Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.482
|
čitano: 15.053.591
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Opet c805, u dimenziji 65 redovno oko 800 eura, tu i tamo se nađu akcije za malo manje. Zadovoljan, ne gejmam, gledam filmove i to.

marching up and down the squaaare
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala na odgovoru.

Nova player je ok.Barem mogu označiti kaj sam gledao.Mislim da mi 4 Tb disk ne da formatirati u eX fat.

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav,trebao bih preporuku tva max 50' zbog veličine prostora, koji bi služio za gledanje naših kanala, iptv-a, netflixa i hbo-a. Znači nije mi bitan sustav, nego čim bolji upscaling. Do nekih 600-700€. Hvala
pato7
 
0 0 hvala 0
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
gogo_g kaže...
Pozdrav,trebao bih preporuku tva max 50' zbog veličine prostora, koji bi služio za gledanje naših kanala, iptv-a, netflixa i hbo-a. Znači nije mi bitan sustav, nego čim bolji upscaling. Do nekih 600-700€. Hvala

 Odeš na nabavu.net, filtriraš samo 50' i staviš relevantije prvo i dobiješ = TCL 50C805 za 600 EUR i još daju 2+3 garanciju  

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ljudi, potrebna pomoc oko zidnog nosaca. 

 

U pitanju je Philips Ambilight PU8818/12 od 55'. Zbog ambilighta on mora bit udaljen odredenu mjeru od zida. Molim vas preporuku za nosac jer cu izludit od guglanja i trazenja.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kupiš službeni Philipsov nosač za Ambilight televizore.

Know your limits.
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ekipa, tražim tv 65" velicine.

Pregledao forum, vidim c805 je prvi izbor.

Međutim, vidim u trgovine stigla ovogodišnja N serija Hisense tv-a.

Sad, koja je bolja kupnja Hisense 65u7nq ili TCL 65c805?

 

Tv bi služio za doslovno za sve, od filmova do igranja.

 

Hvala!

nine
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vrijedi li ovo ičemu Hisense 50A7KQ  , 315eur sa dodatne 3god garancije . Nisam zahtjevan korisnik , iskljucivo iptv , streaming servisi... Ili se isplati protegnit jos 250ak eur za c805? 

 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja bih kupio Hisense u7n.

13 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa, uskoro otvaram vrlo vjerojatno tvrtku. U poslovni prostor bih stavio dva komada, bitno mi je da su sto vece dijagonale i sto vise uocljivi. Najmanje 1080p i dobar refresh rate. Dakle, vrte se slike i videi proizvoda, posto poslovni prostor ce biti u staklu, treba mi i sto jace osvjetljenje tva. Hvala . 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko dobro rješenje za neki uređaj ili sl. za osvjetljenje TV-a tipa amiblighta na Philipsu a da nije preskupo?

Primjećujem da u zadnje vrijeme nema neke dobre ponude Philips TV-a sa Ambilight-om koji ima android (isključivo 50" zbog prostora i do 600€) pa ako netko ima neki savjet.

 

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NoBru85 kaže...

Ima li netko dobro rješenje za neki uređaj ili sl. za osvjetljenje TV-a tipa amiblighta na Philipsu a da nije preskupo?

Primjećujem da u zadnje vrijeme nema neke dobre ponude Philips TV-a sa Ambilight-om koji ima android (isključivo 50" zbog prostora i do 600€) pa ako netko ima neki savjet.

 

 https://www.svijet-medija.hr/art/televizor-philips-one-50pus881812-led-uhd-4k-120-hz-google-smart-tv-ambilight/117543?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

15% popusta i skoro si tu negdje. Ostao sam iznenaden kvalitetom slike na zemaljskim kanalima. 

 

Ja sam ga bio ulovio u Mall.hru za 600e.

http://www.forum.hr/showthread.php?t=1017619&page=24
13 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NoBru85 kaže...

Ima li netko dobro rješenje za neki uređaj ili sl. za osvjetljenje TV-a tipa amiblighta na Philipsu a da nije preskupo?

Primjećujem da u zadnje vrijeme nema neke dobre ponude Philips TV-a sa Ambilight-om koji ima android (isključivo 50" zbog prostora i do 600€) pa ako netko ima neki savjet.

 

 Ako neki tv nema android a ima dobre specifijkacije, možeš ubost android hdmi stick i problem riješen. Moj savjet je uzet mini led mada vidim da Philips nema mini led ispod 55" a to tebi ne odgovara zbog prostora. Kolko vidim TCL 50C805 televizor, 50" (127 cm), LED/Neo QLED/QLED, Mini LED, Ultra HD, Google TV ima sve navedeno osim ambilight'a. Sad za ambilight imaš alternativna rješenja. 

 

https://techuplife.com/best-ambilight-clones/

 

https://www.aliexpress.com/w/wholesale-ambilight-tv.html?spm=a2g0o.productlist.search.0

 

Sve navedene alternative zahtjevaju instalaciju i ljepljenje ledica oko tv'a, moj savjet ako je moguće napravit mjesta za 55" ubost philips mini led i miran si :). Ili kako je kolega gore vec našao 50" ali nažalost nema mini led, drastična razlika kod prikaza crne boje. Ali ako mini led ne igra ulogu onda odlican izbor zbog prostora i ambilight'a.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 9:55 (Cryogenic).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NoBru85 kaže...

Ima li netko dobro rješenje za neki uređaj ili sl. za osvjetljenje TV-a tipa amiblighta na Philipsu a da nije preskupo?

Primjećujem da u zadnje vrijeme nema neke dobre ponude Philips TV-a sa Ambilight-om koji ima android (isključivo 50" zbog prostora i do 600€) pa ako netko ima neki savjet.

 

 Govve TV Backlights 3 LITE ili nešto slično ako ti nije preskupo - tipa od 60 - 160 eura, al to ti je to.

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MaciStyle kaže...

Vrijedi li ovo ičemu Hisense 50A7KQ  , 315eur sa dodatne 3god garancije . Nisam zahtjevan korisnik , iskljucivo iptv , streaming servisi... Ili se isplati protegnit jos 250ak eur za c805? 

 Za te pare ne mozes kupiti bolje. K serija Hisense je vrlo dobra i ne mozes pogresiti. Iako je to entry level televizor, slika mu je sasvim pristojna i za te pare koje bi dao za 805 (koji je jasno bolji, ali pitanje je za koliko u odnosu na to sto bi ti koristio), kupujes jos jedan Hisense i imas uvek u rezervi. A 5 godina garancije je ipak 5 godina.

A da ne govorim o tome ako das te pare onda ima hisense u7n, sigurno bolji televuzior od tcl 805.

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 10:09 (kv99).
7 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...
MaciStyle kaže...

Vrijedi li ovo ičemu Hisense 50A7KQ  , 315eur sa dodatne 3god garancije . Nisam zahtjevan korisnik , iskljucivo iptv , streaming servisi... Ili se isplati protegnit jos 250ak eur za c805? 

 Za te pare ne mozes kupiti bolje. K serija Hisense je vrlo dobra i ne mozes pogresiti. Iako je to entry level televizor, slika mu je sasvim pristojna i za te pare koje bi dao za 805 (koji je jasno bolji, ali pitanje je za koliko u odnosu na to sto bi ti koristio), kupujes jos jedan Hisense i imas uvek u rezervi. A 5 godina garancije je ipak 5 godina.

A da ne govorim o tome ako das te pare onda ima hisense u7n, sigurno bolji televuzior od tcl 805.

 Ja sam kupi mislim 43E7KQ bio je u Kauflandu za 200 Eur, isto mislio da ne može biti loš uz to dobio i 5 godina garancije...ali sam ga nakon 2 dana vratio.

Bolje dati više novaca i kupiti nešto pošteno, naravno ako ti financije to omogućuju. 

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Da li da idem na 2 komada 805 ili hisense u7n ? Vrtenje reklame i slika u poslovnom prostoru. Bitna mi je garancija osvijetljenje .  Edit - da li je ovo istina ? 

https://www.reddit.com/r/HTBuyingGuides/comments/1eqkbhu/why_you_shouldnt_buy_hisense_2024_models/

Poruka je uređivana zadnji put čet 12.9.2024 13:39 (Gamer21).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!
Gledam 65" TV, odmah je kraj  staklene stijene od 3 i nešto metra, ali se pretežito gleda po noći.
Imam dva modela koja gledam:
LG 65G2 - sada je na akciji u linksa, cca 1260 eura
TCL 65C855 - cca 1330 eura

Koji bi bilo bolji?

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pandza94 kaže...

Pozdrav!
Gledam 65" TV, odmah je kraj  staklene stijene od 3 i nešto metra, ali se pretežito gleda po noći.
Imam dva modela koja gledam:
LG 65G2 - sada je na akciji u linksa, cca 1260 eura
TCL 65C855 - cca 1330 eura

Koji bi bilo bolji?

 G2

4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
pandza94 kaže...

Pozdrav!
Gledam 65" TV, odmah je kraj  staklene stijene od 3 i nešto metra, ali se pretežito gleda po noći.
Imam dva modela koja gledam:
LG 65G2 - sada je na akciji u linksa, cca 1260 eura
TCL 65C855 - cca 1330 eura

Koji bi bilo bolji?

 to se neda ni uporediti. G2 je bolji po svim parametrima koji definisu kvalitetu slike. Osobito, ako gledas u zatamnjenoj prostoriji.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala svima na preporukama.

Jučer sam naletio na LED TV PHILIPS 50PUS8558/12 UHD DVB-T2/S2 SMART AMBILIGHT | Pevex na dobrom popustu pa sam to i uzeo.

 

Moj PC  
2 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
kv99 kaže...
pandza94 kaže...

Pozdrav!
Gledam 65" TV, odmah je kraj  staklene stijene od 3 i nešto metra, ali se pretežito gleda po noći.
Imam dva modela koja gledam:
LG 65G2 - sada je na akciji u linksa, cca 1260 eura
TCL 65C855 - cca 1330 eura

Koji bi bilo bolji?

 to se neda ni uporediti. G2 je bolji po svim parametrima koji definisu kvalitetu slike. Osobito, ako gledas u zatamnjenoj prostoriji.

 Po cijeni se da usporditi, zato i pitam.
Uzeo sam G2, hvala!

EDIT: Ipak ništa od G2, javili iz Linksa da ga nema na stanju iako im stoji dostupno na webu :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 13.9.2024 14:26 (pandza94).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
NoBru85 kaže...

Hvala svima na preporukama.

Jučer sam naletio na LED TV PHILIPS 50PUS8558/12 UHD DVB-T2/S2 SMART AMBILIGHT | Pevex na dobrom popustu pa sam to i uzeo.

 

Jeli ovo bolja opcija od recimo Hisense u6n ili tcl c655 . Gledam nekakav 50inch tv do 500tinjak eur 

 

7 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/ux

 

Bome Hisense UX je jos bolji od U8 modela, miniled

 

Dakle dovioumljenje izmedu 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-85-hisense-uled-85uxkq-4k-smart-tv.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

2300€

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-85-samsung-qled-85q80c.html

 

2000€

 

VS "budget verzija"

 

TV 85" Hisense ULED 85U7KQ 4K Smart TV 

 

1500€

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 11:11 (fromilid).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav !

Samo da napomenem da je isti post i na jednom drugom forumu - jer bi trebao što brži odgovor.


Trenutno se koristi 11 godina stara plazma Panasonic 42ST60 pa bi htjeli zamijeniti sa novim i većim 65" TV-om.
TV je u dnevnom boravku koji je uvijek blago zamračen.
Koristio bi se za gledanje naših programi(nemam IPTV zbog katastrofalnog neta) te filmova( "piraterije" ) - ne bi se koristio za igranje.
Bitna nam je SAMO kvaliteta slike za navedeni sadržaj koji se gleda.
Cjenovni rang bi bio max.1000 €.
Bio u trgovačkim centrima ali većina vrti promotivni materijal pa je i na svim TV-ima je slika besprijekorna .....
Vidim da se preporuča C805 pa me zanima može li se preporučiti nešto bolje za "naše" potrebe ?
Na "akciji" je Hisense 65U8KQ za 870€ pa me zanima bi li nas "zadovoljio" ?

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 10:18 (freerock0).
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da bi, taj Hisense ti je sličan tv tom TCL, po RTings i malo bolji....uzmi jeftiniji sa dužom garancijom

 

rasprava

 

Review

 

 

Samo ga ja ne vidim po toj cijeni, blizu 1000e su po nabavi

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 10:53 (Wiz3m4n).
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mene je od Hisensea odbilo to što nema Android tj. Google TV OS. Eto, uzmi u obzir. Manja dostupnost softvera (npr. ovdje imam Smartube za Jubito bez reklama, Spotify, Stremio, i još čuda kojih nema za Viduuuu) pa ako ti je to faktor, razmisli. Naravno, uvijek možeš uzeti neki eksterni Android box za to sve.

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Hvala na brzom odgovoru  kolega Wiz3m4n !

 

 

Na "akciji" je OVDJE

 

A gledao sam i  65"  pa ako imaš koji prijedlog s obzirom na popuste ....

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 11:08 (freerock0).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 

Kolega #ninotocka 

 

 

Nažalost , koji god sustav da bude na novom TV-u meni je svejedno -  internet mi je katastrofa ( bez neke naznake za poboljšanje jer živim na selu ) pa gledanje nešto preko neta mi nije opcija - znao sam pogledati nešto na KODI ali tada svim ukućanima "šteka" internet...

Snalazim se "piraterijom" pa preko kućne mreže i latopom spojenim na TV gledam sadržaj...

Kao što sam rekao , najbitnija mi je kvalitete slike za "posuđeni" sadržaj...

Poruka je uređivana zadnji put sub 14.9.2024 11:10 (freerock0).
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
fromilid kaže...

https://www.rtings.com/tv/reviews/hisense/ux

 

Bome Hisense UX je jos bolji od U8 modela, miniled

 

Dakle dovioumljenje izmedu 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-85-hisense-uled-85uxkq-4k-smart-tv.html?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

 

2300€

 

 

 

https://www.sancta-domenica.hr/tv-85-samsung-qled-85q80c.html

 

2000€

 

VS "budget verzija"

 

TV 85" Hisense ULED 85U7KQ 4K Smart TV 

 

1500€

 

 Ne mozes pogrijesiti. Hisense mislim da ima 5 godina garancije, oba televizora su vrhunska, ja preferiram Samsung, ali mislim da nema velike razlike kod ta dva televizora. Hisense ima vecu svjewtlinu, sto je veoma vazno, i bolji gaming. Bilo koji uzmi i uzivaj.

E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice