MyBook VelociRaptor Duo

poruka: 19
|
čitano: 2.554
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "MyBook VelociRaptor Duo".
14 godina
neaktivan
offline
MyBook VelociRaptor Duo

i to se sve skupa vrti u raid0 i jedva čeka da jedan disk prdne{#}

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
Moj PC  
4 1 hvala 1
16 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
cekpi kaže...

i to se sve skupa vrti u raid0 i jedva čeka da jedan disk prdne{#}

Pa ista je stvar kad imaš jedan disk pa čekaš da prdne. Zato postoji backup {#}

14 godina
neaktivan
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
lllnuclearlll kaže...
cekpi kaže...

i to se sve skupa vrti u raid0 i jedva čeka da jedan disk prdne{#}

Pa ista je stvar kad imaš jedan disk pa čekaš da prdne. Zato postoji backup {#}

 nije baš ista stvar jer su statistički veće šanse da će prdnut disk u radi0 polju nego single disk

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
14 godina
offline
MyBook VelociRaptor Duo

Da, u raid polju 0 je veća opasnost od gubitka podataka aka crkavanja diska zato jer se u tom polju povećavaju performanse to svatko zna a što se tiće Raptora, moj već 5. godinu radi kao sat.

Offtopic - vanjska grafička spojena na laptop preko thunderbola - neka je hvala Bogu da je tehnologija sazrela, čekamo realizaciju.

MIKROBLOG: FU not ftw
Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 10:10 (KIKI3ooo).
 
0 0 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
Vjerojatnost da "prdne" disk u RAID-u nije nimalo drugačija od iste za samostalni disk u istim uvjetima okoline i rada.
14 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
Ajmo malo pustit statistike i svi vi koji koristite RAID-0 recite iskreno kada vam je riknio neki disk?
Meni nikada, ljudi koje poznajem i koji ga koriste isto tako nemaju nikakvih problema...pustite statistike jer da je RAID-0 tolilo los, davno bi svi odustali od njega.
Kolika je vjerojatnost da ti OC-ani CPU ode u cj
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
14 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
Ajmo malo pustit statistike i svi vi koji kotistite RAID-0 recite iskreno kada vam je riknio neki disk?
Meni nikada, ljudi koje poznajem i koji ga koriste isto tako nemaju nikakvih problema...pustite statistike jer da je RAID-0 tolilo los, davno bi svi odustali od njega.
Kolika je vjerojatnost da ti OC-ani CPU ode u vjecna lovista? Veci od onog koji nije OC-an no tako moj AMD od prvog dana radi na 500 MHz vise i to bez greske. Eto, toliko o statistikama.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
16 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
win32 kaže...
Ajmo malo pustit statistike i svi vi koji kotistite RAID-0 recite iskreno kada vam je riknio neki disk?
Meni nikada, ljudi koje poznajem i koji ga koriste isto tako nemaju nikakvih problema...pustite statistike jer da je RAID-0 tolilo los, davno bi svi odustali od njega.
Kolika je vjerojatnost da ti OC-ani CPU ode u vjecna lovista? Veci od onog koji nije OC-an no tako moj AMD od prvog dana radi na 500 MHz vise i to bez greske. Eto, toliko o statistikama.

"Eto, toliko o statistikama" na temelju tvog iskustva sa overklokanjem procesora? A koliko ti uopće znaš o statistikama? Ja malo, pa mi je to dovoljno da shvatim da ti nemaš pojma :)

 

Meni su prije par tjedana maltene u minutu otišla dva od tri diska u RAID 5 polju. Srećom pa imam backup većine tih podataka, pa je šteta minimalna, ali reci ti meni - kolike su šanse da se to desi? A dešava se.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
14 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
Zanimljivo je kada ljudi nemaju neke argumente onda kao glavnu stvar prihvate neko vrijedanje.
Ocito o statistikama znam vise od tebe,a i s obzirom na havariju koju si toboze imao, ocito puno vise znam i o hardware-u i RAID-u. NHF
Zanimljivo kako uvijek tako netlo naleti sa svojim primjerom jer evo bas se njemu to dogodilo prije par dana. U svojih 30 godina sam postao imun na te bajke.
Posto se meni to nikada nije dogodilo i posto ne znam bas nikoga od svojih bliznjih kojima posao ukljucuje i brigu o backu upu, slobodno mogu reci da su to bajke...no to je imho, da ne bude zabune i da se neki lokalni opet ne zakaci na post.
Slobodno mozemo nastavit sa statistikama o npr rikavanju diskova opcenito pa nas to bas nikuda nece odvesti jer da se na to obazirem, zivio bi u vjecnom strahu.
First they ignore you... Then they laught at you... Then they fight you... Then you win... Mohandas Gandhi
11 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
Tonči kaže...
Vjerojatnost da "prdne" disk u RAID-u nije nimalo drugačija od iste za samostalni disk u istim uvjetima okoline i rada.

 

Disk je ovdje manje važan, vjerojatnost da "prdnu" podaci (polje) u Strippingu je ravno 100% veća nego na single disku {#}

 

win32 kaže...
Zanimljivo je kada ljudi nemaju neke argumente onda kao glavnu stvar prihvate neko vrijedanje.
Ocito o statistikama znam vise od tebe,a i s obzirom na havariju koju si toboze imao, ocito puno vise znam i o hardware-u i RAID-u. NHF
Zanimljivo kako uvijek tako netlo naleti sa svojim primjerom jer evo bas se njemu to dogodilo prije par dana. U svojih 30 godina sam postao imun na te bajke.
Posto se meni to nikada nije dogodilo i posto ne znam bas nikoga od svojih bliznjih kojima posao ukljucuje i brigu o backu upu, slobodno mogu reci da su to bajke...no to je imho, da ne bude zabune i da se neki lokalni opet ne zakaci na post.
Slobodno mozemo nastavit sa statistikama o npr rikavanju diskova opcenito pa nas to bas nikuda nece odvesti jer da se na to obazirem, zivio bi u vjecnom strahu.

 

Loviš se za statistike, a ja ne vidim da si i jednu spomenuo; dapače ne vidim niti jedan broj, postotak ili pile chart...{#}

Sad ću te malo "tući" tvojim oružjem; to što tebi i bližnjima "se to nikad nije dogodilo" ne znači da je svima tako, malo si mi premali uzorak za statističku analizu... Ovo je samo IMHO!!!!!!

 

Naravno, shodno ovome što si napisao; što će nam onda backup i Data disaster recovery? Samo za one situacije kad Tajnica Shtefica(TM) obriše fajl od jučer i treba ga restorat? Cmon... {#}

 

 

 

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
16 godina
neaktivan
offline
MyBook VelociRaptor Duo

Ah, statistika. Po statistici je kod nas dobro, a svi vidimo da bas nije tako {#}

 

Ja u NASu imam 3 WDa koji rade kao RAID5 zadnje 4 godine 24h dnevno bez ikakva problema. S druge strane, isto takav WD disk (kupio sam 4 identicna diska) koji sam stavio u desktop je krnkul nakon par mjeseci. I kaj reci, dal to znaci da desktop ubija disk ili koja je vjerojatnost da diskovi u NASu nisu krepali ili....

 

Osobno, za nekakvi vanjski disk radije bi dva diska spojio u mirror nego u stripping jer od (takvog) vanjskog diska bi zelio sigurnost, a ne brzinu. Ja sa svojim gore navedenim NASom zadnje 4 godine mirno spavam i gotovo sve stavljam gore. Trenutno su nutra 4 diska tako da ako krkne disk automatski pocme raditi recoveri na 4ti, slobodni, disk.Jedino mi je zal sto tada nije bilo 2TB diskova ili jos vecih {#}

 

 
0 0 hvala 0
11 godina
protjeran
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo

a koji NAS imate?

14 godina
neaktivan
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
win32 kaže...
Ajmo malo pustit statistike i svi vi koji kotistite RAID-0 recite iskreno kada vam je riknio neki disk?
Meni nikada, ljudi koje poznajem i koji ga koriste isto tako nemaju nikakvih problema...pustite statistike jer da je RAID-0 tolilo los, davno bi svi odustali od njega.
Kolika je vjerojatnost da ti OC-ani CPU ode u vjecna lovista? Veci od onog koji nije OC-an no tako moj AMD od prvog dana radi na 500 MHz vise i to bez greske. Eto, toliko o statistikama.

 diskovi rikavaju bez obzira na raid polje a kod R0 polja je problem taj što dolazi do kompletnog gubitka podataka, isto tako R0 nije loš ali ne pruža nikakvu redundanciju i zbog toga mu je primjena vrlo uska

a ako gledaš statistički, ako jedan disk ima 0.5% šanse da rikne u jedinici vremena i tebe dovede do gubitka podataka onda će dva diska u R0 polja te šanse za gubitak podataka poduplati

 

kod mene normalno radi.....(osim usranog apple iJpeg-a)
15 godina
odjavljen
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo

Dakle, da ne filozofiram, a da ljudi ne shvate pogrešno to crkavanje diska i gubitak podataka, što nije ista stvar: MTBF je statistički neovisan za svaki disk u polju pojedinačno. To što je posjedovanje 1000 diskova veći "bazen" šansi da ćeš vidjeti kvar na disku, ne znači da je posjedovanje 1000 diskova automatski loše. Diskovi koji odrađuju 1000 sati u RAID0 polju, neće se prije pokvariti od dva diska koji odrađuju 1000 sati istim intezitetom odvojeno.

 

Sam RAID0 nije pravi RAID, jer nije redundantan, ali to se ionako ne koristi za spremanje podataka, već za scratch pisanje. Tko je spreman prihvatiti spremanje podataka na jedan disk, ne smeta mu ni RAID0. Istina, raspad RAID0 polja neće spasiti kao možda eventualno podatke s jednog fizičkog diska kojem će se oštetiti samo dio ploče, ali rijetko će netko s dovoljno vrijednim podacima za fizičko spašavanje koristiti RAID0 u WD vanjskom disku kao jedino spremište. :)

Poruka je uređivana zadnji put pet 31.8.2012 13:22 (Tonči).
11 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo

Agreed {#}

Go to work, send your kids to school, follow fashion, act normal, walk on the pavements, watch T.V., save for your old age, obey the law. Repeat after me; I am free
14 godina
offline
MyBook VelociRaptor Duo

Samo sam još htio dodati da se brzina ovog setupa ne može mjeriti sa brzinom 2 SSD-a u raidu0 jer se SSD-u u raidu0 performanse povećavaju gotovo eksponencijalno za razliku od mehaničkih diskova bez obzira na slavni Veloci Rapotor za kojeg mogu reći btw da uopće ne impresionira performansama.

 

Edit: gotovo linearno ne eksponencijalno ;)

MIKROBLOG: FU not ftw
Poruka je uređivana zadnji put sub 1.9.2012 21:26 (KIKI3ooo).
 
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
MyBook VelociRaptor Duo

Pustimo RAID0 i pucanje podataka zbog pucanja jednog diska, ali 10000 rpm u eksternom kućištu nije nešto što mi ulijeva povjerenje!

Big wheel keep on turning, Proud Mary keep on burning, Trolling, trolling, trolling on the river.
 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
win32 kaže...
Ajmo malo pustit statistike i svi vi koji kotistite RAID-0 recite iskreno kada vam je riknio neki disk?
Meni nikada, ljudi koje poznajem i koji ga koriste isto tako nemaju nikakvih problema...pustite statistike jer da je RAID-0 tolilo los, davno bi svi odustali od njega.
Kolika je vjerojatnost da ti OC-ani CPU ode u vjecna lovista? Veci od onog koji nije OC-an no tako moj AMD od prvog dana radi na 500 MHz vise i to bez greske. Eto, toliko o statistikama.

 

 

nemoj uspoređivat hard i procesor. Procesoru je vijek trajanja iznad 10 godina, a clockom ne gubi na vijeku trajanja skoro ništa i neće on kihnut već će kihnut matična zbog clockanja odnosno regulacija na njoj. Hard je drugačija stvarčica, ali nisam nikad hardove stavljao u raid jer nemam potrebe za time. Niti za brzinom niti kao mirror. Važne stvari pohranim na 2-3 dvda ako baš treba i to je to.

16 godina
offline
Re: MyBook VelociRaptor Duo
win32 kaže...
Zanimljivo je kada ljudi nemaju neke argumente onda kao glavnu stvar prihvate neko vrijedanje.
Ocito o statistikama znam vise od tebe,a i s obzirom na havariju koju si toboze imao, ocito puno vise znam i o hardware-u i RAID-u. NHF
Zanimljivo kako uvijek tako netlo naleti sa svojim primjerom jer evo bas se njemu to dogodilo prije par dana. U svojih 30 godina sam postao imun na te bajke.
Posto se meni to nikada nije dogodilo i posto ne znam bas nikoga od svojih bliznjih kojima posao ukljucuje i brigu o backu upu, slobodno mogu reci da su to bajke...no to je imho, da ne bude zabune i da se neki lokalni opet ne zakaci na post.
Slobodno mozemo nastavit sa statistikama o npr rikavanju diskova opcenito pa nas to bas nikuda nece odvesti jer da se na to obazirem, zivio bi u vjecnom strahu.

Kakve argumente? Kakve si ti argumente dao? :) daj ponovo pročitaj svoj post, i probaj shvatiti da tvoja argumentacija u statističkom računu ne vrijedi niti pišljiva boba, eventualna statistika koja se može izračunati jest koliko ti je trajao procesor u odnosu na uloženo.
Što se RAID polja tiče, ispala su dva diska iz polja because reasons. Diskovi su ispravni, memorija je ispravna, za ploču ne mogu biti siguran, ali ako se desi još jednom, znam tko je krivac. A "znanje" ti ne pomaže u ovakvim slučajevima kada postaneš žrtva statistički moguće pogreške. Također, reći nekome u lice da je lažov, pa makar to upakirao u celofan, je u najmanju ruku bezobrazno - ako se takvo što nije nikad tebi desilo, count yourself lucky, znači da ili nikad ne rabiš RAID, ili ga rabiš u vrlo malenim količinama, no zbog toga jer se tebi nije desilo, ne znači da je onaj kojem se to desilo lažov jer se tebi eto to nije nikad desilo. Ili da takve stvari ne postoje.
IMHO te ne spašava od odgovornosti za napisano, pa pišeš vlastito mišljenje, zar ne, ne pišeš valjda nečije tuđe mišljenje? A kao takvo podložno je kritici.

No trees were killed in the creation of this post. However, a large number of electrons were seriously inconvenienced.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice