Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 47.482
|
čitano: 15.053.617
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Naravno da si svako kupuje sto mu treba, forumas je pisao da mu treba za iptv. Ali nema veze, ja i  dalje tvrdim da nema velike razlike izmedju hisense u6k i tcl 805, osobitno ne za ono sto bi on koristio. Inace i hisnese u6k je mini led tehnologija.evo sta kaze jedan od najbp;jih svjetskih foruma

 a o razlici u cijeni da ne pricam.

 

https://www.tomsguide.com/reviews/hisense-u6k-mini-led-tv

The Hisense U6K delivers an outstanding picture for its price tag. Its Mini-LED backlighting offers spectacular contrast while its quantum dot filter ensures well-saturated colors. For under $500, this is the best TV you can buy.

Pros
  • +

    Mini-LED display

  • +

    Excellent color and contrast

  • +

    65-inch under $500

Cons
  • -

    Laggy smart platform

  • -

    Slight upscaling issues

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2024 9:44 (kv99).
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

C805 i U6 serija Hisense su neusporedivi po pitanju prikaza kvaliteta slike, OS-a, featureima...

 

U ovom je slučaju doslovno razlika kvalitete koliko i razlika u cijeni, a da ne spominjem Vida OS... U7 serija je konkurent C805 modelu.

 

Ali, za 320E je taj Hisense dobar za skroz nezahtjevne korisnike.

Poruka je uređivana zadnji put pon 12.8.2024 9:54 (BioZZG).
 
0 0 hvala 0
4 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

ja sam pisao samo o kvaliteti slike. Ne za operativni sistem. Covjeku nije bitno to, ima firestick i rijesio je sve. Ne ulazim u raspravu po pitanju kvaliteta slike ta dva televizora, ja tcl cijenim kao brand inemam nista protiv, dapache, ali da je velika razlika saznat ces kad pustis ta dva televizora u istoj dijagonali jedan do drugog i kad gledas samo ekran, a da ne vidis koji tv je koji, onda ces mi reci koliko je tcl (osobito 805) bolji od u6k. Ali to je u redu, ti mislis tako, ja mislim drugacije i dobro je sto smo podijelili nasa misljenja.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobar dan, trebao bih savjet koji TV uzeti da ima diagonalu ekrana 65" , da ima android ili google TV, da je cijenom do nekih 800 eura, hvala
 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo dobio mail od Mall.hr da televizor ipak nemaju više na stanju... nista cekamo nesto drugo da upadne, zao mi je jedino sto nisam narucio recimo TLC c645 taj isti vikend za 270EUR , ne znam mogu li ista napraviti po tom pitanju s obzirom da sam tv narucio , napravio narudzbu i pisalo je da ga ima na zalihi i dolazi 12.-14. , a sada mi javljaju da ga nema.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MatijaT30 kaže...
Dobar dan, trebao bih savjet koji TV uzeti da ima diagonalu ekrana 65" , da ima android ili google TV, da je cijenom do nekih 800 eura, hvala

 TCL C805 / C809

14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Dost dobre cijene TCLa na ekupi za plaćanje PBZ premium Visa kartičjem...

marching up and down the squaaare
Moj PC  
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav razmisljam kupnju novog tv-a,tv bi sluzio za 50% iptv 30%konzole 20%netflix i filmovi tv je upaljen sigurno nekih 15h dnevno pa me zanima vase misljenje na koji bi model vi isli i koji tehnologiju dali neki Oled ili Mini led velicina koja bi mi odgovarala je 75,77"moji neki tv koji me zanimaju su 

Lg c3

Samsun s90c

Tcl c855

Zanima me vase misljenje i koje bi vi modele isli ne moraju bit ovi koji sam ja naveo.i dali se isplati sad kupit tv ili pricekat black friday

 
0 0 hvala 0
3 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Dobermangang77 kaže...

Pozdrav razmisljam kupnju novog tv-a,tv bi sluzio za 50% iptv 30%konzole 20%netflix i filmovi tv je upaljen sigurno nekih 15h dnevno pa me zanima vase misljenje na koji bi model vi isli i koji tehnologiju dali neki Oled ili Mini led velicina koja bi mi odgovarala je 75,77"moji neki tv koji me zanimaju su 

Lg c3

Samsun s90c

Tcl c855

Zanima me vase misljenje i koje bi vi modele isli ne moraju bit ovi koji sam ja naveo.i dali se isplati sad kupit tv ili pricekat black friday

 TCL je za tvoje potrebe idealan.

OLEd je ok, (iako ga imam) odličan, ako gledaš blu ray diskove od 150 GB.

Tu pokazuje moć.

Na IPTV i ostalom je bacanje novaca osobito za te veličine tv*a.

合氣道
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja uzeo 75 C855 TCL i moram reći da je za te pare TV odličan za sve PS5 , Netflix i IPTV , imao sam Philips OLEDA i moram reći da što se tiče crne za moj pojam nema razlike iako bi ukupno sve na stolu rekao da ipak OLED ima bolju sliku od TCL-a ali mi je bio preskup u 77" verziji....

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji je po vama bolji televizor , Hisense U7kq ili TLC C805 ( posjedujem firestick , ako OS igra presudnu ulogu)

Poruka je uređivana zadnji put čet 15.8.2024 16:03 (MaciStyle).
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Koji bi TV preporučili za raspon 1000-1200e (max) za vrlo svijetlu prostoriju danju (naravno, po noći je OK)?
Najviše za gledanje streaminga (HBO, Netflix...) i igranje PS-a.

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

Koji bi TV preporučili za raspon 1000-1200e (max) za vrlo svijetlu prostoriju danju (naravno, po noći je OK)?
Najviše za gledanje streaminga (HBO, Netflix...) i igranje PS-a.

Gledni Sony Braviu X85L/90L, Sammy QN85C ili neki od gore navedenih TCL-ova, veoma dobri za gameanje, a bilo bi možda bolje ako bi ih uzeo sa mogućnosti produžetka garancije, no to je samo poželjno.

Jedino me zanima, koju dijagonalu/veličinu? 

 

Only a little Eskimo guy which can loudly say only his name.
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Reedy kaže...
Provincija kaže...
Vratili su realnu cijenu za TCL.
Ko je jamio je jamio

 Uspio ugrabiti jučer navečer, ali nekako mislim da će danas stići mail da su stornirali.. ako prođe bit će vrhunski, 270e + prociscivac zraka koji mogu prodat

 TV je stigao, za te pare odličan, prociscivac zraka koji je dosao gratis sam vec prodao, tako da me tv koštao nešto manje od 200e, vrh. Sve radi tip top i slika je iznenađujuće dobra, jedino još moram prokužiti MAXTV aplikaciju jer mi ponekad trza slika na svim programima, a ponekad radi savršeno, ne znam do čega je

8 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DJED BOŽIĆNJAK kaže...

Koji bi TV preporučili za raspon 1000-1200e (max) za vrlo svijetlu prostoriju danju (naravno, po noći je OK)?
Najviše za gledanje streaminga (HBO, Netflix...) i igranje PS-a.

  LG OLED 55C3

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ljudi. Trazim preporuku za telku do 900€ primarno za gledanje sporta i za ps5. Hvala!

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ako je dijagonala 50"+, onda TCL C845, eventualno Hisense U8K.
Klasa iznad su oledi, LG C3 ili Samsung S90C ako ih nađeš u tom cjenovnom rangu, ovisno o veličini dijagonale.
PSN - DeniZg80; Xbox - DeniZg#5788
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2024 11:51 (DeniZg).
9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da se kroz temu često preporučuje kao neki best buy u tom nekom rangu TCL C805 serija. Imam mogućnost preko ekupi nabaviti 65C805 za 760eura. Već to samo po sebi djeluje dost dobar deal, jedino gledam da se nudi 3 godine produljenog jamstva + 2 godine kaska (više-manje svi shopovi to nude), ali koliko razumijem riječ je o Partum osiguranju što zapravo nije produljeno jamstvo. A o Partumu sam čitao svakakva iskustva, pa se pitam zapravo koliko je ili nije dobar deal takvih 5 godina "garancije".

Ali kad gledam i druge proizvođače da se nudi +3 godine jamstva, to je sve partum priča, a ne garancija proizvođača.

Ne pratim baš dugo tržište televizora, ali ima li smisla možda pričekati black friday i tamo čekati neki deal i bude li uopće 5 godina garancije koju daje proizvođač a ne partum?

 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da nema kombinacije u kojoj proizvođač daje dodatnu garanciju. Dapače, 2 godine daju u EU jer moraju, izvan EU uredno bude samo po godinu.

 

Meni nije žao ni centa što sam dao za 65c805 (isti dil, moje je bilo 10% na Master).

 

Black Friday čekaj ako želiš da izmisle veću punu cijenu i onda stave šatro veći popust.

marching up and down the squaaare
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Može preporuka za TV do 1000 eura, gleda se s otprilike 4 metra. 

Hvala. 

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
marxone kaže...

Može preporuka za TV do 1000 eura, gleda se s otprilike 4 metra. 

Hvala. 

Sa 4 metra gledanja ja nebi gledao ništa manje od 75", mada se za tu daljinu preporučuju i veči televizor, 75" je neki minimum za ugodno gledanje sa te daljine. Preporuka HISENSE-75U7KQ, mini led, 4k, 120 hz, 5 godina gare, do 1000 eura.

 

https://www.elipso.hr/audio__video/televizori/HISENSE-75U7KQ/?amp;utm_medium=cpc&utm_campaign=nabava.net.hr_cjenik

 

Poruka je uređivana zadnji put sub 17.8.2024 19:43 (Cryogenic).
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pošto sam udaljen od tv-a otprilike 3 metra (mozda malo manje) mislio sam uzeti 65". Vidim da su Lg C3 oko 1400€ i to mi je izvan buđeta pa trenutno razmatram TCL 65C805. Jel ovo dobra opcija?

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam TCL 65C809, (skoro pa identičlna televizija kao i 805) i ja sam zadovoljan; Netflix, Prime, HBO, naši programi izgledaju super, (za pogledat neku utakmicu ili dnevnik=?)...

 

Dosta igram i igre na PS5; izgledaju odlično, ima i game master mod, VRR, podržava Dolby Vison IQ, HDR 10+

 

I kada se ne zamrači, jer kao šta se vidi može biti puno svjetla u dnevnom, može se gledat bez problema. 

Gledam sa nekih dva i pol metra i netreba veća televizija za tu udaljenost! No, druga stvar je šta bi ja htjeo sad 75" jer je prostor velik i bila bi mi taman. No uglavnom, mnogi prijatelji imaju 50" i 55" televizije i kada dođu prvi dojam im je VAU na veličinu i sliku. A drugi par rukava je šta sam se ja odmah "privikao" na tu veličinu i htjeo bi još veću na zid.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 8:25 (doktor1).
Moj PC  
2 0 hvala 1
5 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja sam nedugo uzeo TCL 75C855 i gledam s  3,2 metra i moram reći da je taman za gledati....malo sam se bojao da će biti velik ali nije.Prije toga sam imao Philips 65OLED706 i bitna je razlika u veličini....Jedino me žena hoće zadaviti jer strši iznad police 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 9:51 (Blackcastle).
3 godine
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Odlična cijena za LG C3 55" 

合氣道
 
3 0 hvala 0
6 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

I ja svoj 75 tcl 931 gledam sa 3,6 m, taman.....

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 15:47 (CROatVU).
 
2 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
doktor1 kaže...

Imam TCL 65C809, (skoro pa identičlna televizija kao i 805) i ja sam zadovoljan; Netflix, Prime, HBO, naši programi izgledaju super, (za pogledat neku utakmicu ili dnevnik=?)...

 

Dosta igram i igre na PS5; izgledaju odlično, ima i game master mod, VRR, podržava Dolby Vison IQ, HDR 10+

 

I kada se ne zamrači, jer kao šta se vidi može biti puno svjetla u dnevnom, može se gledat bez problema. 

Gledam sa nekih dva i pol metra i netreba veća televizija za tu udaljenost! No, druga stvar je šta bi ja htjeo sad 75" jer je prostor velik i bila bi mi taman. No uglavnom, mnogi prijatelji imaju 50" i 55" televizije i kada dođu prvi dojam im je VAU na veličinu i sliku. A drugi par rukava je šta sam se ja odmah "privikao" na tu veličinu i htjeo bi još veću na zid.

Defitnivno 75" na tu udaljenost, mada mi se čini da je i više od 3 metra, ovo tvoje trenutno izgleda malo presitno i nepregledno za moj ukus.

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 16:20 (Cryogenic).
16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nema potrebe fantazirat!

 

Gledam sa cca 2.60, a često se igram sa 1.50 jer sjednem na kutni dio kauča.

 

  

65" mi je taman iako se nebi bunio da sam uzeo veći, a nema potrebe govoriti da je sve sitno i nepregledno jer nije!

Ne kužim sada te neke računice... Šta svi koji imaju 50" i 55" televiziju gledaju sa metar udaljenosti? Ako je za 65" dva i pol, pa i tri predaleko i sve je nepregledno?

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 18.8.2024 16:45 (doktor1).
Moj PC  
3 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Gledaj kako ti paše, načelna logika je s obzirom na sadržaj i kakav je ljudski fokus..(1-2 stupnja kuta gledanja);

Postoje kratka objašnjenja, npr kraći blog o ljudskom fokusu, te sony preporuka i rtings preporuka.

 

○Lijepog li djeteta! Koliko je star?○ -Trideset i pet godina!
9 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav ekipa,

 

imam priliku uzeti LG G2 "65 po cini mi se okej cijeni od 1300€ sa 5 godina garancije naravno. Posto je to model iz 2022 zanima me kako se isti drzi danas, odnosno vi forumasi koji ga imate jeste li zadovoljni i trebam li na sto obratiti paznju ili da pogledam druge modele u tom rangu i dijagonali?

 

Hvala

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice