Laptop - što, kako, zašto?? help...

poruka: 17
|
čitano: 5.203
|
moderatori: DrNasty, pirat, XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
14 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

hm znači.

mal sam nova na ovom forumu. i opčenito ne kužim se baš previše u kompjutere, laptope, diskove ovake onake, a kupila bi si laptop.

i sad si ja mal gledam po tim forumima, ova brzina - ona brzina, ovaj procesor - onaj procesor.

i bože moj, kužim ja da niš ne kontam tu, a neču baš da me dobrano nasanjkaju u trgovini kad se odlučim.

e, i zato bi molila neku dobru dušu da mi pomogne.

evo tu karakteristike jednog na koji sam slučajno negdi nabasala.

 

• Procesor: Intel Core 2 DuoT7300 2.0 GHz (4 MB cache)   -   to očito ima neke veze s brzinom rada, ili?? znači, ako mi treba laptop za internet, office, glazbu, ponekad neki filmič i eventualno malo photoshop, koliko tj. kakav mi procesor treba?


• Zaslon: 15.4" WXGA TFT 1280 x 800 CrystalBrite   -   aj oke, to kontam.


• Grafički sustav: nVidia GeForce 8600M GT 512 MB     -    ?? ne trebaju mi igrice. jel to dobra ili loša grafika za ono što mi treba, navedeno gore?


• Radna memorija: 2x 1024 MB DDR2 667 MHz (proširivo do 4 GB)    -    također. neam blage jel to sad dobro ili loše.


• Tvrdi disk: 160 GB SATA    -    hard mi nie problem jer več iam jedan prijenosni, tak da mi je to oke.


• Optički uređaj: DVD RW DL      -     hmm. znači, čita devedeove??


• Dimenzije: 360 x 267 x 43 mm
• Masa uređaja: 3 kg
• Jamstvo: 12 mjeseci             
• Baterija: 3,5h


• Operativni sistem: Windows Vista Home Premium     - btw. jel mi vista bolja od xp? čula sam neš da je mal usporena.


• Modem: da
• Mreža: da (Gb LAN)                             
• Bežična mreža: da (802.11a/b/g)        - dobro, loše, sporo, brzo???


• Audio ulazi/izlazi: da
• USB podrška: 4x USB 2.0
• Bluetooth: da
• FireWire: da
• Expresscard: da
• VGA izlaz: da
• TV out: da
• Čitač kartica: da (5-u-1)

 

 

eto, ako neko nema posla u 8:17, molim ljepo pomoč. hvala unaprijed =)))

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

Čini mi se da je laptop malo skuplji, oko 7000....pa za internet, glazbu, poneki filmić laptop je dobar, procesor je core 2 duo, nije pentium duo, što je dobro....dosta memorije (2x1024) što ti znači da ćeš moći imat otvoreni photoshop, wmp, gledat film, surfat netom i još 100 programa koristitSmijeh, grafička kartica (ono 8600M GT) ti je za photoshop i filmove odlična. Ovo sve ostalo, bežična mreža, razno razni izlazi (VGA, USB...bla bla) ti je klasika, na svim laptopima je isto......i da, ovaj laptop čita i prži dvd-ove i  cd-ove Smijeh......sve u svemu, dobar laptop, bolji nego moj, a ja sa svojim radim sve što si navela, pa još i više!! Ako imaš love za njega, kupi ga, durat će ti par godina.

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 9:16 (iMAX).
 
0 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop - što, kako, zašto?? help...

jel to ACER ASPIRE 5920G-302G16 mozda? ako je, onda ga ima vec za 5200kn. jednu relativno bitnu stvar nisi navela, marku laptopa...

 

sto se ovog tice, ovako... procesor ok, graficka ok, memorija (bolje je 1x2gb nego 2x1gb, jer inace to sto pise da je prosirivo do 4gb je fantazija... jedino ako izvadis oba modula pa ih zaminis sa dva od 2gb), disk (norma danas je 250 ili 320gb), dvd pekac - klasika, tezina... nemala, baterija ok, vista hp ok... iako na xp lap radi brze, bezicna mreza (ok, ali nema novog n standarda), ostali konektori... sve ok...

 

moj prijedlog http://eu.computers.toshiba-europe.com/innovation/product/Satellite-Pro-U400-13O/1056012/ 

procesor jako stedljiv i dosta brz

grafika integrirana (dovoljno za ono sto si navela da ces ga koristit)

4gb memorije (duplo)

320gb diska (duplo)

tezina manja od 2kg - acer je za polovicu tezi sto se osjeti...

3g garancije

vista business + win xp (2 operativna sustava pa biraj)

wireless a/b/g/n

 

ostalo klasika... cijena oko 5800kn

14 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

je, to je taj acer. ma njega sam navela samo za primjer, da više manje vidim po čemu se mogu ravnati i šta mi je otprilike važno. našla sam ga u oglasniku po 4000 kn s naznakom NEKORIŠTEN - 2 godine jamstva. puno hvala, još ču se ja mal raspitat i o nekim drugim pa vidim. Smijeh

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop - što, kako, zašto?? help...

I obavezno prije kupnje baci pogled na konstrukciju laptopa, da nije neka jeftina plastika koja škripi kad ga uzmeš u ruke. I možda da u obzir uzmeš laptop sa malo višom rezolucijom od navedene..

 

Sad znam da će me odmah kolege Bug-ovci napasti, ali ti si idealan kandidat za Macbook ili Macbook Pro. Naravno, ako ti financije dozvoljavaju..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
15 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

Wifi gledaj da je ta toshiba koju si naveo malena!Ima 13.3" ekran!To je po meni premaleno za svakodnevni radNamigiva

ACER ASPIRE 5920G-302G16 koji je bio naveden je odlican.

Samo jos puknuti 2Gb rama u njega i uzivas u laptopuOsmijeh

...Scooter Tuning is not A Crime!!...
 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop - što, kako, zašto?? help...

Vista je bolja od XP sve su ti komponente(procesor,rami,graficka...) u redu

 

E samo mi reci koliko mislis to platiti i koja je marka laptopa jer ako je to 6000kn i vise moze se naci bolje......

 

i samo da te malo ispravim na gramatici nije pomoč nego pomoć Smijeh

 

Optički uređaj: DVD RW DL      -     hmm. znači, čita devedeove?? SmijehSmijehSmijeh Svaki laptop danas koji kupis ti cita DVD-ove naravno ako ima opticki pogon a neki mini notebookovi to nemaju tak da... :D

14 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

hmm.

što se gramatike tiče prsti mi ponekad lete brže od pameti, a kamoli od razmišljanja o gramatici, pa se ispriČavam ako je nekoga to zasmetalo xD

što se macbooka tiče, ne sviđa mi se. mal mi je. i skup mi je. i nekak mi djeluje lomljivo, a ja nisam osoba za lomljivo.

u principu, tek sam počela tražit laptop. namjena - film, mjuza, internet, malo fotošop i slični programi. cijena 4500 kn.

slučajno nabasala na taj ACER o kojem uostalom pričamo. ljepo izgleda, nekorišten, garancija, a cijena super.

al šta sad znače te kratice koje zapravo i nisu kratice??

e pošto ja neam blage, pitam ljude koji znaju xP i  koji su mi btw puno pomogli.

ako neko ima još koju ideju za moj hmhm problem, nek slobodno javi.

ako nema takvih, puno hvala =))

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop - što, kako, zašto?? help...
kao krL kaže...

 

što se macbooka tiče, ne sviđa mi se. mal mi je. i skup mi je. i nekak mi djeluje lomljivo, a ja nisam osoba za lomljivo.

u principu, tek sam počela tražit laptop. 

ovo ćemo pripisati tvom "rookie" statusu što se kompova tiče..  Namigiva

 

Nije loše uzeti manji laptop (recimo do 13.3" ekran), sa manjom kilažom + eksterni LCD. U tom slučaju možeš ga nositi gdje želiš, a kod kuće ga spojiš na monitor, tipkovnicu i miš i radiš kao na desktop računalu.. razmisli..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
14 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

vidiš, vidiš.

e, al iam ja kod kuče kompjuter.

i monitor, i tipkovnicu, i miš.

i to bi bilo fora da iam stvarčicu koja mi stane u džep a predstavlja laptop,

al kak da pogledam film na tome?

ipak bi ja ostala pri nekoj 15" veličini. ako ne i veči.

 

a sad, što se tiče mog -rookie statusa- , zato i kupujem neki nazovimoto jeftiniji laptop zbog kojeg mi se neće srce lomit ako ga pokidam. ili mi ispadne ili slično xP

 
0 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

Laptop je ok ali samo da znate vidite laptop ima 4gb i odmah ste sretni ali moje mišljenje je da laptopu nije potrebno 4gb ram več je tu stavljena da nadoknadi slabost grafičke i nekih ostalih komponenti !!!

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop - što, kako, zašto?? help...
kao krL kaže...

vidiš, vidiš.

e, al iam ja kod kuče kompjuter.

i monitor, i tipkovnicu, i miš.

i to bi bilo fora da iam stvarčicu koja mi stane u džep a predstavlja laptop,

al kak da pogledam film na tome?

ipak bi ja ostala pri nekoj 15" veličini. ako ne i veči.

 

a sad, što se tiče mog -rookie statusa- , zato i kupujem neki nazovimoto jeftiniji laptop zbog kojeg mi se neće srce lomit ako ga pokidam. ili mi ispadne ili slično xP

Svrha laptopa je da bude prenosiv. Laptop od 2.5 kg naviše nije baš za prenošenje (been there, done that, not an option). Naravno, svatko ima svoju filozofiju i potrebe. Ja npr., kupio laptop od 12" i 1 kg, jer ga vučem svuda sa sobom. U ovom trenutku spojen je na LCD od 20" i radim kao na desktopu. S druge strane, kad sam na putu, uvijek mogu sve odraditi na njemu, pa čak pogledati i film (ovo čak se odnosi na veličinu ekrana, ne da je procesor spor Osmijeh ). Pogotovo ako putujueš avionom ili busom gdje je skučeno na sjedalima, pa ti otvori 15" ili 17" laptop..  

 

MacBook je izrađen od legure aluminija, uz thinkpad seriju T i X i panasonic toughbook seriju, najčvršći prijenosnik na tržištu.  

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
14 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

hmhm. eh sad, da se zamisliš.

posebno me se dojmio ovaj dio o najčvrščem prijenosniku na tržištu xP

e. a ak si uzmem macbook ili štogod slično, jel to može sve normalne programe dizat?

pod normalne podrazumjevam winamp, photoshop, bsplayer...??

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
RE: Laptop - što, kako, zašto?? help...

uh, sad kad krene flame war  Windowsi - Mac OS..  Namigiva

 

Uglavnom, sa Mac OS-om dolazi hrpa programa za multimediju, to ti je proizvod tipa kupiš, upališ i radiš, nije podložan virusima, ne treba ga nešto ekstra održavati kao windoze i tako to..  idealno za ljude koji nisu tehno freakovi kao većina nas na ovom forumu..

 

Većina poznatijih programa postoji u inačicama za Windowse i Mac OS, poput photoshopa , MS office i sl..  Za ostale uvijek postoji alternativa programu kojeg koristiš pod Windowsima, npr. bsplayer alternativa je VLC i sl.

 

U krajnjem slučaju,  na novi Mac možeš instalirati i Windowse uz Mac OS, pa koristiš omiljene programe koji rade samo pod Windowsima. Ali, mislim da ti to neće biti potrebno, jer MacOS ima podršku za većinu multimedije "right from the box"..

Odabrao Đelo Hadžiselimović, preveo Saša Kolka. tekst čitao Miljenko Kokot..
Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 15:46 (ferovca1).
14 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

aje super.

što se manje moram zamarat instalacijama potrebnog i nepotrebnog to bolje.

očito je mac super stvarčica.

sam što novi dođe nekih 8 000 kn.

što mi je ipak malo tu mač.

al gledam si ja, ima jako puno takoreči rabljenih, tj kupljenih koji stoje u kutiji 2-3 mjeseca, pod garancijom i sve.

a cijena upola manja.

takva kupovina se več isplati...

 

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
RE: Laptop - što, kako, zašto?? help...

Pa zasto uzimas polovni,ima li garanciju ako nema onda ga nemoj uzimati imas kupiti isto odlicne laptope za 4.000kn....tko zna koji problem ima taj laptop nemoj ga kupovati ..... evo nac cu ti ja neki za 4.000kn

 

skupi jos 200 kn i kupuj ovo neces pozaliti 

 

ACER Extensa 5630G-582G32MN Core 2 Duo T5800 2GB 320GB 15.4'' WXGA HD3470 cam. Linux/LX.EAVOC.001

 

 

''aje super.

što se manje moram zamarat instalacijama potrebnog i nepotrebnog to bolje.

očito je mac super stvarčica.

sam što novi dođe nekih 8 000 kn.

što mi je ipak malo tu mač.

al gledam si ja, ima jako puno takoreči rabljenih, tj kupljenih koji stoje u kutiji 2-3 mjeseca, pod garancijom i sve.

a cijena upola manja.

takva kupovina se več isplati...''

 

molim????ma molim te nemoj me nasmijavat sanse da nades dobar rabljeni je 1:10000000000,jer cim ti ljudi prodaju taj laptop znaci da nesto ne valja na njemu ili su neki bogatuni pa nisu zadovoljni pa ga tek tako stave ga u banak i to je to,ili sto je najgore moze taj laptop biti ukraden..nikako rabljeni....najbolje kupit novoga i lijepo imas garanciju i sve novo i laptop je tvoj i nemas nikakvih problema...poslusaj me uzmi ovaj acer neces pozaliti....ista stvar kod mobitela.....

 

 

sto si zapela za Č hehe....takoreći se piše a ne sa č ....opet te ispravljam hihihi(bez uvrede Belji se)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pon 22.6.2009 16:01 (Razer Mamba).
14 godina
neaktivan
offline
Laptop - što, kako, zašto?? help...

hmm.

viš, nisam razmišljala o mogućnosti da su ukradeni.

ili nedajbože pokidani xP

 

ah da, zapela sam za ČČČ. nekak sam navikla tako. nepravopisno Belji se

 

puno vam hvala. na preporukama silnim. sad vidim na čemu sam i za koje novce mogu šta kupit. Smijeh

 

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice