Soundbar-preporuka

poruka: 842
|
čitano: 515.522
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

Neko misljenje o ovome, vidim da je popularan brand u UKu

 

https://www.majority.co.uk/soundbars/everest/

Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
JuXo kaže...

Neko misljenje o ovome, vidim da je popularan brand u UKu

 

https://www.majority.co.uk/soundbars/everest/

 Koliko vidim po linku, ovaj Majority ima dobar dizajn, piše da su nutra zvučnici od Cambridge Audija, ali koliko vidim ima isti daljinac kao i većina jeftilena od soundbarova (moguće je i da su unutra sh*t komponente) te i dalje nema Atmos....

 

Na Amazonu košta 230£, ima ocjenu 4/5 i mix pozitivnih i negativnih iskustava, vidi se i da je nagrađivan, ali ne znam da li je to istina  Vidim da se zvučnici mogu maknuti i premjestiti na drugo mjesto....

 

Ili kao šta ti je kolega Zaporožac rekao, bolje ti sebi nabavi neki AVR sa Atmosom i 7.1 zvučnike, spoji i that's it. Za 200-300€ baš i nema high-end soundbarova (znači da ima Atmos i eARC) 

 

Recimo ova Yamaha: https://www.ebay.co.uk/p/15058381747?iid=325582116978 

 

Ima Atmos i DTS X, Bluetooth i 4 HDMI porta, ali košta malo više od ovog Majoritya (250£, ne znam da li je isplativo), samo da se oglas ne povuče ili proda 

 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

ne treba meni nesto super fensi, nije da imam fetis da mora biti najbolji zvuk, soundbar koji sam imao dosad je bio cisto neki prosjek, ovaj majority mi izgleda ok posto mogu maknut ta 2 zvucnika i stavit ih iza, i mogu biti spojeni stalno sa usb kabelom na punjacu pa ne moram punit svakih par sati

ja sam i tako u stanu, dnevna je stila 4,5 metra sa 4,5 metra, nista specijalno

sto se tice atmosa, da li je to uopce potrebno?

Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2023 20:40 (JuXo).
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
JuXo kaže...

sto se tice atmosa, da li je to uopce potrebno?

 Da, ako gledaš filmove prek Netflixa, jer većina filmova na njemu su u Atmos zvuku i zato je poželjno imati soundbar sa Atmosom, jer ako kupiš neki koji nema podržan Atmos, biti će ti malo mrsko za prebaciti u postavkama Netflixa na "obični" DD 5.1 ili DD+. Ovako, kada imaš soundbar sa Atmosom spojen, nećeš se zamarati oko nepodržanog audio formata, a kolega na prošloj stranici je napisao da je imao SN4 koji nema Atmos, i nije imao problema oko prebacivanja, on mu je sam automatski prebacio na obični DD 5.1, ali mislim da nije to tako kod ostalih brandova, kod nekih (mislim da to važi i za ovaj Majority) moraš ručno prebaciti na DD. Just saying 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put sri 5.4.2023 21:57 (Vavoom).
14 godina
offline
Soundbar-preporuka
Moj PC  
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
JuXo kaže...

 

Ovdje imaš reviewse i iskustva, doduše ne za taj model ali sličan: https://www.reevoo.com/p/jvc-th-d689b-2-1-wireless-sound-bar-with-dolby-atmos-1

 

 

Inače, dobra stvar kod ovog JVC-a je da ima Atmos (znači neće biti problema oko nepodržanog formata), ali nažalost nema eARC što je bitno kod kupnje soundbara, no TV ti i onako nema eARC...

 

Izgleda da i ovaj JVC je isto prepakirani kinez (ili slično), jer sam na Amazonu našao i Majority Sierru koja ima potpuno isti dizajn kao i ovaj JVC-ev model, a valjda i specifikacije 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 13:20 (Vavoom).
9 godina
offline
Soundbar-preporuka

JVC nažalost više nema ništa sa Victor Company of Japan.

 
1 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Tascam kaže...

JVC nažalost više nema ništa sa Victor Company of Japan.

 Zapravo, Victor Company of Japan još uvijek postoji, ali sad se to zove JVC Kenwood Corp., proizvode auto akustiku, kamere, projektore itd. 

 

Evo, ovdje si pogledaj: https://www.jvckenwood.com/en.html

 

Znam da je TV odjel prodat Vestelu, ali ne znam ko pravi ove soundbarove, po daljincu bih rekao da je TP Vision, tj. Phillips...

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put čet 6.4.2023 16:39 (Vavoom).
16 godina
offline
Soundbar-preporuka

Evo da bacim neke dojmove u vezi soundbara kojeg imam, riječ je o denonu s516h..

Nisam audiofil nego laik- amater, pa tako i shvatite ovaj osvrt

 

Prvo ono što mi nije dobro leglo

 

Komp je spojen na telku, a telka spojena na soundbar prek hdmia arc-a, daljinski ne dolazi uz soundbar, tak da sva podešavanja idu prek heos aplikacije koja je dobra, sve je pod rukom, ono što čovjeku treba, a brojni servisi koje podržava su dodatni plus, naravno, uvjet je bio da soundbar ima podršku za dts, što na moje neugodno iznenađenje neki soundbarovi nemaju a to je sramota, gledanje flimova prek ac3, aac je blago rečeno, koma, soundbar sam morao navinut da bi zvuk bio malo glasniji, tak da kod filmova gledam da ima dts.. 

 

Soundbar nema podršku za dolby atmos, kolko sam zakinut za njega ne znam, ali bez dodatnih stražnjih zvučnika, sumnjam da puno gubim što navedeni soundbar nema dolby atmos.

 

Ono što me smeta je: soundbar se pali s telkom, ak pustim mjuzu prek spotifya, a izvor zvuka je soundbar, zvuk ne dolazi iz dotičnog, nego, dok ugasim telku, onda zvuk počne svirat iz soundbara, ovo ne kužim zakaj je to tak, al još istražujem oko toga..

 

Ima četiri drivera - dva visoka i dva midbasa, na svakoj strani po x1 tweeter i x1 bas, sveukupno četiri zvučnika, u odnosu na današnje soundbarove koji imaju pet i više zvučnika, možda potonje bolje zvuči u filmovima, pretpostavljam, a vidim da neki proizvođači stavljaju drivere i na bočne strane za bolje širenje zvuka u prostoru..

 

E sad, ovaj denon nije primarno namijenjen za filmove, ono di briljira je muzika, auuu, pa tu rastura, pored njega su stereo zvučnici suvišni i to stvarno mislim 

Subwoofer se lijepo uklapa u zvučnu sliku, posebno kod muzike, a milina je dok se čuju svi instrumenti koji su prisutni u muzici, par puta sam se okrenuo oko sebe, fakat se čuju detalji da je to fantazija... Gledanje filmova je odlično, soundstage nije ogroman, prije bih rekao očekivan ali ovaj soundbar (sa četiri zvučnika)  tolko dobro odrađuje taj posao da je to odlično

Subwoofer me ugodno iznenadio, rekao bih, sub je mind blowing, da se razumijemo, nejde nisko da se čuju vibracije ili neko treperenje, ne tresu se kvake, nit ne opada žbuka sa zida, ne grmi, ne tutnji, a to je ono što mi je najbitnije, tolko se fino uklapa u soundbar da je to milina za slušat, unutra su dva drivera od 5.25" koja rade čuda, prema speckama, subwoofer je snage 80w (?) sam soundbar bi trebao imat oko 200w, ak se ne varam.. 

Na papiru brojevi djeluju solidno, odnosno ak spominjemo snagu soundbara, ne znam što je denon napravio, al napravio je maestralan posao i denonu treba skinut kapu za to.

 

Jučer sam gledao neke filmove ac3-aac codeci koje loše zvuče i spomenuo sam gore, morao sam pojačat do cca 55-60, da se zvuk iz filma jače čuje, reko sam sebi, pa ovo se solidno čuje, a pošto nema snage to sam i očekivao, al privremeno sam ostao malo razočaran, međutim specke na papiru su samo, specke na papiru, u praksi je stvar značajno drukčija, bolja naravno, tak da nek nikog ne zavarava ta "mala" snaga soundbara od kojih cca 250w.. Danas išao u potragu za filmovima s podrškom za dts codec tj audio zvučni zapis, to je sasvim druga priča, na cca 30-35 soundbar već grmi uz prisutne detalje u zvuku koje dolaze do izražaja, a subwoofer sam stavio na 0 a i da ga stavim na -1, -2 i dalje bi se odlično čuo, jučer sam subwoofer stavio na +3 zato jer sam imao filmove s ovim lošijim formatima (ac3-aac) poslije sam vratio na defaultne postavke (0). 

 

Ono o čemu razmišljam je, vratit denon radi ovih gluposti sa spotifyem, mislio sam ga zamijenit za polk magnifi mini ax, on ima sa strane stavljene visokotonce za bolje (kao) širenje zvuka u prostoru a ima pet zvučnika u onom malom soundbaru a i ima dolby atmos, (mada recenzije vele da nije baš nekaj) odskače od ostalih sistema radi samih malih gabaraita a vele da daje veliki zvuk uz odličan subwoofer, al još ću vidit..

 

Što sam očekivao odo vogo denona zapravo? Pa točno to, ovo je soundbar koji definitivno briljira u slušanju muzike, možda sam imao prevelika očekivanja u vezi ovog soundbara i gledanja filmova preko njega, možda bih s polk-om više dobio, ko zna.. Ali, za utjehu ovaj denon soundbar heos sistem ima podršku za bežično povezivanje s ostalim zvučnicima u HEOS seriji zvučnika, tak da danas-sutra mogu nakeljit dva stražnja zvučnika za surround zvuk..

 

Slušao sam u dućanu Bose 700+bose bass 500, navedeni subwoofer je malih gabarita a ima driver od 5.25", sub se fino čuje, ali i prostor u kojme sam slušao-gledao je manji a i akustički je u daleko boljoj poziciji nego moja soba koja je daleko od akustike Naravno, taj bose sistem košta (boli glava) duplo više od denona, al zato ne svira duplo bolje, denon ga šije uzduž i poprijeko što se tiče muzike a i u filmovima bose nije tolko bolji od denona, rekao bih, bose je bolji, mada bi se o tome dalo pričat; tak da bose ne opravdava većom cijenom ni u kojem slučaju, uglavnom denon može držat korak sa višestruko skupljim soundbarovima a bome može i nekima održat lekciju bar što se tiče slušanja mjuze na soundbaru..

 

Za one koji vele, "nabavi si stereo zvučnike ako želiš slušat muziku" rekao bih, "razmislite još jednom" Inače, namjena soundbara nije isključivo za slušanje (to je samo za usput) muzike, jer, tu se treba iskrcat brdo love, ali, u ovom slučaju to nije tako a denon je dokaz tomu, šteta što nema više soundbarova koji stavljaju naglasak na muziku, osim ak se ne gleda viši cjenovni rang, a i onda je upitno kolko to ima smisla..

 

Čak sam neko kratko vrijeme, onak bezveze gledao sennheiser ambeo plus, košta ko par kg tartufa A onda naletim na recenzije kao i iskustva korisnika da ne vrijedi tu lovu, posebice što na nekom područjima šteka i tu ga šije pojedini modeli koji su daleko jefitniji, tak da, fino se čuje taj ambeo plus, ali, za te novce ne smije biti kompromisa kao ni fušarenja kod završne obrade samog  soundbara a  na koji se korisnici žale, što je velika sramota. 

Neko je ovdje spomenuo da soundbar bez subwoofera je banana, čak bih se mogao s tim složit, ali ako se traži ugođaj kino zvuka, očito ništa bez 5.1 sistema tj fizičkih prisutnih zvučnika u prostoru koju onda definitivno daje dojam ugođaj gledanja filmova, rekli bi, "kao u kinu".. 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 8.4.2023 22:20 (zvonac).
Moj PC  
1 0 hvala 0
14 godina
offline
Soundbar-preporuka

uzeo LG SN4 na kraju, zasad sam prezadovoljan

Moj PC  
1 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Javi dojmove i postavke koje si namjestio na lg sn4 :)
 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
Javi dojmove i postavke koje si namjestio na lg sn4 :)
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Postoji li Soundbar na kojem je moguće slušati FM radio? Ili možda nekako streamati na Soundbar?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Soundbar-preporuka

ja imam samsung q930b i ima ugradjenu alexu preko koje mozes slusati radio sve online stanice, tuine in ima u alexi

 

dovoljno je da kazes alexa play bravo radio over tune in i on pali.

Poruka je uređivana zadnji put pon 10.4.2023 11:02 (dennocro).
Moj PC  
0 0 hvala 1
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Kome ne trebaju stražnji zvučnici, Q800B je identičan Q930B (koji ima stražnje zvučnike).
Čak i na pakiranju (stiroporu) od Q800B je otisnuta oznaka Q930B.
 
0 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
A šta je sa q935 , bolji izbor od q930?
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

to je isti SB

14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zokisan kaže...
Kome ne trebaju stražnji zvučnici, Q800B je identičan Q930B (koji ima stražnje zvučnike).
Čak i na pakiranju (stiroporu) od Q800B je otisnuta oznaka Q930B.

 

Kakav je taj Q800b za slušanje muzike?

 

 

11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Slab.
Po meni, ali i po recenzijama.
Prije njega sam imao Edifier R2000DB aktivne zvičnike i Q800B me razočarao, svega je falilo. Naručio neki dan opet Edifier, ovaj put R1855.
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zokisan kaže...
Slab.
Po meni, ali i po recenzijama.
Prije njega sam imao Edifier R2000DB aktivne zvičnike i Q800B me razočarao, svega je falilo. Naručio neki dan opet Edifier, ovaj put R1855.

 

Čitam da je dosta ljudi prezadovoljno sa edifier zvučnicima. Možeš li molim te napisati kakvi su R2000DB, i kakav je bas na njima?

 

Primarna namjena bi bila muzika sa povremenim filmom. 

Poruka je uređivana zadnji put čet 13.4.2023 9:46 (DarK.xy).
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
DarK.xy kaže...

 

Čitam da je dosta ljudi prezadovoljno sa edifier zvučnicima. Možeš li molim te napisati kakvi su R2000DB, i kakav je bas na njima?

 

Primarna namjena bi bila muzika sa povremenim filmom. 

 Soundbar i aktivni monitori...usporedujes dvi razlicite stvari...osobno sam imao aktivne monitore (krk rokit 5) i prodao ih nedavno jer skoro ih ne koristim vise...ako ti je glazba primarna onda uzmi aktivne monitore.Sto se tice soundbara jos ga cekam da dodje trebao bi sad koji dan pa cu ti rec iz prve ruke razlike.Mada ovaj q800b bas hvale dosta,cak sam po komentarima naletio po youtube-u da je i za glazbu odlican sto se soundbara tice,cist zvuk,dobar sound stage...ali nemam pojma dok ne oprobam.

Origin_Steam: hrka11
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Odlični su za sve, pogotovo za glazbu.
Jedina mana mu je jako mali/loš/minimalistički daljinski (i to što, u odnosu na soundbar, moraš uključiti zvučnike s tim posebnim daljinskim svaki put - ne pale se zajedno s tv-om).

Recenzija od Q930B:
https://www.avforums.com/reviews/samsung-hw-q930b-soundbar-review.19797/

Q800B ima istu glavnu jedinicu, zadnje zvučnike nema.
10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
Zokisan kaže...
Odlični su za sve, pogotovo za glazbu.
Jedina mana mu je jako mali/loš/minimalistički daljinski (i to što, u odnosu na soundbar, moraš uključiti zvučnike s tim posebnim daljinskim svaki put - ne pale se zajedno s tv-om).

Recenzija od Q930B:
https://www.avforums.com/reviews/samsung-hw-q930b-soundbar-review.19797/

Q800B ima istu glavnu jedinicu, zadnje zvučnike nema.

Ovo sto sam procitao je odlicno.

Iskreno nisam je ni citao jer nisam znao da su iste prednje jedinice,mislio sam da ima neke razlike.

Hvala.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
hrka11 kaže...
DarK.xy kaže...

 

Čitam da je dosta ljudi prezadovoljno sa edifier zvučnicima. Možeš li molim te napisati kakvi su R2000DB, i kakav je bas na njima?

 

Primarna namjena bi bila muzika sa povremenim filmom. 

 Soundbar i aktivni monitori...usporedujes dvi razlicite stvari...osobno sam imao aktivne monitore (krk rokit 5) i prodao ih nedavno jer skoro ih ne koristim vise...ako ti je glazba primarna onda uzmi aktivne monitore.Sto se tice soundbara jos ga cekam da dodje trebao bi sad koji dan pa cu ti rec iz prve ruke razlike.Mada ovaj q800b bas hvale dosta,cak sam po komentarima naletio po youtube-u da je i za glazbu odlican sto se soundbara tice,cist zvuk,dobar sound stage...ali nemam pojma dok ne oprobam.

 

Jesi dobio Soundbar.. kakav je dojam što se tiče glazbe?

 

 

10 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka
DarK.xy kaže...

 

Jesi dobio Soundbar.. kakav je dojam što se tiče glazbe?

 

 

 Ej...jesam prije 2-3 dana.

Vec sam tamo u audio temi spomenio kolegi,sto se tice glazbe + za monitore.

To je i ocekivano,glazba je nekako cisca,lipse zvuci ne znam kako bi opisao,mada rijetko kada je bila situacija da samo legnem i upalim pjesme da uzivam tako da je to vecinom bio radi ili sta vec samo da svira nesto u pozadini...monitori su spojeni na tv i svirao je spotify,youtube itd...nisam bas sad nesto posebno spajao,povezivao radi glazbe.Znaci najjednostavnije upalim na mobu i samo prebacim na tv i nastavlja na tvu svirat.

 

Ali sto se tice filmova osobno soundbar puno bolji,stvarno upotpuni dozivljaj.

Evo primjer crtani sam navio maloj,sestre su bile kod mene,one su se svako malo vrtile oko sebe i komentiraju "sta je ovo,kako cujem oko sebe da klapa nesto",znaci to je komentar nekog ko nema pojma sta je sounbar,a kamoli nesto vise.

Sinoc neki dokumentarac bio na tvu i to preko iptva znaci nije ni neka kvaliteta zvuka,nije ni pojacano bilo,dosla mater na kavu u jednom trenutku se trznila za stolom pocela ustavat jer je mislila da je potres.

Kazem ti ako su ti filmovi prioritet uzmi soundbar neces pozalit.

Jos da napomenem tv mi je sony bravia iz 2018 nema Atmos,znaci moze biti jos samo bolje plus ako kasnije dodas dodatna 2 zvucnika.

Ali nije ni glazba losa,nemoj me pogresno shvatit,zvuci ona odlicno,bolje nego sam ocekivao.Bas mozda malo nadglasava,spustio sam ga za 1 crtu,ostalo nisam pretjerani nista ni dirao i sad je odlicno.

Origin_Steam: hrka11
Poruka je uređivana zadnji put uto 18.4.2023 14:15 (hrka11).
12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Pozdrav ekipa,

može preporuka soundbara do 300€? Za oko su mi zapela 2 soundbara, Samsung HW-B550 i Phillips TAB7207/10.  Namjena bi bila najviše filmovi,utakmice preko max tv-a te muzika preko youtuba. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
2 godine
offline
Soundbar-preporuka

 

Kako rješavate problem s postavljanjem stražnjih zvučni

Dobiju li se stalci s njima kao na slici, ili ih morate kupiti, ili ih nekako okačiete na zidove...

 

Ovo je s reklame za Samsung HW-Q930B koji su sad kod nas oko 650 €.

 

 

合氣道 Paradoxically, the ability to be alone is the condition for the ability to love.
Poruka je uređivana zadnji put ned 14.5.2023 18:20 (Zaporožac).
 
1 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Soundbar-preporuka

ja imam te zvucnike, uzeo sam u harvey normanu 160kn zidne nosace, i vodilica bijena do uticnice.

12 godina
offline
Soundbar-preporuka

Ne dolaze stalci , dokupljuju se , mislim da je bio  oko 40 e na amazonu kad sam gledao . ne znam kakav raspored imaš  u stanu/kući --- osobno sam svoje od kina  `zakačio ` na zid. Možeš tako ili nabavi neke stalke , najbolje ako imaš mogućnost da ti ih neko napravi , tako i ja kontam napraviti :)

Moj PC  
0 0 hvala 1
4 godine
offline
Re: Soundbar-preporuka
mazy651 kaže...

Pozdrav ekipa,

može preporuka soundbara do 300€? Za oko su mi zapela 2 soundbara, Samsung HW-B550 i Phillips TAB7207/10.  Namjena bi bila najviše filmovi,utakmice preko max tv-a te muzika preko youtuba. 

 Najradije bi ti preporučio ovog Phiću, ali nisi napiso koji TV koristiš, ako ti je muka upravljat sa 2 daljinca  Isto tako, ako filmove gledaš putem npr. Netflixa, koji većinu filmova ima sa Atmosom, mislim da ni ovaj Sammy ni Phićo nemaju Atmos, pa će ti malo biti mrsko svaki put prebaciti u postavkama na obični DD ili DD+, pa bolje pogledaj neki sa Atmosom (mislim da ćeš teško naći neki sa Atmosom, a da je u tvom rangu), za LG-eve modele znam da ako prepoznaju nepodržan format zvuka, odmah automatski prebace na DD 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
Poruka je uređivana zadnji put pon 15.5.2023 23:04 (Vavoom).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice