of shooting modes, great video features, a lot of fun unique stuff like Creative filters and smart shutter features, and the best quality images of any pocket super-zoom in its class. If you can live with the fact that it lacks the super wide angle view and fast shooting modes of its competitors, then it has a lot going for it."

 

 

 

Normalno da fotič sam ne slika,Izlanuo se badave ti dobar alat ako ga ne znaš iskoristit no Canon Auto Mod za totalno neupučene radi dobar posel itekak.Ostali koji znaju iskoristit manualne kontrole, ili da barem dobro iskoriste takozvani Program Mod ako ne znaju šta s manualnim kontrolama neče imat problema bit če dobre fotke i to je to.

 

Za neupučene nije loše spomenut i ovo, Canon Powershot SX230HS je model iz 2011 godine i onda se uspoređivo s ondašnjim modelima suparnika.U 2012 godini taj gore spomenuti Canon, dobio je nasljednika u Powershot SX240HS koji prema testovima daje slike vrlo dobre kvalitete znači nema razlike u odnosu na stariji model.

 

 

Na kraju tema uopče nije otišla u oftopic tu se samo radi o široj raspravi. No ovaj tvoj post je fakat promašen skroz, vezano za ono kaj sam podebljal kakvi te šumovi spopali fučkaj ga.Smijeh

 

 

 

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put ned 31.3.2013 22:34 (rambox).
16 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

znam da je bila na bolu najava, pa sam je nasao.   stizu nasljednici sx 270 i 280.

 

http://www.bug.hr/vijesti/stigli-nam-novi-canoni/122662.aspx

 

sumnjam da ce biti odstupanja u kvaliteti perfomansi kao sto nije bilo ni u posljednje dvije godine.  

 

mogu vam reci da su recenzenti na vecini sajtova dosta korektni i objektivni.  mislim da se nemoze pogrijesiti pri odabiru,ako 2-3 provjerena recenzenta izvuku slicne zakljucke.   ja sam na taj nacin napravio izbor i kupnju, te sam prezadovoljan.

expert za istrazivanje ruda i gubljenje vremena na bol-u.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
torrente kaže...

evo moja dva centa doprinosa natezanju, tj raspravi.

 

1.  imate li vi neki od nabrojanih aparata ili samo sudite po specifikacijama?

 

Moja preporuka aparata od 1900kn bez najmanje zamjerke!

 

Canon Power Shot SX240 HS

 

 

prije nekoliko mjeseci, u roku hitno mi je trebao kompaktni aparat.   samo me zanimalo jedno, sto vjernija slika, boje, kontrast.  nikakav zoom, uber-pixeli, gps i sl.

procesljam par reviewa i ovaj recenzent je bio kljucan...

 

http://www.photographyblog.com/reviews/canon_powershot_sx240_hs_review/

 

Izgleda da si previdel taj dio mog posta link ispod,Nevinašce na prošloj stranici(odi na kraj posta) sam spomenul problem oko tog Canon modela. Imal sam ga i ja no ne zadugo nažalost, problem s mikrofonom fučkaj ga sad Canon je zasral taj model ovisi od serije do serije. Šanse su prilično velike da dobiš uređaj, sa lošim mikrofonom i eto ja sam taj kojeg je zapalo baš to no nisam jedini ima nas ohoho kaj moš ništa.Smijeh

 

Inače taj model košta 1500kn trenutno, ali slaba korist od toga kad uređaj ima nezgodnu manu i onda imaš problema.Nevinašce

 

http://www.bug.hr/forum/topic/digitalni-fotoaparati/digitalni-fotoaparat-do-2000kn-molim-pomoc/183915.aspx?page=0&jumpto=3567101&sort=asc&view=flat

 

torrente kaže...

znam da je bila na bolu najava, pa sam je nasao.  stizu nasljednici sx 270 i 280.

 

http://www.bug.hr/vijesti/stigli-nam-novi-canoni/122662.aspx

 

sumnjam da ce biti odstupanja u kvaliteti perfomansi kao sto nije bilo ni u posljednje dvije godine.  

 

mogu vam reci da su recenzenti na vecini sajtova dosta korektni i objektivni.  mislim da se nemoze pogrijesiti pri odabiru,ako 2-3 provjerena recenzenta izvuku slicne zakljucke.   ja sam na taj nacin napravio izbor i kupnju, te sam prezadovoljan.

A čuj jedno je 1000% sigurno, na novim modelima Canon PowershotSX270/280HS više nema problema s mikrofonom. To su sredili sasvim drukčijom orjentacijom, ili rasporedom stereo mikrofona i još nekim doradama na tom polju itd.Glavna novost na tim modelima je najnoviji Canon DIGIC6 foto procesor, a stari Powershot SX240/260HS ima Canon DIGIC5 procesor.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

Ok procitao sam sve.

 

230 radi kvalitetnije slike i jeftiniji je, i ruzan mi je.

 

500 ima dobar zoom, malo losije slike i ljepsi mi je.

 

240 je 300kn jeftinija i radi dobre slike, ruzan mi je.

 

Da djaba mi vase brojke od ISO i te stvari jer ja nemam pojma o tome.

 

Zanima me samo koliko to moze biti nekvalitetna slika Canonovog fotoaparata od 2000kn?

 

Do sada sto sam pregledao na internetu slike slikane sa 500 su me se dojmile, kao sto sam rekao, neslikam profesionalno, nikada ni necu, trebam ga da mi je tu za slikanje proslava,

pasa, komponenti i opcenito kucista kompjutera, kada odem na izlozbu automobila i opcenito za obicnog covjeka koji voli zabiljeziti bitne stvari u zivotu samo da me podsjete na te trenutke.

Tu i tamo nesto sto mi je fora, najvise na dnevnom svjetlu.

 

Sve sto sam do sada slikao mobitelom. 

 

Samo sto sada zelim malo bolji osjecaj slikanja i malo ljepse slike a da pri tome imam sta drzati u ruci.

 

Sumovi na slikama, iskreno nemam pojma sta je to, na slici jedino vidim zrnatost slike kada je kao zamucena ili sa malo piksela ili sta vec. 

Nikada nisam imao fotoaparat tako da neocekujem cuda nego nesto skromno ali barem duplo bolje od kamere na samsung galaxy s2.

 

Jos se premisljam izmedu 500 i 230. Dali zrtvovati izgled za bolju kvalitetu slike koju vjerovatno moje oko nebi ni primjetilo niti bi ikada takav fotoaparat u potpunosti iskoristio.

 

 

Što hladnije to bolje :)
Moj PC  
2 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Praedator kaže...

Ok procitao sam sve.


Jos se premisljam izmedu 500 i 230. Dali zrtvovati izgled za bolju kvalitetu slike koju vjerovatno moje oko nebi ni primjetilo niti bi ikada takav fotoaparat u potpunosti iskoristio.

 

 

Odluka je na tebi da kaj drugo,{#} znači na jednoj strani imaš fotič koji ti se ne sviđa baš košta 1200kn i radi vrlo dobre fotke.Na drugoj strani imaš drugi fotič, koji košta 2000kn radi lošije fotke te bolje leži u ruci i sviđa ti se itd.Cool

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

Ma, uzet cu SX230HS.

Jeftiniji je i ima bolje slike.

 

Nemogu protiv kvalitete nikako, a mozda mi se i svidi kada ga vidim uzivo {#}

 

EDIT: TD na sta??? {#}

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2013 11:19 (Praedator).
Moj PC  
1 2 hvala 0
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
rambox kaže...

Gledam kaj si napisal i čudom se čudim,Belji se a šta ti s čime uopče uspoređuješ zapravo pa pobrkal si kruške s jabukama totalno. Sory ali ili imaš loš vid jel,ili uopče ne znaš kak izgleda šum na fotki trečeg nema a izgleda da nisi niti test pročital do kraja.Daš link na recimo usporedni test tri fotiča, i onda napišeš ovo gore kaj sam podebljal i ok nema frke ali...............Izlanuo se

Dobro, priznam možda sam se prenaglil malo. {#}  A kaj je šum jako dobro znam, moj fuji s2950 je zaljubljen u šum več nakon iso 200. Ali kaj hoću sa svojim postovima reči je to da...kvaliteta je bitna, ali zadovoljstvo kupljenim je bar meni još važnije. Kad nekaj dugo želiš, onda želiš uživati u tome.  Kad sam kupoval fuji-a bio je najpovoljniji. Prije njega sam imao obični kompakt, i kad sam primio fuji u ruke bilo je to onak...guuuušt...nakon ovog malog idiota(dobro današnji idioti su pametniji od nas :P ) Evo ne bum se više mješal u temu. Samo molim začetnika teme da primi u ruke i ako može proba svaki fotić pa onda neka odluči. I sretno.

http://d-u-d.deviantart.com
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Praedator kaže...

Ma, uzet cu SX230HS.

Jeftiniji je i ima bolje slike.

 

Nemogu protiv kvalitete nikako, a mozda mi se i svidi kada ga vidim uzivo {#}

Pocimas razmisljati u dobrom smijeru.

Mozda bi bilo dobro da malo pricekas da se na nasem trzistu pojavi Nikon P330 (dok cekas morat ces ustedjeti jos 600-700kn jer sumnjam da ce biti ispod 2600-2700=

11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
BlueMax kaže...
Praedator kaže...

Ma, uzet cu SX230HS.

Jeftiniji je i ima bolje slike.

 

Nemogu protiv kvalitete nikako, a mozda mi se i svidi kada ga vidim uzivo {#}

Pocimas razmisljati u dobrom smijeru.

Mozda bi bilo dobro da malo pricekas da se na nasem trzistu pojavi Nikon P330 (dok cekas morat ces ustedjeti jos 600-700kn jer sumnjam da ce biti ispod 2600-2700=

Mislim da bi to bilo pretjerivanje, nisam toliko zagrizeni fotograf.

Kao sto sam naveo nekoliko puta, ako je bolji od mobitela meni je dobar. {#}

Što hladnije to bolje :)
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Praedator kaže...
BlueMax kaže...

Mislim da bi to bilo pretjerivanje, nisam toliko zagrizeni fotograf.

Kao sto sam naveo nekoliko puta, ako je bolji od mobitela meni je dobar. {#}

Cuj, opet trebas gledati da je sto bolji. 2000kn je iznos taman negdje na granici izmedju osrednjih i dobrih aparata.

Ko da si cijeli zivot vozio Yuga, sad si skupio 20 000€ i ides kupit novi auto i razmisljas "ja sam do sad vozio Yuga, meni je sve dobro". Uvijek trebas gledati sta je najbolje sto mozes dobit za svoj novac.

OVDJE imas jednu zanimljivo slozenu listu najboljih kompakt aparata (po kriteriju best buy). Svi su ti aparati skuplji od onoga sto ti trazis, neki cak duplo pa i vise. Na listu se uspio ugurati i Nikon P330 kojeg sam ti ranije spomenuo. Ova lista ti nazalost nece posluziti da odaberes jedan od njih ali moze ti ukazati koji su danas najbitniji faktori koji odredjuju koliko je neki aparat dobar.

 

11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
BlueMax kaže...
Praedator kaže...
BlueMax kaže...

Mislim da bi to bilo pretjerivanje, nisam toliko zagrizeni fotograf.

Kao sto sam naveo nekoliko puta, ako je bolji od mobitela meni je dobar. {#}

Cuj, opet trebas gledati da je sto bolji. 2000kn je iznos taman negdje na granici izmedju osrednjih i dobrih aparata.

Ko da si cijeli zivot vozio Yuga, sad si skupio 20 000€ i ides kupit novi auto i razmisljas "ja sam do sad vozio Yuga, meni je sve dobro". Uvijek trebas gledati sta je najbolje sto mozes dobit za svoj novac.

OVDJE imas jednu zanimljivo slozenu listu najboljih kompakt aparata (po kriteriju best buy). Svi su ti aparati skuplji od onoga sto ti trazis, neki cak duplo pa i vise. Na listu se uspio ugurati i Nikon P330 kojeg sam ti ranije spomenuo. Ova lista ti nazalost nece posluziti da odaberes jedan od njih ali moze ti ukazati koji su danas najbitniji faktori koji odredjuju koliko je neki aparat dobar.

 

Jasno mi je ali za 1200kn necu naci nista bolje od sx230hs, jos uzmem bateriju i malo dodatne opreme i super.

Tako da sam definitivno odlucio uzeti canon sx230 u crnoj boji.

 

http://www.ekupi.hr/Canon-digitalni-fotoaparat-Powershot-SX230hs-crni-241393.aspx

 

Moze lock na temu.

 

P.S. Nepostoji savrsena kupnja ;) uvijek ima malo bolje za malo vise i to moze ici u nedogled. 

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2013 13:41 (Praedator).
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Praedator kaže...

 

Jasno mi je ali za 1200kn necu naci nista bolje od sx230hs, jos uzmem bateriju i malo dodatne opreme i super.

Tako da sam definitivno odlucio uzeti canon sx230 u crnoj boji.

 

http://www.ekupi.hr/Canon-digitalni-fotoaparat-Powershot-SX230hs-crni-241393.aspx

 

Moze lock na temu.

 

P.S. Nepostoji savrsena kupnja ;) uvijek ima malo bolje za malo vise i to moze ici u nedogled

ima, ali cesto ima i malo gore za malo vise. toga se treba paziti.

 

SX230HS je dobar izbor za tu cijenu. Bolji od skupljeg SX240HS.

16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Praedator kaže...

Jasno mi je ali za 1200kn necu naci nista bolje od sx230hs, jos uzmem bateriju i malo dodatne opreme i super.

Tako da sam definitivno odlucio uzeti canon sx230 u crnoj boji.

 

http://www.ekupi.hr/Canon-digitalni-fotoaparat-Powershot-SX230hs-crni-241393.aspx

 

Moze lock na temu.

 

P.S. Nepostoji savrsena kupnja ;) uvijek ima malo bolje za malo vise i to moze ici u nedogled. 

Evo ti i pokoji koristan savjet usput, ko prvo ugasi GPS na tom fotiču u postavkama to ti ionak neče trebat sigurno a gadno ždere baterije.Ko drugo na Windowse ništa nemoj instalirat, od onih dodataka sa Canon CD medija koje dobiš uz fotič to ti uopče ne treba zapravo.Cool

 

Fotič spajaš na komp vrlo jednostavno, ko prvo fotič mora bit ugašen onda ga spojiš prek USB na komp.Kad si spojil fotič na komp samo ga upališ, i pričekaš dok odradi prvo prepoznavanje i to je to eto ti njegove ikone u My Computer.Sad tu moš radit s fotkama ko na Windowsima, fotke moš brisat direkt sa fotiča iz Windowsa lako i jednostavno ko i obično a fotke na Windowse tj disk kopiraš Copy/ Paste načinom i nema frke.

 

Fotič odpajaš sa kompa obrnutim postupkom, znači zatvori folder s njegovim fotkama pa ugasi fotič i tek onda ga moš isključit iz USB utora to je vrlo bitno.Ak još nemaš SDHC memorijsku karticu, onda si uzmi minimalno 8GB i to klase 10 karticu ništa manje od toga.SDHC kartica klase 10 ima veču brzinu čitanja, i zapisivanja kak se kaže što brže to bolje kod kopiranja u Windowsima a pogotovo zbog snimanja HD videa to je obavezno.

 

Za kraj eto ti dole na Yutube, tip fino pojašnjava opcije i mogučnosti na Powershot SX/HS modelima fotiča kako šta podesit itd.Ima četri djela njegovih uputa ovo dole je prvi dio, pa to pogledaš i nema frke a kaj se tiče dodatne baterije da ona je obavezna.Ništa bez druge baterije bez greške, no ako hočeš bit komotan i bez brige preporučam uzet dvije zamjenske baterije srečom nisu skupe a ovo dole je model za taj Canon koju buš ti kupil.{#}

 

http://www.webshop.fotosvijet.com/baterije-i-punjaci/zamjenske-baterije-li-ion-i-nimh/canon/baterija-canon-nb-5l-1150mah

 

http://www.ekupi.hr/Memorijska-kartica-Kingston-SD-8GB-HC-Class10-SD10V/8GB-193172.aspx

 

 

 

 

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
11 godina
neaktivan
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
rambox kaže...
Praedator kaže...

Jasno mi je ali za 1200kn necu naci nista bolje od sx230hs, jos uzmem bateriju i malo dodatne opreme i super.

Tako da sam definitivno odlucio uzeti canon sx230 u crnoj boji.

 

http://www.ekupi.hr/Canon-digitalni-fotoaparat-Powershot-SX230hs-crni-241393.aspx

 

Moze lock na temu.

 

P.S. Nepostoji savrsena kupnja ;) uvijek ima malo bolje za malo vise i to moze ici u nedogled. 

Evo ti i pokoji koristan savjet usput, ko prvo ugasi GPS na tom fotiču u postavkama to ti ionak neče trebat sigurno a gadno ždere baterije.Ko drugo na Windowse ništa nemoj instalirat, od onih dodataka sa Canon CD medija koje dobiš uz fotič to ti uopče ne treba zapravo.Cool

 

Fotič spajaš na komp vrlo jednostavno, ko prvo fotič mora bit ugašen onda ga spojiš prek USB na komp.Kad si spojil fotič na komp samo ga upališ, i pričekaš dok odradi prvo prepoznavanje i to je to eto ti njegove ikone u My Computer.Sad tu moš radit s fotkama ko na Windowsima, fotke moš brisat direkt sa fotiča iz Windowsa lako i jednostavno ko i obično a fotke na Windowse tj disk kopiraš Copy/ Paste načinom i nema frke.

 

Fotič odpajaš sa kompa obrnutim postupkom, znači zatvori folder s njegovim fotkama pa ugasi fotič i tek onda ga moš isključit iz USB utora to je vrlo bitno.Ak još nemaš SDHC memorijsku karticu, onda si uzmi minimalno 8GB i to klase 10 karticu ništa manje od toga.SDHC kartica klase 10 ima veču brzinu čitanja, i zapisivanja kak se kaže što brže to bolje kod kopiranja u Windowsima a pogotovo zbog snimanja HD videa to je obavezno.

 

Za kraj eto ti dole na Yutube, tip fino pojašnjava opcije i mogučnosti na Powershot SX/HS modelima fotiča kako šta podesit itd.Ima četri djela njegovih uputa ovo dole je prvi dio, pa to pogledaš i nema frke a kaj se tiče dodatne baterije da ona je obavezna.Ništa bez druge baterije bez greške, no ako hočeš bit komotan i bez brige preporučam uzet dvije zamjenske baterije srečom nisu skupe a ovo dole je model za taj Canon koju buš ti kupil.{#}

 

http://www.webshop.fotosvijet.com/baterije-i-punjaci/zamjenske-baterije-li-ion-i-nimh/canon/baterija-canon-nb-5l-1150mah

 

http://www.ekupi.hr/Memorijska-kartica-Kingston-SD-8GB-HC-Class10-SD10V/8GB-193172.aspx

 

 

 

 

Svaka cast i hvala na opseznoj pomoci.

 

Skratio si mi trazenje i greske koje bi vjerovatno napravio da me nisi na to upozorio.

 

Imas li nekakav link na 8gb memorijsku karticu? Tu neku 10 sto spominjes.

 

Hvala jos jednom na svemu.

Što hladnije to bolje :)
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2013 15:10 (Praedator).
11 godina
neaktivan
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
BlueMax kaže...
Praedator kaže...

 

Jasno mi je ali za 1200kn necu naci nista bolje od sx230hs, jos uzmem bateriju i malo dodatne opreme i super.

Tako da sam definitivno odlucio uzeti canon sx230 u crnoj boji.

 

http://www.ekupi.hr/Canon-digitalni-fotoaparat-Powershot-SX230hs-crni-241393.aspx

 

Moze lock na temu.

 

P.S. Nepostoji savrsena kupnja ;) uvijek ima malo bolje za malo vise i to moze ici u nedogled. 

ima, ali cesto ima i malo gore za malo vise. toga se treba paziti.

 

SX230HS je dobar izbor za tu cijenu. Bolji od skupljeg SX240HS.

Po sadašnjem stanju to je tak,Izlanuo se ali samo zato jer loš mikrofon na SX240HS stvara lošu sliku o tom uređaju kaj moš ništa.Iako ta mana s mikrofonom nema veze s kvalitetom fotki ili videa, jako ruši reputaciju uređaja i njegovu isplativost kupnje nažalost jer video s takvih zvukom je blago rečeno loš.Ako dajem 1500kn za uređaj, onda hoču da on nema ovakve nezgodne mane kao u mom slučaju i puno drugih kupaca istog modela.

 

No kad bi znao da če sigurno kupit ili dobit, SX240HS iz serije di nisu zahebali mikrofon onda bi bez razmišljanja išla preporuka na SX240HS iako je 300kn skuplji bez dileme.U tom slučaju bi i ja imal taj model doma, no ništa od toga nažalost nisam imal sreče i gotovo. Cool

 

 

Kaj se tiče Powershot SX240HS, on je znatno unaprjeđen ili nadograđen u odnosu na SX230HS iako oba modela daju fotke iste kvalitete.Evo dole glavnih poboljšanja na SX240HS u odnosu na SX230HS, normlano znatno brži i napredniji procesor je najvažnije razlika kaj drugo.Nevinašce

 

Powershot SX 240HS

 

- Canon DIGIC5 procesor(SX230HS Canon DIGIC4)

 

- poboljšana Optička stabilizacija slike foto i video mod

 

- 20X Optički Zoom(SX230HS 14X)

 

- brzina snimanja 10 slika u sekundi(SX230HS 3 slike u sekundi)

 

- 3 Inch 4-3 LCD(SX230HS ima 16-9 /3 inch LCD neko više voli ovakav ekran a neko opet onaj klasični 4-3)

 

- ispravljene su neke sitne mane u odnosu na SX230HS, ali niti jedna mana nije bila vezana za kvalitetu slika a to je najbitnije

 

 

Praedator kaže...

 

Svaka cast i hvala na opseznoj pomoci.

 

Skratio si mi trazenje i greske koje bi vjerovatno napravio da me nisi na to upozorio.

 

Imas li nekakav link na 8gb memorijsku karticu? Tu neku 10 sto spominjes.

 

Hvala jos jednom na svemu.

Pa kaj ne vidiš dao sam link, moj prijašnji post Ekupi 8gb Kingston SDHC kartica tam di buš uzel taj fotič u tom dučanu odma uzmeš i SDHC karticu.Cool

 

Sad sam tek videl tvoj post, da taj Kingston model ak baš hočeš 16gb i nema problema.{#}

http://dambek.minus.com/mjf1iISZq
Poruka je uređivana zadnji put pon 1.4.2013 15:54 (rambox).
12 godina
offline
Re: Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc
rambox kaže...

Po sadašnjem stanju to je tak,Izlanuo se ali samo zato jer loš mikrofon na SX240HS stvara lošu sliku o tom uređaju kaj moš ništa.Iako ta mana s mikrofonom nema veze s kvalitetom fotki ili videa, jako ruši reputaciju uređaja i njegovu isplativost kupnje nažalost jer video s takvih zvukom je blago rečeno loš.Ako dajem 1500kn za uređaj, onda hoču da on nema ovakve nezgodne mane kao u mom slučaju i puno drugih kupaca istog modela.

 

No kad bi znao da če sigurno kupit ili dobit, SX240HS iz serije di nisu zahebali mikrofon onda bi bez razmišljanja išla preporuka na SX240HS iako je 300kn skuplji bez dileme.U tom slučaju bi i ja imal taj model doma, no ništa od toga nažalost nisam imal sreče i gotovo. Cool

 

 

Kaj se tiče Powershot SX240HS, on je znatno unaprjeđen ili nadograđen u odnosu na SX230HS iako oba modela daju fotke iste kvalitete.Evo dole glavnih poboljšanja na SX240HS u odnosu na SX230HS, normlano znatno brži i napredniji procesor je najvažnije razlika kaj drugo.Nevinašce

 

Powershot SX 240HS

 

- Canon DIGIC5 procesor(SX230HS Canon DIGIC4)

 

- poboljšana Optička stabilizacija slike foto i video mod

 

- 20X Optički Zoom(SX230HS 14X)

 

- brzina snimanja 10 slika u sekundi(SX230HS 3 slike u sekundi)

 

- 3 Inch 4-3 LCD(SX230HS ima 16-9 /3 inch LCD neko više voli ovakav ekran a neko opet onaj klasični 4-3)

 

- ispravljene su neke sitne mane u odnosu na SX230HS, ali niti jedna mana nije bila vezana za kvalitetu slika a to je najbitnije

 

SX 230 vs SX 240 - pobjednik SX230HS

 

slicna situacija kao kod Nikona P300 i P310. Kad je izasao P310 pricalo se kao da je rijec o nadogradnji. Vise megapixwla, novi procesor.... i naravno, bio je skuplji. Nakon nekog vremena pokazalo se da je po kvaliteti fotografije ipak slabiji tako da danas stari P300 kosta 2000kn a unaprijedjeni nasljednik 1700kn. Oba su odlicna aparata a P310 je bolji aparat od cijenom konkurentnog SX260HS.

 

 

12 godina
offline
Digitalni fotoaparat do 2000kn molim pomoc

Da mi je znati ko ovo stalno daje TD-ove u ovoj temi pa cak i na postove gdje covjek pita koju bi karticu kupio {#}

 
2 1 hvala 1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice