Microsoft mami programere

poruka: 22
|
čitano: 3.691
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "Microsoft mami programere".
16 godina
odjavljen
offline
Microsoft mami programere

LOL

 

Freak Show Inc.
 
7 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Microsoft mami programere

ružan ali nužan potez

Would you look at me now? Can you tell I'm a man? With these scars on my wrists To prove I'll try again Try to die again, try to live through this night Try to die again.....
Moj PC  
4 3 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft mami programere

Smiješno, pa programeri u US zarađuju 100$ po satu

 
0 0 hvala 0
16 godina
offline
Microsoft mami programere

Mislis li da je za 50% aplikacija po storovima ulozeno vise od sat vremena? :)

 
6 0 hvala 0
16 godina
online
Microsoft mami programere

Ja se ne bi bunio da mi MS za aplikacije koje radim iz hobija pokloni $100-$2000... Ali nisam s one strane bare.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
0 0 hvala 0
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft mami programere

Pa dobro, mislim da ovo nije objavljeno za neki veliki studio, nego za male programere. Smatram ovo dobrim potezom :)

Moj PC  
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Microsoft mami programere

Bezveze potez po meni, sad ce natrpat store sa hrpom smeca nakuckanih nabrzinu samo da se dobije 100$. 

Bilo bi im bolje da su organizirali neki natjecaj za najbolju aplikaciju i nagradili najboljih 10 - 20. Ljudi bi se potrudili napraviti sto bolje aplikacije.

Lack of money is the root of all evil. George Bernard Shaw
 
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Microsoft mami programere

Ahhh, njušim diskretan miris očaja.. {#}

 

''LET'S THROW MONEY AT IT! Maybe that'll fill it up....! {#}'

Early adopter
Moj PC  
5 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft mami programere
Elles D. kaže...

Ja se ne bi bunio da mi MS za aplikacije koje radim iz hobija pokloni $100-$2000... Ali nisam s one strane bare.

Da, ali da bi i prismrdio razvoju ti moras prvo pljunuti MS-u minimalno stotku.

16 godina
online
Microsoft mami programere

Da bi prismrdio razvoju moraš MSu dati točno $0, ali da bi to instalirao na uređaje i ponudio javnosti... da, ta godišnja članarina koju svi plaćamo je preskupa.

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
offline
Re: Microsoft mami programere
Preskupa onima koji nista ne zarade.
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
12 godina
neaktivan
offline
Re: Microsoft mami programere
Elles D. kaže...

Da bi prismrdio razvoju moraš MSu dati točno $0, ali da bi to instalirao na uređaje i ponudio javnosti... da, ta godišnja članarina koju svi plaćamo je preskupa.

postoji i DreamSpark za studente koji sve dobiju besplatno

vlastoručni potpis
13 godina
neaktivan
offline
Microsoft mami programere

Vjerojatno je čovjek mislio na windows phone mobitel i orginal windowse. ne na Visual studio.Svatko može za 0 kn skinuti VS express.

 

Ali da,razvijati za MS je nezahvalno,i ovo mi se čini kao očajnički potez.

Ja sam Plavi zmaj.Form the future!Masa,društvo većina,''normalni'' su ništa bez onih pojedinaca koji ih čine.
Moj PC  
0 1 hvala 0
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft mami programere
Nije mislio. Da bi objavio app za WP i Win, moraš platiti godišnju članarinu za svaki Store od po $100.
:)
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft mami programere
Isto vrijedi i za Apple. Za Android uopće ne možeš.
:)
14 godina
offline
Re: Microsoft mami programere

Dobar potez .... kojim će MS još više kontrolirat ispravnost aplikacija nego do sad jer ipak sad daju lovu ...

16 godina
online
Re: Microsoft mami programere
ukay1000 kaže...
Preskupa onima koji nista ne zarade.

Jel to uopće treba spomenuti? :)

 

Meni jedino smeta što nema programiranja "za vlastite potrebe". U redu, želiš zarađivati - plati članarinu i zarađuj. Ali da moram plaćati ako želim sebi život olakšati - to mi nikada neće biti jasno...

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
16 godina
offline
Re: Microsoft mami programere
Cek, zelis reci da ne mozes napraviti aplikaciju koja ce raditi samo na tvom wp uredjaju, mimo store-a?
Cure su lude kad se zaljubljuju u nas muške,dlakva smrdljiva stvorenja.Ja da sam cura\žena bio bi največa lezbača na svijetu. (c) QFlash
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft mami programere

Elles... a čuj, zato imaš Android. Staviš što želiš. Ionako ti se daleko više isplati ulagati u Android i iOS, nego WP. Tržišni udio WP-a je u svijetu smiješan, a u nas sve kasni skoro pola godine (nove Lumie npr.), tako da...

Dev program i store za WP je kasnio godinama i sam po sebi. Dok god Microsoft ne posveti našem tržištu i nama kao developerima pažnje koliko drugima, do tada mi je to marginalna platforma kad je već toliko zaključana. Apple je tu bio mnogo pametniji.

:)
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2013 13:20 (Tonči).
16 godina
online
Re: Microsoft mami programere
ukay1000 kaže...
Cek, zelis reci da ne mozes napraviti aplikaciju koja ce raditi samo na tvom wp uredjaju, mimo store-a?

Možeš, ali ne bez plaćanja godišnje dev licence :) Kad platiš, otključaš 3 uređaja na koje možeš instalirati aplikacije bez store-a.

 

Tonči kaže...

Elles... a čuj, zato imaš Android. Staviš što želiš. Ionako ti se daleko više isplati ulagati u Android i iOS, nego WP. Tržišni udio WP-a je u svijetu smiješan, a u nas sve kasni skoro pola godine (nove Lumie npr.), tako da...

Dev program i store za WP je kasnio godinama i sam po sebi. Dok god Microsoft ne posveti našem tržištu i nama kao developerima pažnje koliko drugima, do tada mi je to marginalna platforma kad je već toliko zaključana. Apple je tu bio mnogo pametniji.

Jasno. Ali ja želim da WP uspije, iako neki postupci MS-a govore kao da se trude da ne uspije :)

Da se povodim samo zaradom, naravno da bi izabrao spomenute platforme, koliko god ih ne volio. Ne možeš ignorirati koliku bazu korisnika imaju. Ali dok nemam takvih pritisaka, radim u onome što volim i u čemu se osjećam ugodije.

 

 

Always code as if the one ending up maintaining your code is a violent psychopath who knows where you live
Poruka je uređivana zadnji put sri 20.3.2013 13:42 (Elles D.).
15 godina
odjavljen
offline
Re: Microsoft mami programere

Ja volim C#, ali od WP-a se ne živi, a ne žele olakšati. Imao sam projekt prije kojeg je trebalo dobiti acc za objavu, oko 35 uređaja bi se kupilo i instalacija javno išla. Slao sam mailove ljudima iz MS-a, obećani su mi dev računi, nikad nisam dobio odgovor. Jedini tko se trudio i komunicirao, bio je Domagoj. Investicija od 370k je išla na iOS plus kupovina uređaja. Iz Applea su bili munjevito brzi s odgovorima i poklonili publishing acc jer se kasnilo s procedurom. Žao mi je, volio bih da se napokon probije i da mogu koristiti XAML/C#, ali sam malčice iziritiran. :)

:)
12 godina
neaktivan
offline
Microsoft mami programere

Pa mislim da bi trebala biti kvaliteta ispred kvantitete, pogotovo sa ovakvim pravilima:

Ostala pravila prilično su jednostavna – aplikacija mora biti originalna i mora imati više funkcionalnosti od prikaza web stranice.

Na ostalim platformama je vecina takvih aplikacija. Neoriginalne i samo prikaz web stranice.

 
0 0 hvala 0
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice