Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.361
|
čitano: 14.165.974
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

#" croman2 " al ga zabeljezga a da nista tocno nisi izrekao.  

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 5:32 (chance00).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croman2 kaže...

Čudno je to... Ako je besplatna zašto uopće postoji :) No dobro, ako je TV, cijena i garancija ista ili bolja nego kod drugih dobro. Ja sam bio u Pevecu dok je bio Pevec... Malo sam stariji pa poznam povijest te firme... Tamo su najviše kupovali građevinski radnici i vrtlari stvari za svoj posao... Zato mi je malo čudno. No dobro... Prošlo je mnogo vremena možda su postali i AV središte :)" 

 

 

 

 

😀😀😀😀 jel ti imas koji stand up nastup da te dodjem gledati ? mislim da bi mi to bila naj vecer ovaj mjesec. 

Brw SVE kartice vjernosti su besplatne  . Mislim,malo pljujes Pevec pa vec iducu poruku bi uzeo karticu  . ono

 

 

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
😀😀😀😀 jel ti imas koji stand up nastup da te dodjem gledati ? mislim da bi mi to bila naj vecer ovaj mjesec.

Brw SVE kartice vjernosti su besplatne . Mislim,malo pljujes Pevec pa vec iducu poruku bi uzeo karticu . ono



2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vlatko kaže...

Može preporuka TV-a 43" do 3500,00 kn? Bitno da je 4K i Android Tv po mogućnosti ilio neki pouzdani Smart TV.

Ovakvo nešto?  https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-QLED-TV-43C735/p/EK000460830

 Pouzdanost je kompleksan pojam. Nekome se pokvari tv od 15 t kn, nečiji od 3000 kn radi godinama.

To što si izabrao je dobar model u tom cjenovnom rangu s Androidom. 43C735 je i najbolji model kod nas u toj cijeni.

 

Aces of Anarchy kaže...

Može preporuka za min 43, a poželjno 46-50 incha TV koji bi služio primarno za gledanje youtube-a i twitcha, te ponekad spajan na komp za gledanje filmova i serija, te obični net.

Budget je max 2500 - 3000kn ali bolje što manje.

Primarno mi je važno da bude IPS panel zbog kuta gledanja, al i to bi mogao riješiti pomičnim nosačem, tako da i VA paneli ulaze u obzir. Hvala

 Ako je što niže bolje, ovo je top tv za tebe https://www.ekupi.hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-LED-TV-50P635/p/EK000467461?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

De regno Dalmatiae et Croatiae libri sex.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
vlatko kaže...

Može preporuka TV-a 43" do 3500,00 kn? Bitno da je 4K i Android Tv po mogućnosti ilio neki pouzdani Smart TV.

Ovakvo nešto?  https://www.ekupi.hr/hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-QLED-TV-43C735/p/EK000460830

 Pouzdanost je kompleksan pojam. Nekome se pokvari tv od 15 t kn, nečiji od 3000 kn radi godinama.

To što si izabrao je dobar model u tom cjenovnom rangu s Androidom. 43C735 je i najbolji model kod nas u toj cijeni.

 

 

Aces of Anarchy kaže...

Može preporuka za min 43, a poželjno 46-50 incha TV koji bi služio primarno za gledanje youtube-a i twitcha, te ponekad spajan na komp za gledanje filmova i serija, te obični net.

Budget je max 2500 - 3000kn ali bolje što manje.

Primarno mi je važno da bude IPS panel zbog kuta gledanja, al i to bi mogao riješiti pomičnim nosačem, tako da i VA paneli ulaze u obzir. Hvala

 Ako je što niže bolje, ovo je top tv za tebe https://www.ekupi.hr/Elektronika/Televizori-i-oprema/Televizori/TCL-LED-TV-50P635/p/EK000467461?utm_source=nabava.net&utm_campaign=nabava.net&utm_medium=click

 

Hvala. Ma pod pouzdanost sam mislio na rad samog softwera, da za godinu, dvije ne bude da ne mogu ući u neku aplikaciju jer nema update i sl. Zato se gleda Android.

Poruka je uređivana zadnji put čet 19.1.2023 8:55 (vlatko).
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vRay kaže...
Zaporožac kaže...
Drakhar kaže...
Želim 65'' ili 70''

Ne bih išao ispod 65''.

 

LG ima veliku prednost zbog WebOS-a i Magic Remotea.

Od cca 2016 korstim LG i Magic Remote i ne bih išao na druga rješenja.

 

Budžet sam planirao do 1000€.

 

Namjena kabelska, Netflix, HBO.

Povremeno Xbox gaming.

 

lp

 

 

 

 

Onda je za tebe top model LG 65QNED86Q mini led IPs s kontrastom 6000:1

Dakle, imaš i odličan kontrast, a i široki kut gledanja.

Malo jest kod nas skup, ali možda ga vanka ima jeftinije..

 

OVDJE ti je opis vrhunskih specifikacija.

 

 

R3nchi 

 

Lega, hvala za info.. (uvijek neki problemi, a baš sam se zapalio za taj model. Zato i je jeftin za mini led)

 

MEGATAMA 

 

Hvala ti za info o televizorima, i što si aktivan na ovoj temi, te dosta čitaš, daješ savjete, ali pored ovog Lg IPS-a s odličnim kontrastom, procesorom, čistim 10 bits panelom, da ne spominjem ostalo, ne bih se sad složio s tobom da se ne isplati dati više od 1t€ za LG tv. 😋

 

 

Normalno da se ne isplati kupovati taj mini led, sa tom cijenom si vec u rangu OLED-a, a taj TV u usporedbi sa OLED-om bi trebao kostati otprilike duplo manje s obzirom na razlike u kvaliteti slike.

 

Dobro je megatama predlozio da se cilja na osnovnu seriju LG 75 ips modela koji su jako dobri i odlicna vrijednost za novce. Jedino sto bi trebalo cekati neku akcjiu jer se takvi 75" paneli daju kupiti za ~5k kuna.

 

Hvala svima za odgovore.

Onda ću ciljati na te standardne modele sa većom dijagonalom.

 

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Striko2009 kaže...

Vidim da je u chipoteci akcija na tcl televizore, nisam usporedjivao cijene...

 Sve mi se cini skupo, 55" miniled model C835 je 1k€, dok je recimo model od lani C822 u Pevexu cca 660€

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Legende ima li sto do 2500-3000 cca za curu, povremeni gaming na PS4, filmovi… Vidim ima eKupi neke akcije Hisense i TCL, mozda ima nesto dobro. 43-50 svejedno
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
vlatko kaže...
Hvala. Ma pod pouzdanost sam mislio na rad samog softwera, da za godinu, dvije ne bude da ne mogu ući u neku aplikaciju jer nema update i sl. Zato se gleda Android.

Dobro.

Jedan od televizora u kući je Lg iz 2017 i u prosincu prošle godine je stigao update, dakle, i tizen (Samsung) i Web OS redovito ažuriraju svoj softver..

 

Recimo, čitam na web storeu za android da EON apk za Telemach trza, zapinje, ne učitava se brzo, dočim meni  na web os-u radi besprijekorno.

 

Svi imaju svoje vrline i mane, no Androidima najviše mogućnosti razvoja aplikacija, no nađe se i smeća koje zblesiraju android, zato se mora paziti što se instalira.

 

Još kad tv u srednjem rangu ima samo 2-3 Gb ram memorije, možeš misliti kako to sve radi.

De regno Dalmatiae et Croatiae libri sex.
16 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Zaporožac kaže...
vlatko kaže...
Hvala. Ma pod pouzdanost sam mislio na rad samog softwera, da za godinu, dvije ne bude da ne mogu ući u neku aplikaciju jer nema update i sl. Zato se gleda Android.

Dobro.

Jedan od televizora u kući je Lg iz 2017 i u prosincu prošle godine je stigao update, dakle, i tizen (Samsung) i Web OS redovito ažuriraju svoj softver..

 

Recimo, čitam na web storeu za android da EON apk za Telemach trza, zapinje, ne učitava se brzo, dočim meni  na web os-u radi besprijekorno.

 

Svi imaju svoje vrline i mane, no Androidima najviše mogućnosti razvoja aplikacija, no nađe se i smeća koje zblesiraju android, zato se mora paziti što se instalira.

 

Još kad tv u srednjem rangu ima samo 2-3 Gb ram memorije, možeš misliti kako to sve radi.

 Istina, o hardveru kao ograničavajućem faktoru nisam ni razmišljao. No za takav TV ni ne očekujem da radi savršeno.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozz znalci!

Vrijeme je za update dosadasnjeg 47LB730V

Išao bih na 65-70"

Uglavno se gleda max, netflix i hbo, te povremeno strimanje s mreze filmova sa servera.

LG C2 mi je malo preskup, tako da trazim alternativu do 1100-1200€.

 
0 0 hvala 0
12 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
R3nchi kaže...
Croman2 kaže...
miki1981 kaže...
Croman2 kaže...

Ja sam siromašan i svi koje poznam su više ili manje siromašni i okrenu svaku "kunu" sad cent prije nego što ga potroše. U minusu su na računima i jedva plate režije. Andoirid je najbolji smart sustav i nemoj se sramotiti sa reklamiranjem webOSa. Svi drugi sustavi bez Google storea su beskorisni 90% korisnika.

 Velika većina ljudi koje ja znam koristi youtube i netflix na tvu. A to imaju sve platforme, neki koriste i hbo, možda plex, ostali su u manjini. A sve to imaju opet svi sustavi osim VIDAA.

Plus ne vidim kakve veze ima financijsko stanje korisnika sa tim hoće li koristiti tv sa google ili nekom drugom platformom.

 Ja i svi koje poznam koriste KODI i Buildove i nisu pretplatnici niti jednog servisa(Netflix,Amazom, Pickbox, HBO, Disney ...), osim što neki koriste minimalni paket nekog Hrvatskog operatera, ali na njemu gledaju samo vijesti, dokumentarce i ostali linearni program. Dakle 99% onoga što gledaju rade preko KODIja, a KODI ima samo na Androidu.. Dakle skoro sve(streaming serije, filmove, sport, TV postaje) Nema KODIa na ostalim Smart sustavima. A i ostale stvari sve imaju na Androidu, a samo neke imaju i na tim alternativnim smart sustavima. Tko ima klince znat će da i oni vole preko telke igrati igrice iz Google Playstorea....

 

 

 

 

ja sam imo kodi i neke bildove. I za svako prebacivanje programa moras "izac" iz tog tv kanala i na listi odabrat drugi..

Ako je i kod njih tako..ne znam sto bi se itko jeb.. s tim smecem..

Ima lista za 5e koje ne rade nista losije od kodia

 

Zaporožac c825 jebe blooming

 KODI, mislim na neki pravi build nudi ono što doslovno ne nudi nitko drugi. Ima sve serije ili filmove dan nakon emitiranja na HBO, Amazon, Netflix, Disney i sl. Titlovi dođu nakon 2-3 dana. Što se tiče programa postoje dvije vrste. Ako se radi o PVR listi nije potrebno izlaziti iz programa da bi se pokrenuo idući već se može listati preko liste, a čak i ovi što spominješ kao komplikaciju samo se stisne stop i play. Znači za prebacivanje programa ti trebaju 2 sekunde. Nema smisla kriminacima plaćati ukradene liste. Uostalom skoro da nema potrebe za nikakvim TV programima kad imaš KODI, jer sve serije i filmove imaš preko streaminga. Što se tiče TVa on se ionako koristi samo za regionalne programe i sport. Svima bi preporučio Android TV uređaje ili ako već žele mogu uzeti i Firestick i TV BOX(ali njima obično android verzije kasne par generacija). Svi drugi smart TV sustavi su namjenjeni lovatorima jer skoro ništa nije moguće gledati bez pretplate. Prosječna osoba koja spaja kraj s krajem nikad se neće pretplatiti niti jedan od tih servisa, a pogotovo ako uz to ima kablovsku, a ne zemaljsku TV. Best Buy TVi za streamanje i općenito gledanje su TLC i Philips. Tu neki pametuju oko "panela". To je kao da kupuješ auto pa ispituješ u autokući od kakvih legura su pravljeni kinetički zglobovi na autu ili odakle guma od koje je napravljen zupčasti remen. Ukratko, što te briga, ako daju garanciju, ako radi ispravno i ako ispunjava ono zašto si ga kupio.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 1:40 (Croman2).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xarelto kaže...

Pozz znalci!

Vrijeme je za update dosadasnjeg 47LB730V

Išao bih na 65-70"

Uglavno se gleda max, netflix i hbo, te povremeno strimanje s mreze filmova sa servera.

LG C2 mi je malo preskup, tako da trazim alternativu do 1100-1200€.

 Izvolite gospon !

 

Zvuk 6x10+2x10 W +2x20 subwoofer, dolby atmos...

De regno Dalmatiae et Croatiae libri sex.
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Hvala!

Trazim, ali ne pronalazim nigdje, ima li taj Hisense podrsku za HBOmax? 

2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xarelto kaže...

Hvala!

Trazim, ali ne pronalazim nigdje, ima li taj Hisense podrsku za HBOmax? 

 Bit će da nema https://help.hbomax.com/hr-hr/Answer/Detail/000001243

 

 

De regno Dalmatiae et Croatiae libri sex.
Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 8:02 (Zaporožac).
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Croman2 kaže...
Tu neki pametuju oko "panela". To je kao da kupuješ auto pa ispituješ u autokući od kakvih legura su pravljeni kinetički zglobovi na autu ili odakle guma od koje je napravljen zupčasti remen. Ukratko, što te briga, ako daju garanciju, ako radi ispravno i ako ispunjava ono zašto si ga kupio.

 Samo za razliku od kinetičkih zglobova i zupčastog remena u panel gledaš cijelo vrijeme, a u ovo dvoje ne. Usporedba ti je ubij bože, panel je valjda najbitnija stvar na tv-u.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
melcisedec kaže...
Evo na e-kupi daju 20 posto na Hisense televizore.
Pa ako nekog interesira.
Šteta što onaj njihov novi oled su postolje napravili tako idiotski da ispod tv ne možeš soundbar staviti.
A

 Nažalost ista stvar na C1, C2 itd.
Znaci radiš TV s postoljem koji za svoju klasu i cijenu ima stvarno osrednji zvuk, tj želiš ga uparit sa soundbarom za pravi doživljaj, a istovremeno onda moraš ići na neka uradi sam rješenja i stavljat recimo daske pod postolje TV-a ili ga montirat na zid i samim time opet kupovat nosače te imaš tj platio si postolje za TV koje ne koristiš. NE znam da li bi ih ubilo da je par cm viši ili je to odjednom estetski nepoželjno ili u cemu je stvar...

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

 Bit će da nema https://help.hbomax.com/hr-hr/Answer/Detail/000001243

 

 

Onda moram dalje traziti, traziti preporuku za gore navedeno 😉

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 8:24 (xarelto).
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
xarelto kaže...

 Bit će da nema https://help.hbomax.com/hr-hr/Answer/Detail/000001243

 

 

Onda moram dalje traziti, traziti preporuku za gore navedeno 😉

Jedno rješenje ako si zainteresiran.

Taj tv sustav ne podržava niti HBO max niti SkyShowtime.

Ali ako ti nije problem da si sa mobitela stremaš na Tv te dvije aplikacije (SkyShowtime je još , mislim 3 eura em je samo FHD) kupiš si Chromecast i sve radi za 5.

Mislim da je cijena za FHD varijantu od cca 35 eura kod nas.

Ali to je FHD verzija ne 4k što ti na HBO u ne daje punu podršku jer imaju sve više naslova u 4K HDR Dolby Vision.

Netflix imaš na Tv u.

 

Mojim klincima to nije problem , ali mene osobno mrzi imat više daljinskih /stremat sa moba.

 

Lp

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ili eventualno uzeti Firestick 4k Max pa gledati s njega. Znam da je malo tlaka ali možda bolje ovaj kompromis pa ostati na OLEDU. Firestick bude često na akciji 35€ plus 12€ preko mailboxa da stigne u HR.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Crotiger kaže...
xarelto kaže...

 Bit će da nema https://help.hbomax.com/hr-hr/Answer/Detail/000001243

 

 

Onda moram dalje traziti, traziti preporuku za gore navedeno 😉

Jedno rješenje ako si zainteresiran.

Taj tv sustav ne podržava niti HBO max niti SkyShowtime.

Ali ako ti nije problem da si sa mobitela stremaš na Tv te dvije aplikacije (SkyShowtime je još , mislim 3 eura em je samo FHD) kupiš si Chromecast i sve radi za 5.

Mislim da je cijena za FHD varijantu od cca 35 eura kod nas.

Ali to je FHD verzija ne 4k što ti na HBO u ne daje punu podršku jer imaju sve više naslova u 4K HDR Dolby Vision.

Netflix imaš na Tv u.

 

Mojim klincima to nije problem , ali mene osobno mrzi imat više daljinskih /stremat sa moba.

 

Lp

Tlaka mi je, a pogotovo mojima doma imati vise daljinaca.

Zato i trazim TV sa svime time, a da bude unutar budgeta.
Do sada je ovaj dosadasnji sve to podrzavao, ali od kad je izgubio podrsku za HBOmax, krenulo je "cvokotanje" ;)

 

15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja na Samsungu i LG-ju mogu navigirati kroz Firstick sa daljinskim od TV-a (čisto za info). Firestick daljinski je dobar jer podržava glasovni unos teksta za pretraživanje i možda za neke posebne funkcije, ali za osnovnu upotrebu daljinski od TV-a radi.

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 11:03 (steve90).
5 godina
neaktivan
offline
 
1 0 hvala 0
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Drago mi je da nisam jedini kojem to smeta.
Stvarno kao da svi tv moraju biti kao LG G gallery serija.
Teži debilizam
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Fallen87 kaže...
melcisedec kaže...
Evo na e-kupi daju 20 posto na Hisense televizore.
Pa ako nekog interesira.
Šteta što onaj njihov novi oled su postolje napravili tako idiotski da ispod tv ne možeš soundbar staviti.
A

 Nažalost ista stvar na C1, C2 itd.
Znaci radiš TV s postoljem koji za svoju klasu i cijenu ima stvarno osrednji zvuk, tj želiš ga uparit sa soundbarom za pravi doživljaj, a istovremeno onda moraš ići na neka uradi sam rješenja i stavljat recimo daske pod postolje TV-a ili ga montirat na zid i samim time opet kupovat nosače te imaš tj platio si postolje za TV koje ne koristiš. NE znam da li bi ih ubilo da je par cm viši ili je to odjednom estetski nepoželjno ili u cemu je stvar...

 Na C2 ide. ne sad neki extra debeli, ali 6cm lijepo stane i ne smeta, mislim da bi i 7cm bez problema. A to već pokriva priličan broj modela. Jedino ako misliš baš ispod ispod, u smislu u vertikalnoj ravnini sa panelom. Tada ne, ispod tv-a ne ide, ali ispred TV-a, a da ne smeta visinom panelu, to možeš. S tim da treba imati na umu i da sve više soundbarova ima upfiring zvučnike, pa je i bolje da budu bar malo ispred panela, da ti upfiring ne lupa direktno u panel, samo mu poremeti prolaz.

15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Od svih TVa kad sam se selio...nijedan nije bio tako kompliciran za selidbu kao 65" C2...Svakim pokretom ili dodirom gornje polovice mislis da si ga sj.ebo

Poruka je uređivana zadnji put pet 20.1.2023 18:46 (Mitch).
 
2 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Mitch kaže...

Od svih TVa kad sam se selio...nijedan nije bio tako kompliciran za selidbu kao 65" C2...Svakim pokretom ili dodirom gornje polovice mislis da si ga sj.ebo

 

 

Istina živa...preznojiš se dobro al ne od težine rada nego od ideje da si nesto sje.ao:)

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

mislim da je to sada isto s svim 55"+ telkama

 

jako su velike i tanke i moras pazit da ne stisnes neki rub. zasto kada ga postavim ne diram dok ne krepa, a ako se budem selio uzimam novu telku

Moj PC  
1 0 hvala 1
14 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ja ih se bojim uopće dirati, a ako i trebam nešto pomaknuti diram samo postolje jer se bojim da neće se rub samo rascavast. 

A nedaj bože servisa, mislim da bi im platio da sami dođu po njega (ako postoji opcija) da ne ode kvragu pri transportu.

 

Sretno!

Moj PC  
0 0 hvala 0
5 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Trenutno je u elipsu akcija na SONY-XR65X93JAEP. ( 7k kuna). Dali je to ok cijena za taj model i dali bi ga se isplatilo uzet za prostoriju gdje je dosta svjetla? Preko puta televizije su prozori...

 

Razmisšjao sam uzeti SAMSUNG-QE65QN90BATXXH pošto čitam da je odličan za svijetle prostorije ali ovaj Sony je dosta jeftiniji u ovom slučaju.

 

 

 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice