Oružje - općenito

poruka: 365
|
čitano: 159.283
|
moderatori: DrNasty, pirat, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

 

 

@Stric_Jura

Thanks, frend na odgovoru.

 

Bunker, znam da si pucao iz ćeze. Brijem da je i ATJLučko isto tako?

Mogu li oni napisati koju o ćezi?

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Ljudi kakva su vam iskustva sa ćezama?

Znači, Ceska Zbrojovka, model i u kojem kalibru. Vaša isksutva?

Pretpostavljam da su ljudi imali najviše isksutva sa CZ-75, CZ-85 u kalibru 9mm Para.

 Best shooting gun you can get (CZ-75 platforma).

Probao CZ-75b 85b, Shadow, Shadow 2. Glorious guns.

5 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Stric_Jura kaže...

 

 

i morao sam još rukom napisati obrazloženje zahtjeva za izdavanje dozvole, gdje sam se pozvao na zakone i Ustav RH koji ja poštujem za razliku od mnogih uključujući i državne službenike.

 

P.S:. potvrdio, svo oružje koje ne koristi jednodijelno streljivo se slobodno kupuje, samo se nosi na pregled i upis.... još da se odlučim za Colta Walker Dragoona ili Remington New Model Army...

 Colt Walker Dragoon, puno ljepši meni osobno.   

 

Čekaj, nisam dobro razumio, jesu li ti to rekli da prijavljenu kuburu ne smiješ iznosit iz stana? Što onda treba, osim prijave, da se može ić na streljanu legalno pucat ili baš ja uvijek moram bit u ilegali?    

Live long and prosper.
14 godina
offline
Re: Oružje - općenito

ma tako baljezgali (cajac u uniformi) ali je ženska rekla ti smiješ oružje prenositi ali da nije vidljivo, poželjno u koferu s ključem...

 

a odlazak na strelište - dogovoriti i imati neku potvrdu da te očekuju tamo....

Ju je je? Je ju je!
10 godina
offline
Oružje - općenito

 

 

Oružje na crni barut je C kategorija, te se može prenositi na način da se ne učini vidljivima trećim osobama.

Zakon, članak 29., peta stavka.

 

Zato do streljane za C kategoriju ne treba posebna dozvola ili pak nešto treće.

Mala je vjerojatnost da će te netko zaustavljati, te i kada te zaustave organi reda, veliš kakvo je pravo stanje stvari.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@pzkpfw

Ćeza je u svoje doba bila avion ... Antikorozivna svojstva su loša, i plastične korice se lako potrgaju, no to su moja iskustva nošenja i upotrebe u zaista extremnim uvjetima. Višemjesečna izloženost vlagi, blatu, prašini, snijegu, lišću, kukcima, potapanje pod vodu, udaranje u stranice kamiona ( nosanje u otvorenoj futroli ), padanje...

Prije 20 godina je to bio avion u njenom cjenovnom razredu, no danas imaš veliki izbor podjednako kvalitetnih. Svakako probati prije kupnje da vidiš kako ti paše ergonomija... To je glomazan i težak pištolj pa uzmi i to u obzir ako ga misliš satima nosati. Teško ga je prikriveno nositi... Donji poklopac okvira moraš doraditi ako nećeš da ti podere sic automobila ukoliko ga nosiš na boku u vanjskoj futroli ( uniformirane službe i sl...)

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

 

 

@Bunker

 

Hvala, ti Bunker. Informativno pitam za mišljenje o ćezi.

 

Dal' se slaže sa tim da je ćeza dobar izbor kao oružje kada na nam je potrebna preciznost.

Ako se ne varam, ćeza je u sportskom streljaštvu dosta zastupljena.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

Pa sad, nemam baš iskustva u sportskim natjecanjima tako da nemam pojma kakva su oružja zastupljena u tim vodama.

Ali sportsko pucanje nije nikako usporedivo sa vojno policijskim pucanjem tako da to valja razlikovati pa vjerujem da je i trening bitno drugačiji a vjerojatno i oružja.

10 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@Bunker

 

Okay, al' znam da si ti jednom na forumu(ako se ne varam) spomenuo da ti je ćeza najbolji pištolj koji si koristio. Mislim na CZ-75.

Hvala još jednom na odgovorima, te na onima koji će biti ubuduće.

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@pzkpfw

Da, samo kažem da se nisam bavio sportskim streljaštvom .

Ove CZ koje sam ja službeno nosio nisu baš bile nekaj extra precizne ( u stilu da grupiraš pogotke u 5 cm na streljani ). No vojno policijska zadaća nikad nije pištoljem pogoditi kutiju šibica, već je daleko bitnije da možeš pogoditi pokretnu grudnu metu u sobnim udaljenostima u trenucima kada si pod ogromnim stresom. Ćeza mi je bila odlična za takve namjene, nikad nije zatajila bez obzira koliko neodržavana bila, a u takvim trenucima kada se trebaš obraniti je daleko bitnije da ne zataji nego to dal' buš pogodio par cm niže ili više....

16 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 


Ako se ne varam, ćeza je u sportskom streljaštvu dosta zastupljena.

 

Praktičnom, ne sportskom.

9 godina
offline
Oružje - općenito

ekipa sad ću uletiti kao padobranac, ali htio sam pitati kako izgleda neka procedura kod nas za dobivanje dozvole za oružje. Pitam to zbog jedne vrlo neugodne situacije koja se nedavno dogodila u mom susjedstvu pa sam počeo razmišljati o nekoj nabavci oružja, odnosno pištolja. Nije se dogodilo meni, ali bi volio biti spreman ako se nešto dogodi.

 

inače znam rukovati s oružjem, pokojni deda me učio rastavljati pištolj kad sam bio balavac (kad sam imao 16-17 godina) i imam jednog prijatelja lovca koji mi je pokazivao neke stvari, i puške i to. On mi je bio čak i nudio da idem polagati lovački ispit, pa sam tada mislio koji će mi to k, samo ću potrošiti novce, ne znam da se njemu javim za to. 

 

Jel može netko ukratko samo reći kako izgleda procedura, koliko dugo traje, koliko košta itd itd

7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@cansee

https://mup.gov.hr/oruzje-327/327

Papirologija nije skupa a pištolj bome je...

Samo moraš znati da se korištenje vatrenog oružja u stresnim i pogibeljnim situacijama uvježbava godinama i onda svaki tjedan se trenažno to održava u formi. Ovako nepripremljeni bi mogao napraviti veću štetu nego korist...

Danas se na tržištu nude i takve usluge, da te kvalitetni "trener" dobro obuči, no tek to papreno košta i uzme bar 20 radnih dana da savladaš osnove...
5 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Cansee kaže...

ekipa sad ću uletiti kao padobranac, ali htio sam pitati kako izgleda neka procedura kod nas za dobivanje dozvole za oružje. Pitam to zbog jedne vrlo neugodne situacije koja se nedavno dogodila u mom susjedstvu pa sam počeo razmišljati o nekoj nabavci oružja, odnosno pištolja. Nije se dogodilo meni, ali bi volio biti spreman ako se nešto dogodi.

 

inače znam rukovati s oružjem, pokojni deda me učio rastavljati pištolj kad sam bio balavac (kad sam imao 16-17 godina) i imam jednog prijatelja lovca koji mi je pokazivao neke stvari, i puške i to. On mi je bio čak i nudio da idem polagati lovački ispit, pa sam tada mislio koji će mi to k, samo ću potrošiti novce, ne znam da se njemu javim za to. 

 

Jel može netko ukratko samo reći kako izgleda procedura, koliko dugo traje, koliko košta itd itd

 Koliko ja znam, veliki je problem dobit dozvolu, ako nisi policajac, vojnik ili lovac. Znači, minimalno se moraš učlanit u neko lovačko društvo. A i dalje je upitno hoće li ti bit odobrena dozvola. 

 

Ako misliš bit spreman za zombi-apokalipsu, onda ti treba rastavljeni kalašnjikov ispod kreveta, a ne dozvola.    

Live long and prosper.
9 godina
offline
Re: Oružje - općenito
bunker kaže...

@cansee

https://mup.gov.hr/oruzje-327/327

Papirologija nije skupa a pištolj bome je...

Samo moraš znati da se korištenje vatrenog oružja u stresnim i pogibeljnim situacijama uvježbava godinama i onda svaki tjedan se trenažno to održava u formi. Ovako nepripremljeni bi mogao napraviti veću štetu nego korist...

Danas se na tržištu nude i takve usluge, da te kvalitetni "trener" dobro obuči, no tek to papreno košta i uzme bar 20 radnih dana da savladaš osnove...

 

hvala puno, to je kvalitetan odgovor, živio

 

razmislit ću dobro što i kako

14 godina
offline
Re: Oružje - općenito

ja sam za zadnje produljenje dozvole (dobio TRAJNO!) kao razlog naveo:

 

građanin Republike Hrvatske koji poštuje zakone Republike Hrvatske te stoga  imam pravo posjedovati oružje, jer samo u feudalnim društvima oružje nije dozvoljeno osim pripadnicima kasti..

Ju je je? Je ju je!
Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 11:33 (Stric_Jura).
9 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Stric_Jura kaže...

ja sam za zadnje produljenje dozvole (dobio TRAJNO!) kao razlog naveo:

 

građanin Republike Hrvatske koji poštuje zakone Republike Hrvatske te stoga  imam pravo posjedovati oružje, jer samo u feudalnim društvima oružje nije dozvoljeno osim pripadnicima kasti..

 

Svaka čast. 

 

Zašto nekažnjavana i suvisla osoba ne bi imala pravo na oružje, to su gluposti. Po tome je meni američki sustav skroz ok. Svaki kriminalac sitni i krupni će nabaviti oružje ilegalno, zašto ga onda ne bi smjeli posjedovati legalno normalni ljudi?

10 godina
offline
Oružje - općenito

 

 

Kakvo pravo na oružje? Pa, imate pravo na oružje u skladu sa zakonom. U tome je cijela bit oko te stvari.

Ako radiš rizične poslove možeš nositi oružje, ako si lovac isto tako, kao i za rekreativno pucanje (sport,...),....

Sve ostalo je po meni i zakonodavcu Divlji Zapad.

 

Znam da su vodile "velike" rasprave(-nisam aktivno sudjelovao) i ovdje na forumu oko tog famoznog prava, al' uvijek je stvar ista.

Netko mislim ovako, drugi onako, al' zakon je jasan.

 

 

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
5 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Filox kaže...
Cansee kaže...

ekipa sad ću uletiti kao padobranac, ali htio sam pitati kako izgleda neka procedura kod nas za dobivanje dozvole za oružje. Pitam to zbog jedne vrlo neugodne situacije koja se nedavno dogodila u mom susjedstvu pa sam počeo razmišljati o nekoj nabavci oružja, odnosno pištolja. Nije se dogodilo meni, ali bi volio biti spreman ako se nešto dogodi.

 

inače znam rukovati s oružjem, pokojni deda me učio rastavljati pištolj kad sam bio balavac (kad sam imao 16-17 godina) i imam jednog prijatelja lovca koji mi je pokazivao neke stvari, i puške i to. On mi je bio čak i nudio da idem polagati lovački ispit, pa sam tada mislio koji će mi to k, samo ću potrošiti novce, ne znam da se njemu javim za to. 

 

Jel može netko ukratko samo reći kako izgleda procedura, koliko dugo traje, koliko košta itd itd

 Koliko ja znam, veliki je problem dobit dozvolu, ako nisi policajac, vojnik ili lovac. Znači, minimalno se moraš učlanit u neko lovačko društvo. A i dalje je upitno hoće li ti bit odobrena dozvola. 

 

Ako misliš bit spreman za zombi-apokalipsu, onda ti treba rastavljeni kalašnjikov ispod kreveta, a ne dozvola.    

 

I nisam siguran, pa neka me netko ispravi, ali jedno je dozvola za posjedovanje oružja, drugo je za nošenje. Za nošenje nema šanse da se dobije dozvola, jer realno, to nikome ne treba. Posjedovanje je nešto drugo, za to služi posebni ormar gdje se drži i lovačka puška, a takvo oružje se može nosit i koristit u lovu na primjer, ali ne i šetat po gradu, s utokom u tuti.    

 

Live long and prosper.
7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

Filox, u pravu si glede vrsti dozvola.

Već par puta smo raspravljali o osnovanosti nosanja vatrenog oružja u svrhu samoobrane, i tu su razna mišljenja. Ako krenemo od ustava i jednakosti pred zakonom onda bi stvari trebale biti jasne, no praksa to demantira...

Iznosili smo i statistike kriminala u zemljama koje imaju liberalne ili restriktivne politike prema nosanju i posjedovanju oružja ..

Glede izdavanja dozvoli, nije praksa baš ujednačena po cijeloj RH, a i puno ovisi o osobama koje odlučuju o osnovanosti zahtjeva jer je zakon širok i diskrecijska ocjena službenika je šarolika ....
5 godina
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

Kakvo pravo na oružje? Pa, imate pravo na oružje u skladu sa zakonom. U tome je cijela bit oko te stvari.

Ako radiš rizične poslove možeš nositi oružje, ako si lovac isto tako, kao i za rekreativno pucanje (sport,...),....

Sve ostalo je po meni i zakonodavcu Divlji Zapad.

 

Znam da su vodile "velike" rasprave(-nisam aktivno sudjelovao) i ovdje na forumu oko tog famoznog prava, al' uvijek je stvar ista.

Netko mislim ovako, drugi onako, al' zakon je jasan.

 

 

 

 Zakon je jasana ali praksa ti govori da se zakon odnosi na postene ljudi dok kriminalac nabavi oruzje na crno bez ikakvih problema... Zar zakon ne bi trebao da stiti postene ljude?

9 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Posmatrač kaže...
PzKpfw kaže...

 

 

Kakvo pravo na oružje? Pa, imate pravo na oružje u skladu sa zakonom. U tome je cijela bit oko te stvari.

Ako radiš rizične poslove možeš nositi oružje, ako si lovac isto tako, kao i za rekreativno pucanje (sport,...),....

Sve ostalo je po meni i zakonodavcu Divlji Zapad.

 

Znam da su vodile "velike" rasprave(-nisam aktivno sudjelovao) i ovdje na forumu oko tog famoznog prava, al' uvijek je stvar ista.

Netko mislim ovako, drugi onako, al' zakon je jasan.

 

 

 

 Zakon je jasana ali praksa ti govori da se zakon odnosi na postene ljudi dok kriminalac nabavi oruzje na crno bez ikakvih problema... Zar zakon ne bi trebao da stiti postene ljude?

 

e točno to i ja hoću reći

5 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Cansee kaže...
Posmatrač kaže...
PzKpfw kaže...

 

 

Kakvo pravo na oružje? Pa, imate pravo na oružje u skladu sa zakonom. U tome je cijela bit oko te stvari.

Ako radiš rizične poslove možeš nositi oružje, ako si lovac isto tako, kao i za rekreativno pucanje (sport,...),....

Sve ostalo je po meni i zakonodavcu Divlji Zapad.

 

Znam da su vodile "velike" rasprave(-nisam aktivno sudjelovao) i ovdje na forumu oko tog famoznog prava, al' uvijek je stvar ista.

Netko mislim ovako, drugi onako, al' zakon je jasan.

 

 

 

 Zakon je jasana ali praksa ti govori da se zakon odnosi na postene ljudi dok kriminalac nabavi oruzje na crno bez ikakvih problema... Zar zakon ne bi trebao da stiti postene ljude?

 

e točno to i ja hoću reći

 Ma znam a i ljudi koji su protiv oruja (sto je isto legitiman stav) ne iznose statistiku koliko je ljudi koju su legalno posjedovali oruzje ucestvovalo u kriminalnim djelima u kojima je koristeno oruzje....

 

Isto tako zanemaruju recimo svicarsku u kojoj bukvalno svaki punoljetan gradjanin vojno sposoban ima vatreno oruzje kod kuce i nesto ne vidim da se masovno ubijaju po ulici....

5 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Posmatrač kaže...

 

 

 Zakon je jasana ali praksa ti govori da se zakon odnosi na postene ljudi dok kriminalac nabavi oruzje na crno bez ikakvih problema... Zar zakon ne bi trebao da stiti postene ljude?

 Ma sve je to OK, ali trenutno je pitanje bilo što treba i koliko traje procedura. Ne ulazimo u rasprave što bi netko od nas htio, nego kakvo je slovo zakona i što se treba napravit ako osoba želi dozvolu.

 

Ja bi isto volio da je kao u SAD, meni je to ludilo, ja bi prvi imao doma arsenal. Ovako nemam, nego tu i tamo koji Colt Navy, C kategorije...

 

Svak tko se želi zaštiti, misli da će to postić s vatrenim oružjem, a ima problem u dobijanju dozvole ili mu je odbijena, može uvijek kupit oružje C kategorije. Malo je drugačije, ali posluži svrsi. Colt Navy 1851 može stajat u sefu, napunjen i spreman... Ako netko želi držat napunjen pištolj, a ne fino očišćen i podmazan, kao ukras na zidu.

 

2500,00~ kuna, naručiš, prijaviš i miran si, nema dozvola.

Live long and prosper.
16 godina
moderator
offline
Re: Oružje - općenito
PzKpfw kaže...

 

 

 

 

Dal' se slaže sa tim da je ćeza dobar izbor kao oružje kada na nam je potrebna preciznost.

Ako se ne varam, ćeza je u sportskom streljaštvu dosta zastupljena.

 

 Da, broj 1 u praktičnom streljaštvu u Production diviziji (bez aftermarket preinaka).

 

Ali da razjasnim termin ''Ćeza'' koji koristiš.

Ćeza, odnosno CZ je češki proizvođač oružja. Budući da imaju dosta modela pištolja, trebaš naglasiti ako govoriš o CZ-75 platformi jer pored te klasične platforme imaju u ponudi i nove P-07/09/10 modele, kao i Phantom verzije 75ice (polimerske).

Onda imaju natjecateljski modeli same CZ 75 platforme a to su Shadow i TS modeli.

Što se tiče finiša o kojem bunker govori, novi modeli dolaze sa modernim nitriranim finišima, oni lakirani što su se ljuštili su stvar prošlosti.

Što se tiče preciznosti, to ti je do pucača jer je većina pištolja preciznija od onog ko puca.

Ja sa svojim G17 i jeftinim nišanima s Aliexpressa pogodim metalni popper na 70m. Mogao bi bez problema to razvući i na preko 100m ali rejndž je ograničen na 70m a u prirodi nisam probao.

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 13:58 (DrNasty).
12 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Cansee kaže...

ekipa sad ću uletiti kao padobranac, ali htio sam pitati kako izgleda neka procedura kod nas za dobivanje dozvole za oružje. Pitam to zbog jedne vrlo neugodne situacije koja se nedavno dogodila u mom susjedstvu pa sam počeo razmišljati o nekoj nabavci oružja, odnosno pištolja. Nije se dogodilo meni, ali bi volio biti spreman ako se nešto dogodi.

 

inače znam rukovati s oružjem, pokojni deda me učio rastavljati pištolj kad sam bio balavac (kad sam imao 16-17 godina) i imam jednog prijatelja lovca koji mi je pokazivao neke stvari, i puške i to. On mi je bio čak i nudio da idem polagati lovački ispit, pa sam tada mislio koji će mi to k, samo ću potrošiti novce, ne znam da se njemu javim za to. 

 

Jel može netko ukratko samo reći kako izgleda procedura, koliko dugo traje, koliko košta itd itd

 Dobivanje dozvole u svrhu samoobrane mozes komotno zaboraviti. Tj ako vec nisi zastitar, policajac ili vojnik. Najlakse ti je da polozis za lovca pa preko toga ganjas. 
Lovacki tecaj ti dode cca 3k kn i traje par dana (sad po novom mozes i online to odraditi). Nakon toga imas ispit i dobivas diplomu. Onda moras ic na lijecnicki to ti je cca 500 kn. Nakon toga predajes papire tj. molbu za dozvolu za vatreno oruzje. Cca 80 kn. Nakoj toga kreces u nabavu oruzja (pistolj, dugo vatreno - glatke cijevi (sacmarica) ili uzlijebljenje (karabin). A tu je kolko para tolko muzike.
Razlika izmedju dozvole za drzanje i nosenje: kod drzanja moras imati ormar u koji se nemoze provaliti i oruzje smijes imati uza sebe kada ides negdje (lov, streljanja) prazno, municija nesmije biti u istom koferu kao i oruzje, oruzje obavezno osigurano sa sajlom. Kod nosenja mozes nositi napunjeno oruzje sa sobom cijelo vrijeme (npr. u holderu ili u autu). 

Ako sam ti pomogao opali TD!
6 godina
offline
Re: Oružje - općenito

 @Filox

Colt Navy 1851

Gdje si ga nabavio? Da li je model od nehrđajućeg čelika ili "obični"? Kako sa "vježbama gađanja - pucanja"? Gdje ga "isprobavaš"? Gdje nabavljaš kugle, barut ...?

Ako ti nije problem da malo napišeš o njemu. Naime, razmišljam o nabavci nešto slično pa da čujem iskustvo iz prve ruke.

A što se tiče samokresa, nitko ne spominje "naš" HS 2000?

Poruka je uređivana zadnji put pet 17.7.2020 14:37 (Nemo nemo).
5 godina
offline
Re: Oružje - općenito
Nemo nemo kaže...

 @Filox

Colt Navy 1851

Gdje si ga nabavio? Da li je model od nehrđajućeg čelika ili "obični"? Kako sa "vježbama gađanja - pucanja"? Gdje ga "isprobavaš"? Gdje nabavljaš kugle, barut ...?

Ako ti nije problem da malo napišeš o njemu. Naime, razmišljam o nabavci nešto slično pa da čujem iskustvo iz prve ruke.

A što se tiče samokresa, nitko ne spominje "naš" HS 2000?

 Moram točno pogledat, ali firma iz Francuske, oko 2500 kuna je koštao, imaju svu dodatnu opremu, kugle, dozere, kapisle... Crni barut je mislim u Splitu nabavljen, preko Dobre kobi, uz predočenje prijave oružja. Trenutno ga nigdi ne isprobavam, probao sam ići u streljanu, jer su na policiji rekli da je to jedino gdje se službeno smije pucati. Na streljani su me odbili, jer da je to preglasan pištolj i nisu me pustili unutra, što je glupo totalno, jer se čuje kao petarda, a ne ko pištolj. Znači, streljane se ne pridržavaju uputa policije. Ne znam što da ti kažem.

 

Samo upozorenje, iako je Colt bio "samo" oko 2500 kuna, sva dodatna oprema je koštala puno više. To uključuje i pravi kufer za prijevoz avionom, s certifikatom, sve za čišćenje, sve za punjenje, barut, kugle, kapisle i oni "papirići", onda mjedeni dozeri za barut, pa kufer za to sve skupa nosit... Kad kreneš kupovat, zažališ što ti je išta palo na pamet, oko 1000E troška za dodatne stvari.

 

Pucanje kao pucanje je ludnica, trzaj praktički ne postoji, ruka se ne pomakne. Sami pištolj je dosta težak, a crni barut je slabiji od bezdimnog, pa se ni ne osjeti pucanje. U ruci leži kao da je rađena drška po mjeri, baš je umjetničko djelo.

 

https://www.ubertireplicas.com

 

https://www.pietta.it/home-pietta-eng

 

Ovo su najpoznatiji proizvođači, a ne znam trenutno link na dućan, to moram pogledat. 

Live long and prosper.
10 godina
offline
Oružje - općenito

@Posmatrač

Sjećam te se iz prijašnjih rasprava na ovu temu. Nepokolebljiv si i vatreni borac za naoružano građanstvo.


@DrNasty

Hvala na ti tvojem komentaru. Posebno cijelim kada ih iznesu ljudi sa praktičnim iskustvom korištenja oružja.

 

-----------------

-------------------------------

---------------------------------------------
Inače, na oružje gledam kao nužno zlo, te mi je svaka upotreba istoga u svrhe samoobrane totalno strana.
Mislim nitko ma ne napada, te se do sada nikada nisam nalazio u "taktičkim" situacijama gdje bi upotreba oružja bila opravdana.


Svjestan sam da ljudi to koriste u svojoj službi za odvraćanje potencijalnih napada i za samoobranu, ali za sebe, privatno kao civil ne vidim razloga da si iz tog razloga nabavljam oružje.
Mislim da kod običnih ljudi više progovora strah od života, nego eto nekakvi opravdani razlozi za posjedovanje oružja.


Druga je stvar, rekreativno pucanje, natjecanje, lov, zadovoljstvo, strast prema oružju i tome slično. To je okay i to podržavam.

 

Panzerkampfwagen.dzg-C++-USA. :-)
7 godina
offline
Re: Oružje - općenito

@pzkpfw

Možda nebi tako mislio da si doživio neke situacije.

Nedaleko od naše države su ovakve scene napada na naoružane policajce svakodnevni:

https://m.youtube.com/watch?v=p-q4raUAXzg

Napadnute civile više nitko niti ne broji. Nisam siguran da li će ovakve scene postati svakodnevica i kod nas kroz par mjeseci ili godina...

A možda bi i drugačije razmišljao da živiš u nekom području RH ili Zagreba gdje neke zakonom štićenje manjine teroriziraju svoj kvart i susjede. Zvučati će ko kliše, ali vjerovao ili ne , ne navaljuju niti provaljuju tamo gdje znaju da bi netko mogao i pripucati na njih...

Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice