Kamere u smartfonima- Rasprava izdvojena tema

poruka: 6.315
|
čitano: 1.486.444
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

mogu se kladit da su fotke sa pixela ove na kojema se cisto vidi rasvjetlo tijelo, dakle nije spaljeno i sveukupno izgleda bolje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
digitall kaže...

mogu se kladit da su fotke sa pixela ove na kojema se cisto vidi rasvjetlo tijelo, dakle nije spaljeno i sveukupno izgleda bolje

 Tako je. Po rasvjetnom tijelu sam i ja skužio koji je Pixel...

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ćemo vidimo kad objavi autor čije su čije bile slike
na kraju glasanja
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Većinom mi od jednog izgleda bolje cijela slika a od drugog 100% uvećanje iste slike. Većinom relativna stvar većinom će svakome bolje izgledati nešto drugo. Nemamo svi iste oči.
 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ti blind testovi meni nisu relevantni jer vecina ljudi preferira Samsungovo poimanje IQ-a koji meni osobno ne izgleda lijepo.

Ovaj blind test mi je isto irelevantan jer se radi o dva mobitela podjednakih foto mogucnosti i ono sto sam ja gledao je vrlo slicno.

Kod ta dva mobitela meni presudjuju neke druge stvari i po njima mi je U11+ bolji mobitel od Pixela.

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Generalno, Pixel ima bolju kameru, al to su sve nijanse, dok se krene s cropanjem vide se razlike ali ne drastične, mada po meni, prate jedan drugog u stopu, tak da je odabir stvarno težak, prevaga bi mi padala na Pixel da ima manual mode, al ovak je težak odabir, pošto je HTC sa U11 napravio fenomenalan posao ove godine sa fotićem i broj rivala se povećava i otežavaju Pixelu posao...

 

Privlači me Pixel 2 XL radi fotića, al godina je tek počela i na scenu stupaju flagšipi za tekuću godinu, sa naravno novim kamerama i očekujem daljnja poboljšanja, od U12 imam velika očekivanja po tom pitanju:)

G7, S9, U12, OnePlus, Nokia 9, do tad, Pixel XL 2 pada u drugi plan, a na jesen se opet sprema iznenađenje sa kamerom sa Pixelom 3, pa se nadamo da će Google nastavit i dalje nastavit radit odlične kamere.

 

Nego, kak vam se čini fotić na Note 8?

Neke fotke sam po netu vidio i čine mi se jako dobro..

Moj PC  
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

 

Nego, kak vam se čini fotić na Note 8?

Neke fotke sam po netu vidio i čine mi se jako dobro..

 https://preporucamo.com/low-light-usporedba-htc-u11-samsung-note-8-iphone-8-sony-xz1/2017/11/13/

 

https://preporucamo.com/usporedba-kamera-po-danu-htc-u11-samsung-note-8-iphone-8-sony-xz1/2017/11/09/

 

onak, tuce se sa u11, u nekim situacijama losiji, u nekim bolji.. 

nist specijalno, jedino sto ima tele lecu i portrait mode za razliku od u11..

 

cekaju se noviteti iz ove godine da vidimo hoce li donijeti neki malo vidljiviji napredak..

Poruka je uređivana zadnji put pon 29.1.2018 21:13 (digitall).
6 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

novi sam na forumu
čitajući starije postove vidim da se stalno vrše prepucavanja čiji je mob bolji, tko ga je manje platio i slično
mislim da je to pogrešno jer naziv foruma je "kamere u mobitelima" ,a ne tko je bolje prošao
kamere mobitela bi trebali svrstati u kategorije po cijenama koje su u našim trgovina ( nebitno da li su web ili klasične)
tj kategorija do 1000kn, kategorija do 2000kn itd

ako je neki mob kralj u kategoriji npr do 4000kn to znači da on ima dobru kameru u toj kategoriji,
a da li ga ja mogu nabaviti za 2k kuna ili samo za jednu kunu je moja sposobnost da ga kupim povoljnije
tako da je potpuno nekorektno uspoređivati kruške i jabuke. Uostalom svako će si donesti odluku o
kupnji prema dubini džepa. Moje mišljenje da je ipak bolje kupiti mob za 3k kuna i dslr za kusur nego
mob za 8k kn, ali to je moje mišljenje i ne treba ga povlačiti po forumu odnosno ne po ovom.
puno korisnije je da napišem o vlastitim iskustvima prilikom upotrebe pojedinog moba, zadovoljstva
kamerom, brzinom izoštravanja, okidanja , pa i trajanju baterije (jer ne želim da mi se na pola izleta
ugasi mob, da ga više ne mogu koristiti)
tu mogu ubrojiti i aplikacije koje "poboljšavaju" rad kamere, pa mjenjaju pogled na sam mob

sretan sam da vidim da su neki korisnici promijenili mnogo mobitela, pa imaju puno više iskustva
u ocijenjivanju istih, iskustva u upotrebi istih su dobro došla ( što vrijedi hardver ako je kamera očajna i obrnuto)

bilo bi dobro kad objavljujete slike snimljene mobitelima da nađete uvijek istu lokaciju
npr jedan kutak u kući načičkan različitim sitnicama snimljen pri umjetnoj rasvjeti koja je uvijek
istog intenziteta , tu se može dobro procijeniti oštrina, šum i ostali detalji, jer slike snimljene vani
teško mogu dati pravu informaciju, svjetlost varira a isto tako i motivi

iako sam na uvodu rekao da nije u redu ocjenjivati kruške i jabuke, ali ponekad je zanimljivo
usporediti skupi i npr jeftini mob , jer tu se može vidjeti da li rast cijene jednako prati i rast kvalitete
kamere, ali opet da ponovim kad se slika uvijek isti motiv pri uvijek istim uvjetima, dolazi se do
točnijih spoznaja

pored ostalog volio bih da se malo više raspravlja i o jeftinijim mobitelima, jer nisu svi u mogućnosti
kupiti flagship mobitele

 
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
dangor62 kaže...

novi sam na forumu
čitajući starije postove vidim da se stalno vrše prepucavanja čiji je mob bolji, tko ga je manje platio i slično
mislim da je to pogrešno jer naziv foruma je "kamere u mobitelima" ,a ne tko je bolje prošao
kamere mobitela bi trebali svrstati u kategorije po cijenama koje su u našim trgovina ( nebitno da li su web ili klasične)
tj kategorija do 1000kn, kategorija do 2000kn itd

ako je neki mob kralj u kategoriji npr do 4000kn to znači da on ima dobru kameru u toj kategoriji,
a da li ga ja mogu nabaviti za 2k kuna ili samo za jednu kunu je moja sposobnost da ga kupim povoljnije
tako da je potpuno nekorektno uspoređivati kruške i jabuke. Uostalom svako će si donesti odluku o
kupnji prema dubini džepa. Moje mišljenje da je ipak bolje kupiti mob za 3k kuna i dslr za kusur nego
mob za 8k kn, ali to je moje mišljenje i ne treba ga povlačiti po forumu odnosno ne po ovom.
puno korisnije je da napišem o vlastitim iskustvima prilikom upotrebe pojedinog moba, zadovoljstva
kamerom, brzinom izoštravanja, okidanja , pa i trajanju baterije (jer ne želim da mi se na pola izleta
ugasi mob, da ga više ne mogu koristiti)
tu mogu ubrojiti i aplikacije koje "poboljšavaju" rad kamere, pa mjenjaju pogled na sam mob

sretan sam da vidim da su neki korisnici promijenili mnogo mobitela, pa imaju puno više iskustva
u ocijenjivanju istih, iskustva u upotrebi istih su dobro došla ( što vrijedi hardver ako je kamera očajna i obrnuto)

bilo bi dobro kad objavljujete slike snimljene mobitelima da nađete uvijek istu lokaciju
npr jedan kutak u kući načičkan različitim sitnicama snimljen pri umjetnoj rasvjeti koja je uvijek
istog intenziteta , tu se može dobro procijeniti oštrina, šum i ostali detalji, jer slike snimljene vani
teško mogu dati pravu informaciju, svjetlost varira a isto tako i motivi

iako sam na uvodu rekao da nije u redu ocjenjivati kruške i jabuke, ali ponekad je zanimljivo
usporediti skupi i npr jeftini mob , jer tu se može vidjeti da li rast cijene jednako prati i rast kvalitete
kamere, ali opet da ponovim kad se slika uvijek isti motiv pri uvijek istim uvjetima, dolazi se dolog volio bih da se malo više raspravlja i o jeftinijim mobitelima, jer nisu svi u mogućnosti

kupiti flagship mobitele

 Pa rasprava je opcenita, nije vezana za odredjene mobitele, tak da je nebitan cijenovni rang..

 

Ali, vecina prica o skupljim mobitelima, zato kaj tu dolazi do nekih vidljivih razlika, naravno to su sve male razlike, al one su tu..

Jeftiniji segment ne nudi nis a da je vrijedno spomena, posto je to vise manje sve isto, naravno ak pricamo o nekim budget modelima, 1000-1500kn, u tom segmentu nema iznenadjenja, i kod kupnje smartfona,  kamera je na drugom mjestu, posto su ljudi vise orijentiraniji na cijenu..

 

Dok recimo kod nekih modela dolazi do razlike u kvaliteti kamere a da je cijena prihvatljiva ako bi usporedjivali sa budget smartfonima..

 

Ima gore tema za Xiaomi Mi Note3 kolko citam dobar mob, kamera jako dobra a i cijena je primamljiva..

 

Mada opet, ak se gleda iskljucivo kamera, onda jedino gornji cijenovni segment nudi nekaj a da zadovoljava kriterije, mob za male novce i dobra kamera, tesko..

Mada se nac i rabljeni mobiteli  za dobru lovu sa odlicnom kamerom (5x, 6p, 1020 itd). Ukoliko je neko ogranicen financijama a trazi dobru kameru..

8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja uvijek kod ovih jeftinijih mobitela volim spomenuti meizu m6 note jer ima presuper senzor za rang do 1500kn.

-Dual: 12 MP (f/1.9, 1/2.6", 1.4 µm, Dual Pixel PDAF) + 5 MP (f/2.0, AF), phase detection autofocus, quad-LED dual-tone flash

Da ima ois bilo bi savrseno. 

 

 

Mi 5s ima isti senzor kao google pixel (1) samo sto nema ois i kosta 1800 kn sada. 

 

 

 
0 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

Generalno, Pixel ima bolju kameru, al to su sve nijanse, dok se krene s cropanjem vide se razlike ali ne drastične, mada po meni, prate jedan drugog u stopu, tak da je odabir stvarno težak, prevaga bi mi padala na Pixel da ima manual mode, al ovak je težak odabir, pošto je HTC sa U11 napravio fenomenalan posao ove godine sa fotićem i broj rivala se povećava i otežavaju Pixelu posao...

 

 

Kada vec spominjes crop-anje mnogi zaboravljaju prednost mobitela sa tele kamerom.

Cak je i ovdje netko napisao koliko se sjecam da je Galaxy S7 bolji sto se tice kamere od Mi Note 3 sa cime se ja apsolutno ne slazem.

Galaxy S7 ima samo brzi i pouzdaniji AF, a ukupno gledano Mi Note 3 mi daje puno vise mogucnosti .

Napravio sam test u kojemu sam iskoristio prednost tele kamere u odnosu na mobitel koji ju nema pa da vidite koliko kod crop-a, a i same fotke znaci tele leća sto se detalja tice.

Galaxy S7 jednostavno ne moze parirati u takvim uvjetima.

Da sam fotkao primarnom kamerom sa oba vjerojatno bi rezultat bio slican, ali zasto bih se zakidao za detalje ako mi mob omogucava fotkanje tele kamerom.

Ovo isto vrijedi i za HTC U11, Pixel, Galaxy S8 i sve ostale mobitele koji nemaju dual kameru.

 

Ovo je crop dijela slike...lijevo S7 sa primarnom kamerom, a desno Mi Note 3 sa tele kamerom...mislim da vise nikada necu uzeti mob bez tele kamere.

Obje su ISO 200.

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 13:43 (ocean77).
16 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

Kada vec spominjes crop-anje mnogi zaboravljaju prednost mobitela sa tele kamerom.

Cak je i ovdje netko napisao koliko se sjecam da je Galaxy S7 bolji sto se tice kamere od Mi Note 3 sa cime se ja apsolutno ne slazem.

Galaxy S7 ima samo brzi i pouzdaniji AF, a ukupno gledano Mi Note 3 mi daje puno vise mogucnosti .

Napravio sam test u kojemu sam iskoristio prednost tele kamere u odnosu na mobitel koji ju nema pa da vidite koliko kod crop-a, a i same fotke znaci tele leća sto se detalja tice.

Galaxy S7 jednostavno ne moze parirati u takvim uvjetima.

Da sam fotkao primarnom kamerom sa oba vjerojatno bi rezultat bio slican, ali zasto bih se zakidao za detalje ako mi mob omogucava fotkanje tele kamerom.

Ovo isto vrijedi i za HTC U11, Pixel, Galaxy S8 i sve ostale mobitele koji nemaju dual kameru.

 

Ovo je crop dijela slike...lijevo S7 sa primarnom kamerom, a desno Mi Note 3 sa tele kamerom...mislim da vise nikada necu uzeti mob bez tele kamere.

Obje su ISO 200.

 Nisam ni uzimao u obzir tele kameru, al nadam se da će ova godina obilježit mobitele s tele kamerom

Nisam protiv toga, nek stave ois i što svijetliji objektiv..

12 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...
zvonac kaže...

Generalno, Pixel ima bolju kameru, al to su sve nijanse, dok se krene s cropanjem vide se razlike ali ne drastične, mada po meni, prate jedan drugog u stopu, tak da je odabir stvarno težak, prevaga bi mi padala na Pixel da ima manual mode, al ovak je težak odabir, pošto je HTC sa U11 napravio fenomenalan posao ove godine sa fotićem i broj rivala se povećava i otežavaju Pixelu posao...

 

 

Kada vec spominjes crop-anje mnogi zaboravljaju prednost mobitela sa tele kamerom.

Cak je i ovdje netko napisao koliko se sjecam da je Galaxy S7 bolji sto se tice kamere od Mi Note 3 sa cime se ja apsolutno ne slazem.

Galaxy S7 ima samo brzi i pouzdaniji AF, a ukupno gledano Mi Note 3 mi daje puno vise mogucnosti .

Napravio sam test u kojemu sam iskoristio prednost tele kamere u odnosu na mobitel koji ju nema pa da vidite koliko kod crop-a, a i same fotke znaci tele leća sto se detalja tice.

Galaxy S7 jednostavno ne moze parirati u takvim uvjetima.

Da sam fotkao primarnom kamerom sa oba vjerojatno bi rezultat bio slican, ali zasto bih se zakidao za detalje ako mi mob omogucava fotkanje tele kamerom.

Ovo isto vrijedi i za HTC U11, Pixel, Galaxy S8 i sve ostale mobitele koji nemaju dual kameru.

 

Ovo je crop dijela slike...lijevo S7 sa primarnom kamerom, a desno Mi Note 3 sa tele kamerom...mislim da vise nikada necu uzeti mob bez tele kamere.

Obje su ISO 200.

 

 

daj nam full sliku, da vidimo tada razlike, ne znam ko cropa i sprema sliku u ovolikoj mjeri.

 

 

I told you that Chelsea were the best team in the world, and tonight we are
9 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

 

 

 

.

Galaxy S7 ima samo brzi i pouzdaniji AF

 sto je u dosta slucajeva najbitnija stvar.. 

a zaboravio si jos napomenuti osim toga i da ima bolji video, stabilizaciju, auto hdr, low light, i automatiku koja u 99% slucajeva napravi upotrebljivu fotku u svim uvjetima.. :) vjerojatno ima bolju i ostrinu i kontrast, a po nekim recenzijama vidim da mi note 3 ima gubljenje ostrine na rubovima..

za ostalo se slazem, nema tele lecu i to je to

iako cu vjerojatno i sebi nabavit uskoro jedan mi note 3, ne mozemo pobjeci od cijenica 

Poruka je uređivana zadnji put sri 31.1.2018 17:29 (digitall).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ja sam isto imao S7, sad imam Mi Note 3, po meni je S7 dosta pouzdaniji sto se tice i fotki i videa, ali Note 3 rastura u cijeni.

 

Brzi, bolji i pouzdaniji fokus, bolji HDR, video, low light, sve je to na strani S7. Kako je kolega gore naveo

 
3 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
MARKOZD15 kaže...

Ja sam isto imao S7, sad imam Mi Note 3, po meni je S7 dosta pouzdaniji sto se tice i fotki i videa, ali Note 3 rastura u cijeni.

 

Brzi, bolji i pouzdaniji fokus, bolji HDR, video, low light, sve je to na strani S7. Kako je kolega gore naveo

 

 

Ja jednostavno nisam impresioniran kamerom na S7 jer imao sam ga i zena mi ga jos uvijek ima.

Kada smo zajedno negdje vani i kada nam treba za fotkanje jednostavno mi ne pada napamet uzeti njezin S7 pored Mi Note 3 koji je jednostavno svestranija kamera...jedino da smo vani po mraku i da mi treba za neko neobavezno skljocanje na automatici onda bi uzeo S7.

 

Da pricamo o HTC 10 umjesto S7 onda je to druga prica iako je i on bez tele kamere.

 

7 godina
protjeran
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
HTC 10 je apsolutni bestbuy sto se tiče kamere
kupio ga novog prije 15 dana za 300€
OIS i na selfie kameri
to rijetko koji imaju
 
0 0 hvala 0
14 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
Ma ja sam zadovoljan fotkama sa svojim honorom 8 a sljedeći može biti samo bolji. Uopće se ne zamaram s tim.
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Moj PC  
1 0 hvala 0
10 godina
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
8 sec shutter speed...😁
 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Manual rules

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Pošto je sugavo vrijeme bilo nisam mogao ništa pametno uslikati.

Pixel 2 XL vs iPhone 8.

https://flic.kr/s/aHsksqnEQH

 

Pixel 2 XL : detalji, vjernost boja koja se supruzi baš ne svida(onda promjenim prikaz na ekranu na zasićeno pa onda izgleda ludo, pa meni nije dobro jer je onda kao na Samsungu), portret koji radi najbolje od svih bez obzira što nema dvije kamere.

 

iPhone 8 - manje detalja ako radis crop, dosta posjetili svaku sliku ali manje nego Samsung, boje vjernije (kaže supruga), i zna dobro pogodit ono što kupci žele.

 

U svakom slučaju i jedna i druga kamera na "auto" rade odličan posao.Ni s jednom se ne možemo fulat, sve ovisi o tome kolika si cjepidlaka.

 

Probat ću naći bolje uvjete i više raznolikih scena jer ovo je bilo slikano u Maksimiru i tamo ne možeš ništa pametno uslikati.

 

Također jučer radio usporedbu iPhone X i Pixela 2 XL...isti sve kao i na iPhoneu 8.Brijem da je to isti software.

 
2 0 hvala 1
10 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Uzeo sam tvoje dvije fotke R36 i usporedio

Zapravo sam iznenadjen kako Pixel nema drasticno bolju kolicinu detalja u odnos na iPhone 8 sa znatno manjim senzorom.

Razlika je toliko marginalna da ne znam dali je uopce vrijedna spomena.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 13:53 (ocean77).
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
ocean77 kaže...

Uzeo sam tvoje dvije fotke R36 i usporedio

Zapravo sam iznenadjen kako Pixel nema drasticno bolju kolicinu detalja u odnos na iPhone 8 sa znatno manjim senzorom.

Razlika je toliko marginalna da ne znam dali je uopce vrijedna spomena.

Kažem da su to sitnice.To za detalje nisam ja primijetio nego supruga.A to ti je od slike do slike tako da je teško biti pametan.

Nju sam išao pitat jer možda ja ne bi gledao objektivno.

iPhone je imao uvijek odličnu kameru tako da ni sad nije drugačije.

iPhone 8 nema portret tako da je Pixel tu u prednosti.Supruzi je taj 'portret" fora.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 13:59 (R36).
13 godina
odjavljen
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Ta razlika ce najvise doci do izrazaja u losijim uvjetima osvjetljenja. Po danu su vise manje svi tu negdje, najvece razlike u velicini i kvaliteti senzora se osjete na umjetnom osvjetljenju i nocnim uvjetima

 
2 0 hvala 1
8 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Svejedno iphone 8 ima dosta veliku lecu ? 4.0mm?

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

 

Pixel 2 low light uvjeti, video je ispod prosjeka, ne izgleda nikak to..

V30 iznenađujuće dobar, zvuk odličan, dok Pixel 2 snima mono zvuk, koma, ne znam, očito im je uzor bio ajfon...

 

Baš jutros snimao malo sa U11, jako loš video, low light uvjeti.. Nadam se da će se promjenit situacija na bolje dolaskom ovogodišnjih flagšipa, da i na tom polju srede te probleme, kolko se da, jel..

Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava
Samsung je konstantno dobar kod video snimanja. V30 je isto jako dobar kod snimanja, a ima i najnapredniji manual mode. I audio je brutalno dobar kod LG-a, baš se jako izdvaja tako da tko dosta snima po klubovima, koncertima bi V30 trebao biti prvi pick
Moj PC  
3 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Kamere u smartfonima- Rasprava
zvonac kaže...

 

Pixel 2 low light uvjeti, video je ispod prosjeka, ne izgleda nikak to..

V30 iznenađujuće dobar, zvuk odličan, dok Pixel 2 snima mono zvuk, koma, ne znam, očito im je uzor bio ajfon...

 

Baš jutros snimao malo sa U11, jako loš video, low light uvjeti.. Nadam se da će se promjenit situacija na bolje dolaskom ovogodišnjih flagšipa, da i na tom polju srede te probleme, kolko se da, jel..

Ček malo...jer ti nekog zajebavas ili???

Video ti je na  V30 dobar ?

Čovječe pa na 1:17 ne vidiš ništa s V30.Svaka scena mu je toliko tamna da je to ne gledljivo.

Ne znam na čemu ti to gledas ali meni na OLED zaslonu video od V30 izgleda za k...

Note 8 i Pixel su ga pomeli.

 

Kad ljudi pored zdravih očiju ne vide...to mi je za nepovjerovat.

12 godina
neaktivan
offline
Kamere u smartfonima- Rasprava

Stvarno jeben video na V30.Stavio sam sliku da se uvjerite kako to izgleda.

Ako je to nekome dobro - ljudi ja ga castim besplatnim pregledom kod oftamologa.Jos mu sredim popust na naočale kod optičara.

Poruka je uređivana zadnji put čet 1.2.2018 19:10 (R36).
 
0 0 hvala 0
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice