Pizza, diskusija

poruka: 458
|
čitano: 205.676
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pizza, diskusija
Tonči kaže...
The Unforgiven kaže...
svaki put kad vidim ovu temu ogladnim... jebte se

Ja sam to riješio narudžbom, baš maloprije. :D

 Još je topla, pa tko hoće...

ddarknessfairyy kaže...
Tonči kaže...

Kad smo kod toga, kao ljubitelja pizze, zanima me zna li tko kako i gdje nabaviti kućnu pećnicu koja može postići, za pizzu idealnih, 410 stupnjeva? Dake, simulirati krušnu peć.

 

Jer, najveći problem kućne pizze je što jednostavno ne peče na isti način.

Ima Ariston štednjake zvjeri. S 4 odvojene pećnice od kojih jedna peče ko krušna peć al koštaju puno previše.

"Puno previše" ne može biti za pizza doživljaj. :D No, ako su to one velike na katove, nemam gdje s time. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 22:07 (Tonči).
10 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
Tonči kaže...

"Puno previše" ne može biti za pizza doživljaj. :D No, ako su to one velike na katove, nemam gdje s time. :)

Je one velike na katove(12 000kn) al mislim da su imali i nekave ugradbene po 4500kn sa temperaturom 400°C samo ne znam dal ih još imaju.

Don't blink. Blink and you're dead. They are fast. Faster than you can believe. Don't turn your back. Don't look away. And don't blink. Good Luck.
Poruka je uređivana zadnji put ned 29.9.2013 22:25 (ddarknessfairyy).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pizza, diskusija

Guglao sam, ali ne nađoh pa ako ti naletiš, javi. :)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
10 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Tonči kaže...

Guglao sam, ali ne nađoh pa ako ti naletiš, javi. :)

Ja sam našao ovo !

One su do 400 stupnjeva

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2013 11:16 (TheMenstalist).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Pizza, diskusija

To su one velike, kuda bi s time u kuhinju?:)

Sve što napišem moj je osobni stav i ne odražava nužno stav Bug d.o.o.
14 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Možda se da nešto zguglati? Pada mi na pamet improvizacija, mislim da u isti volumen klasične pećnice unijeti još energije i povisiti temperaturu dodatnim grijačima nije neka nauka.

 

Meni je otkriće bilo i pećenje na temperaturi od 250°C 10min, a ne na 200 20-25 minuta kako sam radio + pravi recept za tijesto i to je to

Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2013 11:38 (Asta).
16 godina
odjavljen
offline
Re: Pizza, diskusija

@ Tonci 

 

Postoji jedan trik kojim ces dobiti pizzu pribliznu kao iz krusne peci a koji koristim i osobno a istovremeno ces za pocetak ustedjeti nekoliko tisuca kuna za takvu pec .

 

Nabavi si komad mramora ili cistog granita debljine ne vece od 2.5 cm ( 2 cm idealno ) te promjera 35x35 ili 40x40 cm ( ovisi o dimenziji tvoje pecnice )

i nekakvu lopatu za pizzu ili komad aluminija ili inoxa slicnih dimenzija ( da ti moze uci u pecnicu)

 

Tijesto za pizzu se oblikuje na vecoj kolicini posoljenog brasna ( da , sol je bitna jer upija vlagu kod pecenja i daje kori onaj fini hrskavo-slankasti okus )

Pizza na lopatu ili lim i ubaci direktno na prethodno maximalno UGRIJAN kamen koji se stavlja na DNO pecnice a nikako na resetku jer se dolje brze i bolje grije 

Pecnicu ugrij max koliko mozes ili bar na 250 * C . 

 

Neki koriste samotnu plocu ali ona s vremenom pocrni i teze ju je cistiti a kamen se jednostavno opere kad je hladan...nikako politi vruc kamen hladnom vodom jer puca :)

 

Sretno 

It's all about the sound . (Quincy Jones)
Poruka je uređivana zadnji put pon 30.9.2013 11:40 (unimatrix001).
12 godina
odjavljen
offline
Pizza, diskusija

Jel netko spomenuo Napoli Samobor? Nekako je posebna {#}

12 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Ima koja dobra pizzerija u VŽ i okolici da vrši dostavu,ja zivim cca 20kn od VŽ-a (3km od Ivanca) ?

šiz gada smajl it sims tu mi remajndz mi of čajldhud memoriz
14 godina
offline
Pizza, diskusija

U petak sam radio (po meni) svoju najbolju pizzu. Doduše majka je radila tijesto a to je 70% posla no svejedno Smijeh.

 

Znači neka inspiracija mi je bila ovo. eterna lucharTM. Uz manje izmjene, umjesto češnjaka u prahu usitnio sam pravi češnjak, dodao malo čilija u prahu, neznam sad otprilike manji prstohvat. Te manje origana.

 

Na to dalje ide malo sira, šunka, gljive, i još sira te naposljetku origano. Negdje na pola pečenja stavio kulena da još malo zapaprim :). Možda nije ovako "na papiru" nešto posebno ali okusi su se odlično stopili i ništa nije bilo previše, naravno potrebno je malo pratiti koliko čega stavljate da nebi pretjerali sa nečim ali eto, nadam se da je netko dobio inspiraciju.

 

Nažalost nisam uspio slikati :(

Swedish latin super funk.
12 godina
offline
Pizza, diskusija

Ja upravo u pizzeriji Tivoli... Čeka se jumbo fantazija/rukola!!!

15 godina
offline
Pizza, diskusija

Ostalo mi nešto lisnatog tijesta (Ono Ledo od pola kile) s ojim inače napravim male kroasane s Nutelum, pa kako mi se jelo slano odlučio sam se za Pizzu.

Razvaljao, stavio na papir za pečenje i ispalo je ok.

Samo treba paziti da se ne pretjera sa nadjevom jer se onda tijesto ne ispeče, i naravno paziti da se ne napuhne u pečenju (meni se napravio veći "balon").

Ta količina je bila dovoljna za dvije manje pizze.

Uglavnom dobro dođe za slučaj ako nema pravog  tjesta pri ruci, iako bi i klasični smotuljci/piroške sa pizza nadjevom bili fini.

You can fall for chains of silver you can fall for chains of gold You can fall for pretty strangers and the promises they hold
15 godina
offline
Re: Pizza, diskusija

Čitam knjigu i žderuckam Baby Gotham Pizza (ova u linku samo manja). Uhmmm, well, uopće sam zaboravio da jedem nešto čitajući i toliko sam je prejeo da sada tražim neko mjesto za umrijeti na miru...

 

 

You can patch technical vulnerabilities as they evolve, but there is no patch for stupidity, or rather gullibility. - Kevin Mitnick
12 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Bukva kaže...

Čitam knjigu i žderuckam Baby Gotham Pizza (ova u linku samo manja). Uhmmm, well, uopće sam zaboravio da jedem nešto čitajući i toliko sam je prejeo da sada tražim neko mjesto za umrijeti na miru...

 

 

Pozdrav svima, evo da se uključim u temu, prijatelji i ja idemo uskoro tamo, 5 minuta od mene, svaki će uzet doomsday. Samo najjači opstaju i borba dokraja.

 

 

 

 

 

Moje najdraža hoemmade pizza;

normalno se napravi tijesto, kada ga razvučemo posolimo, stavimo kao podlogu mozzarellu, polijemo s maslinovim uljem, ugnječimo češnjak i namažemo posudu za pečenje češnjakom, a po onome što bi trebala bit nakon pečenja korica posipamo sezam (i sezam se peče), dodamo malo špeka ili pršuta (bolje pršut), te posipamo rikolom i malo parzemazana na kraju jer ne želimo da se rikola ispeče i parmezan skroz otopi. naravno uz ovo ide piva.

 

 

 

 

 

 

Arguing on the internet is like running at the special olympics. Even if you win, you're still retarded.
Poruka je uređivana zadnji put pon 2.12.2013 13:32 (Trustek).
15 godina
offline
Pizza, diskusija

Ja sam danas probao smotati pizza pitu, što sam vidio u jednoj pekari nedavno.

Moram priznati da je stvar odlično ispala. {#}

A recept je prilično jednostavan, tjesto ili gotove kore za pitu punite nadjevom koj biste stavili na pizzu, te smotajte po volji.  {#}

Pecite kao svaku pitu (ja sam gore još sira naribao, bio je fino hrskav)

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. Provokator starog kova R.I.P. Munjovoz 20.3.2012.
Poruka je uređivana zadnji put sri 22.1.2014 20:16 (mind_challenge).
13 godina
offline
Pizza, diskusija

Evo ja bio prekjučer sa curom u Purgeru u Ozaljskoj. Zašli u plavu salu ambient nam se svidio, na zidovima su slike mjesta u zagrebu ali kao nacrtane. Pizza je super, jako ukusna, a zeznuo sam se sa feferonima ljuti su mi bili jako haha. Ja sam uzeo veliku a cura malu. na kraju nismo mogli pojest sve, meni je velika bila prevelika. 

10 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

ja jos nisam dozivio da mi je pizza u pizzeriji preljuta :D

probao sam razne mexicane, pepperoni, diavolo, chilli, al ništa od toga... zato kad je doma radim idu ljute mesnatice, kulen, tucana paprika, feferoni {#}

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
15 godina
offline
Re: Pizza, diskusija

Bio sam nedavno u pizzeriji Oro goro Oroslavje, neki srednji prosjek, ništa posebno, uzeli smo mješanu, slavonsku i još neku...ne sjećam se više. Jedino je zamjerka na cijene, koje su extra velike, mislim da su u rangu kakve su cijene na obali ako ne i više.

Najbolje pizze do sad su mi bile u Pizzeriji N1 u Zaprešiću( tu sam bio najmanje 100x ), onda ima jedna na Kaptolu, bome se ne sjećam imena, pa onda Pizzeria RAJ Gornji Kuršanec ( između Varaždina i Čakovca ) isto tako Restoran Barok u Čakovcu.

Pizzeria Venera( isto okolica ČK ). Ima još brdo gdje su mi bile i više nego dobre.  Najgora mi je bila u Pizzeria Portu u Čk, užas, to je gore od kupljene smrznute pizze, sva neka vodenasta, nedovoljno pečena itd...

 

Ponosni vlasnik PS3 i nekoliko desetaka original igara / http://www.accredo.hr/ http://www.mcsi-design.net/
12 godina
offline
Pizza, diskusija

jao... znao sam. govorim u sebi ne otvaraj temu, al ne da vrag mira.

i tako globljem nekakav sendvić iz kantine na faksu, kruh valjda treći dan broji i slinim nad onim chicago dish pizzama par strana natrag {#}

 

Layla, you've got me on my knees.
13 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
stickman1 kaže...

ja jos nisam dozivio da mi je pizza u pizzeriji preljuta :D

probao sam razne mexicane, pepperoni, diavolo, chilli, al ništa od toga... zato kad je doma radim idu ljute mesnatice, kulen, tucana paprika, feferoni {#}

 

Hahah. nepce se naviklo to ti zavisi isto koliko si i ''baždaren.'' Ja nejedem preveč ljuto ali nekad dobijem tek. Ja sam naručio Slavonsku, zakon. Al feferone sam i doma jeo ali nekad su ljuti preveč nekad ne tako... Cura naručila Fantaziju imala zapečeno vrhnje i parmezan. Lijepa kombinacija, al ja zapalio ovaj put po ljutom. haha.

Iskreno na kraju svega nismo platili puno. Još smo nosili doma što nismo mogli pojest da mi ostane za kasnije. Možda i usred noći. muahaha.

10 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

nisam ni ja prije bio za ljuto, al od kako cura kuha morao sam promjeniti navike, sad mi je nepojmljiva pizza bez feferona :D

Last bastion of real motorsport - Isle of Man TT
13 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

pozz, zna li netko valja li Pizza Expres u Osijeku (ako je netko isprobao neku pizzu), zato sto vidim da su dosta jeftini, normalne pizze po 20-25kn, a ove jumbo (veće), po 40.... vidim da imaju pizzu QUATTRO FORMAGGI, svi hvale tu pizzu pa da i ja vidim.. ako valja, tj. ako nije previse masna neka netko odgovori na ovu poruku, posto je zaista zelim probati, a da ne bacim pare u zrak... pozz :)

ASUS X75VB-TY023
12 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

Ajde, ne kupujueš auto.

16 godina
offline
Pizza, diskusija

Ja i ekipa smo naručili iz Pizza Expressa u Zagrebu. Srednja miješana..bila je Ok.. Onda smo naručili istu tu ali jumbo, bila je predobra.

A 1mj prije toga nisam goru pizzu jeo u životu baš kod njih...

13 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Defa.psd kaže...

Ajde, ne kupujueš auto.

haha pa znam, samo pitam je li netko probao da vidim kakva je..

ASUS X75VB-TY023
13 godina
neaktivan
offline
Re: Pizza, diskusija
Ziga kaže...

Ja i ekipa smo naručili iz Pizza Expressa u Zagrebu. Srednja miješana..bila je Ok.. Onda smo naručili istu tu ali jumbo, bila je predobra.

A 1mj prije toga nisam goru pizzu jeo u životu baš kod njih...

aha, kazes da 1 mj prije tog nisi jeo goru pizzu u zivotu i to bas kod njih, a onda da ti je poslije bila dobra kod njih. et super onda :D ako ti je prije 1 mj bila najlosija, a poslije 1 mj dobra (ovaj mjesec), onda super, nista, hvala na odgovoru, probat cu tu quattro formaggi, pa ako mi se sviđa, jednostavno cu i dalje nastavit kod njih :D iako su GONDOLA, COROLLA i MANGIARE meni najbolji :D (corrola je zapravo catering, ali prave odlicne pizze), nadam se da ce mi i Pizza Expres postati jedan od favorita, ili bar, dobra pizzerija. (kod nas se zove Pizza Expres, a kod vas u zagrebu i rijeci Pizza Express, samo imate jedno slovo ,,s" više ahah :D), znaci Pizza Expres kod nas hehe

ASUS X75VB-TY023
16 godina
offline
Pizza, diskusija

Das pizza!!

 

www.pizzeria-chello.hr

 

Chicago mi nije baš nešto, ali Doomsday rula!

DoomsDay Pizza DoomsDay Pizza
Chicago Style Double Decker Pizza Chicago Style Double Decker Pizza
11 godina
offline
Pizza, diskusija

.

Ako sam ti pomogao, pritisni hvala
Poruka je uređivana zadnji put pon 14.7.2014 16:37 (hrčak).
15 godina
offline
Re: Pizza, diskusija
Ziga kaže...

Das pizza!!

 

www.pizzeria-chello.hr

 

Chicago mi nije baš nešto, ali Doomsday rula!

i Ghotam je mrak...baby ili normalna za dvoje...

Bolje je znati malo i temeljito nego mnogo i površno.- I. Kant
9 godina
neaktivan
offline
Pizza, diskusija

obožavam pizzu, svaku vrstu i sa svime (dobro, možda vegetarijansku ne, hehehehe). probala sam dosta puta napraviti kod kuće ali nije ni slično :D vidim da tu ima i nekih savjeta kako dobiti savršeno tijesto, ali mislim da opet nije to to :D najfinije je baš kad se naruči iz pizzerije, i još kad dođe onako vruća i hrskava sa puuuno sira :D naručujem bar jednom tjedno iz moje najdraže pizzerije u osijeku ( http://pizzeria-saloon.hr/ ) , jer su dosta brzi i hrana je uvijek ista, znači na istom nivou kvalitete. probala sam i ostala jela i mogu reći da su jela sa roštilja jako dobra, ali meni je ipak nekako najdraža pizza, pogotovo slavonska, pa eto, tko živi u osijeku ili okolici, toplo preporučujem :D

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice