Android telefon nakon flasha ne reagira

poruka: 12
|
čitano: 9.807
|
moderatori: XXX-Man, Lazarus Long, vincimus
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
neaktivan
offline
Android telefon nakon flasha ne reagira

Nakon flashanja Samsung Galaxy S2 (I9100) više ne reagira. Niti se pali u normalnom modu niti u download ili recovery modu. Spajanjem USB kabelom PC ne reagira.

 

Može li se spasiti mobitel iz ovakvog stanja?

 

 

 

 

Povijest:

 

CM10 je bio na mobitelu. Bratić je zalokao mobitel jer je zaboravio šifru (linije). Nakon toga se trebao unijeti google account radi ponovne aktivacije. Međutim, mobitel nije imao internet konekciju pa se autorizacija nije mogla niti obaviti.
Rješenje je bilo factory reset, ali bi izgubili poruke i kontakte.

 

Našao sam ovu proceduru za poništavanje gesture lock-a sa android SDK-om (iako to ne garantira nestanak aktivacije google accountom):

adb shell
cd /data/data/com.android.providers.settings/databases
sqlite3 settings.db
update system set value=0 where name='lock_pattern_autolock';
update system set value=0 where name='lockscreen.lockedoutpermanently';
.quit

 

Međutim javljao je permission denied, nije dopuštao niti su.

Moguće je da mobitel uopće nije imao usb debugging uključen što je preduvjet.

Pokušao ODIN-om prebaciti root kernel od STOCK ROM-a (my bad jer sam eventualno trebao CM10 ponoviti) kako bi možda zeznuo permisije. Tu sam izgubio normalni mod (ostao recovery CMD i download).

Sad mi je uspjela gore opisana procedura, ali i dalje nije išao u normalni mod (pojavi se početni ekran i samo crno nakon nekog vremena).

 

U recoveryju počistio dalvik i partition cache, ali i dalje nisam htio full clean. Iz recoveryja pokrenuo zip sa CM10 i nakon toga ne reagira ni na koju kombinaciju tipki.

 

Unaprijed hvala

 

Poruka je uređivana zadnji put sri 2.1.2013 14:23 (ukislav).
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Android telefon nakon flasha ne reagira

neznam kak je kod samsunga, ali kad mi se tak nesto slicno desilo kod SE x10 onda sam ga spojio na komp i napravio repair preko pc companiona.

probaj preko samsungovog software (na kompu, neznam kak se zove) napraviti repair telefona. ja sam tako spasio par puta svoj mob

Moj PC  
0 0 hvala 1
12 godina
neaktivan
offline
Android telefon nakon flasha ne reagira
http://www.bug.hr/forum/topic/mobiteli/samsung-galaxy-s2-i9100-rasprava/102262.aspx
Evo ti link i tamo postavi problem jer tamo su forumaši koji će ti probati pomoći.
Stisni Hvala ili Palac gore ako sam pomogao.
Moj PC  
0 0 hvala 1
14 godina
neaktivan
offline
Android telefon nakon flasha ne reagira

za ulazak u download mod mozes napravit usb jig imas na netu kako ga napravit.. evo ti tu kako radi  

 
0 0 hvala 1
11 godina
neaktivan
offline
Re: Android telefon nakon flasha ne reagira
gogi321 kaže...

za ulazak u download mod mozes napravit usb jig imas na netu kako ga napravit.. evo ti tu kako radi  

 

na stranici http://usbjig.com/ piše:

"If your phone screen is always black, turn it on and if it stays completely black, then sorry, but NO USB jig will help you."

 

tako da ispada da jig ne može pomoći osim ako netko nije osobno uspio pa da ipak pokušam.

14 godina
neaktivan
offline
Android telefon nakon flasha ne reagira

A vrijedi probat jer jig nije skup.. a ako ni jig ne pomaze, postoji jtag vjerojatno ga imaju neki privatni serviseri sad nez koliko  kosta popravak, ali vjerojatno nije jako skupo. evo kako radi 

 
1 0 hvala 1
12 godina
offline
Re: Android telefon nakon flasha ne reagira
gogi321 kaže...

A vrijedi probat jer jig nije skup.. a ako ni jig ne pomaze, postoji jtag vjerojatno ga imaju neki privatni serviseri sad nez koliko  kosta popravak, ali vjerojatno nije jako skupo. evo kako radi 

Zna li tko koliko kosta Jtag?

12 godina
neaktivan
offline
Android telefon nakon flasha ne reagira

To se i meni dogodilo... samo nadi stock rom i stavi to... i mob ce radit normalno... :)

 

to preko odina napravis... 

 

samo nadi na netu, imas na xda stranici... da nisam na mobu ja bi ti dao link...

Poruka je uređivana zadnji put sub 5.1.2013 11:47 (dondo23).
Moj PC  
0 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: Android telefon nakon flasha ne reagira
dondo23 kaže...

To se i meni dogodilo... samo nadi stock rom i stavi to... i mob ce radit normalno... :)

 

to preko odina napravis... 

 

samo nadi na netu, imas na xda stranici... da nisam na mobu ja bi ti dao link...

Kako ce to preko odina napraviti ako ne dobiva sliku na ekranu. I ne moze upaliti download mode.

11 godina
neaktivan
offline
Re: Android telefon nakon flasha ne reagira
dinos3 kaže...
gogi321 kaže...

A vrijedi probat jer jig nije skup.. a ako ni jig ne pomaze, postoji jtag vjerojatno ga imaju neki privatni serviseri sad nez koliko  kosta popravak, ali vjerojatno nije jako skupo. evo kako radi 

Zna li tko koliko kosta Jtag?

 300kn u Rijeci.

12 godina
neaktivan
offline
Android telefon nakon flasha ne reagira

imas li garanciju na telefon?

xfact
Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Android telefon nakon flasha ne reagira

ovako: izvadi bateriju drzi power i home tipku nekih 10 se, vrati bateriju unutra i  reboot

1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice