Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.335
|
čitano: 14.143.836
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Znaci zadovoljan si? Ima li kakvih mana tv

 

Evo bas gledam u elipsu 65 kosta 8600. Bas se mislim ocu li ga uzeti ili da cekam. Cini mi se okej cijena. Jos se borim hoce li ista pasti za crni petak ili prvenstvo ali tesko :D

Poruka je uređivana zadnji put čet 27.10.2022 15:22 (lukan).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
U Pevexu je 65X89J bio 6000kn duže vrijeme, uz dodatne akcije išao i do 5400kn.
TV je odličan, možda ima malo previše opcija za podešavati (nekome manje upućenom); jedini minus mi je što nema screen mirror, "samo" chromecast.
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukan kaže...

Sta to znaci nativni?

 50/60hz ili 100/120hz tojest brzina osvijezavanja ekrana.

Uvjek uzet 100/120hz ako se ima mogucnost.

12 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da u Elipsu imaju i Sony KD55X81 i KE55XH8096 pa me zanima preporučujete li možda neki od ta dva umjesto onog samsunga koji sam naveo? Jer vidim da se preporučuje taj jedan Sony. 

 

Od Samsunga, QE50Q60BAUXXH mi se isto čini dobar, manja je dijagonala, ali je li po vama bolji od onog koji sam u prethodnom postu linkao? Vidim da je Q led, a ne znam točnu razliku i prednosti i mane. 

 
0 0 hvala 0
10 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

A zasto ovaj nije 120. Prvi put da vidim zapravo 100hztv

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
lukan kaže...

A zasto ovaj nije 120. Prvi put da vidim zapravo 100hztv

 PAL/NTSC ostavstina

50/60hz

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ima li netko možda iskustva sa SONY XR-55A83J? Kakav je u usporedbi s LG C1? 

 

I još jedno pitanjce - kakva je točno razlika između A80J i A83J modela?

U specifikacijama vidim da A83J model ima "Rich Color Enhancer" (kao nekakve življe boje...), a u recenziraju se uglavnom A80J modeli...

 

 

Moj PC  
1 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Evo mene s malim updateom na situaciju s Dinersom od ponedjeljka. Nakon što nisam mogao realizirati online kupnju karticom jer mi nije bila omogućena e-identifikacija u ECC aplikaciji (niti sam ju mogao napraviti jer im aplikacija ne podržava osobne novije od 1.8.2021) poslao sam pritužbu/zamolbu na mail. Nakon dva dana i tri, četiri maila gđa Ivona iz Dinersa mi je rekla kako će mi se javiti netko iz Svijet Medija. Danas mi se javio g Marko i ponudio mi TV po onoj cijeni od ponedjeljka tako da hvala Ivoni i Marku na mom novom C2 za 6750kn. 

Moj PC  
7 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Drago mi je čuti da su bili korektni i da si dobio C2 po toj odličnoj cijeni.

Na žalost to ne rješava problem Dinersa i njihove aplikacije. Zar stvarno nemaju mogućnost ručno ti odobriti e-identifikaciju ako im recimo pošalješ fotografiju osobne?

Pitam jer im upravo šaljem mail na tu temu, očekujem da to nekako riješe. Nemam aktivnu narudžbu (kartica je danas stigla), ali ako bude novih Diners popusta online plaćanje mora funkcionirati.
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 15:36 (abraxas).
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steve90 kaže...

Evo mene s malim updateom na situaciju s Dinersom od ponedjeljka. Nakon što nisam mogao realizirati online kupnju karticom jer mi nije bila omogućena e-identifikacija u ECC aplikaciji (niti sam ju mogao napraviti jer im aplikacija ne podržava osobne novije od 1.8.2021) poslao sam pritužbu/zamolbu na mail. Nakon dva dana i tri, četiri maila gđa Ivona iz Dinersa mi je rekla kako će mi se javiti netko iz Svijet Medija. Danas mi se javio g Marko i ponudio mi TV po onoj cijeni od ponedjeljka tako da hvala Ivoni i Marku na mom novom C2 za 6750kn. 

Fantasticno,cestitke na vrhunskom dealu.

11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
DylanDog kaže...

Ima li netko možda iskustva sa SONY XR-55A83J? Kakav je u usporedbi s LG C1? 

 

I još jedno pitanjce - kakva je točno razlika između A80J i A83J modela?

U specifikacijama vidim da A83J model ima "Rich Color Enhancer" (kao nekakve življe boje...), a u recenziraju se uglavnom A80J modeli...

 

 

Lg ti ima full podrsku za nextgen gaming dok Sony modeli nemaju,sa druge strane Sony modeli imaju bolji motion za low framerate sadrzaj(filmovi)po recenzijama.

Ako si gamer onda ne postoji izbor pored LGa,jedino tko je full blizu po gaming supportu je Samsung.Svi ostali su ograniceni lastgen Mediatek cipsetom u doslovno svim ostalim brandovima,jedino LG i Samsung imaju in house cipset.

A80J i A83J bi po slici i svemu morali bit identicni....kakav rich color enchancer na oledima?.....vjerovatno je razlika u boji teelvizora ili u stalku ili oboje.

Razlicit je A90J jer ima heatsink i visi peak brightness ali on je i skuplji.

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 19:34 (MEGATAMA).
2 godine
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav, mislim uzet neki tv za cca 5500-6000 kn, 65" pa ako netko ima neki dobar model za preporucit. Bitno mi je za gledat utakmice i filmove online. Hrt i to ne gledam. Hvala
Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 19:22 (Joker160).
 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Mislim da ti je najsigurnije i nažalost najjednostavnije otići u poslovnicu jer sumnjam da će riješiti nešto ako nisu već godinu dana. Barem da imaš za ovo blagdansko razdoblje, možda uleti još neka ovakva prilika. Ali ovo je prvi D-tjedan na kojemu sam ja našao nešto za sebe u tri godine korištenja tako da..

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MEGATAMA kaže...

 

Lg ti ima full podrsku za nextgen gaming dok Sony modeli nemaju,sa druge strane Sony modeli imaju bolji motion za low framerate sadrzaj(filmovi)po recenzijama.

Ako si gamer onda ne postoji izbor pored LGa,jedino tko je full blizu po gaming supportu je Samsung.Svi ostali su ograniceni lastgen Mediatek cipsetom u doslovno svim ostalim brandovima,jedino LG i Samsung imaju in house cipset.

A80J i A83J bi po slici i svemu morali bit identicni....kakav rich color enchancer na oledima?.....vjerovatno je razlika u boji teelvizora ili u stalku ili oboje.

Razlicit je A90J jer ima heatsink i visi peak brightness ali on je i skuplji.

 

Da, to sam i ja pokupio s recenzija...više sam ciljao na nekakvo "hands on" iskustvo...svejedno hvala za info.

 

Što se tiče Rich Color Enhancer-a, naveden je na službenoj Sonyevoj stranici i to je jedina razlika koju vidim u odnosu na A83J...

 

Opet, našao sam i jedan intervju 

 (vidi od 26:35 min) sa Sonyevim predstavnikom na avforums-u i tamo čovjek kaže da je razlika u ugrađenom mikrofonu za Googleove servise (hands free Google Assistant)...ne znam, zato i pitam...

 

 

Poruka je uređivana zadnji put pet 28.10.2022 22:02 (DylanDog).
10 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Zanima me koji je model bolji sony xr65x93j (8300KN) ILI  samsung q70b (7300) U ELIPSA

 

Nikako da se odlucim izmedu ta dva, ili imate neku preporuku do tih iznosa za 65incha

 
0 0 hvala 0
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steve90 kaže...

Mislim da ti je najsigurnije i nažalost najjednostavnije otići u poslovnicu jer sumnjam da će riješiti nešto ako nisu već godinu dana. Barem da imaš za ovo blagdansko razdoblje, možda uleti još neka ovakva prilika. Ali ovo je prvi D-tjedan na kojemu sam ja našao nešto za sebe u tri godine korištenja tako da..

Hvala ti na savjetu. Najmanji problem je otići u poslovnicu, ako tamo na licu mjesta mogu odraditi aktivaciju. Izgleda da je Erste htio izbjeći slanje kodova SMS-om i printanjem (jer ih to košta naravno), aplikacija im stvarno solidno izgleda. I dobro je zamišljen taj sustav autorizacije, ali ako je prvi korak skeniranje osobne onda to mora raditi. Nekako sam skeptičan da imaju fallback metodu.

 

Nisam shvatio jesi ti trajno riješio problem (e-identifikacija ti je sad aktivna) ili samo za tu konkretnu kupovinu?

18 mjeseci
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

dobra akcija  u emezeti ovaj vikend

https://www.emmezeta.hr/tcl-55c635-ultra-hd-qled-tv.html

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam riješio trajno, također moram otići do poslovnice. Navodno se riješi u dvije minute.


Nego, pitanje za vlasnike LG-jeva, šta je stvarno strujni kabel fiksiran za TV? U mom slučaju je nemoguće ostaviti tako jer ga moram provući kroz jednu gredicu da se ne vidi (stavim sliku kasnije). Ako se stvarno ne može odvojiti od TV-a onda ću ga ostaviti vidljivog tjedan dana i nakon toga prerezati i spojiti već postojeći. 

13 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav!koju vrstu tv uzeti ako bi na tv tuklo sunce cijelo popodne.lcd,led ili oled.

 
0 0 hvala 0
12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
abraxas kaže...
Drago mi je čuti da su bili korektni i da si dobio C2 po toj odličnoj cijeni.

Na žalost to ne rješava problem Dinersa i njihove aplikacije. Zar stvarno nemaju mogućnost ručno ti odobriti e-identifikaciju ako im recimo pošalješ fotografiju osobne?

Pitam jer im upravo šaljem mail na tu temu, očekujem da to nekako riješe. Nemam aktivnu narudžbu (kartica je danas stigla), ali ako bude novih Diners popusta online plaćanje mora funkcionirati.

 Ne vidim u cemu je problem, ja koristim njihov app vec dvije godine bez ikakvih problema, logicno je da prva aktivacija tokena ne moze bas ici bez verifikacije (nazalost app je tu zakazao radi promjene formata osobne). Ovo ideju sa slanjem slike osobne ne bih komentirao jer je pogresni na vise razina. Ali evo vidite da su rjesili problem na zadovoljstvo kupca sto realno i nisu morali. 


Uglavnom ako imate diners svakako preporucam da si aktivirate mtoken jer bude dobrih akcija kad ju vrijedi imati (pogotov ako ti ju firma placa kao i meni :) 

 

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
steve90 kaže...


Nego, pitanje za vlasnike LG-jeva, šta je stvarno strujni kabel fiksiran za TV? U mom slučaju je nemoguće ostaviti tako jer ga moram provući kroz jednu gredicu da se ne vidi (stavim sliku kasnije). Ako se stvarno ne može odvojiti od TV-a onda ću ga ostaviti vidljivog tjedan dana i nakon toga prerezati i spojiti već postojeći. 

 Nije fiksiran, dva nova LGa iz serije 7 sam slagao u zadnja 2 tjedna.

http://www.njuskalo.hr/korisnik/VTxCRO
8 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Pozdrav,

 

Tražim UHD tv do 4000 kn, 50" ekran.

 

Za sada mi je prvi pick TCL QLED 50C735  ili možda Hisense ULED 50U7QF u kombinciji sa firestickom.

Ako netko ima kakvu preporuku bio bih zahvalan.

“You had me at ‘Meat Tornado.’”
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
verdi007 kaže...

Pozdrav!koju vrstu tv uzeti ako bi na tv tuklo sunce cijelo popodne.lcd,led ili oled.

 uzmeš dc (dark curtains)

12 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Kolega iznad je prijavio da kod njega nije, na c1 je recimo fiksiran, tako da izgleda nema univerzalnog pravila. Ako ti je to važno moraš provjeriti baš za model koji namjeravaš kupiti..
9 godina
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Imam problem sa LG C1.

 

Svaki update stari nešto klikne, možda ni nemože ništa drugo, uglavnom tv se zaključa na eko postavke. Znači dođem doma i vidim efekt spunice, starci to ne kuže al meni ide na živce, a i zašto da gledaju to sranje. Možda jedina opcija da se odspoji sa interneta?

 

Jel Vama bude nakon update-a tako?

 
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
jelincav kaže...

Imam problem sa LG C1.

 

Svaki update stari nešto klikne, možda ni nemože ništa drugo, uglavnom tv se zaključa na eko postavke. Znači dođem doma i vidim efekt spunice, starci to ne kuže al meni ide na živce, a i zašto da gledaju to sranje. Možda jedina opcija da se odspoji sa interneta?

 

Jel Vama bude nakon update-a tako?

Ne.

16 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kako cekam BF za C1 ili C2, hocu ranije da kupim i postavim nosac VESA 300x200. Dosta nosaca pise samo do 400x400, dok pojedini poput ovog  podrzavaju 75×75, 100×100, 100×200, 200×200, 300×300, 400×200, 400×400. Pretpostavljam da ne podrzava 300x200, ako nije navedeno? 

 

Vrlo je malo nosaca poput ovog koji imaju navedeno 300x200, a da su slim sto manje udaljeni od zida i fiksirani. Ne znam da li ima smisla uzimati sa opcijom nagiba, jer je mala prostorija i udaljenost od TV-a. Ako neko mozda ima neku preporuku za neki jeftiniji i da je slim bio bi zahvalan...

 
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kod mene na C2 ga je nemoguće odspojiti. A ništa, ostaviti ću kabel vidljiv tjedan dana, čisto da vidim da je sve ok s tv-om i onda ću ga presjeći i spojiti sa postojećim od starog TV-a. Ali ako se mene pita ovo je žešća glupost na TV-u koji košta 9-10 tisuća kuna.

13 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Ekipa, ima li tko od vas LG OLED 42" C2 i voljan ga je mjenjati za isti takvi, ali 48". Star tjedan dana.
BTW, molio bi vlasnike C2, koji ga koriste prvenstveno kao monitor, da podijele svoje settingse.
Moj PC  
0 0 hvala 0
15 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

bok ekipa, stigao mi je C2 55, pa me zanima postoji li kakav video/guide sa optimalnim settingsima da se TV postavi za uobicajne modove (SDR-digitalna televizija, HDR, DV, HDMI/PC)?

I knew a man who once said: Death smiles at us all. All a man can do is smile back.
Moj PC  
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice