IT može dati odgovor na Brexit

poruka: 46
|
čitano: 8.118
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "IT može dati odgovor na Brexit".
16 godina
odjavljen
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Pomrlo bi 99% stanovnistva. I to onih 99% koji misle da znaju sta je za njih dobro...

Freak Show Inc.
 
36 1 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Jako me je obradovao prolazak referenduma, izgleda da Britanci ipak znaju razmišljati svojom glavom. Go #brexit, go #dexit ... 


btw, nadrealisti predvidjeli ovo prije 25 godina  

Why so serious?
 
20 4 hvala 0
15 godina
offline
IT može dati odgovor na Brexit

 a zakaj smo se mi uopće pridružili? ja sam glasal protif (milost ne tražim niti bih je dao i to). ili netko mora držati fenjer na začelju? 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 3 hvala 1
8 godina
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
Friday kaže...

Pomrlo bi 99% stanovnistva. I to onih 99% koji misle da znaju sta je za njih dobro...

 arogantno sebe stavljam  medju preostalih 1% 

waaagh
9 godina
neaktivan
offline
IT može dati odgovor na Brexit

A zašto mijenjati već utvrđeni Freemium model sa panarhijom?

stoposto lud out
Moj PC  
0 0 hvala 0
16 godina
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Zašto kod ovakvih komentara poput Olegovog, dakle u kontekstu politike i ekonomije, nema nikad nimalo skromnosti niti straha prema dosadašnjem akumuliranom ljudskom znanju?

 

Dok će velika većina priznati da da ne razumiju Opću teoriju relativnosti i saslušati nekog fizičara među sobom, dok se nitko neće pretjerano uplitati u rad čovjekovog imunološkog sustava već će ipak respektirati riječ medicinara, o uzgoju vinove loze potražit će savjet agronoma koji je specijalizirao vinarsto, a za vremensku prognozu pričekat će meteorologa... Postoje te discipline zvane politologija i (politička-)ekonomija gdje svi sve znaju (uz jasno i nogoment) iako nikada ništa o tome nisu pročitali i nemaju pojma do kuda je došlo uopće ljudsko znanje i koliko su njihova razmišljanja besmislena. I takva spam-razmišljanja šire se Internetom pokušavajući se nametnuti kao autoritet - kao avangarda! A tu spadaju ne samo blogeri i novinski komentatori, već i tzv. ekonomski analitičari koji siju svoju pamet po medijima bez ikakvog razumijevanja materije o kojoj pričaju (referirajući se barem na Ayn Rand koja se sama hvalila da nije ništa čitala već sve sama smislila!). Već da se pročitaju bazična djela Adama Smitha (200 godina stara!), posramili bi se svoje lakomislenosti.

 

Ne kažem da nema ljudi koji izmišljaju novu, "bolju" teoriju gravitacije iz kućne radinosti srednjoškolske matematike, da nema onih koji su protiv cijepljenja jer to je sve urota guštera i korporacija, da nema onih koji u smjesu za špricanje vinograda stave cijelu bočicu fungicida iako je dovoljno par kapi (ali ovako "jače djeluje")... dakako da ih ima, ali takvi nikad neće dospijeti u mainstream već će biti ismijani nekom verzijom crackpot skale. Međutim, kad netko, pročitavši 2-3 članka na wikipediji, predlaže modele društva bez ikakvog znanja povijesti i odnosa na kojima društvo počiva, onda dobije još i aplaus kako je samo inovativan! Oni još odvažniji među njima organiziraju se u kojekakve tehnokratske MOST-ove, piratske stranke, lIbertarijance i ine političke pokrete da bi doživjeli potpuni fjasko na političkoj sceni i pokazali da im apsolutno ništa nije jasno, a pogotovo ne temelji funkcioniranja društva. Zadivljujuće!

 

Stoga predlažem Bugovcima ako baš žele komentare ovakvog tipa na svom portalu da pozovu barem nekog relevantnijeg za taj komentar, pa čak i s tog, u komentaru ismijanog, politološkog faksa (kao što imaju za znanstvenu sekciju), jer ovako je to isto kao kad 24 sata ili Index prenosi/komentira IT (što odmah završi na Bugovim zločestim stranicama).

A neutron walks into a bar; he asks the bartender, 'How much for a beer?' The bartender looks at him, and says 'For you, no charge.'
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2016 19:53 (4ndY).
 
36 4 hvala 3
16 godina
neaktivan
offline
IT može dati odgovor na Brexit

ni jedno carstvo nije trajalo 1000 godina, pa neće ni europska unija 

 

p.s. da li zna neko kako će sad biti sa transakcija iz britanije, sa kupnjom IT opreme i softvera/igara

*** nisam ovlašten da dajem potpis ***
Moj PC  
2 1 hvala 0
12 godina
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
Cesc kaže...

Jako me je obradovao prolazak referenduma, izgleda da Britanci ipak znaju razmišljati svojom glavom. Go #brexit, go #dexit ... 


btw, nadrealisti predvidjeli ovo prije 25 godina  

 Što se najbolje vidi u činjenici da je za izlazak iz EU uglavnom bilo ruralno stanovništvo nižeg stupnja obrazovanja i poodmakle dobi.

16 godina
odjavljen
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
BlueMax kaže...
Cesc kaže...

Jako me je obradovao prolazak referenduma, izgleda da Britanci ipak znaju razmišljati svojom glavom. Go #brexit, go #dexit ... 


btw, nadrealisti predvidjeli ovo prije 25 godina  

 Što se najbolje vidi u činjenici da je za izlazak iz EU uglavnom bilo ruralno stanovništvo nižeg stupnja obrazovanja i poodmakle dobi.

 

Vjeruj svima i svemu, to ti je najbitnija stvar u zivotu, nemoj imat svoje misljenje o nicemu. Samo prati poluretardirane medije i slusaj sto ti govore.

http://isvijet.com.hr, Siemens C60, SE K700i, Samsung D600, Sam. Omnia i900, iPhone 3G, iPhone 3GS, iPhone 4, Galaxy SIII, Nexus 5, LG G3
Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2016 20:17 (Edge).
12 godina
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
Edge kaže...

 

Vjeruj svima i svemu, to ti je najbitnija stvar u zivotu, nemoj imat svoje misljenje o nicemu. Samo prati poluretardirane medije i slusaj sto ti govore.

 Nemoj vjerovati službenim anketama nego izmišljaj vlastite glupe teorije i onda ih brani po forumima. Good luck!

10 godina
neaktivan
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Ja želim živjeti tamo gdje se kokain šmrče kao da je rino spray, a žene hodaju gole 24 sata na dan.

 
5 3 hvala 1
16 godina
odjavljen
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
Friday kaže...

Pomrlo bi 99% stanovnistva. I to onih 99% koji misle da znaju sta je za njih dobro...

 

RedRocco kaže...

Ja želim živjeti tamo gdje se kokain šmrče kao da je rino spray, a žene hodaju gole 24 sata na dan.

 

 

I rest my case...

Freak Show Inc.
8 godina
neaktivan
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Urbani i napredni protiv ruralnih i nazadnih. 

 
1 6 hvala 0
15 godina
neaktivan
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
BlueMax kaže...
Cesc kaže...

Jako me je obradovao prolazak referenduma, izgleda da Britanci ipak znaju razmišljati svojom glavom. Go #brexit, go #dexit ... 


btw, nadrealisti predvidjeli ovo prije 25 godina  

 Što se najbolje vidi u činjenici da je za izlazak iz EU uglavnom bilo ruralno stanovništvo nižeg stupnja obrazovanja i poodmakle dobi.

 To isto stanovništvo poodmakle dobi je kao mlado 1975. ili '76 glasalo premoćno za ostanak. Bit će da nije sva pamet u knjigama 

Why so serious?
12 godina
neaktivan
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Ako je britanski brexit, a danski dexit, jel' će onda švedski biti sexit?

 
18 0 hvala 0
11 godina
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Zagreb bi trebao biti urbano mjesto sa visim od prosjecnog stupnja obrazovanja, pa ipak imamo bandica vec >10 godina. Doduse, zagrepcanci su u manjini tu vec 20ak godina, al svejedno

 

Rezultati po opcinama mogu se gledati i na nacin da su oni koji si mogu priustiti stanovanje u centrima kapitala (burzoazija?) zadovoljni s EU, no ipak je vise siromasnijih ljudi koji smatraju da zasluzuju vise.

Moj PC  
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
BlueMax kaže...

Što se najbolje vidi u činjenici da je za izlazak iz EU uglavnom bilo ruralno stanovništvo nižeg stupnja obrazovanja i poodmakle dobi.

A to znas kako, ako je glasovanje tajno?

 

inb4 ankete.

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
11 godina
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
1domagoj1 kaže...
BlueMax kaže...

Što se najbolje vidi u činjenici da je za izlazak iz EU uglavnom bilo ruralno stanovništvo nižeg stupnja obrazovanja i poodmakle dobi.

A to znas kako, ako je glasovanje tajno?

 

inb4 ankete.

 http://www.bbc.com/news/politics/eu_referendum/results

 

Nema veze sto je tajno, znaju se rezultati po opcinama/KakoGodOniToImaliPodijeljeno

Poruka je uređivana zadnji put pet 24.6.2016 23:08 (lukica123).
16 godina
neaktivan
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
lukica123 kaže...
Nema veze sto je tajno, znaju se rezultati po opcinama/KakoGodOniToImaliPodijeljeno

Dobro, i gdje tu pise "40+ su glasali za izlazak", "20-30 za ostanak", "vecinski stupanj obrazovanja ove pokrajine je VSS, a ove je SSS" i tako dalje?

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
14 godina
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Predloženi termin kategorizirao bih kao jedan od lošijih na koje sam naišao. Nema potrebe za ovakvim smiješnim kovanicama. Puno bi bolji bio izraz, žele li se uklopiti dijelovi pan + anarhija + kracija, pananarhokracija.

 

Inače, priznajem, prvi se puta susrećem s ovom idejom kolumnista o "virtualnoj" ili "individualiziranoj državi". Zaintrigiran sam. Nisam politolog, pa ne mogu procijeniti aspekte, ali čini mi se da je sve prilično utopistički. Ne vjerujem da će države, ma koliko god bile liberalne, ikad dopustiti prijenos suverenosti društva na pojedinca.

 

Pozivam autora da i dalje razvija svoju ideju te da podijeli s nama svoja buduća razmišljanja. Moje pitanje za njega jest je li ova "pananarhokracija" njegova ideja? Ako jest, mislim da ima dobru temu za doktorat. Ili barem znanstveno-popularnu knjigu. (Posve sam ozbiljan.)

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
BarbaVeli kaže...

Predloženi termin kategorizirao bih kao jedan od lošijih na koje sam naišao. Nema potrebe za ovakvim smiješnim kovanicama. Puno bi bolji bio izraz, žele li se uklopiti dijelovi pan + anarhija + kracija, pananarhokracija.

 

Inače, priznajem, prvi se puta susrećem s ovom idejom kolumnista o "virtualnoj" ili "individualiziranoj državi". Zaintrigiran sam. Nisam politolog, pa ne mogu procijeniti aspekte, ali čini mi se da je sve prilično utopistički. Ne vjerujem da će države, ma koliko god bile liberalne, ikad dopustiti prijenos suverenosti društva na pojedinca.

 

Pozivam autora da i dalje razvija svoju ideju te da podijeli s nama svoja buduća razmišljanja. Moje pitanje za njega jest je li ova "pananarhokracija" njegova ideja? Ako jest, mislim da ima dobru temu za doktorat. Ili barem znanstveno-popularnu knjigu. (Posve sam ozbiljan.)

Pa, koliko ja vidim po ovom clanku, autor je krivo naveo naziv tog uredenja.

https://en.wikipedia.org/wiki/Panarchy

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
12 godina
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
1domagoj1 kaže...
BlueMax kaže...

Što se najbolje vidi u činjenici da je za izlazak iz EU uglavnom bilo ruralno stanovništvo nižeg stupnja obrazovanja i poodmakle dobi.

A to znas kako, ako je glasovanje tajno?

 

inb4 ankete.

 

1domagoj1 kaže...
lukica123 kaže...
Nema veze sto je tajno, znaju se rezultati po opcinama/KakoGodOniToImaliPodijeljeno

Dobro, i gdje tu pise "40+ su glasali za izlazak", "20-30 za ostanak", "vecinski stupanj obrazovanja ove pokrajine je VSS, a ove je SSS" i tako dalje?

 I ankete su tajne. Uzme se odredjeni uzorak, sto veci to je rezultat precizniji. Uz pitanje o kojem se glasa uzimaju se podaci o starosti, obrazovanju, nacionalnosti, vjeroispovijesti, zanimanju.... i dobijes rezultat. Prebivaliste se zna iz sluzbenih podataka, sve ostalo iz anketa. Anketa obavljena dan prije referenduma tocno je predvidjela rezultat i podaci iz takve ankete veoma su relevantni. 

16 godina
neaktivan
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
BlueMax kaže...
1domagoj1 kaže...

inb4 ankete.

 ...

;)

Perhaps today IS a good day to die. PREPARE FOR RAMMING SPEED!
15 godina
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Problem s tom idejom je što živimo u fizičkom svijetu. Susjed do tebe koji je recimo odabrao ljudožderstvo, pojesti će tebe iako si odabrao sustav platonske ljubavi u kojem nema policije da te zaštiti od fizičkog susjeda.

Sadašnji sustav je predstavnička demokracija: naše želje u saboru predstavlja naš predstavnik.

Odavno imamo tehnologiju za e-glasanje, kojim bi o svakom pitanju mogli odlučivati direktno, bez predstavnika.

Ali naši "predstavnici" žestoko se protive, kao tehnologija ne bi bila dobra, a zapravo se radi o borbi protiv ukidanja njihovog radnog mjesta s beneficijama do kraja života (masna penzija za 2godine (ne)rada).

A teže bi bilo i krasti i postavljati svoje "nadzorne odbore" tvrtki-bankomata. Sjetimo se kako su "domoljubi" oplindrali domovinu kroz lijepu retrospektivu.

Direktna demokracija, bez posrednika, danas to IT omogućuje!

Jedini problem je isti kao i danas: da bi demokracija bila efikasna, narod mora biti objektivno informiran. Inače zaključuje na temelju krivih informacija.

Problem je kad nemamo slobodne medije. Kad su novirani pod ugovorima na određeno, vodstvo TV kuća postavljaju političari, a plaćatelj TV reklama utječe na program (zaprijeti prestajanjem plaćanja reklama ako TV kaže nešto što mu se ne svidi). Objektivno novinarstvo je prva crta obrane demokracije. A ona je kod nas razrušena.

Drugi problem je sirova glupost ljudi: recimo HDZ oplindra državu i kaže da je domoljuban i ljudi glasaju za njih. Onda SDP ukine pravo na referendum i kaže da su demokrati (ono "D" unutar SDP), i narod i dalje glasa za njih. Ta razina gluposti je nešto protiv čega se jednostavno ne može boriti. Sami glasaju za svoje uništenje. Zato neće opstati, zakon prirode. Samo uvijek traže krivca u nekom drugom, i opet glasaju isto kao prije u nadi da ako čine isto da će dobiti različit rezultat.

 
11 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
1domagoj1 kaže...
BlueMax kaže...
1domagoj1 kaže...

inb4 ankete.

 ...

;)

 Zaista ne znam što pokušavaš. Ispast glup? Na ankete sam se jasno referirao u postu prije tvoje pi*darije.

15 godina
neaktivan
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Europska Unija možda nije savršena, ali kada se sve zbroji i oduzme od nje imamo puno više koristi nego štete. Britanci su se žestoko zasr**i time što su iz nje izašli (izgubiti će Škotsku i Sjevernu Irsku).

 

Usput, panarhracija je žestoka glupost, isto kao svaki drugi oblik anarhije. Neizvediva u praksi, previše problema (npr. kamo sa svim tim nuklearnim oružjem i slično), te bi anarhistička društva brzo bila osvojena i uništena od strane klasičnih država.

But where did he come from, this fleck of spite in an abandoned paradise?
Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 2:52 (NecroKnight).
 
11 1 hvala 0
15 godina
offline
IT može dati odgovor na Brexit

države koje ne žele biti u uniji mogu osnovati secesionističku konfederaciju i pjevati sweet home alabama. tu bismo ionako pripadali, ako ni zbog čega drugog a ono zbog gotovo robovskih radnih uvjeta i činjenice da zajednici doprinosimo samo izvozom radne snage s mrakom na očima, a sišemo iz nje koliko stignemo (uz još jedan sitan uvjet: da nam se vlast kontinuirano ne sastoji od vagona nedresiranih majmuna koji ne znaju niti poštivati rokove i ispuniti obrasce). sve ostalo pročitajte u američkoj povijesti. 

I know that you believe you understand what you think I said, but I am not sure you realize that what you heard is not what I meant.
Moj PC  
6 0 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Htjeli su užicati ekstra uvjete i povlastice pa su tijekom tih pregovora nahuškali vlastiti narod strašnu uniju. Sada im pada funta, padaju dionice, izlaže laži na vidjelo iz kampanje poput ekstra novca kojeg će sada biti za zdravstvo, a nema ga i sl. Irska će tražiti ujedinjenje, Škotska odcjepljenje a jadni Wells nema pojam kaj bu napravio. 

 

EU se riješila bahate komponente i ima dobru priliku za reorganizaciju i mijenjanje nekih stvari koje ne valjaju.

Moj PC  
11 1 hvala 0
16 godina
odjavljen
offline
IT može dati odgovor na Brexit

Irska je jako daleko od ujedinjenja, ako je uopce to ikad i bila opcija. Pricao sam sa par ljudi o tome jucer i ukratko - nitko ne vjeruje u ujedinjenje.

Freak Show Inc.
 
0 1 hvala 0
16 godina
protjeran
offline
Re: IT može dati odgovor na Brexit
XXX kaže...

Htjeli su užicati ekstra uvjete i povlastice pa su tijekom tih pregovora nahuškali vlastiti narod strašnu uniju. Sada im pada funta, padaju dionice, izlaže laži na vidjelo iz kampanje poput ekstra novca kojeg će sada biti za zdravstvo, a nema ga i sl. Irska će tražiti ujedinjenje, Škotska odcjepljenje a jadni Wells nema pojam kaj bu napravio. 

 

EU se riješila bahate komponente i ima dobru priliku za reorganizaciju i mijenjanje nekih stvari koje ne valjaju.

 

Ajd daj pls. ne se#. London je No. 1 ili No. 2 vodeći svjetski financijski centar svijeta (NY i City of London su "neck2neck"), Britanski izvoz je sada trenutačno konkurentniji za 10% zbog FX-a, Škoti i Sj. Irska su uglavnom socijala osim naravno što imaju nafte (Škotska) tako da je Englezima i Velšanima plus ako se ta stoka sitnog zuba odvoji.

 

Osim toga, nije se Brisel riješio bahatog člana, nego su se britanci otarasili Njemaca i ostale žgadije.. oni su nas spasiili od Njemačke okupacije ne jednom, oni su nas spasili dva puta.. ovo je drugi put da su nas Britanci oslobodili od fašista (EU je totalitarni soft-power sustav, to je najobičniji EUSSR.. pročitajte što su Kalergi i Monnet pisali).

 

edit:

Eh, da, zaboravio sam jednu važnu stvar.. Britanci opet mogu loviti ribe koliko ih je volja. Pošto Britanci vole fish&chips biti će manje trgovinskog deficita što se tiče ribe i ribljih proizvoda.

 

Plus im ostaje 16 milijardi Eura koje mogu trošiti kako ih je volja, vjerojatno će davati par milijardi u EU kasu tako da će im ostati 10ak milijadi GBP viška u državnoj kasi.

 

Win-win.

Poruka je uređivana zadnji put sub 25.6.2016 13:53 (Mayo).
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice