Koji televizor kupiti - vodič za odabir izdvojena tema

poruka: 46.303
|
čitano: 14.078.882
|
moderatori: DrNasty, Lazarus Long, XXX-Man, vincimus, pirat
+/- sve poruke
ravni prikaz
starije poruke gore
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
MV player kaže...
vRay kaže...
Tascam kaže...
MV player kaže...

imaju bx za 13.000 kn 65-ca isto odličan izbor

 Navodno manji peak brightness i slabiji procesor.

 

Da je samo to bilo bi još ok. BX ima niz nedostataka osim ovog, izdvojio bih veću tvorničku nepreciznost boja i nemogućnost kalibriranja

hdr sadržaja (softverski je onemogućeno).

 

Po meni se ne isplati nikada kupiti bx model, razlika u cijeni nije dovoljna s obzirom na nedostatke.

 Imao sam model LG oleda iz 2017 A seriju, izvanredan TV.

Prema tome BX mora biti bolji i sigurno je fantastičan TV. Danas gledam CX3 i vjerujem da je za nijansu bolji od BX i ništa više. Upravo iz toga razloga i cijena je vrlo blizu. Za 500 kn bolje uzeti CX ali BX je best buy također van svake sumnje. Moj LG OLED iz 2017. nije imao niti 4K a bio je izvanredne slike.

 Imao sam B7 i po display specification ima veći brightness od bx

3 godine
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Sirotinja kaže...

Koji je trenutno best buy tv do 8000kn 65" veličina? 

 Samsung QE65Q75

U web shopu Abrakadabra 8.139 kn minus 10% uz plaćanje zaba karticom.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Pozdrav svima.
Pročitao sigurno zadnjih 59ak stranica i nista nisam pametni.
Molim preporuku sto kupiti.. Fond 10000 kn keš+_ ako bas bas je nesto sto mislite da vrijedi dodati koju tisuću. Tv je za klssično korištenje.. Netflix.. Ps.. IPTV... jedino bih htio da to bude Android tv... Svaki savjet i preporuke dobro došli. Hvala
 
0 0 hvala 0
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Anarh kaže...
Pozdrav svima.
Pročitao sigurno zadnjih 59ak stranica i nista nisam pametni.
Molim preporuku sto kupiti.. Fond 10000 kn keš+_ ako bas bas je nesto sto mislite da vrijedi dodati koju tisuću. Tv je za klssično korištenje.. Netflix.. Ps.. IPTV... jedino bih htio da to bude Android tv... Svaki savjet i preporuke dobro došli. Hvala

 Ne znam koliko si zahtjevan ali nedavno sam otisao do rodjaka i iznenadio se kad sam vidio toshiba 65" s andoridom tv.

Andorid radi odlicno,znaci imas netflix,kodi,plex ili sta vec oces,slika je isto ok...gledali smo film stvarno nemam sta rec i jos najbolje 5g garancije dobijes,a cijena nije ni 6000kn bila.

Origin_Steam: hrka11
4 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Znate možda o kojem modelu se radi?
10 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Nisam ti siguran mozda ovaj.

 

Kod nas je placen oko 1500km,znaci u hrv je vjerovatno ko 4500-5500kn kao ovaj s linka sto sam stavi.

Ja imam sony koji sam platio 10 000kn i to s velikim popustom,sad kad sam vidio ovaj njegov tv iznenadio sam se,nisam ocekivao bas tako dobru sliku na antenskom programu,a netflix da i ne spominjem taj sadrzaj je svakako ok na vecini televizija,pogotovo za nekog ko nije zahtjevan.

Andorid radi bez problema,podesavao sam mu sve i nista ne stopa,sve ok radi.

Najbitnije 5g garancije nude.

Origin_Steam: hrka11
14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Jel zna ko. Kad novi modeli izlaze?
R33mba#2892
Moj PC  
0 0 hvala 0
11 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Za sve koji imaju 2019 QLEDe ili novije,novi PS5 update je konacno ispravio nedostatak pa sad imamo podrsku za 4k 120hz HDR.

Na Q90R radi izvrsno 120fps pri 4k hdr u Ps5 igrama koje to podrzavaju dok je do updatea bilo ograniceno na 1080p bez hdra.

Moj PC  
0 0 hvala 2
3 godine
neaktivan
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Bok ljudi,

Uskoro planiram kupiti novi TV i to veličine 65`.

Što biste preporučili a da je do 13.000 kn (idealno 10.000 kn).

 

  1. Vječito pitanje: QLED ili OLED

Razmišljam o Samsung QE65QE95T ili kako sad vidim ima novija verzija Samsung QE65QN65A MINI LED koji također ima i 5 god garacije za cca 13k u Santa Domenici.

S druge strane vidim da je tu negdje cjenovno LG OLED65BX3 ili nešto skuplji LG OLED65CX3 (14.000 kn)

 

  1. Ako je to već QLED, koliko je velika razlika između modela:

Samsung QE65QN95A

Samsung QE65Q95T

Samsung QE65QE80T

Samsung QE65Q75A

Samsung QE65Q700 (8K)

 

Rangirao sam ih tako jer su tako nekako i cjenovno određene ali i po novini izlaska samog modela.

 

Moje iskustvo gledanja TV-a i nije nešto posebno napredno. Uglavnom su to programi na IPTV-u, skinuti filmovi i neke serije, tekme koje su dostupne u HD-u. Stoga nisam siguran treba li mi baš OLED ili postoji baše neka velika razlika između ovih QLED modela a da je jako vidljiva (a razlika u cijeni i jest u nekoliko tisuća kn). Pročitao sam recenzije i vidim u čemu je najveća razlika ali ne znam znači li to u stvarnom životu nešto sukladno mojim preferencijama gledanja TV-a.

 

Nadam se da sam bio jasan i da ćete mi moći pomoći u odabiru.

 

Hvala

3 Samsung QE65QN95A
1 Samsung QE65Q95T
0 Samsung QE65QE80T
1 Samsung QE65Q75A
0 Samsung QE65Q700 (8K)
1 LG OLED65BX3
27 LG OLED65CX3
 
0 0 hvala 0
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

stisnuo sam cx3 jer je on tu uvjerljivo najbolji.

iza njega BX, samo je pitanje gdje se mogu nabaviti i koliko koštaju

ta 2 modela

 
1 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Kakav crni CX pored qn95a 

Moj PC  
0 3 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...

Bok ljudi,

Uskoro planiram kupiti novi TV i to veličine 65`.

Što biste preporučili a da je do 13.000 kn (idealno 10.000 kn).

 

  1. Vječito pitanje: QLED ili OLED

Razmišljam o Samsung QE65QE95T ili kako sad vidim ima novija verzija Samsung QE65QN65A MINI LED koji također ima i 5 god garacije za cca 13k u Santa Domenici.

S druge strane vidim da je tu negdje cjenovno LG OLED65BX3 ili nešto skuplji LG OLED65CX3 (14.000 kn)

 

  1. Ako je to već QLED, koliko je velika razlika između modela:

Samsung QE65QN95A

Samsung QE65Q95T

Samsung QE65QE80T

Samsung QE65Q75A

Samsung QE65Q700 (8K)

 

Rangirao sam ih tako jer su tako nekako i cjenovno određene ali i po novini izlaska samog modela.

 

Moje iskustvo gledanja TV-a i nije nešto posebno napredno. Uglavnom su to programi na IPTV-u, skinuti filmovi i neke serije, tekme koje su dostupne u HD-u. Stoga nisam siguran treba li mi baš OLED ili postoji baše neka velika razlika između ovih QLED modela a da je jako vidljiva (a razlika u cijeni i jest u nekoliko tisuća kn). Pročitao sam recenzije i vidim u čemu je najveća razlika ali ne znam znači li to u stvarnom životu nešto sukladno mojim preferencijama gledanja TV-a.

 

Nadam se da sam bio jasan i da ćete mi moći pomoći u odabiru.

 

Hvala

 

Razlika u cijeni izmedju oled-a i qled-a u potpunosti je opravdana razlikom u kvaliteti prikaza.

 

Sa druge strane razlika u cijeni izmedju clijele qled serije nije opravdana u odnosu na samsungovu obicnu 8 seriju.

 

Tako da ako se gleda omjer cijene i kvalitete onda je bolji srednji segment tipa samsung tu8 ili slicno. Meni recimo apsolutni best buy je bio na akciji 75 LG 7100 za 5500kn. Vjerujem da je i samsung 7 serije bio odlican odabir ali nesto skuplji.

 

Zanimljivost je da najniza serija 7100 od LG-a na 75 inchnoj velicini se ponasa kao puno skuplji model. U usporedbi 7100 panela izmedju 55 incha i 75 incha je znacajna razlika u kvaliteti prikaza.

 

Logika po kojoj kreiraju te modele nije baš jasna jer svi nose istu oznaku.

3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

izuzetna priliika u SD 65-ca 80 Samsung za 8.800 kn

tko želi dobar TV a nema para za CX3

 
0 0 hvala 0
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

delete.duplo

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 11:14 (Tascam).
9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
ansha kaže...

Kakav crni CX pored qn95a 

 

Ne vidim kako QN90A ravnopravo konkurira OLED-u, jedino je bolji u svjetlini ali na uštrb kontrasta, pa black crush, i dalje prisutan blooming, lošiji kut...iskreno sam očekivao kvantni skok a ovo je marginalno boje od običnog FALD-a.

Jos za cijenu 55-ce Samsunga kupiš 65 cx.

3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Ansha, zašto misliš da je qn95a boji od cx3?

14 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...

Bok ljudi,

Uskoro planiram kupiti novi TV i to veličine 65`.

Što biste preporučili a da je do 13.000 kn (idealno 10.000 kn).

 

  1. Vječito pitanje: QLED ili OLED

Razmišljam o Samsung QE65QE95T ili kako sad vidim ima novija verzija Samsung QE65QN65A MINI LED koji također ima i 5 god garacije za cca 13k u Santa Domenici.

S druge strane vidim da je tu negdje cjenovno LG OLED65BX3 ili nešto skuplji LG OLED65CX3 (14.000 kn)

 

  1. Ako je to već QLED, koliko je velika razlika između modela:

Samsung QE65QN95A

Samsung QE65Q95T

Samsung QE65QE80T

Samsung QE65Q75A

Samsung QE65Q700 (8K)

 

Rangirao sam ih tako jer su tako nekako i cjenovno određene ali i po novini izlaska samog modela.

 

Moje iskustvo gledanja TV-a i nije nešto posebno napredno. Uglavnom su to programi na IPTV-u, skinuti filmovi i neke serije, tekme koje su dostupne u HD-u. Stoga nisam siguran treba li mi baš OLED ili postoji baše neka velika razlika između ovih QLED modela a da je jako vidljiva (a razlika u cijeni i jest u nekoliko tisuća kn). Pročitao sam recenzije i vidim u čemu je najveća razlika ali ne znam znači li to u stvarnom životu nešto sukladno mojim preferencijama gledanja TV-a.

 

Nadam se da sam bio jasan i da ćete mi moći pomoći u odabiru.

 

Hvala

 

Ako ti ne gori strpi se jos 5mjeseci..

Gledo sam na netu neki video gdje novi modeli najvise padnu tamo negdje oko 9 mj pa onda opet na zimu..

dat 13k kn za tv je meni ludilo..

R33mba#2892
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Vidim da ima sad za kupiti LG OLED CX3 za 14.000 kn ali me zanima jel to bude išlo još dolje? Mislite da bi mogla biti neka akcija i u 6. mjesecu kad krene Europsko prvenstvo u nogometu? Nekako mi je logično da u to vrijeme se reklamiraju televizori i da bi trebala biti neka akcija? Opet sam pričao i sa nekim prodavačima u trgovinama i rekli su da 65` OLED ne vjeruju da bude išlo ispod 13k.

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Upitno je hoće li ih trgovine imati,jer dolaze novi modeli.

 
0 0 hvala 0
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...

Ansha, zašto misliš da je qn95a boji od cx3?

Jer se moze koristit i kad nije mrak...

9 godina
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Haha koji argumenat.Inače kod mene je oled light na 65 i kontrast 80, znači još ima "lufta" i po danu najnormalnije gledam.Prozori su mi nasuprot ekrana.

 

Po meni je puno veći problem kada moraš gledati gdje ćeš sjesti ispred tv-a a da slika nije isprana.

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 13:01 (Tascam).
 
5 0 hvala 0
3 godine
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
@Tascam, možeš objasniti ovaj drugi dio svoje poruke?
14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...

Haha koji argumenat.Inače kod mene je oled light na 65 i kontrast 80, znači još ima "lufta" i po danu najnormalnije gledam.Prozori su mi nasuprot ekrana.

 

Po meni je puno veći problem kada moraš gledati gdje ćeš sjesti ispred tv-a a da slika nije isprana.

Svasta je ljudima normalno...

14 godina
protjeran
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...
@Tascam, možeš objasniti ovaj drugi dio svoje poruke?

Objasnjenje je da pise pizdarije.

9 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
malibarta kaže...
@Tascam, možeš objasniti ovaj drugi dio svoje poruke?

 Vrlo jednostavno:kod lcd tv-a što dalje sjediš od centra ispred tv-a slika se degradira.Odi u trgovinu pogledaj, odmakni se u stranu pa ćeš vidjeti

16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Tascam kaže...
malibarta kaže...
@Tascam, možeš objasniti ovaj drugi dio svoje poruke?

 Vrlo jednostavno:kod lcd tv-a što dalje sjediš od centra ispred tv-a slika se degradira.Odi u trgovinu pogledaj, odmakni se u stranu pa ćeš vidjeti

Eto, imao sam 5-6 LCD TV-a i tek se razlika vidi kad se muških udaljiš.

Ovako ispadne ako se pomakneš 10 centi od sredine, ode slika u PM.

Ekipa pretjeruje.

 

 

PSN: Muskarcina77
14 godina
neaktivan
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir
Virty kaže...
Tascam kaže...
malibarta kaže...
@Tascam, možeš objasniti ovaj drugi dio svoje poruke?

 Vrlo jednostavno:kod lcd tv-a što dalje sjediš od centra ispred tv-a slika se degradira.Odi u trgovinu pogledaj, odmakni se u stranu pa ćeš vidjeti

Eto, imao sam 5-6 LCD TV-a i tek se razlika vidi kad se muških udaljiš.

Ovako ispadne ako se pomakneš 10 centi od sredine, ode slika u PM.

Ekipa pretjeruje.

 

 

 Ma jednostavno je cinjenica da je VA superioran ako se TV koristi kako spada - u mracnoj prostoriji iako ni nemaju manju vrsnu svjetlinu i bolji kontrast se vidi i po danu, te da je TV namjesten tako da se gleda direkt u njega a ne na komodi od 1m u uglu sobe pod kutem od 35° na gledatelja.

I kad se gleda na kaucu sa i 3-4 ljudi pored tebe ne degradira znacajno slika.

Koka, dskoteka, Marlboro, Suzuki
16 godina
offline
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

Uvijek biram VA panel i rijetko kad sjedim/ležim tako da gledam u centar TV-a.

Degradaciju ne primjetim.

Doduše, kupujem malo bolje TV-e, ne znam igra li to šta ulogu.

 

Svejedno, ljudi svašta pišu....

PSN: Muskarcina77
15 godina
online
Re: Koji televizor kupiti - vodič za odabir

kut gledanja kod VA panela nije pizdarija...

imate jasne testove na rtings i jasno se vidi degradacija svjetline/boja kad se povećava kut

 

osobno imam samsung sa VA panelom i također se jasno primjeti čim se malo pomaknem od centra

 

vjerujem da je situacija bolja kod onih (malo skupljih i većih) TVa koji imaju nekakav dodatni premaz koji ublažava taj problem

 

..uglavnom, to mi je glavni razlog zašto još nisam zamijenio plazmu u dnevnom (kauč na kut i samo mali dio gleda okomito na TV)

Poruka je uređivana zadnji put pet 16.4.2021 14:18 (BoTiA).
3 godine
protjeran
offline
Koji televizor kupiti - vodič za odabir
1 Ne
0 Da
 
0 0 hvala 0
E-mail:
Lozinka:
 
vrh stranice