Računalo ne radi punom snagom

poruka: 7
|
čitano: 1.183
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
neaktivan
offline
Računalo ne radi punom snagom
pitanje

Bok.

Imam sljedeću confu:

athlon xp 2500+

1x transcend ddr400 512mb

2x kingmax ddr400 256mb

sapphire ati radeon hd2600xt agp 512b

napajanje lc400 atx (ne znam sad točno)

hdd maxtor 80gb

mbo gigabyte GA-7VT600-RZ chipset via kt600

nije overclockan samo je fast command postavljen na fast što je srednja vrijednost između normal i ultra(ako ima kakve veze isključen mi je fastwrite za agp)

 

kada ga upalim normalno se upali ali mi radi pola slabije.score u 3dmarku mi je u pola slabiji.kada ga nakon prvog paljenja restartam

radi normalno.Što je uzrok tome?

Imam ga već 4 godine ,a to mi se počelo događati u posljednjih mjesec dana.

Poruka je uređivana zadnji put čet 10.7.2008 7:53 (Black Vision).
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Računalo ne radi punom snagom
prihvaćeno rješenje

windows?

 

koliko dugo ih imas instalirane od zadnjeg formatiranja....?

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo ne radi punom snagom
autorov komentar

prije dva mjeseca sam ih instalirao kad sam kupio grafičku

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
Računalo ne radi punom snagom

Si isključio sve one opcje za snižavanje voltaže i takta za smanjene potrošnje? Mislim da se kod AMD-a ta tehnologija zove Cool and Quiet.

Windows XP is a 32-bit shell for a 16-bit extension to an 8-bit operating system designed for a 4-bit microprocessor by a 2-bit company that can't stand one bit of competition
 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo ne radi punom snagom
autorov komentar

nemem toga

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
16 godina
neaktivan
offline
RE: Računalo ne radi punom snagom
Black Vision kaže...

nemem toga

 

 Imam istu ploču i isti proc u drugom kompu i mogu ti reći da ta ploča radi paradu s ovim novim AGP karticama.
Meni konkretno nije radila kako ti kažeš - punom snagom - dok god nisam ručno prešaltao AGP s 8x na 4x. Nakon toga je proradila kako treba.
nVidia 7600 je bila kod mene unutra, a kod tebe je vidim još novija AMD HD2600 serija, dakle...sr*** na kvadrat :) (s pločom naravno)
Totalno nelogično je bilo da je radila na 4x brže nego na 8x, ali eto... (probao sam reinstalirati windowse jedno 4-5 puta i uvijek je bilo isto).
Probaj instalirati neki alat za grafičku karticu pa unutar njega drljati po postavkama za AGP. Isključi fastwrite za AGP u BIOSu za svaki slučaj jer zna radit probleme s radeonima.

Eto, možda ti pomogne ovo moje nesretno iskustvo s tom pločom, tj. nadam se da će ti proraditi.

P.S. VIA driver za AGP nadam se imaš najnoviji
15 godina
neaktivan
offline
Računalo ne radi punom snagom
autorov komentar

imam isključen fastwrite i radila je dobro prvih mjesec dana a sad moram komp svaki put 2puta upaliti da radi normalno

 

92% tinejđera sluša turbo folk. Ako si ti među onih 8% koji još uvijek slušaju pravu glazbu kopiraj si ovo u potpis.
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice