ARM na 2,5 GHz

poruka: 13
|
čitano: 6.578
1
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
Ovo je tema za komentiranje sadržaja Bug.hr portala. U nastavku se nalaze komentari na "ARM na 2,5 GHz".
15 godina
offline
ARM na 2,5 GHz

Ajde da i to vidimo....makar će ih u idućem kvartalu Intel sa svojim smartphone 22nm Atom-om pomest itekako...

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
 
5 2 hvala 0
16 godina
offline
ARM na 2,5 GHz

Izgleda mi ko da će za dvije-tri godine ovi ARM-ovi pomest konkurenciju.

Daj zamislite svijet bez AMD, Intela.

Super Secret Secret Squirrel
 
3 12 hvala 0
15 godina
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
Exploder kaže...

Izgleda mi ko da će za dvije-tri godine ovi ARM-ovi pomest konkurenciju.

Daj zamislite svijet bez AMD, Intela.

Jednostavno nemoguće - Intel je puštao taj segment tržišta i radio fokus na procesore za prijenosnike, shvatio je da je AMD nešto bolji u tome pa je dio sredstava prebacio u trenutno najprodavaniji segment - smartphoneovi.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
13 godina
offline
ARM na 2,5 GHz

Kako to da se takvi čipovi ne griju toliko ? 

 
1 0 hvala 0
16 godina
neaktivan
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
Mitch kaže...

Ajde da i to vidimo....makar će ih u idućem kvartalu Intel sa svojim smartphone 22nm Atom-om pomest itekako...

Oce, oce... samo sanjaj. Stari moj, 2009. godine ~90% embedded RISC procesora su bili upravo ARM-ovi i to samo raste sve vise. Gledajuci cjelokupno trziste procesora, Intel i AMD skupa drze mozda par postotaka trzista procesorima (gledamo sveukupno na svijetu, ne samo desktop racunala/servere, dakle sve uredaje, od mikrovalki do mobitela). ARM je brutala.

C provides a programmer with more than enough rope to hang himself. C++ provides a firing squad, blindfold and last cigarette.
13 godina
neaktivan
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
SonicPlayer2 kaže...

Kako to da se takvi čipovi ne griju toliko ? 

 To, i usput potrosnja, 0.85 V nije malo za procesor u telefonu....

13 godina
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
SonicPlayer2 kaže...

Kako to da se takvi čipovi ne griju toliko ? 

Zamisli današnje Sandy Bridgeve (performanse istih) rađene u arhitekturi recimo jednog Pentiuma III rađenog u 180nm proizvodnom procesu.
Nemoguće, a i kada bi bilo moguće izvesti to temperature bi bile ogromne, da bi se i s LN2 grijao.

Tako i ovo. Manji naponi = više tranzistora na jedini površine = manja ukupna disipacija snage, a ujedno i grijanje. 

Ako se slažeš, ne košta te ništa TU. Ako sam ti uz to pomogao, neka ti ne bude mrsko stisnuti i HVALA! ;)
15 godina
protjeran
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
Mitch kaže...

Ajde da i to vidimo....makar će ih u idućem kvartalu Intel sa svojim smartphone 22nm Atom-om pomest itekako...

ma o cemu ti, molim te? hahaha atom nemoze prdnut pred ovim cudima, strasno je sto legende rade ljudima :)

15 godina
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
?? O čemu ti?

Pa ovi ARM-ovi nisu u stanju pokrenut radnu stanicu? Atomi barem mogu to....
R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
15 godina
neaktivan
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
Mitch kaže...
?? O čemu ti?

Pa ovi ARM-ovi nisu u stanju pokrenut radnu stanicu? Atomi barem mogu to....

Ako nije isprobano, neznači da nemogu pokrenut radnu stanicu...

Pomogao sam? Zar nije lakše kliknuti gumb: "Hvala" ili "Thum Up" nego pisati post sadrzaja "Hvala", koji ujedno ne prati t
14 godina
protjeran
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
Exploder kaže...

Izgleda mi ko da će za dvije-tri godine ovi ARM-ovi pomest konkurenciju.

 je da pokorit ce svijet sa svojim jos ne predstavljenim octa core chipovima clockanim na 4 GHz koji ce bit na razini prvih Intelovih Core Duo procesora{#}, isto kao sta ce u sub 1V kategoriji (smartphone-ovi i ostala gadjeterija) Intel pomest Arm sa svojim novim Atomom... to su zasad dva svijeta, a na ovom forumu dobro uhodana praksa, direktnog usporedjivanja tih arhitektura po broju jezgri ili jos bolje radnom taktu je teski kretenizam...

-To Start Press Any Key. A gdje je ANY tipka?-
Poruka je uređivana zadnji put sub 17.12.2011 10:20 (dado8).
16 godina
neaktivan
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
1domagoj1 kaže...
Mitch kaže...

Ajde da i to vidimo....makar će ih u idućem kvartalu Intel sa svojim smartphone 22nm Atom-om pomest itekako...

Oce, oce... samo sanjaj. Stari moj, 2009. godine ~90% embedded RISC procesora su bili upravo ARM-ovi i to samo raste sve vise. Gledajuci cjelokupno trziste procesora, Intel i AMD skupa drze mozda par postotaka trzista procesorima (gledamo sveukupno na svijetu, ne samo desktop racunala/servere, dakle sve uredaje, od mikrovalki do mobitela). ARM je brutala.

 

Ne bi se bas kladio u tvoju izjavu da je 90% embeddeda ARM. Zaboravljas MIPS i ostale propriatery arhitekture. Npr, Microchip je broj 1 u svijetu u prodaji 8 bitnih mikrokontrolera koji nisu ARM. Mislim da sam negdje naletio da ima puno vise MIPSova nego ARMova. ARM je poceo dominirati u telefonima i tabletima, medjutim nemojmo zaboraviti da svaki uredjaj osim glavnog procesora (obicno ARM) ima jos par procesora koji, obicno, nisu ARM. Npr, touch jednostavno nije moguce uspogoniti ARMom jer bi potrosio previse resoursa. Druga vrlo vazna stvar na koju svi zaboravljaju je power management koji zivi citavo vrijeme dok je u uredjaju baterija. Najcesce se rade sa 8 bitnim mikrokontrolerima (moj HD2 ima neki PIC12).

 

Moje misljenje o Intelu i Atomima je da su zakasnili. ARMovi su zauzeli mjesta u telefonima i tabletima tako da Intel jedino moze u neku novu skupinu, npr ultrabookove. Medjutim, OS kao takav ima puno vecu ulogu u potrosnji struje od procesora. Ako OS ne valja onda ni uredjaj ne valja, npr iPhone4S i problem prevelike potrosnje. Pogledajte OS na kojemu radite (Linux/Windows). Puno stvari nije prilagodjeno baterijskom radu niti ce biti.

15 godina
offline
Re: ARM na 2,5 GHz
xZero kaže...
Mitch kaže...
?? O čemu ti?

Pa ovi ARM-ovi nisu u stanju pokrenut radnu stanicu? Atomi barem mogu to....

Ako nije isprobano, neznači da nemogu pokrenut radnu stanicu...

Isprobano je, jednostavno ima presporu sabirnicu za ostale komponente.

Testiran je ARMv7.

R.I.P. EnlightenedPhoenix 24.6.2011. R.I.P. Steve Jobs 6.10.2011. 1955. - 2011.
1
Nova poruka
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice