Zabrinutost zbog rata patentima

poruka: 11
|
čitano: 3.252
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Zabrinutost zbog rata patentima".
15 godina
offline
Zabrinutost zbog rata patentima

i sad sljedeči korak di se u EU ukida patentiranje

Moj PC  
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Zabrinutost zbog rata patentima
Svidja mi se kako EU uvijek prva reagira na nelogicnosti i prilagodjava zakone logici. Iako je to vjerojatno jer su obje tvrtke neeuropske, pa mogu biti posteni. Da je jedna od njih europska sigurno bi stali na stranu europske.
 
1 0 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Zabrinutost zbog rata patentima

Fino je vidjeti da za razliku od Amera neko ovde u EU ima i malo mozga. 

http://vgm.tv/
Moj PC  
8 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrinutost zbog rata patentima
dex3108 kaže...

Fino je vidjeti da za razliku od Amera neko ovde u EU ima i malo mozga. 

Čitao sam da se i u Americi razmišlja o promjeni načina patentiranja jer ovako više ne može. Patenitiranje mora postojati da bi se poticale i nagrađivale novih stvari, ali možda treba napraviti nešto kao u medicinskoj industriji, da patent ističe nakon nekog vremena (npr. imaš 6-12 mjeseci da ga koristiš samo ti, nakon toga ga 1-3 godine mogu svi koristiti uz plaćanje nekog iznosa propisanog od države i nakon toga je dostupan svima besplatno nakon 3 godine). Ako sam dobro shvatio, vode se borbe i oko nekih patenata koji datiraju iz devedesetih. Npr. onaj 1-Click (kupnju) na Amazonu je netko patentirao prije više od 10 godina (ne znam čiji je taj patent, mislim Yahoo). I što sad znači? Doživotno je to nečije?. Malo sutra. Nagradiš onoga koji je patentirao sa par mjeseci ili godina "fore" i onda se trebaju poticati novi. Ako si faca, onda se stalno moraš dokazivati s novim patentima.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 10:58 (Viggo).
15 godina
neaktivan
offline
Zabrinutost zbog rata patentima

Pa i u elektronici patent ističe za maksimalno 17-20 godina, kao i u medicinskoj. Razlika je što se u elektronici komplet tehnologija promijeni za 5 godina, i 17 godina je "vječnost". U farmaceutskoj industriji razvoj i testiranje lijekova traje 5 i više godina, tako da patenti za mnoge lijekove isteknu nedugo nakon njihovog puštanja u opticaj.

这是我的个性签名
Moj PC  
3 0 hvala 0
13 godina
protjeran
offline
Zabrinutost zbog rata patentima

Čisto ubijanje kreativnosti. Zaštita patentima.

 

 

hacktivist
 
1 1 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Re: Zabrinutost zbog rata patentima
Dženan kaže...

Pa i u elektronici patent ističe za maksimalno 17-20 godina, kao i u medicinskoj. Razlika je što se u elektronici komplet tehnologija promijeni za 5 godina, i 17 godina je "vječnost". U farmaceutskoj industriji razvoj i testiranje lijekova traje 5 i više godina, tako da patenti za mnoge lijekove isteknu nedugo nakon njihovog puštanja u opticaj.

Istina, ali sve je u tehnologiji postalo brže nego npr. osamdesetih kada su možda zadnji puta mijenjani zakoni (ili čak i prije). Radi se samo da se smanji vrijeme isticanja patenata u skladu s konstantnim "ubrzavanjem" izlaska novih tehnologija tehnologija.

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 12:02 (Viggo).
15 godina
protjeran
offline
Zabrinutost zbog rata patentima

Posto znamo da se patenti nece ukidati, niti ovi SW prirode s kojima apple serucka okolo... predlazem da se ZABRANI APPLE u europi i svi budu happy... ameri ce imati kskluzive jfona a mi cemo biti postedjeni tog sljama jednom za uvijek!!!

Moj PC  
0 1 hvala 0
16 godina
offline
Re: Zabrinutost zbog rata patentima
Bypass kaže...

Čisto ubijanje kreativnosti. Zaštita patentima.

 

 

Ti iz jedne krajnosti u drugu.

Probaj sebe staviti u poziciju da otkriješ nešto fenomenalno, a onda ti tu ideju pokupi neka velika firma, a tebi ostane figa u džepu! Patenti su jako pozitivna stvar, ako ih se ne zloupotrebljava. Kao što se to očito danas čini.

Svakom poklopcu lonac!
13 godina
protjeran
offline
Re: Zabrinutost zbog rata patentima
Pupi kaže...

Ti iz jedne krajnosti u drugu.

Probaj sebe staviti u poziciju da otkriješ nešto fenomenalno, a onda ti tu ideju pokupi neka velika firma, a tebi ostane figa u džepu! Patenti su jako pozitivna stvar, ako ih se ne zloupotrebljava. Kao što se to očito danas čini.

Sve to vrijedi, ali samo dok se ne počnu nijanse boja paentirati, oblik button-a i svih ostalih apstraktnih govana koje rade danas.

 

 

hacktivist
13 godina
offline
Zabrinutost zbog rata patentima

U konkretnom slučaju čini se da se radi o EU zabrinutosti da Samsung zloupotrebljava FRAND ( Fair, reasonable, and non-discriminatory terms ) tj. samsung nije niti tražio da Apple licencira određene "standardne" tehnologije koje se u industriji licenciraju, nego je napao tužbom.

 

 

The European Commission does not formally accuse Samsung of anything at this stage. That's why its officials continue to point out that both Apple and Samsung received questionnaires. But as long as the EU describes the scope of the investigation as being related to the use of standards-essential patents, and as long as Apple does not assert any such patents in any way (so far it hasn't), the only reasonable assumption is that Samsung is the target and Apple a witness.

 


 

 

Poruka je uređivana zadnji put ned 27.11.2011 18:40 (grzzi).
 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice