Pizza, diskusija

poruka: 458
|
čitano: 205.415
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pizza, diskusija
vale03 kaže...

obožavam pizzu, svaku vrstu i sa svime (dobro, možda vegetarijansku ne, hehehehe). probala sam dosta puta napraviti kod kuće ali nije ni slično :D vidim da tu ima i nekih savjeta kako dobiti savršeno tijesto, ali mislim da opet nije to to :D najfinije je baš kad se naruči iz pizzerije, i još kad dođe onako vruća i hrskava sa puuuno sira :D naručujem bar jednom tjedno iz moje najdraže pizzerije u osijeku ( http://pizzeria-saloon.hr/ ) , jer su dosta brzi i hrana je uvijek ista, znači na istom nivou kvalitete. probala sam i ostala jela i mogu reći da su jela sa roštilja jako dobra, ali meni je ipak nekako najdraža pizza, pogotovo slavonska, pa eto, tko živi u osijeku ili okolici, toplo preporučujem :D

Hrskavo tijesto nije problem dobiti . 

1.) Visoka temperatura pecenja je obavezna 

2.) Kamena , samotna ili mramorna ploca ispod i nista drugo na dnu pecnice ( max temperatura , dobro zagrijano prije pecenja ) 

3.) Hrskavo tijesto ispod = U brasno koje se koristi pri razvlacenju tijesta treba ubaciti malo soli 

   - Zasto sol ? 

  Odgovor - Sol upija vodu i izvlaci visak vlage iz tijesta a brasno na kojem se tijesto razvlaci mora biti ostro ( ne glatko ) 

  Za napraviti dobro tijesto treba vremena , dva dana tocnije . 

 

Sve se moze , ako se zna prava procedura i ne pretjeruje sa dodacima . 

Za sva ostala pitanja ... pp {#}

Headphone Freak
Poruka je uređivana zadnji put čet 28.8.2014 10:32 (unimatrix001).
11 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Najjača pica koju san ija, Solin, Super Pajo fast food. Ne štede na sastojcima a izvrsno pečena. Bezobrazno bude dobra pica.

10 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

ja sam klopao pizzu u Braceri u Ri, tamo na početku korza, svi govore da je odlična pizza pa da probam.

nas 3 naručili velike mexicane, dobili napokon ljutu pizzu. najgore kad u nadjevu nabrajaju sve žive paprike, ljute umake a na kraju ljutina jednaka blagom kečapu..

 

poprijeko rezani češnjak je pun pogodak, iako sam mislio da će bit bez veze, kolutovi luka se fino zapekli i bio je kao čips. na kolute narezana crvena paprika, gljive, sir, šunkarica, normalni feferoni i umjesto masline u sredini chilli papričica. jedna od boljih koje sam jeo u zadnje vrijeme

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
11 godina
offline
Pizza, diskusija

Gdje ima u okolici savske ulice dobra pizzeria?

 

Ili da se mogu dobri ćevapi pojesti?

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 9:01 (hrčak).
12 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
hrčak kaže...

Gdje ima u okolici savske ulice dobra pizzeria?

 

Ili da se mogu dobri ćevapi pojesti?

 dobri ćevosi su na cvijetom u limenci, mislim da je pečenjara cvjetno, nije na savskoj ali je 10-ak minuta od savske, također blizu studentskog doma je pizzeria maslina 2-3 min od savske

12 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
hrčak kaže...

Gdje ima u okolici savske ulice dobra pizzeria?

 

Ili da se mogu dobri ćevapi pojesti?

Pizzerija Purger, park Stara Trešnjevka.

Ćevapi su mi odlični na trešnjevačkom placu - ima nekoliko limenki, ali ispred najbolje je uvijek red.

 

Obje su lokacije svega par tramvajskih stanica od Cibone.

0100011001000001010100000010000000110100001000000100110001001001010001100100010100100001
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 9:06 (pr0n_addict).
15 godina
odjavljen
offline
Pizza, diskusija

Pun Pjat u Rijeci, svaka preporuka... Ja sam tamo skoro redovni pa uvijek dođe brzo, topla i nikad ne štede. Jumbo miješana (koju ne mogu sam pojesti nikako a ima me) je 56kn...

My name is Legion... For we are many!
14 godina
offline
Pizza, diskusija

Preporuka za Pizzu, cevape i slicno u istocnom dijelu Zagreba?

EUNE: Ferritin
15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Malo je offtopic, ali topla preporuka leskovačkih ćevapa (po mogućnosti uz pomfrit, gravče na tavče i ajvar) iz Magazinske kleti. Ćevapi za 30 kn, fantastični i ima ih, svaki oko 10 cm dugačak. Dvostruko se više najedem od te porcije ćevapa nego od onih sa sitnim ćevapčićima od 4 cm.

~
15 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Najbolja pizza koju sam ikad jeo jest  na Malešnici u pizzeriji O'hara. Znači vanserijski, top quality sastojci, pod time mislim na pravu mozzarelu, 00 brašno, grčke masline, kapare, fenomenalan sos i tijesto.

Pridonosi li tome da je također izabrana za najbolju hrvatsku pizzeriju? O, da! Također jedini domaći prestavnik na svjetkom pizza prvenstvu u Italiji. 

 

Svaki pravi ljubitelj koji zna što je prava pizza ovo mora ovjeriti. Btw. osim pizze, odlična krilca i rebarca uz Volim ljuto umake, te jedan od rijetkih restorana koji ima fiorentine (steak) u ponudi. Izbor piva je brutalan, s time da je Nova runda (domaći ZG micro brewery zastupljen kod njih).

 

 

 

 

 

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011.
Poruka je uređivana zadnji put sri 28.1.2015 23:38 (eterna luchar).
12 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Ne znam, ja sam valjda jedini koji ne moze smisliti kuhanu sunku na pizzi, pogotove ove poluplasticne sunke sto svi trpaju...

9 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Meni je najbolja obična sa pommess frites i Feta sirom! :)

13 godina
odjavljen
offline
Pizza, diskusija

Jeli itko probao pizzu u pizzerii Roma u Mostaru? Ili u Guštija u ZD?

16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
MARKOZD15 kaže...

Jeli itko probao pizzu u pizzerii Roma u Mostaru? Ili u Guštija u ZD?

 Roma je imala jednu od najboljih pica na sirem podrucju, vjerovatno jos uvijek ima, samo nisam tamo jeo dobrih 4-5 godina.

Razlog je taj sto nemaju dostavu, a kada sam bio tamo sjesti je bilo katastrofa. Sjednes narucis i donese ti picu ti pojedes i u trenutku kada stavljas zadnji komad u usta konobar je tu da uzme tanjur ispred tebe i ako si slucajno popio pice takoder, odmah kupi case i boce, znaci ako si pojeo picu i popio picu za nekih 15 minuta sve je to vec sklonjeno i onda jednostavno moras ustati bezveze je sjediti za praznim stolom. Ja znam da je njima guzva i da imaju posla, lai to nije rijesenje.


Ali sto im je bila pica, cudo...

It's better to keep your mouth shut and give the impression that you're stupid than to open it and remove all doubt.
13 godina
odjavljen
offline
Pizza, diskusija

Zato i kažem, u toj pizzerii je možda najbolja pizza što sam ikad jeo, bolja nego ijedma u Zadru..

13 godina
offline
Pizza, diskusija

Danas odlučih malo eksperimentirati pa se latih posla i napravih dvije pizze. Prilično zadovoljan, s obzirom da su ispale prokleto ukusne. Manja je već riješena. Rekoh, da podijelim slast s vama. S guštom, kolege.

Ovom forumu kronično nedostaje Vlada koji je uvijek podizao atmosferu nasmijavanjem i uveseljavanjem sviju svojim slikovitoživopisnojedinstvenim postovima.
12 godina
odjavljen
offline
Pizza, diskusija

Koje su najbolje pizzerije u ZGu? Brat neki dan bio s frendovima u ZG, bili su u Capucineru i kaže da je restoran odličan. On je jeo biftek i nema nikakve pritužbe, a frendovi pizzu i kažu da je odlična. 

 

Što preporučujete? Nešto blizu Jelačića da baš ne idem s tramvajem po gradu. 

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
16 godina
offline
Pizza, diskusija

Meni je "Nokturno" u Skalinskoj uvijek bio OK. Cijene su odlične kad gledaš da se radi o centru Zagreba, a pizze su fine, ambijent isto tak super, pogotovo vani na terasi.

 

http://www.restoran.nokturno.hr/?page_id=76&lang=hr

 

Kasnije u Malog Medu na pivo i imaš savršen izlazak 

Poruka je uređivana zadnji put pon 11.5.2015 20:39 (lllnuclearlll).
13 godina
offline
Pizza, diskusija

Meni je u Purgeru kod Trešnjevačkog parka super. Vrijedi iz španskog na trešnjevku doći. Dobijemo pizzu za 10 minuta, kad je gužva onda 15-20 min, po cijeni je ko i ostale picerije plus dodatke NE naplačuju. Pizze su im zasitne, sa kvalitetnim sastojcima, zakon mi je njihov sos. Velika (nije jumbo) im je i više nego dovoljno, ja ju nemogu pojest. Mala im je isto ok (nije mini). Preporuka.

16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
tonik kaže...

Meni je u Purgeru kod Trešnjevačkog parka super. Vrijedi iz španskog na trešnjevku doći. Dobijemo pizzu za 10 minuta, kad je gužva onda 15-20 min, po cijeni je ko i ostale picerije plus dodatke NE naplačuju. Pizze su im zasitne, sa kvalitetnim sastojcima, zakon mi je njihov sos. Velika (nije jumbo) im je i više nego dovoljno, ja ju nemogu pojest. Mala im je isto ok (nije mini). Preporuka.

 jel još uvijek stavljaju sitno sjeckanu šunku na pizzu?

odavno nisam tamo jeo iako mi je najbliža pizzeria

13 godina
offline
Pizza, diskusija

Je, I dalje stavljaju ribanu šunku. Nisam još isprobao sve pizze, makar idem tam već duže vrijeme.

 

 

8 godina
protjeran
offline
Re: Pizza, diskusija

Sječam se kad je kod nas u Dubrovniku pizza bila 23-25kn, a sada mala 40kn, a jambo 80. Bila je u jednoj pizzeriji jambo 50kn jer je zima^^

12 godina
odjavljen
offline
Re: Pizza, diskusija
Kresimir4 kaže...

Sječam se kad je kod nas u Dubrovniku pizza bila 23-25kn, a sada mala 40kn, a jambo 80. Bila je u jednoj pizzeriji jambo 50kn jer je zima^^

 

To je nekakva okej cijena, kod nas u Varaždinu je jumbo 75-80kn ovisno o sastavu pizze. Kolko je na Stradunu mala pizza? 80-100kn? xD

S budalama se ne isplati svađati, jer prvo te spuste na svoj nivo i onda te dotuku s iskustvom!
12 godina
offline
Pizza, diskusija

hebačke cijene... u ogulinu jumbo 50-55, ovisno o nadjevu, srednja 25-30, ove male ni ne znam - ko to jede uopće?

a onda dođem u rijeku na faks, odletimo na pizzu na pa nas opale 40+ za srednju. zimi je to ipak malo više civilizirano.

Ne predaj se nikad osim kad moraš!
8 godina
protjeran
offline
Re: Pizza, diskusija

Malo stariji račun, ali isto prolazi. Restoran Nautika :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 5.6.2015 23:39 (Kresimir4).
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Kresimir4 kaže...

Malo stariji račun, ali isto prolazi. Restoran Nautika :)

 ovo su cijene jel tako?cini mi se kao da mi se prividja

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
11 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Najukusniju pizzu u životu sam jeo u Trogiru na rivi njihovoj, srednji restoran u onom redu, neznam točno ime.

Naručili smo pizzu sa srdelama i inćunima. Tijesto savršeno, gore dodaci niti previše niti premalo. Ma ni gladan nisam bio prije toga no pizza je bila TOOOLIKO dobra, ukusna. Kao prvi sex onako. Savršeno balansirana pizza.

 

Inače, na području Splita-Solina iz fast foodova, najbolja je pizza u Super Pajo fast food u Solinu. Savršena nije ali je najbolja od svih fast foodova po meni.

Restorane nisam obilazio pa ne mogu da kažem.

http://steamcommunity.com/profiles/76561197984431248
16 godina
offline
Pizza, diskusija

Mr. Jack = XXL Jumbo... ogromna i fina

 

 

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Ziga kaže...

Mr. Jack = XXL Jumbo... ogromna i fina

 

 

 a u pm jeste to uspjeli pojest vas dvojica? :D

R.I.P. Aziz Sergeyevich Shavershian
16 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
cod4gamer kaže...

 

 a u pm jeste to uspjeli pojest vas dvojica? :D

 Nas pet je jelo i moram ti priznati da je zasitno, ali idealno bi sjela na četiri osobe

 

 

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice