Samogradnja satelita Z2300

poruka: 14
|
čitano: 3.530
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Mozda je naslov malo nespretno izveden, al da objasnim.

 

Posto su mi sateliti za Logitech-ov Z2300 sistem defektni vec jedno vrijeme, napravio bih nove.

Kutije bih dao napravit od MDF-a.

 

Upustio bih se cak i sam u samogradnju, no nemam alata za kantiranje, a htio bih da to izgleda k necemu.

 

E sad, htio bih da se sateliti sastoje od visokotonca i srednjetonca.

Posto su prosli sateliti bili 40W RMS snage, bilo bi najbolje kad bi se mogao pronac par visokotonca i srednjetonca koji bi u simbiozi bili slicne snage - 40W.

 

Mene muci samo to, pronalazak, di kupit drivere takvih specifikacija. (impedancija je 8 ohma)

 

 

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Samogradnja satelita Z2300

ne isplati se raditi monitore ispod 150 w  snage kao prvo ako staviš visokotonske i srednjotonske zvučnike

potrebne su ti skretnice koje su dosta skupe a kad već stavljaš visokotonske i srednjotonske zvučnike nevidim razlog zašto nebi stavio i niskotonske zvučnike  a o zvučnoj kutiju da i nepričam potreban je točan proračun inače to neće zvučati kako bi trebalo

Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Moze jos koji komentar ?

Nekako gornji post ne drzim konstruktivnim s obzirom da mi forumas preporuca jos niskotonce, a subwoofer vec imam - ne znam kud s tolkim basssom...

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.8.2012 21:32 (Batista).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Samogradnja satelita Z2300
Batista kaže...

Mozda je naslov malo nespretno izveden, al da objasnim.

 

Posto su mi sateliti za Logitech-ov Z2300 sistem defektni vec jedno vrijeme, napravio bih nove.

Kutije bih dao napravit od MDF-a.

 

Upustio bih se cak i sam u samogradnju, no nemam alata za kantiranje, a htio bih da to izgleda k necemu.

 

E sad, htio bih da se sateliti sastoje od visokotonca i srednjetonca.

Posto su prosli sateliti bili 40W RMS snage, bilo bi najbolje kad bi se mogao pronac par visokotonca i srednjetonca koji bi u simbiozi bili slicne snage - 40W.

 

Mene muci samo to, pronalazak, di kupit drivere takvih specifikacija. (impedancija je 8 ohma)

 

 

  Di da kupis ne znam ali koliko vidim sadasnji sateliti imaju jedan, ajmo ga nazvati, sirokopojasni driver koji izigrava visokotonas i srednjetonac.

Ako nabavljas nabavljaj kit zajedno sa skretnicom. Znam da nemas namjeru postici HI-FI ali skretnica je vrlo bitna. Isto tako moras "postici" 8 ohma da ne bi skurio pojacalo. Ja ti preporucam isti driver (promjer i otpor) i, to vec zelis, custom design sa slicnim volumenom (ne vecim zato sto ce se ovi izgubiti)

16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Vidim da pokušavaš nešto sklepati kako bi upogonio te zvučnike. 

 

Ja imam zvučnike sa slike. Svi su manje više netaknuti osim "elektronike" na subwooferu. 

Ja sam pokušavao neke potenciometre prepraviti ali nije išlo. Sada je sve raskopano bez pola komponenti.

 

No, da ne dužim. Ako bi ikako mogao iskoristiti satelite iz tog sustava, ja ti ih mogu poslati.

Bolje da ih dam nekom, nego da skupljaju prašinu u podrumu. :)

 

Čini mi se da su sljedeći:

 

Centralni veliki satelit: 4" full range x 2 i 1" tweeter

Prednji sateliti x2: 4" full range i 1" tweeter 

Zadnji sateliti x2: 3" full range

 

Svih 5 zvučnika su navodno 4 ohma i 15W. Barem sam tako pročitao na netu.

 

I've seen things you people wouldn't believe. Attack ships on fire off the shoulder of Orion. I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhauser gate. All those moments will be lost in time...
Moj PC  
2 0 hvala 1
16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Hvala na savjetima.

 

@bladepu - hvala na ponudi, no impedancija bi mi bila problem, stoga hvala ko da sam ih uzeo

 

Nasao sam ovo, lova je smijurija, a specke su bas te koje trazim, mislim da cu ih uzet unatoc niskotoncima pa vidjet kak ce to funkcionirat.

edit: upravo narucio :)

Obojat cu ih srebrnom i ostavit sa crnom da budu u kombinaciji ko prijasnji sateliti.

 

Mislim da ce to sve skupa sa Audigy 2 ok funkcionirat.

Javim dojmove.

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 21:03 (Batista).
 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Samogradnja satelita Z2300
Batista kaže...

 

Javim dojmove.

  Odlican potez

 

 

[edit]

Ja sam mislio da predlozim nesto slicno oko nabave ali pomislih da je glupo i da je van konteksta teme.

Poruka je uređivana zadnji put čet 23.8.2012 22:24 (Lazarus Long).
16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Stigli su zvucnici.

 

Naravno, doslo je do problema.

Ne rade svi driveri na njima, tocnije - rade samo niskotonci, srednjetonci prorade tek na 50% pojacane glasnoce i to se slabo cuje...

 

Zvucnici bi trebali biti full ispravni, ima tko kakvu ideju ?

Truth in engineering.
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
moderator
offline
Re: Samogradnja satelita Z2300
Batista kaže...

Stigli su zvucnici.

 

Naravno, doslo je do problema.

Ne rade svi driveri na njima, tocnije - rade samo niskotonci, srednjetonci prorade tek na 50% pojacane glasnoce i to se slabo cuje...

 

Zvucnici bi trebali biti full ispravni, ima tko kakvu ideju ?

  Otvori i provjeri u kakvom je stanju skretnica.

16 godina
offline
Re: Samogradnja satelita Z2300

nemaju niti jednog vijka, kutije su ljepljene

 

kako otvorit ?

Truth in engineering.
16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Na silu ako ne ide drugačije.
Mada, kupi bilo kakve zvučnike približne snage i ohmaže (od neke starije linije, recimo) te ih spoji umjesto trenutnih satelita.
Pojačalo i osnovna skretnica se nalaze unutar subwoofera, tako da samo spojiš na kabel.
Radio sam sličnu stvar sa Creative 2.1 sustavom davnih dana.

 

Jest da će sateliti biti malo glomazniji, no zvuk bi morao biti pristojniji.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
Moj PC  
0 0 hvala 1
16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Otvorio sam zvucnike, pronasao vijke iza gumenih lezista za front covere - mrezice.

Kondenzator u svakom zvucniku mi se cini okey, no nekak mi je cudno da srednjetonci (ovi manji driveri se tak slabo cuju).

 

Tweetera uopce nema, predvidjeno mjesto je za njega, no nema ga, samo je maskica, nema drivera.

 

 

EDIT: mp3-ice koje sam slusao su bile slabe kvalitete skinute s youtube-a, sad sam pronasao par finijih pjesama i mogu rec da je to sad druga prica

 

problema vise nema :)

 

budem poslikao ih sutra da mozete vidjet kako taj komplet izgleda, rekao bih prilicno agresivno, al se sve skupa fino uklopilo

 

 

Truth in engineering.
Poruka je uređivana zadnji put pon 27.8.2012 12:52 (Batista).
 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Samogradnja satelita Z2300

Evo slika, satelite sam slikao bez mrezice jer su ovako puno ljepsi.

Kvaliteta slike nije bas uber, al vidi se...

 

 

Mogu rec da sam zadovoljan, zadovoljniji nego sa originalnim satelitima.

Specke se podudaraju, cijena je bila sasvim okey i stoga mogu rec da nisam fulal kaj sam ih uzel. (osim ako skoro ne crknu :D)

Truth in engineering.
 
4 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Samogradnja satelita Z2300
Batista kaže...

Evo slika, satelite sam slikao bez mrezice jer su ovako puno ljepsi.

Kvaliteta slike nije bas uber, al vidi se...

 

 

Mogu rec da sam zadovoljan, zadovoljniji nego sa originalnim satelitima.

Specke se podudaraju, cijena je bila sasvim okey i stoga mogu rec da nisam fulal kaj sam ih uzel. (osim ako skoro ne crknu :D)

 Vidim da je bilo davno, ali kako ti je radio taj sustav. Kolegi isto izgorili sateliti. Imaš preporuku neku za zamjenu da to sve radi kako spada ?

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice